Golem криптовалюта: націленість на оренду і розподіл обчислювальних потужностей

Широку популярність Golem криптовалюта (Голем, GNT) отримала вже в перші дні після початку ICO. Їй пророкували перспективу стати одним з найбільш перспективних проектів на основі платформи Ethereum. Але через деякий час після того, як розвиток проекту трохи затяглося, він пропав з поля зору, і його потіснили інші стартапи.

Тепер, коли відбувся запуск бета-версії першої реальної мережі Golem, він знову повернувся на перші шпальти кріптовалютних новинних порталів. На сьогодні склався ідеальний момент, щоб поглянути на цю цифрову монету повторно.

Історія розвитку та команда Golem

Голем з’явився в якості одного з ICO стартапів в кінці 2016 року шляхом проведення ICO. Автори проекту зібрали $ 8 млн менше ніж за 30 хвилин краудсейла токенов. Їх заявлена ​​мета полягала в створенні «децентралізованого суперкомп’ютера» шляхом створення ринку, де продавці могли б надавати обчислювальні потужності покупцям в обмін на оплату в токенах GNT. Майже через 1,5 року творці Golem нарешті запустили бета-версію основної мережі (mainnet).

За розробкою Голем варто команда більш ніж з 20 фахівців, в тому числі:

 • Джуліан Завістовскій (генеральний директор і засновник);
 • Петро Джанюк (головний технічний директор, співзасновник);
 • Андрджей Регульський (головний операційний директор, співзасновник);
 • Олександра Скржіпцзак (провідний інженер-програміст, співзасновник);
 • Гзегордз Новаковський (менеджер проекту);
 • Павло Біліца (провідний інженер, спеціаліст з платформі Ethereum);
 • Анна Савицька (офіс-менеджер);
 • Марек Франціскевіч (старший інженер-програміст).

Офіційний сайт: golem.network.

Основні цілі Golem

По суті, розробники Голем прагнуть запропонувати можливість покупки, розподілених обчислювальних потужностей, використовуючи для цього потенціал простоюють процесорів мережевих користувачів.

Перший етап цієї послуги (Brass Golem) — це та мережу, яку компанія тільки що запустила. Він зосереджений на використанні розподіленої потужності CGI за допомогою спеціальної програми 3D-моделювання Blender і рендерингом LuxRenderer.

Наприклад, після створення складної анімованої сцени в Blender для візуалізації в повному дозволі буде потрібно висока потужність комп’ютера, так як це дуже інтенсивний процес. Як правило, при використанні звичайного ПК може знадобитися кілька годин, днів або навіть тижнів. Все залежить від системи, а також від тривалості та складності створюваної сцени. Що робити, якщо необхідно завершити цей процес швидше?

Можна, звичайно, передати аутсорсинг в виділену ферму рендеринга, але це буде дорогим рішенням. Крім того, може виникнути значна затримка між початком пошуку постачальників послуг і початком обробки файлу.

Найкраща альтернатива в цьому випадку — платформа Golem. Можна використовувати його програмне забезпечення (ПО) для оренди обчислювальної потужності у інших користувачів мережі. В цьому випадку доступна установка максимального періоду часу, яке замовник готовий почекати, і кількість необхідних подзадач при обробці рендеринга. Потім потрібно встановити бажану ціну з погодинною ставкою в токенах GNT. Більш низька ставка дозволить знайти більш дешевий, але повільний варіант створення візуалізації. Вибір в позу більш високого тарифу дозволить прискорити пошук продавця і відповідно більш швидку віддачу.

Зворотний бік «медалі» полягає в тому, що наявність будинку ПК, який частенько простоює, дозволяє монетизувати його шляхом продажу обчислювальної потужності в мережі Golem.

На даний момент Blender є єдиним реальним додатком для мережі Golem, але в роботі авторів проекту є ще чимало різних інструментів. В кінцевому підсумку команда Golem планує запропонувати підтримку всіх видів завдань, які можуть бути реалізовані за рахунок доступу до розподіленої обчислювальної потужності.

Зокрема, машинне навчання — одне із завдань майбутнього розвиток системи Голем. Але в плани розробників входять і інші види додатків, в тому числі для наукових розрахунків, підтримки інших програм 3D-рендеринга і візуальних ефектів. Blender — всього лише одна з багатьох програм 3D-моделювання в рамках мережі Голем.

екосистема Golem

Розробники обіцяють, що майбутні релізи оновлень мережі Голем дозволять значно поліпшить протокол з точки зору гнучкості і надійності. З метою розширення користувальницької бази ініційований процес інтеграції в мережу різних нових варіантів її використання при співробітництві з декількома партнерами у фінансовій і технологічній сфері.

Разом з розвитком базової інфраструктури автори проекту ставлять перед собою завдання по створенню інструментів для одиночних розробників і компаній, що дозволяють створювати різне ПО. Ці рішення націлені на те, щоб зробити Golem конкурентоспроможним сервісом, що надає доступ до обчислювальної потужності, і життєздатною альтернативою нинішнім провайдерам хмарних послуг.

Візуалізація на Golem

У першому випуску ПО Brass Golem основна увага приділена єдиного варіанту використання платформи — рендерингу CGI. Будь-який користувач може виступати в якості провайдера на ринку Голем і пропонувати обчислювальну потужність свого ПК.

Для покупців — це відмінний варіант отримання більш швидких результатів, ніж при виконанні завдань на власному ПК. Ціна при цьому визначається замовником послуг відповідно до обсягу орендованій обчислювальної потужності. Це дозволяє створити здорову конкуренцію на ринку, а користувачі зможуть шукати найбільш вигідні для себе варіанти і розраховувати вартість послуг до їх придбання.

Більш того, замовники зможуть частково компенсувати витрати на покупку обчислювальної потужності, ставши продавцями на той період, коли не використовують ресурси свого комп’ютера.

машинне навчання

Крім першого варіанту використання мережі Голем (CGI-рендеринг), її творці активно вивчають і інші напрямки її використання, зі значно більшими розмірами ринку.

Один з них — створення моделей машинного навчання. Ця область інформатики переживає свій золотий вік, і постійно відчуває ненаситну потребу в обчислювальній потужності. Кінцева мета Голем — надати розробникам набір інструментів, що дозволяють розміщувати свій комп’ютерний навчальний стек в мережі Golem. Автори проекту зазначають, що демократизація доступу до обчислювальної потужності в конкурентній цінової середовищі дуже важлива для прогресу в області машинного навчання.

токен GNT

Операції купівлі та продажу обчислювальної потужності на Golem здійснюється за допомогою токена GNT (стандарт ERC-20). Ця цифрова монета використовує в якості основи технологію блокчейн для таких процесів, як фактичні запити рендеринга, передача файлів, повернення і т. Д.

Всі ці дії реалізуються через звичайні інтернет-протоколи, але самі транзакції GNT відбуваються в блокової ланцюжку. Тому немає ніякого ризику для всіх учасників мережі на той випадок, якщо будь-яка зі сторін спробує порушити умови контракту або здійснити будь-які інші дії, які зустрічаються в традиційній системі торговельних взаємин.

Токен GNT пройшов процес попереднього Майнінг в кількості 1 млрд монет, але в обороті зараз знаходиться трохи більше 834 млн з них.

Основні переваги Golem

Ключові переваги платформи Голем включають:

 • можливість для користувачів і додатків (запитів) використовувати послуги інших користувачів (постачальників);
 • використання транзакционной системи на основі Ethereum для взаєморозрахунків між провайдерами, замовниками та розробниками ПЗ;
 • наявність реєстру додатків і системи транзакцій дозволяють кожному розробнику запускати, розповсюджувати та монетизувати додатки.

Де купити GNT

Монету можна купити або обміняти на кількох кріптовалютних біржах, в тому числі:

 • Upbit;
 • Huobi;
 • Upb;
 • Bittrex;
 • Poloniex;
 • Ethfinex.

На момент написання статті курс GNT до долара становив $ 0,426044, до рублю — 26,20 RUR, а його ринкова капіталізація перевищувала $ 355 млн. Токен займав 51-е місце на кріптовалютном ринку.

Варто відзначити, що команда Golem намір використовувати GNT виключно в якості платіжного засобу в рамках своєї мережі і не має партнерських угод з біржами, і не намагається зробити з цієї монети спекулятивний інструмент.

Як Майні GNT

Майнінг токена GNT в домашніх умовах — досить неефективний. Видобуток цієї монети доступна тільки за допомогою CPU і GPU. Це означає, що алгоритм SHA-256, Scrypt і X11, а також все обладнання для Майнінг криптовалюта на їх основі будуть марні.

Єдиний спосіб видобутку цього токена — скористатися послугами хмарного Майнінг, наприклад, Eobot. Можна також просто обміняти його на іншу цифрову валюту на біржі.

Де зберігати GNT

Для зберігання токена GNT підійде будь-який гаманець з підтримкою Ethereum, в тому числі:

 • MyEther Wallet;
 • Exodus;
 • Ethereum Mist DApp;
 • Jaxx;
 • Ledger Wallet;
 • а також будь-які GNT-гаманці.

Прогноз і перспектива на 2018 рік

Не можна заперечувати, що основна концепція Golem виглядає приголомшливо. Крім того, є досить великий ринок для тих послуг, які автори проекту мають намір надавати.

Єдиним негативним моментом можна назвати той факт, що розробники прострочили дедлайн запуску Brass Golem, вказаний в дорожній карті. Первинною датою релізу був травень 2017 року. В результаті, після виходу такої новини багато інвесторів злякалися, що проект не буде реалізований зовсім, що негативно позначилося на курсі токена і щодо стартапу.

Можливо, на запуск повноцінної версії мережі Голем буде потрібно трохи більше часу, ніж очікувалося, але її потенціал і майбутнє виглядає набагато більш яскраво і багатообіцяюче, ніж у багатьох інших кріптовалютних проектів.

джерело:

https://golem.network/

https://coinreviews.io/

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector