Як Майні криптовалюта правильно: покрокова інструкція

Деякий час про них ніхто не знав. Слово «Майнінг» часто розумілося лише як видобуток корисних копалин. Але через кілька років весь кріптомір став частиною нашого життя. Його обговорюють на кожному кроці. Весь цей Майнінг туманить розум. Тому сьогодні я познайомлю вас з цим поняттям, розповім, як Майні криптовалюта і представлю найближчі перспективи цього заняття.

Що це таке

У кріптосфере Майнінг — це видобуток цифрового коду валюти. Криптовалюта адже не є грошима. Це просто код, який має свою ціну на ринку. Наприклад, у випадку з BTC було створено 21 млн таких кодів. Отримати чергову монету можна вирішенням цього коду. Ось саме процес вирішення і містить в собі Майнінг.

Як це працює

Якщо криптовалюта — це цифровий код, то його потрібно розшифрувати. Розшифровка відбувається шляхом використання обчислювальних потужностей обладнання комп’ютерів.

Уявіть, що вам потрібно вирішити просте математичне рівняння. Ви будете прості математичні дії, щоб знайти «Х». Правильна відповідь тільки один.

Розшифровка коду криптовалюта чимось схожа. Є одна невідома змінна, тільки для її пошуку потрібно виконувати не прості математичні дії, а складні обчислювальні операції. І займатися вже цим будете не ви, а ваш комп’ютер. Людський мозок просто не в змозі виробити таку кількість перерахунків за короткий проміжок часу.

Коли буде знайдений вірний код, він відправляється в мережу для перевірки. Після підтвердження виконаних обчислень і правильності коду блок вважається вирішеним. Він додається в ланцюжок інших блоків, а майнер, що розгадав код, отримує нагороду.

доказ роботи

Перш ніж ваше рішення зарахується, і ви отримаєте нагороду, потрібно буде дочекатися докази виконаної роботи. Існує безліч протоколів, таких як Proof of Work, Proof of Stake, Proof of Miner. Всі вони мають суттєві відмінності, і по-різному впливають на процес видобутку.

Наприклад, PoW вважається найнадійнішим проти злому, а PoS споживає менше електроенергії, так як вимагає менше обчислювальної потужності для проведення транзакції. Так чи інакше, ви не можете вибрати алгоритм. Він залежить від криптовалюта, яку ви обираєте. Вибір крипти куди приоритетнее, адже заробляти будете саме її, а не алгоритми докази роботи.

Як почати

Майнінг — це складний процес. До складних процесів потрібна відповідна підготовка. Ну це тільки в тому випадку, якщо вам потрібно отримати прибуток від цього процесу, а не простий фан. Ось вам невелика покрокова інструкція по початку видобутку криптовалюта.

Крок 1. Обладнання

Чому ви не можете Майні на старих компах або просто на будь-якому обладнанні? Тому що вам потрібні:

 • вигода;
 • швидка окупність;
 • висока продуктивність;
 • низька енергопотребляемость;
 • стабільна робота;
 • контроль температури.

Ці фактори взаімодоплняеми. Виключіть один, весь процес стане безглуздим. Тому поставтеся до вибору обладнання відповідально.

 • відеокарта. Основа Майнінг. Можна Майні на процесорі, проте це менш ефективно. Звертайте увагу на швидкість (kh / s), тип шини пам’яті (на даний момент найкраще GDDR5 і HBM), обсяг відеопам’яті, кількість шейдерних блоків і систему охолодження;
 • материнська плата. Треба ж до чогось підключити всі елементи. Найголовніше — кількість слотів для відеокарти. Чим їх більше, тим більше карт можна буде встановити, відповідно домогтися більшого ефекту;
 • блок живлення. Безперечно, важлива частина. Щоб Майні, буде потрібно багато енергоресурсів, тому вашому обладнанню потрібен хороший вторинний джерело харчування;
 • процесор. При Майнінг на відеокарті він участі не братиме, однак, для загальної продуктивності системи варто вибрати хороший ЦП.
 • Оперативна пам’ять. Чи не грає важливої ​​ролі у видобутку криптовалюта — але, якщо її буде мало, ви зіткнетеся з провисання.

Дуже важливо, щоб всі ці елементи були сумісні між собою. Уявіть, що ви збираєте пазл. Все повинно ідеально підходити, тоді досягається максимальний ефект. І при всьому цьому не забувайте про гарну системі охолодження, тому що на системному блоці можна буде смажити шашлик від температури відеокарти.

Крок 2. Вибір криптовалюта

Мені вже в печінках сидять новинні статті зі вступом «Заснована нова криптовалюта …». Однак такі реалії, вибір дійсно величезний. Можна не шукати легких шляхів і відразу добувати Bitcoin. Але я не раджу цього робити новачкам з нуля. Ви просто засмутити від тривалості процесу і величезну конкуренцію, яку складають Майнінг-ферми десь в Гонконзі або Рейк’явіку.

Стежте за ринком, почитайте Bitcointalk і Reddit. Завсідників форумів часто можуть дати ділову пораду. Критерії для вибору валюти:

 • висока швидкість транзакцій;
 • капіталізація;
 • волатильність;
 • приймається великою кількістю компаній в якості оплати;
 • торгується на популярних біржах;
 • обговорювана.

Суть останнього пункту: чим більше обговорюється криптовалюта, тим більша ймовірність, що її курс виросте. Ну звичайно якщо це не маса негативу, хоча кріптомір дуже непередбачуваний.

Крок 3. Створення гаманця

Правила такі, що не можна отримати нагороду прямо на банківську карту. Адже інакше криптовалюта не були б децентралізовані. Тому потрібно створити гаманець, на який будуть нараховуватися монетки. Ви можете зробити це на офіційній сторінці криптовалюта, або ж створити гаманець на біржі на кшталт Exmo. Також існують безліч сервісів, що спеціалізуються на зберіганні крипти. Одним з таких є мультивалютний гаманець Cryptonator.

Крок 4. Вибір пулу

Я пропущу соло Майнінг, так як він вже невигідний. З пулом гравців ви заробите більше, не дивлячись на те, що нагорода ділитися між учасниками. Вибрати пул не складе труднощів, так як вони добре розрекламовані. Як правильно вибрати пул? Вивчити наступні фактори:

 • статистика використання пулу;
 • загальний хешрейт;
 • відгуки;

Перевірені часом пули можна знайти в топі. Придивіться до таких сервісів як Minergate, 2miners, Nanopool, Supernova, Coinotron.

Крок 5. Встановлення та налаштування софта

Програми для Майнінг ви зможете знайти на самому пулі. Скачайте програму під свою відеокарту: cgminer для відеокарт ATI і cudaminer для Nvidia. Після цього займіться налаштуванням bat файлу. Там буде кілька основних параметрів:

 • -u. 1 — потрібно замість 1 ввести свій логін на пулі, а через точку ім’я Воркер;
 • -p — тут потрібно ввести пароль Воркер;
 • -o — сюди введіть адресу пулу.

Після настройки можна почати добувати криптовалюта. Далі від вас залежить контроль за функціонуванням, температурою обладнання та виправлення помилок, якщо вони раптово з’являються.

способи Майнінг

Сам процес Майнінг дуже нудний, проте різноманітність способів тут все ж є. По-перше, ви можете Майні поодинці або з іншими здобувачами.

соло майнінг

Поодинці Майні сьогодні не зовсім логічно. Адже про крипті знають багато, тому багато хто хоче її отримати. Простіше зламати гілочку, ніж цілий віник. Так само і тут: кілька Майнер швидше вирішать блок спільно, ніж ви в поодинці. Вони отримають нагороду, а ви ні. Цей спосіб використовують тільки самі хардкорні користувачі.

Майнінг в пулі

Використовується найчастіше. Команда Майнер з усього світу збирається на одному сервісі, через який вирішує блок за блоком. Потужність їх комп’ютерів підсумовується і направляється на конкретну хеш-функцію. Мінусом такого способу є те, що нагорода ділиться між учасниками. Однак так ви все одно заробите швидше.

Хмарний майнінг

Кардинально відрізняється від усього, що описано вище. Простими словами — це оренда потужностей для видобутку крипти. Вам не потрібно щось купувати, збирати, налаштовувати і моніторити. Все це в руках власника устаткування. Все що робите ви — оплачуєте контракт. Тобто, фактично вас не можна назвати Майнер, однак криптовалюта ви все ж здобуваєте.

Відеокарта або процесор

Часто задають питання: на чому можна добувати криптовалюта? Її можна заробити як на центральному процесорі, так і на графічному. Однак перевагу варто віддавати другого. Найпотужніші CPU видають не більше 400 kh / s, в той час як середня відеокарта може видати 500.

Якщо говорити про найпотужніших відкритих, то вони можуть видати аж до 5 Mh / s, що в рази більше. Саме тому Майнінг ферми будуються з відеокарт, а не з ЦП. Видобуток на центральному процесорі вже просто не ефективна. Не факт навіть, що вийде окупити, не кажучи вже про прибуток.

FPGA

Це обладнання з’явилося ще в далекому 2011. Його головною перевагою було використання меншої кількості ресурсів для вирішення хеш-функції. Мінусом була висока вартість в порівнянні з відеокартами і необхідність спеціально налаштовувати їх під Майнінг. Проте, наступне покоління обладнання для видобутку криптовалюта просто виключило FPGA.

ASIC

Асіка — це обладнання, спеціально створене для видобутку криптовалюта. Вони повністю заточені під Майнінг. Все що потрібно — це підключення до системи. Вони видають потужність від 10 000 mh / s, тому дуже швидко вирішують блоки транзакцій. Однак і вартість у них відповідна.

прибутковість Майнінг

Якщо ви зібрали хороше обладнання, і у вас йде процес видобутку, то відповідно у вас буде прибуток. Вона залежить від курсу валюти і природно кількості вирішених вами блоків. Однак, варто ще питання окупності.

Він абсолютно змінює уявлення про дохід. По-перше, потрібно дочекатися, поки окупиться саме устаткування. По-друге, не варто забувати про витрати на електроенергію. Вони будуть високі, так як Майні ви будете багато. Тому період окупності складе не менше півроку. Це при ідеальних розкладах. Середній час становить 1 рік, буває і більше.

Чи варто займатися Майнінг

Однозначної відповіді немає. Тут все залежить від вашої цілеспрямованості і можливостей. Якщо ви готові витратити достатньо часу і можете дозволити собі гарненько викластися, тоді чому б і ні?

Не можна сказати, що це дуже цікавий процес. Я б сказав, що він взагалі нудний. Адже після запуску Майнера ви просто будете дивитися на командний рядок і на обладнання. Однак це дуже велике досягнення. Можна похвалитися тим, що ви добули криптовалюта. Адже для цього потрібно проводити деякі розрахунки, вміти налаштовувати весь процес, що не так-то просто. Мені здається, що половина Майнер взагалі роблять це інтуїтивно.

Але потрібно забезпечити собі те, чим можна хвалитися. Навряд чи ви будете розповідати направо і наліво про здобуті 100 Сатоши. А ось якщо намайніте навіть половинку біткоіни, це вже буде привід для гордості. Тому адекватно оціните свої можливості і терпіння. Так ви зможете дізнатися приблизний відповідь на це питання.

перспективи

Багато хто оцінює перспективи Майнінг по-різному. Одні кажуть, що він давно застарів, інші кажуть, що за ним майбутнє. Хтось ставитися до нього нейтрально. Крітосообщество не може дати достовірної відповіді, адже навіть експерти сильно розходяться в думках.

Ймовірно, що ці суперечки зроблені для реклами. Адже так створюється галас навколо кріптоміра, за рахунок чого зростає курс багатьох валют. А високий курс крипти вигідний дуже багатьом експертам, адже вони вкладаються в неї. Хоча вони і говорять, що не шукають вигоди, факти свідчать про протилежне.

Мені здається, що все ж у Майнінг є майбутнє. Звичайно, складність видобутку вічно підвищується, однак постійно з’являються нові валюти. Поки їх створюють, Майнінг буде жити. Адже добувати новий альткоін дуже просто, тому це підійде як новачкам, так і гігантам Майнінг. Подивимося, що покажуть реалії.

ризики

Особливих шансів нарватися на неприємності у вас немає, так як ви ні з ким не співпрацюєте (за винятком хмарного Майнінг). Однак є кілька факторів, які можуть все ж застопорити процес.

 • може перегрітися обладнання;
 • може впасти пул;
 • можуть хакнуть комп’ютер і перенаправити нагороду на інший гаманець;
 • пул може виявитися шахрайським спочатку, тому нагорода відразу ж піде його власникам.

Окремо варто виділити ймовірність обвалу курсу. Криптовалюта дуже нестабільні в цьому плані і залежать від багатьох факторів, включаючи політичні події. Якщо ви зіткнетеся з різким обвалом курсу, то ваш дохід зменшиться, відповідно і період окупності збільшитися. Адже розмір винагороди не збільшується, якщо падає курс. А у випадку з біткоіни він зовсім стає менше через кілька сотень тисяч вирішених блоків.

Ви можете займатися Майнінг будинку, можете поставити обладнання десь на складі. Цілком ймовірно, що вам вдалося домовитися з начальником, щоб використовувати обладнання компанії для видобутку. Можливий практично будь-який варіант, якщо ви знаєте як Майні і хочете цим займатися. Якщо ви налаштувалися на це, то використовуйте поради з цієї статті, збирайте обладнання та заробляйте свою першу монетку.

Удачі в Майнінг!

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector