Гра тільки в плюс: кращі стратегії на біржі криптовалюта

Пояснюємо за трейдинг

Трейдинг, він же торгівля — це здійснення певної діяльності з метою отримання великого прибутку. Говорячи про біржах, можна також позначити його як примноження капіталу за рахунок перепродажу валют або цінних паперів.

Оскільки мова йде про криптовалюта, то можна сказати, що трейдинг — це купівля-продаж криптовалюта на відповідних біржах з метою заробітку на зміну їх курсу. Гра на біржі, будь вона фондовій, валютній, або кріптовалютной, вимагає великого досвіду, безлічі навичок і чималої вправності.

крапля теорії

Гра на біржі полягає у відстеженні кількох речей:

 • графіки;
 • ордера на покупку і продаж;
 • історія торгів;
 • обсяг торгів.

Незалежно від того, як буде побудована торгівля, ви будете відслідковувати ці показники. Якщо їх не використовувати, то весь трейдинг буде наосліп. Мені здається, що це малоефективно і ризиковано. Але точно не знаю, тому що навмання ніколи не торгував.

Вже не хом’як

Ви вже побували на біржі і вивчили її основи? Якщо так, то ймовірно ви знаєте, хто такий хом’як. Про всяк випадок уточню, що це новачки на біржі. На валютних і фондових біржах їх визначали по діям. Так як на кріптовалютной біржі невідомо, хто і що робить, то найчастіше хом’яків визначають по їх активності в чаті.

Я впевнений, що ви не належите до цієї категорії, тому що почали думати про стратегію. Прекрасно розумію, що хочеться відразу створити свій стиль торгівлі, але не всі відразу. Досвідчені трейдери не завжди можуть придумати щось цікаве навіть після 20 років успішних торгів. Тому доведеться досить попотіти, перш ніж у вас з’явиться своя ідея.

світовий досвід

Щоб дістатися до своєї особистої стратегії, потрібно отримувати досвід. Крім звичайної гри на біржі, ви явно будете читати багато статей книжок з цього приводу. Багато книжки постійно описують технічний аналіз. Сюди входить використання таких моментів на ринку, як:

 • молот;
 • бичача харами;
 • ведмежа харами;
 • падаюча зірка;
 • інші.

Під іншими знаходиться ще як мінімум 20-30 різних ситуацій на графіку. Ви можете запам’ятати їх все і шукати під час торгівлі. Це можна назвати стратегією. Але це стратегія гри по картинках, яка швидше за зводиться до трейдингу на удачу.

Технічний аналіз, як такої, малоефективний. Багато часто шукають ту чи іншу ситуацію, але забувають дивитися на те, що відбувається в кілька тижнів тому. А адже саме це може показати, що якийсь «молот» насправді не подіє, і входити на ньому не потрібно.

Тому, на шляху вашого становлення як трейдера можна вивчити стратегії успішних гравців, або ж стандартні стратегії, які використовуються по всьому світу, незалежно від біржі і кріптовалютной пари.

Скальпинг

Гра «тут і зараз». Припустимо, зараз 15:15. Купуєте Bitcoin за 7500 $, чекаєте 5-10 хвилин. Як тільки бачите підвищення хоча б на 5 доларів, можете продавати. Знову чекаєте момент, коли за короткий проміжок буде невеликий спад і зростання.

Це короткі проміжки, тому таких гравців можуть називати «Шортера», тобто тими, хто входить на шорти. Шортів за добу буває дуже багато, відповідно, і угод ви зробите досить багато.

Стратегія не відіграє просто так. У неї є якісь мінімальні вимоги. Скальпинга потрібно:

 • якомога більше часу, щоб сидіти перед монітором і входити на шортах;
 • низька комісія біржі (інакше профіт від угоди піде на її оплату);
 • висока ліквідність криптовалюта;
 • висока волатильність (частота зміни курсу);
 • невеликий спред (різниця між ордерами на покупку і продаж).

Чим частіше буде змінюватися курс, тим більше угод можна буде укласти на шорти. Відповідно можна буде більше заробити.

Без спреда ця стратегія не має сенсу. Однак він повинен бути помірним. Якщо дисбаланс буде занадто великим, то тренд буде довгий час низхідним або зростаючим. Якщо ж він буде занадто маленьким, то ціна не буде сильно відрізнятися від ринкової, тому ви не зможете продати крипту дорожче через короткий проміжок часу.

Я не раджу використовувати цю стратегію, якщо торги для вас є чимось абсолютно новим. Нехай скальпинг не вимагає глибокого аналізу, однак потрібно бачити момент появи шорти, що вимагає деякого досвіду.

Також, можна торгувати на зростаючому тренді, однак і його ви не побачите без певної вправності. Відповідно, ви ризикуєте втратити свій торговий капітал лише через брак навичок. Сумніваюся, що ви чекаєте такого розкладу.

Перед використанням спробуйте мінімально аналізувати графік і шукати шорти. Підберіть криптовалюта, яка показує їх найбільша кількість. Лише коли навчитеся підбирати хоча б 7 з 10 моментів для гри по цій стратегії, можете її застосовувати.

Гра на спадання

Я б назвав цю стратегію «лови момент». Закуповуватися потрібно на яскраво вираженому низхідному тренді. При цьому, потрібно почекати момент, коли падіння курсу буде наближатися до розвороту. Купуєте відразу кілька ордерів. Вичікуєте деякий час. Як тільки бачите зростання курсу — відразу ж продаєте всі свої ордера.

Що потрібно для цієї стратегії?

 • розуміння впливу обсягу торгів;
 • тривалий спадний тренд;
 • наявність коштів для закупа декількох ордерів.

Тут потрібно зловити 2 моменти. Перший — це наближення закінчення спадного тренда. Обчислити це можна за допомогою обсягу торгів. Як тільки ви побачите, що він значно знизився, можете закуповуватися.

Маленький обсяг означає, що учасники не підтримують таку поведінку на біржі, тому припиняють свою активність. У такі моменти можуть підключитися великі гравці для коригування курсу і відновлення активності по трейдингу. Такі «акули» розгортають курс, як тільки помічають, що трейдери незадоволені великим зливом.

Другий момент — зростання. Знову-таки, все залежить від цих «акул». Адже крім коригування і розвороту курсу вгору, вони можуть просто маніпулювати ринком. Тобто, вони піднімуть ціну на невеликий період, а потім знову дадуть їй впасти. Дана стратегія має на увазі, що потрібно зловити момент цього мінімального підйому і продати на ньому все, що було закуплено під час зливу.

Стратегія має на увазі більше ризику, ніж попередня. Якщо не зловити момент для закупа, то нічого страшного не станеться. Вам просто потрібно буде чекати на наступну таку ж ситуацію. А ось якщо ви купите ордера, але пропустіть момент для продажу — тоді крупно прогоріть. Тому, ця стратегія, крім іншого, вимагає особливої ​​уважності.

Стеж за новинами

Стратегія для любителів почитати статейки на новинарів. Має на увазі відстеження новин, які можуть мати значний вплив на курс криптовалюта. Такі новини можуть бути як позитивними, так і негативними.

Наприклад, опублікували новину, що на біржу Cryptfire (вигадане назва) додають Litecoin. Купуємо його і чекаємо. Як тільки крипта буде додана, її почнуть масово скуповувати, що підвищить обсяг торгів і вартість.

Після цього підключаться акули бірж для коригування курсу. Крім цього, активність багатьох учасників просто впаде через непотрібність подальших покупок. Через це курс почне стрімко падати. Як тільки помітите мінімальний розворот — продавайте свою частку. Адже далі вартість помітно знизиться, оскільки всі будуть також виставляти ордери на продаж.

Інший приклад. Оголосили, що Джастін Сан продав TRONIX на 300 мільйонів доларів. Курс відразу ж впаде, як мінімум удвічі (таке відбувалося дійсно). Злив буде спровокований тим, що через таку новини багато перестануть довіряти крипті і захочуть від неї позбутися.

Як тільки ви помітите, що обсяг торгів після такої новини нарешті впав, можна трохи закупитися. Зараз буде коригування курсу, тому найближчим часом він трохи виросте, відповідно можна буде продати монетки і заробити.

Що потрібно мати для цієї стратегії:

 • інтерес і можливість постійно читати новини;
 • швидкий інтернет для моментального включення в гру;
 • відстеження обсягу торгів.

Ця стратегія досить проста, але завдяки цьому вона повністю доступна новачкам. Це дуже хороший спосіб заробити. Адже часто багато і так стежать за всіма новинами, якщо хочуть працювати з криптовалюта.

Крім цього, така стратегія має на увазі мінімум ризиків, тому що легко побачити якісь зміни на графіку. Але врахуйте, що її не можна використовувати як основну, оскільки гарячі новини не з’являються настільки часто. Спробуйте використовувати її як додаткову можливість піднятися.

арбітраж

Одна з найпростіших стратегій для новачків. Самий сік полягає в тому, що технічний аналіз тут абсолютно не потрібний. Суть стратегії в тому, що ви купуєте криптовалюта на одній біржі, а продаєте її на інший. На першій біржі курс повинен бути значно нижче, ніж на другий.

У чому підступ? Я брешу? Такого бути не може? Цікаве помилкова думка. Коли пограти на різних біржах одночасно, то зрозумієте, що таке можливо. Так відбувається через особливості кріптовалютного ринку:

 • децентралізація;
 • повільні транзакції;
 • волатильність;
 • відсутність єдиного склянки ордерів.

Таким чином, поки на одній біржі курс криптовалюта скаче вгору-вниз, і стакан пішов вгору від ринкової ціни, на іншій біржі обсяг торгів тієї ж самої крипти практично відсутня.

Зрозуміло, що основним завданням буде моніторинг декількох бірж з якоїсь криптовалюта. Конкретніше, потрібно знайти кріптопару з найвищою різницею вартості. Також не забудьте вирахувати з усього цього комісію за переказ між біржами. Якщо в результаті отримуємо плюс, то можна грати.

Я б назвав це багом трейдингу. Кажуть, що багами користуватися нечесно, але ж не заборонено?

Правила трейдера

Я недавно думав, що було б, якщо яка-небудь суспільство просунутих трейдерів написало б такий собі «Біржовий Кодекс». Знаєте, не чергову навчальну книгу про технічному аналізі і не біографію одного успішної людини з незрозумілим описом його стратегії, а хороший звід правил, яких потрібно дотримуватися при торгівлі.

Перший варіант — Кодекс розкритикують, і він піде в сміттєвий бак. Хтось обов’язково скаже, що написане — це не більше, ніж нісенітниця собача, і йому повірять. В результаті, неписані правила торгівлі на кріптовалютной біржі можуть змінитися.

Другий варіант — його почнуть використовувати. І якщо там не буде марення, то багато трейдерів позбудуться своїх помилок. Новачки ж зможуть уникнути їх на самому початку. Але все це за умови наявності здорового глузду. Тоді конкуренція на біржі може зрости.

Такого Кодексу сьогодні немає, але все ж є кілька правил, яких варто обов’язково дотримуватися, незалежно від будь-яких обставин.

 1. Грайте на зайві гроші. Чи не вливайте в трейдинг ваш хліб і сіль.
 2. Не варто намагатися самий максимум курсу для продажу і мінімум — для покупки.
 3. Записуйте все стратегії, які ви використовуєте. Також записуйте їх результати. Це допоможе створити свою стратегію в подальшому.
 4. Чи не підкоряйтеся своїм емоціям.
 5. Не вірте чату. Там тільки тролі і маніпулятори. Слушних речей там практично не пишуть.

Завдяки цьому вам буде простіше почати грати на біржі і не злити все в порожню навіть через кілька років. Не забувайте, що незалежно від положення ваших справ і загальної ситуації на ринку, потрібно зберігати холодну голову і здоровий глузд.

Брат, не гони, тебе мати вдома чекає …

Ви ризикова людина? Думаєте, що так … Дійсно, адже якщо вірити прислів’ю, то в іншому випадку можна залишитися без шампанського. Але тут не потрібно сильно розганятися. Трейд потрібно помірно, в силу своїх можливостей.

Завжди залишайте трохи грошей на випадок програшу. Краще потім постаратися все відновити, нехай і повільно, ніж злити весь капітал за раз. Звичайно, високий ризик може бути добре винагороджений. Але звідки вам знати, як розпорядиться доля?

Можна дуже просто наштовхнутися на величезні граблі, яких не видно під снігом. Ви коли-небудь наступали на граблі в реальному житті? Повірте, це дуже боляче. Тільки адже такий біль швидко мине, шишка заживе. А ось про втрачені засобах через власну дурість можна довго шкодувати.

А поки ви будете думати, що треба було вчинити по-іншому, то забудете про те, що потрібно шукати нові можливості. У підсумку, коли ви про них задумаєтеся, то вони вже будуть кимось використані. Тому не варто гнати всіх коней вперед.

диверсифікація ризиків

Навіть якщо ви захочете пограти з долею, то постарайтеся мінімізувати ризик програшу. Зробити це можна шляхом створення кріптовалютного портфеля. Тобто, замість того, щоб класти всі яйця в одну корзину, вам потрібно буде купити кілька активів.

Припустимо, їх буде 5. Вибрати варто перспективні і затребувані криптовалюта, щоб не було простою. Нехай ваш вибір впаде на Ethereum, Litecoin, Cardano, Dash і Zcash. Найактивнішим тут є Ефір, тому в нього вкладаємо 60% банку. В інші криптовалюта вкладаємо по 10%.

Можете собі потихеньку пробувати різні приколи на ефірі, робити несподівані для себе самого ходи, але на інших криптовалюта грати за чітко визначеним планом. Таким чином, навіть якщо ви прогоріть з Ефіром, у вас буде ще 4 активу, щоб повернути свій капітал. А може навіть ви на них піднялися настільки, що стартовий депозит давно був помножений.

Нічого складного тут немає, а профіт практично максимальний.

Для перемоги потрібен правильний розрахунок

Можливо у всяких вуличних бійках дійсно перемагає кращий. Але взагалі, незалежно від сфери діяльності, перемога вимагає холодного розрахунку і правильно обраної стратегії. Більш того, її необхідно реалізувати максимально ефективно. Не можна просто прочитати що-небудь і зробити все, як робот.

Завжди враховуйте несподівані зміни, раптову активність акул трейдингу. Пам’ятайте, що для вироблення ідеальної стратегії потрібно буде пройти через багато бар’єрів. Не сумнівайтеся — ви зробите багато помилок. Але непотрібно через це впадати у відчай і здаватися. Проаналізуйте їх і виправте. Тоді все вийде.

Вдалого трейдингу!

До скорого!

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector