Що таке стакан на біржі криптовалюта — опис

 • Опис і можливості
 • Як працюють склянки на біржі
  • Дії трейдера з урахуванням наповнення склянки
  • Біржі для роботи

 • Відео
 • Початківці і досвідчені трейдери повинні знати, що таке стакан на біржі криптовалюта, в чому тонкощі його формування і як цього помічника застосовувати в торгах. Термін «біржовий стакан» походить від англійської фрази «depth of market». Стакан виглядає як таблиця з відображенням заявок з купівлі і продажу віртуальних монет. У них містяться відомості про вартість і числі беруть участь в торгах активів.

  Завдяки такому інструменту, учасники ринку оцінюють величину попиту і пропозиції, аналізують ліквідність інструменту і вирішують — купувати / продавати криптовалюта чи ні. У чому особливості склянки на біржі криптовалюта? Як проводити його аналіз? Яку користь можна витягти з отриманої інформації? Ці та інші питання розглянуті в статті.

  Що таке стакан на біржі криптовалюта?

  Символічний стакан на тлі заходу

  Трейдери на кріптовалютном ринку умовно діляться на дві категорії:

  1. Активні — проводять операції за поточною вартістю віртуальної монети.
  2. Пасивні — встановлюють бажаний курс і чекають його досягнення.

  Угоди активних учасників не фіксуються в склянці котирувань, а ось накази пасивних трейдерів, навпаки, відображаються в зазначеному інструменті.

  Біржовий стакан, простими словами — схема з відображенням заявок на придбання (ask) і продаж (bid) активів. На сленгу досвідчених трейдерів інструмент часто називають «відром». У ньому накопичується інформація про ціну та кількість активів. З отриманих відомостей трейдер робить висновок про рівень попиту / пропозиції на конкретну криптовалюта. Біржовий стакан застосовується і в технічному аналізі. З його допомогою потужно знайти лінії (обмеження по максимуму і мінімуму), в межах яких буде переміщатися ціна обраного інструменту.

  Стакан має вигляд таблиці із зазначенням відомостей про майбутні замовлення на купівлю / продаж віртуальних монет. Для проведення операції трейдер створює заявку на обраної платформі, заповнюючи ордер. Далі сервіс підбирає необхідні пропозиції з курсом і обсягами, придатними під запити трейдера. По склянці можна судити про бажання гравців торгувати віртуальної монетою по конкретному курсу.

  При наявності відповідного пропозиції щодо купівлі або продажу, проводиться операція, і вартість активу коригується в бік проведеної операції. Важливо пам’ятати, що при наявності наказу на продаж покупець шукає варіанти з такою ж або більшою вартістю. Якщо немає цікавлять пропозицій, заявка залишається «висіти» в склянці до здійснення угоди або скасування команди заявником.

  структура

  Структура склянки на кріптовалютной біржі

  Для кращого розуміння важливо знати структуру цього інструменту. Як зазначалося, «відро» замовлень складається з трьох стовпців, в кожному з яких зазначені такі відомості:

  1. Котирування (вартість покупки або продажу) криптовалюта, пропонованої власником активу.
  2. Обсяг (кількість) цікавить активу.
  3. Вартість всього обсягу криптовалюта, яку пропонує господар наказу. Іншими словами, в третьому стовпці комбінується інформація з перших двох.

  Залежно від біржі зовнішній вигляд біржового склянки може відрізнятися, але набір міститься в ньому інформації, як правило, залишається незмінним. Для зручності біржовий стакан відбивається в двох варіантах — на придбання або реалізацію.

  Опис склянки на біржі криптовалюта, його можливості

  Монети криптовалюта всередині банки

  Наявність відомостей про заявки дозволяє продавцю або покупцю контролювати ситуацію. Знаючи, що означає стакан на біржі криптовалюта і за якими принципами він формується, простіше торгувати з вигодою для гаманця. Як правило, в «відро» потрапляють великі заявки, які передбачають покупку / продаж великих обсягів криптовалюта. Вони сильніше впливають на курсову ціну і дають корисну інформацію трейдерам.

  Якщо замовлення довгий час висить у склянці без виконання, а через деякий час скасовується, це свідчить про майбутнє русі ціни в цьому напрямку. Наприклад, в склянці скупчився великий обсяг наказів на покупку Bitcoin за поточним курсом. Ордери довго зберігаються в «відрі», а пропозиції відсутні. Власники наказів не витримують і скасовують угоди. Така дія свідчить про майбутнє зростання курсу. Але це лише один з варіантів аналізу. Більш докладно зупинимося на цьому нижче.

  За допомогою склянки котирувань покупці / продавці можуть вирішувати такі завдання (на прикладі Мета Трейдер 4):

  1. Надсилання відкладеного наказу за ціною ринку за допомогою функції Market as Limits. Для цього встановлюється відмітка в спеціальному полі. Завдання опції полягає в захисті замовлення від прослизання. Завдяки застосуванню опції проводиться фіксація ціни, але без гарантії виконання ордера.
  2. Оперативне вказівку або коригування обсягу наказу (використовується спеціальне поле).
  3. Отримання відомостей про діючу середньозваженої вартості віртуальної монети на конкретний момент часу.
  4. Установка відкладеного наказу, зробивши кілька натискань мишкою. Досить вказати напрямок операції і вартість відкриття.
  5. Швидка торгівля за допомогою двох кнопок купівлі і продажу.
  6. Отримання достовірних відомостей по спреду на цікавий для актив.
  7. Швидка установка параметра Стоп Лосс і Тейк Профіт для конкретного наказу або раніше виставленого ордера.
  8. Порівняння поточних параметрів продажу і покупки.
  9. Закриття раніше відкритих або відкладених наказів по конкретному інструменту. Для цього достатньо одного натискання мишкою.

  Важливо розуміти, що ордера формують звичайні люди. Досвідчені трейдери можуть скористатися ситуацією і подати великі заявки для вивчення реакції інших учасників. Часто буває, коли трейдер розміщує помилковий замовлення і таким способом змушує ринок піти в необхідному напрямку. Як тільки це відбувається, трейдер скасовує ордер і після цього встановлює заявки на протилежних умовах. Результат таких торгів — отримання прибутку.

  Як працюють склянки на біржі криптовалюта — аналіз ринку

  Зображення графіків і діаграм біржі

  Найбільший інтерес для учасників торгів представляють великі накази — заявки на великі суми. Такі угоди надають більший вплив на курсову вартість і дозволяють трейдеру швидше визначитися з поточної тенденцією. Наведемо опис склянки на біржі криптовалюта і особливості застосовуваних в процесі торгів інструментів.

  Накази бувають двох видів:

  1. Пасивні. Вони статично розташовуються в котируваннях, максимально наближених по параметру. Іншими словами, вони не переміщаються і як би утримують певний ціновий діапазон. В таких ордерах відсутній агресія. Пасивні накази відображаються в «відрі» в періоди, коли курс активу підходить до однієї з обмежуючих ліній (зверху чи знизу). Підсумком руху є пробиття обмеження або відскік (зміна напрямку, зміна поточної тенденції).
  2. Агресивні. До цієї категорії відносяться ордера, які проводяться миттєво і без очікування зміни ціни. Завдяки таким наказам, відбувається рух ринку. Чим більше заявка (в ситуації з купівлею) або чим вона менша (при продажу), тим вище ймовірність зміни курсової ціни.

  При вивченні ринкової ситуації важливо врахувати наявність верхньої і нижньої межі ціни (опору і підтримки). Це умовні кордони, які вказують на максимальний і мінімальний рівень курсу цікавить активу. Їх особливості:

  1. Рівень підтримки (нижня межа) — лінія, яка формується наказами на покупку в склянці ордерів. У разі зниження курсової ціни, тобто виконання великих наказів на реалізацію активу, і після падіння курсу до вартості покупки ордера останній виповнюється (в повному обсязі або частково). Активність процесу залежить від числа пропозицій віртуальної монети на біржовому майданчику. При цьому учасник ринку зауважує зростання криптовалюта. У разі досягнення нового піку продавці позбавляються від віртуальної монети, і вартість цифрової монети знижується до великого наказу ask. Ситуація триває до тих пір, поки заявки великих розмірів не «виснажуються». В результаті ціна пробиває лінію підстави, і вартість знижується до чергового ордера.
  2. Рівень опору (верхня межа). Тут працює протилежний принцип. Поки вартість активу збільшується, наказ ask знаходиться вище ордера bid. Як тільки курс досягає вартості великий заявки, ціна знижується. Верхня лінія долається в ситуації, якщо наказ на ask більше аналогічного запиту на bid.

  При аналізі інформації в «відрі» важливо враховувати і тренд. Тут мається на увазі напрямок руху ціни — у верхньому або нижньому напрямку.

  У підручниках з трейдингу пишеться, що якщо невиконані ордера скасовані, це свідчить про рух ціни інструменту в напрямку цих наказів. Поява великих заявок, в свою чергу, говорить про майбутню зміну тренда. Подібний принцип працює при короткостроковій торгівлі криптовалюта (на періоді до однієї години). Ситуація ускладнюється діями великих гравців, що створюють, а згодом скасовують помилкові накази.

  Дії трейдера з урахуванням наповнення склянки

  Переважання пасивних наказів можна застосовувати для установки stop-loss. Якщо відразу після відкриття позиції до торгів підключається великий трейдер і курс направляється в сторону зростання, можна ставити стоп-лосс на пункт нижче згаданого учасника. Якщо великий ордер виповнюється, краще вийти з ринку, адже зниження курсу продовжиться. Розглянута ситуація актуальна для двох кордонів ціни — підтримки і опору.

  При появі чергового руху (формуванні нового імпульсу) зміст «відра» котирувань може бути незвичайним. Наприклад, за наявною інформацією на ринку «править» висхідна тенденція, а в поточний момент створена невелика корекція з урахуванням минулого верхньої межі.

  До чергового стрибка і пробиття верхньої лінії в біржовому склянці може не бути покупців. Підвищується обсяг заявок, орієнтованих на продаж активу. В результаті формується велика щільність продавців. Незважаючи на цей фактор, вартість обраної криптовалюта продовжує підвищуватися. Причина — рух графіка курсу від меду обсягами.

  Пояснення цього аспекту лежить в ринкових особливості. Вартість активу рухається проти дій здебільшого трейдерів. Якщо учасники ставлять накази на продаж, і роблять це в період зростання, зростає ймовірність виконання (поглинання) заявок. Такі ордера bid знаходять відображення в «відрі», що дає можливість відкрити long-позицію після тимчасового зниження вартості або появі свідчень повернення тренду до колишніх параметрам.

  Таким чином, біржовий стакан корисний як інструмент для входу в ринок при роботі з середньостроковою стратегією. При цьому наказ можна утримувати кілька днів.

  Біржі для роботи

  Три біржі для торгівлі криптовалюта
  Сторінки популярних бірж для торгівлі криптовалюта

  Знаючи, як працюють склянки на біржі криптовалюта, і за якими правилами аналізувати наявну інформацію, можна побудувати правильну тактику і своєчасно реагувати на рухи ринку. Не менш важливий момент — вибір біржового майданчика для заробітку:

  1. Bitfinex.com — одна з перших біржових майданчиків, що з’явилися в глобальній мережі і торгує віртуальними монетами. Сайт з’явився в липні 2012 року, має зручний інтерфейс і російську локалізацію. Майданчик відрізняється зручністю роботи, наявністю наочного біржового склянки, великим вибором валютних пар. Тут проводяться забезпечені і незабезпечені операції (з позиковими коштами). Для роботи потрібно пройти реєстрацію і верифікацію на майданчику.
  2. Bitstamp.net — велика біржа, створена в 2011 році, і має кілька офісів у Великобританії, Люксембурзі та США. Це перша біржова площадка, яка отримала всі необхідні ліцензії для ведення діяльності в межах чинного законодавства. У 2015 році на сервіс була здійснена атака хакерів, після чого команда проекту приділяє багато уваги безпеці. Сьогодні на сайті працює двухфакторная аутентифікація, що гарантує збереження коштів користувачів. Для торгів застосовується майданчик МетаТрейдер 4. Для початку роботи потрібно реєстрація, після чого можна залишати заявки і контролювати інформацію в склянці котирувань.
  3. Exmo.com — одна з найбільш зручних і популярних біржових майданчиків, перекладена на багато мов. Її переваги — наявність російського інтерфейсу, можливість створити кріптовалютний гаманець, доступність обміну і торгів із застосуванням багатьох валютних пар. Для початку роботи досить перейти в розділ «Торги» і вибрати потрібну пару. З правого боку наводиться графік руху ціни, а нижче активні ордера на покупку і продаж. У них вказується вартість, обсяг купується криптовалюта і ціна встановленого числа монет в доларах. Інформація в склянці регулярно оновлюється. Праворуч знаходиться історія торгів.

  На завершення варто зазначити, що застосування і аналіз біржового склянки котирувань — прерогатива початківців трейдерів. Більш великі учасники ринку майже не звертають уваги на цей інструмент. Причина в тому, що коригування курсу в разі застосування склянки занадто незначна. При бажанні можна розширити можливості інструменту за допомогою спеціальної програми (індивідуальних розробок). У відкритому доступі такий софт годі й шукати, але на замовлення тлумачний програміст зможе впоратися з поставленим завданням.

  Відео про те, як читати стакан криптовалюта:


  Ссылка на основную публикацию
  Adblock
  detector