Як і чому криптовалюта Ripple звалилася кілька разів

причини зростання

Котирування XRP в якийсь момент почали рости дуже швидко. За півроку збільшення вартості склало близько 6000%. Ті часи шокували не тільки кріптосообщество, але і весь світ. Новини будь-якого телеканалу обов’язково приділяли час подій в області крипти. Тоді-то багато хто був готові до нової ери, закупилися токенами, чекали нової хвилі.

Перш ніж перейти до обвалу, потрібно зрозуміти причини зростання. Адже ринок цей дуже спекулятивний і багато проектів стали дорожче тільки на тлі реклами і Пампа, ніж завдяки реальним досягненням. Чи відноситься Ріппл до цієї категорії? Ні.

В історії платформи багато позитивних моментів. Більшість з них стосуються партнерства або повної інтеграції мережі в систему банків. Крім цього, технологія і концепція здійснення транзакцій перевершує майже кожну (якщо не всі) криптовалюта. Тому у XRP був хороший і реальний фундамент для зростання.

Сюди ж варто додати загальні тенденції ринку. В першу чергу, збільшувалася вартість якраз спекулятивного біткоіни. Оскільки його вважають «головною криптовалюта», то він робить сильний вплив на котирування альткоінов. Коли стався приріст з 4 до 20 тисяч доларів, інші монети не могли залишитися на своєму рівні. Цим зайнялися біржові гравці.

імовірність обвалу

У комплексі всіх передумов вартість Ріппл зросла майже до 4 доларів за токен. Цей ціновий показник багатьох просто приголомшив. Більшість аналітиків пророкували всі 10 доларів, навіть з огляду на особливості кріптовалютного ринку і можливі спекуляції. Імовірність обвалу була, але статисти вирішили, що вона занадто мала.

Але є ще один важливий фактор. Перш, ніж стався кріптовалютний бум, багато закупили велику кількість всіх монет. Також їх продовжували купувати на тлі зростання. В числах це формувало високий попит, через що котирування не могли не вирости.

При цьому, дуже багато користувачів купили крипту з метою простого заробітку. Постійне використання планували набагато менше. Коли ринок почав показувати зростання в 600 і більше відсотків, потихеньку почалася хвиля зливу. Це можна побачити і на графіках у вигляді коротких падінь.

У певний момент акули бірж (вони можуть управляти графіками за рахунок свого капіталу) почали цілеспрямовану продаж різних криптовалюта (дамп). Природно це початок негативно позначатися на курсі. Саме такі дії і підвищили ймовірність обвалу.

Переломний момент

Зниження курсу після різкого зростання на ринку має назву корекції. Саме нею почали займатися трейдери, коли масово продавали криптовалюта за ціною нижче ринкової. Коли це явище відбувається на всіх рівнях, то воно обов’язково зачепить кожну криптовалюта, особливо топові.

Вона викликала лише невелике зниження вартості. Можливо, що трейдери планували встановити стабільний курс на рівні 2-3 доларів за XRP. Але на тлі раптових падінь запанікували трейдери і рядові користувачі. Вони розуміли, що якщо ця тенденція продовжиться, то можна зовсім піти в мінус.

Тому вони також приступили до продажу раніше куплених активів. І тут уже обсяги збуту були дуже високі, адже займалися цим не маленькі групки, а користувачі по всьому світу. При подібній активності курс навіть не мав можливості залишитися на якомусь рівні. Графіки пішли вниз.

зливний рік

На той момент більшість зрозуміли, що другої хвилі доведеться чекати дуже довго. Але в той же час була надія (або навіть упевненість) що занадто великого падіння не буде. Ніхто не міг передбачити занадто тривалу корекцію. А вона затягнулася вже на 8 місяців.

Невеликі імпульси на графіках були в кінці лютого і в середині весни. Тоді здавалося, що «ведмеже» напрям підійшло до кінця і курси стабілізувалися. На цьому тлі у ринку з’явилося кілька нових інвесторів, а також відкрилися кілька бірж.

Але потім знову графіки пішли вниз. Навесні Ріппл тримався в районі долара, але за літо впав до 25 центів. Такий вартості XRP не бачив з моменту заморозки 55 мільярдів токенов. Подібна ціна протрималася до початку осені.

Після пройшов ряд нових договорів з НБК Саудівської Аравії і PNC Bank, завдяки чому котирування злетіли до 76 центів. Звичайно це швидко виправили. Сьогодні вартість Ріппл становить 40-45 центів за токен.

Ще одна версія

Крім активності ринку і трейдерів в багатьох рядах існує ще одна версія обвалу курсу XRP. Ідея проекту в поліпшенні банківської системи і повної заміни Swift. Розробники стверджують, що частиною її реалізації буде використання токена проекту. І це дійсно можливо, якщо здійснювати транзакції через xRapid.

Однак даний продукт пройшов повномасштабний запуск зовсім недавно. У всіх банках, які вже інтегрували мережу Ріппл функціонує xCurrent, який зовсім не використовує XRP. Відповідно, нові угоди не так сильно підігрівають курс, як могли б насправді.

Але це не просто застопорило зростання котирувань. Через це з’явилася версія, що насправді команда проекту зосереджена лише на самій платформі, а криптовалюта існує посередньо. Іншими словами, користувачі форумів і навіть деякі експерти прийшли до висновку, що розробники не зацікавлені безпосередньо в зміцненні позицій XRP на ринку.

Такий слух швидко розлетівся по мережі. Більш того, реальні аргументи були на обличчя, тому назвати такі висловлювання неправдивими було складно. Ситуація лише підлила масла в без того великий вогонь, через що ціна XRP знизилася.

Відносини з Coinbase

Маса новин досі крутяться навколо додавання XRP в лістинг Coinbase. На початку весни ходили чутки, що Бред Гарлінгхаус і Азиф Хірджі повинні обговорити свою співпрацю. На цьому тлі сталася масова закупівля токенов, оскільки всі очікували швидкого приросту.

Але буквально через кілька днів після такої новини директор біржі спростував всі чутки. Хірджі не говорив нічого конкретного щодо Ріппл. Проте, в своєму блозі він написав, що інтеграція будь-яких альткоінов не передбачається в найближчі кілька місяців.

Здавалося б, що це лише трохи знизить котирування Ripple. Але в підсумку капіталізація проекту (НЕ токена, а саме самої компанії) знизилася на 20 мільярдів доларів, а курс полетів з 1 долара до 70 центів. Ще через тиждень він впав до 50.

Сьогодні знову ходять чутки, що біржа має все для інтеграції XRP. Про це говорять не тільки форуми, а й авторитетні видання. Генеральний директор Ripple також упевнений в можливості Coinbase, але ось сам Азиф Хірджі — CEO біржі — поки не дав жодної відповіді.

перспективи

Зростання Ріппл найближчим часом цілком реальний. Для цього є багато передумов. Та й новинний фон все більше кишить статтями про готовність всього ринку до нового буму. Чи відбудеться так насправді? Запитайте у авторитетних аналітиків. Але не забувайте, що на початку 2018 вони сильно помилилися в своїх прогнозах.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector