IExec криптовалюта: особливості архітектури RLC, покупка на біржі

Що таке iExec?

Фраза «Децентралізовані хмарні обчислення» звучить в якійсь мірі утопічно, чи не так? Насправді нічого утопічного в цьому немає і проект iExec прекрасне тому підтвердження.

iExec криптовалюта (RLC) — це платформа для децентралізованих хмарних обчислень, схожа за своєю структурою чимось на хмарні сервіси від IBM або Microsoft, однак у випадку з iExec, система розбита на кілька вузлів для внесетевих обчислень блокчейн-додатків.

Аналогічну концепцію можна помітити у Golem (суперкомп’ютер) і Siacoin (хмарне сховище), за винятком використання хмарних сервісів для обробки потужності.

команда

Основна команда розробників iExec складається з шести кандидатів наук, чотири з яких працюють в сфері хмарних обчислень з початку 2000-х років.

Ці четверо кандидатів наук: Жиль Федак (англ. Gilles Fedak), ХайВей Хе (англ. Haiwu He), Олег Лодигенскій (англ. Oleg Lodygensky) і Мірчі Мока (англ. Mircea Moca). Всі вони мають досвід роботи в розробці програм INRIA і CNRS для настільних grid-обчислень.

iExec є продуктом їх спільного досвіду. Як тільки Федак відкрив для себе Ethereum в 2016 році, команда відразу ж знайшла вирішення проблеми, яку вони обговорювали з 2012 року, а саме: як створити розподілене хмара на основі настільних grid-обчислень.

Так з’явився на світ iExec і з тих пір команда домагається стійкого прогресу в досягненні своєї мети. Вони постійно оновлюють свій GitHub аккаунт, додаючи різні комплекти розробки програмного забезпечення iExec з листопада 2017 року.

Варто також відзначити, що велика частина запланованих версій iExec v1 «Essential Edition» з «дорожньої карти» була успішно виконана. Далі слід v2 «Market Network», яка буде шукати розширення магазину dApp і запуск Marketplace мережі.

Коли Marketplace буде запущений, iExec пройде процес децентралізації, оскільки зараз всі дані і обчислювальні центри знаходяться під контролем команди iExec з міркувань зручності.

Команда буде займатися одночасно займатися розробкою v3 і v5, але більшість з цих нововведень прийдуть тільки в далекому майбутньому.

хмарні обчислення

Хмарні обчислення швидко стали індустріальним стандартом для багатьох компаній, які хочуть отримати якісний доступ до обчислювальних потужностей без необхідності утримувати дорогу інфраструктуру.

Наприклад, такі гіганти, як Netflix, Apple, Etsy і Xerox, користуються програмами та даними з хмарних обчислень від таких мережевих корпорацій, як Amazon, Google, IBM і Microsoft.

Чому вони використовують чужий продукт замість того, щоб створити свій? Причина проста: всі ці корпорації мають в своєму розпорядженні десятки тисяч серверів, так що виділення деяких з них на аутсорс — це досить прибуткова справа.

iExec хоче досягти аналогічного ефекту, але вже через децентралізовану архітектуру. Ринок хмарних обчислень в 2016 році склав $ 22,4 млрд., І до 2026 року він досягне $ 55 млрд.

Більш-менш серйозні гравці галузі вже міцно влаштувалися в якості надійних постачальників, тому виникає питання: як же iExec спробує просунутися в цій сфері?

Відповідь проста — вони не будуть намагатися досягти подібних успіхів. Замість цього вони хочуть стати децентралізованим додатком, яке популярніше служби хмарних обчислень призначених для застарілих підприємств: універсальний ресурс для хмарних обчислень з блокчейн зв’язком.

Навіщо ж це потрібно блокчейн-індустрії? В принципі, якщо який-небудь з смарт-контрактів (англ. Smart-contracts), побудованих на Ethereum (або будь-який інший платформі dApp-додатків), розрахований на нормальне функціонування в реальному світі, йому буде потрібно доступ до великих обчислювальних засобів, чим і володіє віртуальна машина платформи Ethereum.

По суті, iExec хоче створити мережу обчислювальних ресурсів, яка дозволить екосистемі Ethereum масштабироваться в майбутньому за своїм потенціалом.

Як працює iExec?

Щоб підтримувати dApp-додатки, смарт-контракти та їх платформи, iExec бере на себе обчислювальні процеси поза мережею, щоб забезпечити безперебійну роботу блокчейн-мережі.

Для цього iExec використовує XtremWeb-HEP, програмне забезпечення для робочого столу з відкритим вихідним кодом. Настільні grid-обчислення об’єднують невикористовувані обчислювальні ресурси, які будуть використовуватися додатками і платформами, і згідно з технічним документом iExec, XtremWeb-HEP «реалізують всі необхідні функції» в глобальному масштабі.

По суті, за допомогою цього програмного забезпечення dApps може використовувати будь-який обчислювальний ресурс в інфраструктурі iExec для запуску своїх програм. Це означає, що розробники і користувачі dApp можуть передавати потужність обробки з ресурсу розміром з ПК до такого розміру, як центр обробки даних в сховищі. Параметри будуть гнучкими, масштабованими і керованими на вільному ринку, дозволяючи користувачам знаходити потрібну кількість обчислювальної потужності для цього завдання.

компоненти iExec

Крім особливостей в плані програмного забезпечення і технічних рішень, є і багато інших особливостей, які роблять платформу iExec новаторською в своїй реалізації. До них відносяться маркет, магазин dApp-додатків і маркет даних.

Маркет — це iExec-хаб для постачальників і користувачів для обміну RLC ресурсів. Через маркет користувачі, що працюють з dApp-додатками, можуть купувати ресурси, адаптовані до потреб їх додатків.

iExec поставляється з франчайзинговими контрактом Matchmaking, який гарантує, що жоден провайдер не візьме більше, ніж він зможе обробити при передачі своєї потужності на контракт. Більш того, репутація смарт-контракту управляє надійністю постачальника.

Магазин dApp-додатків — це децентралізований еквівалент сховища додатків. Як випливає з назви, сховище dApp-додатків дозволяє переглядати і купувати децентралізовані програми, які побудовані або використовуються на платформі iExec.

У магазині dApp-додатків вже є безліч контенту, який можна придбати.

Маркет даних — це дані, які сховище dApp-додатків відносить до додатків. З його допомогою постачальники даних можуть продавати свої надлишкові дані постачальникам dApp-софта або будь-який інший стороні, яка бажає придбати.

На відміну від Магазину dApp-додатків і Маркета, Маркет даних поки що знаходиться на концептуальній стадії свого розвитку, тому не варто чекати його появи в найближчому майбутньому.

Де купити і як зберігати?

Bittrex, Binance, Upbit і Bitfinex складають більшу частину обсягу торгів RLC. Кожна біржа має торговими парами BTC (біткоіни, — прим. Ред.) Та ETH (ефіріум, — прим. Ред.), Через які можна купити RLC.

На Bitfinex ж, наприклад, можна купити RLC безпосередньо через долари.

iExec RLC — це кріптоактів ERC20, тому будь-який гаманець, сумісний з Ethereum, можна спокійно використовувати для зберігання iExec, включаючи MyEtherWallet, Nano Ledger S, Meta Mask, Exodus, Laxx і imToken.

майбутнє

У разі, якщо iExec зможе функціонувати за своєю задуманої концепції, то він буде збільшуватися експоненціально підключенню все більших постачальників і обчислювальних ресурсів.

iExec забезпечує більш економічну альтернативу існуючим хмарних обчислень, оскільки ресурси використовуються тільки тоді, коли вони необхідні і менш енергоємні.

Проект, безперечно, амбітний, однак для досягнення успіху необхідно, щоб команда iExec працювала над проектами тому ж дусі, що і раніше. Вони змогли розробити Європейську інфраструктуру настільних grid-мереж, серію з 200 000 вузлів, які виконали понад мільйон завдань з використанням Desktop Grid computing. Цей проект заклав основу для iExec, а також продемонстрував його потенційну важливість для всього технологічного індустрії.

джерела:

https://coinmarketcap.com/

Home

https://hackernoon.com/

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector