Як Майні криптовалюта на своєму комп’ютері, і чи можна добувати її на ноутбуці або слабкому ПК

Від автора: уявіть собі всесвіт, яка тримається на Майнінг. Це трохи дивно, але всяке можливо. Видобуток криптовалюта в кожному куточку, в офісних будівлях, в супермаркетах, у ваших сусідів, у вас вдома, всюди. Завдяки цьому живе населення цьому всесвіті. А тепер уявіть, якщо хтось в такий всесвіту не вміє займатися хоча б мінімальної здобиччю.

Адже це децентралізований процес, тому дізнатися не вийде. Але без цього гвинтика система потихеньку падатиме. І всесвіт просто пропаде. Сумний розклад. У нас не така всесвіт. Але Майнінг досить-таки популярний. І вже багато хто намагався їм зайнятися. Якщо ви ще не знаєте, то зараз я розповім, як Майні криптовалюта на своєму комп’ютері.

Коротенько про Майнінг

Багато криптовалюта НЕ емітуються відразу, а вимагають здійснення складних обчислювальних операцій. За допомогою цих операцій відкривається код черговий монети, і тільки потім вона з’являється в обороті. Процес розшифровки коду і є Майнінг.

Добувати криптовалюта можна як на стаціонарному ПК, так і на ноутбуці, в поодинці, або спільно з іншими учасниками блокчейна, на відеокарті або використовуючи центральний процесор. Про особливості кожного способу я розповім нижче, а поки познайомлю вас з ключовими вимогами видобутку.

Почати з обладнання

Якщо процес видобутку криптовалюта відбувається за допомогою потужності комп’ютера, то потрібно вичавити з нього максимум цієї потужності. Для цього буде потрібно відповідне обладнання. І не варто думати, що досить просто купити найдорожче і потужне залізо. У Майнінг вас повинен зацікавити не тільки сам процес, а й мінімальна вигода. Я сумніваюся, що ви захочете робити щось собі в збиток.

Тому потрібно підібрати все по сумісності, оцінити продуктивність і порахувати свої витрати. Не варто вкладати всі свої кошти в обладнання і жити на одних Доширак після цього. Добувати крипту можна і на середніх потужностях, а ось на локшині швидкого приготування ваш шлунок довго не проживе.

відеокарта

Як правило, є ключем Майнінг. Саме вона видає кращі результати видобутку на звичайному комп’ютері. При виборі відеокарти звертайте увагу на:

 • обсяг відеопам’яті (менше 2гб взагалі марно, рекомендовано ж 4);
 • тип швидкості пам’яті (сьогодні кращими є GDDR5 і HBM);
 • розрядність шини (просто не беріть менше 256bit);
 • систему охолодження (на температурі карти під час Майнінг можна буде приготувати собі поїсти).

На початок 2018 року хорошими продуктами були Radeon Fury X, Nvidia GeForce GTX 1080, Radeon RX 580. Вони видають досить обчислювальної потужності, при цьому вимагають відносно небагато енергоресурсів. За ідеальних розкладах окупаються за півроку.

При слові «відеокарта» багато хто згадує протистояння ATI і Nvidia. Якщо ви геймер, то швидше за все зупинитеся на другий. Однак в Майнінг дуже важлива сама швидкість відеокарти. Найдорожчі Nvidia видають стільки kh / s, скільки дасть не найкраща відеокарта від ATI. Тому я раджу взяти її, але вибір залежить від ваших уподобань. Можливо ви просто більше довіряєте Nvidia.

Системна плата

Вона не бере безпосередньої участі в Майнінг, але відеокарту треба ж кудись підключити. Крім сумісності дуже важливим показником буде кількість слотів під карту. Зазвичай на це ніхто не дивиться, але при Майнінг ви можете використовувати відразу кілька GPU, щоб домогтися кращих показників. Чим більше слотів, тим більше карт можна буде встановити, відповідно отримати більшу ефективність.

центральний процесор

Вибирайте хороший процесор для підтримки стабільності роботи всієї системи. Якщо ви здобуваєте через відеокарту, то CPU особливої ​​ролі не зіграє. В такому випадку не обов’язково купувати ЦП останнього покоління, досить буде сумісного середнячка.

Інша справа, якщо ви вирішите Майні на CPU. Тоді зверніть увагу на тактову частоту і кількість ядер. Чим їх більше, тим краще. Адже виділити все ядра під видобуток не можна, оскільки процесору потрібно виконувати і інші завдання. А чим більше ядер у вас буде доступно для Майнінг, тим ефективніше буде цей процес.

Як і у випадку з відеокартою, тут є давнє суперництво між AMD і Intel. Тут немає нюансів, Intel виявиться краще, як для гейминга, так і для Майнінг. Однак процесори від Intel значно дорожче, тому можуть довше окупатися. Все залежить від вашого бюджету.

Оперативна пам’ять

Менше бере участь у видобутку, проте дуже важлива. Коли ви збираєте потужний комп, то її кількість повинна бути відповідним. Все-таки вона зберігає в собі проміжні дані, які обробляє процесор, тому бажано мати хоча б 4гб. Крім цього, алгоритм scrypt активно використовує саме оперативну пам’ять, хоча ключову роль вона все ж не грає.

що добувати

Любіть хардкор і найкрутіші штуки? Тоді займіться видобутком Bitcoin. Правда добувати його на домашньому ПК вже трохи важкувато. Навіть якщо ви зайдете в пул, то якась Майнінг-ферма в Ісландії може задавити своїм хешрейтом.

Якщо говорити про топових криптовалюта, то Ethereum, Litecoin, Monero, Zcash цілком доступні для домашнього Майнінг. Їх мережа ще не перевантажена, та й складність не настільки велика. Ethereum взагалі дружить з Майнер. Як говорить bitinfocharts час створення нового блоку складає всього 15 секунд.

Взагалі, при питанні, яку криптовалюта можна Майні на комп’ютері, я відповідаю «будь-яку». Що хочете, то і здобувайте, перед вами відкритий весь кріпторинок. Ви можете вибрати маловідомий альткоін і радіти швидкості його видобутку. У ціні він просідає, але на дохід це не сильно вплине, адже Майні ви швидше, та й конкуренції менше.

гаманець

Нагорода за Майнінг — це не зарплата «в конверті», яку можна відразу скинути в конверт. Так як все це цифровий процес, винагорода буде зараховуватися на певну адресу в мережі. Ця електронна адреса вам потрібно буде згенерувати на кріптобірже, або на офіційному сайті криптовалюта, або на мультивалютний гаманці начебто Coinkite.

вибір пулу

Пул — це сервіс, на якому бажаючі Майні на своєму пк. Вони об’єднують свої потужності, після чого цей хешрейт направляється на видобуток обраної криптовалюта. Серед перевірених і потужних пулів можна виділити Coinotron, Nanopool і Minergate.

Якщо вам з яких-небудь причин не подобаються ці сервіси, то ви можете пошукати для себе будь-який зручний пул. Критерії для вибору: статистика пулу, відгуки і загальний хешрейт. Будьте обережні при виборі, щоб не наштовхнутися на шахраїв.

Програмне забезпечення

Що важливо? Операційна система і програма-майнер. При виборі ОС починайте з Windows 7 або можете вибрати Linux. Обидві добре підходять для Майнінг, важливо правильно їх налаштувати, про це нижче. Операційні системи на кшталт Ubuntu не підходять, оскільки вона сама займає багато простору. Але ж вам потрібно буде зберігати дані блокчейна, які теж досить об’ємні.

Що стосується Майнера, то тут все досить просто. На кожному пулі можна скачати надійну офіційну версію програми. Для відеокарт ATI потрібно завантажувати Cgminer, Nvidia — Cudaminer. Якщо ви Майні на процесорі, то на пулі буде лише одна версія, яку найчастіше підписують просто CPU Miner.

Також, якщо ви будете шукати майнер для центрального процесора в інтернеті, тоді читайте його опису. CPU Miner в такому разі не буде універсальним, оскільки він заточений під видобуток Litecoin. Серед надійних Майнер можна виділити Claymore’s Cryptonote CPU Miner, Nicehash і Ufasoftminer.

Налаштування Windows

Крім звичайної настройки обладнання та самого Майнера, вам потрібно буде налаштувати і саму ОС. В основному потрібно зробити дії, які можуть уповільнити роботу системи або примусово зупинити її.

 • створіть точку відновлення доступу (це є обов’язковим, на випадок помилок в конфігурації Майнера);
 • попередньо поновіть все драйвера;
 • повністю вимкніть поновлення;
 • постинаєте автоматичний сплячий режим;
 • вимкніть антивірус і «Захисник Windows» (зупинить майнер, прийнявши його за вірус)
 • вимкніть блокування екрану (також може зупинити Майнінг);
 • вимкніть звіти про помилки (якщо помилки будуть, то Майнінг і так припинитися).

Це мінімум дій, які потрібно зробити для настройки ОС під видобуток крипти. Взагалі, можна відключити всі вимогливі процеси, а також розвантажити відеокарту. Видаліть з фону будь-які непотрібні утиліти, а також налаштуйте ПК на максимальну продуктивність на шкоду графіку.

Комп’ютер або ноутбук

В принципі, Майнінг доступний як на стаціонарному ПК, так і на ноутбуці. З першим ми вже розібралися, головне правильно зібрати залізо. Так як така система досить потужна, то проблем з функціонуванням бути не повинно.

При видобутку на ноутбуці все складніше. Обов’язково варто враховувати, що ноутбуки за своєю природою слабкіше звичайних ПК, тому і до Майнінг потрібно поставитися обережніше. Якщо ви вирішили здобувати крипту на ноут, то не чіпайте складні валюти, особливо використовують алгоритм Proof of Work. Він використовує багато ресурсів, оскільки діє за принципом «довгий ланцюг перемагає».

Також, ви можете зайнятися Майнінг на слабкому ПК. Але я раджу робити це в двох випадках:

 • якщо такий комп стоїть без діла;
 • познайомитися з Майнінг.

У першому випадку ви зможете отримати додатковий заробіток без особливих вкладень. Потрібно тільки рахунки за електрику потім оплатити. Другий випадок примітний тим, що в разі помилок або збоїв ви нічим не ризикуєте, зате при цілеспрямованої видобутку вже зробите все правильно.

Відеокарта або процесор

Як я вже говорив, частіше використовується саме графічний процесор. Майнінг — це повторюваний послідовний процес. Відкрите справляються з такими краще, оскільки видають більший хешрейт. Тому їх простіше налаштувати на видобуток.

Центральний процесор змушений виконувати інші завдання для підтримки працездатності всього комп’ютера. З цим він справляється відмінно, проте якщо говорити про повторюваних діях, то для CPU це одно божевілля.

Я б не вибирав ЦП навіть для знайомства з Майнінг, тому що користі від цього буде мало. Він примітний тим, що не сильно нагрівається і споживає менше енергоресурсів, але ефективність такого видобутку мало кому сподобається.

Соло Майнінг або пул

Я згадував вище, що таке пул. Однак хотілося б порівняти для вас ці два способи. Як на мене, соло Майнінг (він же Майнінг поодинці) дуже хардкорних річ. Справа в тому, що здобиччю криптовалюта займаються по всьому світу, тому у вас буде чимала конкуренція практично на будь-якій валюті.

Добре, якщо є можливість зібрати в купу потужне залізо і видавати великий хешрейт. Але як показує статистика, так відбувається досить рідко. Соло-Майнер частіше стають ті, хто хоче легкої і швидкої наживи. Але такі люди забувають про правила, які добре прижилися в сфері крітовалют.

Тут не вийде швидко заробити шляхом Майнінг. Це трудомісткий процес, який можна назвати роботою. Тому я раджу відкинути гордість і жадібність, якщо такі якості присутні і звернутися до пулу.

Недоліком пулу є те, що часто нагорода ділиться між усіма учасниками Майнінг. Але згадайте закони природи: зграя вовків живе довше і добре харчується, а вовки-одинаки часто виявляються безпорадними. Коли справа стосується складних процесів, на кшталт Майнінг, то робота в команді дуже важлива.

Нехай ви ніколи не познайомитеся з тими, хто складає вам компанію, але це не завадить вашій спільній роботі. Ви будете в рівних умовах і потихеньку зберете свій капітал. Без участі в пулі лізти в Майнінг сьогодні просто малоефективно і невигідно.

проблематика

Ще років 5 тому це питання не так сильно хвилювало любителів Майнінг. Але світ криптовалюта дуже швидко змінюється. Як видно зараз, курс валюти може різко обвалитися, а через годину раптово повернутися на колишній рівень. Майнінг став досить проблематичним, оскільки майже за 10 років існування криптовалюта складність видобутку майже кожної помітно збільшилася.

Якщо на самому початку блоки вирішувалися протягом хвилини, а на транзакцію йшло пара секунд, то сьогодні цей процес може зайняти кілька діб. Добувати цифровий код валюти стало неймовірно складно, незалежно від алгоритму і потужності вашого обладнання. А адже з кожним блоком складність тільки підвищується.

Це говорить про те, що звичайна видобуток крипти на домашньому ПК доживає свого часу. Ще зовсім трохи, і навіть найпотужніше залізо буде не в змозі вирішити хеш-функцію будь криптовалюта.

вигода

Отримати вигоду від видобутку на своєму ПК ще можливо. Але я б не сказав, що це буде дуже просто. Для початку доведеться гарненько викластися на покупку хорошого устаткування. Потім потрібно дочекатися, поки все це окупиться. Враховуйте і витрати на електроенергію, які будуть високими, особливо якщо ви будете використовувати кілька відеокарт.

Тільки після цього всього можна починати рахувати чистий прибуток. Чи не набридне вам це все до того часу? Чи витримає ваше залізо? Окупність становить мінімум півроку: яка складність видобутку буде на той час? Перш, ніж починати Майнінг будинку, постарайтеся дати відповідь на всі ці питання.

Також, повернемося до питання про Майнінг на ноутбуці. Як я говорив, це доступно. Але я не вважаю це вигідним. Вартість хороших ноутбуків зазвичай вище, ніж рівних їм по продуктивності комп’ютерів. Знову ж таки, не варто забувати про рахунки за електрику. Видобуток на ноут перестала бути вигідною близько 2-3 років тому, якщо не раніше.

Наостанок я хочу побажати вам адекватно оцінити свої можливості. Якщо ви розумієте, що зможете пройти через все це, тоді я бажаю вам успіху і цілеспрямованості. Ну і звичайно ж, терпіння, адже можна зіткнутися з такими проблемами, як обвал курсу. Тоді вигода буде трохи менше. Чи готові до Майнінг? Можете випробувати свій комп’ютер.

Вдалих починань!

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector