Як Майні litecoin (LTC) в домашніх умовах, і чи вигідно це

Що потрібно знати

Майнінг — це відносно аналогічний процес для багатьох криптовалюта. Якщо приводити аналогію з реальним життям, то можна взяти за приклад збір врожаю. Щоб обірвати абрикосове і вишневе дерево, потрібно стати з ємністю під ним і зібрати всі ягоди. Але якщо абрикос ви можете брати відразу за плід, то вишню бажано брати за стебло, щоб її не роздавити.

При підході до видобутку Litecoin потрібно також враховувати його особливості, алгоритм і протокол, показники видобутку.

Існує помилкова думка, що Майнінг може зайнятися навіть 5-річна дитина. Що ж, якщо ви розповісте такій дитині мінімальні основи криптології, програмування, то він зможе спробувати. Але ймовірність, що дитина на цьому заробить, мізерна. Ефективність видобутку залежить не тільки від заліза і мінімальних знань, а й від навичок Майнера.

алгоритм

Шифрування Лайткоінов відбувається з використанням алгоритму Scrypt. Метою застосування цього алгоритму були дві речі:

 • прискорити процес видобутку;
 • утруднити створення спеціального обладнання.

Мета була досягнута. Середній час блоку Лайткоіна становить дві з половиною хвилини, що в 4 рази швидше біткоіни. Завдяки цьому швидше проходять транзакції в мережі криптовалюта.

Спеціальне обладнання (ASIC) вдалося створити, але вартість його вище, ніж для біткоіни. Асіка рідше застосовуються до Лайткоінам, тому що термін окупності набагато більше.

Справа в тому, що Scrypt менше завантажує відеокарту і активно використовує оперативну пам’ять. Це створює необхідність встановлювати на Асіка дорогі інтегральні схеми.

 1. По-перше, це невигідно покупцеві. Вже краще зібрати клунь, ніж витрачати купу грошей на Асік, який довше окупається.
 2. По-друге, це невигідно постачальнику. Навіщо збирати обладнання, якщо немає попиту?

Тому Асіка користуються тільки величезні прогресивні компанії по Майнінг, але більшу частку вони віддають на хмарну видобуток криптовалюта.

Яка від цього користь

Чим це корисно для ринку? Це робить Майнінг Litecoin більш децентралізованим. При видобутку біткоіни вже давно використовуються лише Асіка. Головним тут є те, що майнер, що тримає у себе понад 50% всієї потужності мережі, може певним чином диктувати правила гри. Він просто стирає конкуренцію в Майнінг, багато хто змушений купувати дороге обладнання, щоб заробити хоч щось.

Лайткоін від цього пішов. Завдяки своїм алгоритмом він дає можливість успішно займатися Майнінг навіть на середньому обладнанні. Більш того, є можливість отримувати профіт і на слабких комп’ютерах, але тут вже не обійтися без пулів. Створити Асіка дорого, тому що найдорожчий елемент для них — це пам’ять. Scrypt вимагає велику кількість пам’яті.

Але ось пам’ять для комп’ютерів буде набагато дешевше, що дозволяє приступити до домашнього Майнінг LTC з меншими вкладеннями. Таким чином, конкурентоспроможність Майнінг Лайткоінов досить висока.

протокол

При Майнінг LTC використовується протокол Proof-of-Work, який для підтвердження транзакцій вимагає використання великої кількості обчислювальної потужності. Що з цього випливає? Що. незважаючи на можливість дешевого старту. вам все одно доведеться оплачувати недешеві рахунки за електрику.

крок перший

Збираємо залізяку для видобутку. Було б круто, якби Тоні Старк існував насправді і був вашим другом. Він власноруч зібрав би з нуля найкращий комп’ютер під видобуток Лайткоінов. Але всесвіт Марвел вигадана, а значить його немає. Тому доведеться самостійно вибирати кожну складову і з’єднувати їх.

Для цього потрібні:

 • відеокарта;
 • оперативна пам’ять;
 • материнська плата;
 • блок живлення;
 • система охолодження.

Ми говоримо зараз про домашнє Майнінг, ніж про встановлення ферми в ангарі, тому пояснюю з точки зору видобутку на комп’ютері. В основу увійде відеокарта, адже її обчислювальна потужність найвища з усіх елементів ПК. Потрібно багато відеопам’яті, хороша швидкість пам’яті (сьогодні HDR або GDDR5) і звичайно ж, швидкість обчислень в секунду (kh / s).

Згадуємо про особливості алгоритму і вибираємо оперативну пам’ять. Чим більше візьмете, тим краще. Раджу відштовхуватися від 8 гігабайт. Ще не познайомився зі Scrypt, навіть не підозрював, що оперативка може відігравати настільки вагому роль у видобутку криптовалюта. Але лайткоін без неї залишиться недосяжним.

Мати беріть з великою кількістю слотів. Навіть якщо зараз ви вирішите добувати на одній відеокарті, в перспективі з’явиться бажання підвищити швидкість. Навіщо тоді витрачатися на ще одну матір, якщо попередня буде в хорошому стані?

Протокол просить багато потужності, а значить, багато енергії. Купуємо хороший блок живлення для рівномірного розподілу енергоресурсів за всіма складовими комп’ютера.

І останнє … Якщо у вас зламалася плита, чи ні мангала, то можете почекати з охолодженням. Яєчню вранці будете смажити на швидку руку, овочі гриль зможете зробити. Так, до речі, якщо на вулиці холодно, то ви ще й на опаленні заощадите. Але якщо ви не хочете згоріти, поки Майні, то купуйте додаткові кулери, а то відеокарта гріється дуже сильно.

крок другий

Налаштування операційної системи.

 • відключіть звіти про помилки;
 • вимкніть антивірус (прийме майнер за вірус);
 • видаліть програми віддаленого доступу;
 • поновіть драйвера, після чого вимикайте автообновления;
 • вимкніть непотрібні фонові процеси і видаліть всі утиліти.

Таким чином, ви зможете знизити навантаження на залізо, після чого перенаправити її на видобуток LTC. Звичайно, ви не підійміть за цього багато потужності, але все ж вона збільшиться. Як би там не було, але кожен кілохеш на рахунку.

крок третій

Викачуємо гаманець. Лайткоін має власний клієнт, тому завантажуйте його. Він набагато безпечніше. Не бачу сенсу лазити по лівим сервісів в пошуках ненадійних установників, коли можна завантажити останню версію з офіційного сайту безкоштовно.

При скачуванні гаманця є ще один важливий нюанс: синхронізація. Якщо ви вирішите займатися соло-Майнінг, то потрібно буде дочекатися повної синхронізації гаманця з блокчейном, щоб ви змогли шукати нові блоки. Без неї ви не зможете перевірити всі дані, відповідно, добувати LTC не вийде.

При роботі в пулі вам не потрібна повна синхронізація. Пул сам по собі з’єднаний з блокчейном, за рахунок чого може перевіряти його інформацію. Таким чином, якщо ваш хешрейт виявиться вирішальним у знаходженні блоку, то нагорода буде спрямована на сервер пулу, а звідти вже здійсниться її розподіл.

крок четвертий

Реєстрація в пулі і створення робочого. Саме цей робочий буде Майні в пулі від вашого імені, використовуючи потужності вашого комп’ютера. У середньовіччі наймали робітників і давали їм кирку, щоб ті шматували скелі і добували корисні копалини. Велика частина прибутку йшла на державу.

Ви нікого наймати не будете, а просто створите віртуального хлопця і дасте йому свій хешрейт. Велика частина прибутку буде вашою, а Воркер (якщо бути точніше, то сам сервіс) візьме комісію за його використання.

крок п’ятий

Викачуємо програму-майнер на комп’ютер. Після цього потрібно налаштувати bat файл під видобуток з пулу. У ньому вказуєте ваші реєстраційні дані, ім’я та пароль робочого, адреса пулу і адресу свого гаманця. Крім цього, є багато додаткових налаштувань, які допоможуть вказати кількість споживаних ресурсів. Після конфігурації можете запускати файл. Якщо все зроблено правильно, то Майнінг почнеться автоматично.

вид Майнінг

Поговоримо про соло і пулі. Я думаю, ви вже чули, що це таке. Якщо немає, то пояснюю, що соло — це одиночна видобуток, а пул — це підсумовування потужності декількох комп’ютерів і її напрямок на конкретну криптовалюта.

Що можна отримати від соло-Майнінг Лайткоін? Невеликий прибуток, або взагалі нічого. Чому? Тому що середній загальний хешрейт мережі становить 180 TH / s. Це говорить про те, що LTC хочуть добувати багато Майнер. При такій конкуренції важко буде їх обігнати в домашніх умовах, хоча все можливо. Говорячи про біткоіни, можна сміливо стверджувати, що соло-Майнінг тут давно мертвий. Litecoin ще можна пробувати добувати самотужки.

Чим же відрізнятиметься робота в пулі? Тим, що ймовірність рішення блоку вище в рази — значить, нагороду отримати теж можна швидше. Однак ви отримаєте не 25LTC, а лише її частина, пропорційно вашому хешрейту.

Пошук пулів

Пулів розвелося по мережі, як мух на задньому дворі. Є пули чесні, добропорядні, завжди платять як годиться. А є шахрайські, які існують місяць, витягають хешрейт в свою користь, наживаються на комісіях, отримують багато прибутку і закриваються. Потім ви перераховуєте свій заробіток і розумієте, що вас крупно кинули. Ще й вірусів підкинули на прощання.

Тому, щоб добувати Лайткоін, потрібно підійти до вибору пулу з особливою уважністю і обережністю.

 • статистика;
 • хешрейт;
 • час існування;
 • комісія;
 • відгуки.

Статистика покаже, як часто пул використовують, скільки він вирішує блоків кожен день. Чим більше статистики, тим менше ймовірність, що це шкідливий сайт. Постачальники якісних послуг не бояться інформувати про свою діяльність, навіть якщо у когось є щось краще.

Загальний хешрейт шалено важливий. Ми вже кілька разів говорили про нього. Будьте уважні. Зазвичай пули спеціалізуються відразу на декількох криптовалюта, тому потрібно буде подивитися саме на хешрейт по LTC. Цілком ймовірно, що загальна потужність майданчика становить 50TH / s, але на Лайткоін доводиться тільки один відсоток. Користі від такого пулу буде ненабагато більше, ніж від соло.

Перевірка часом — один з кращих показників у всьому світі. Ми звикли довіряти тому, що існує давно. Наприклад, ми довіряємо Адідас в спортивному одязі, Apple в технологіях, Dr. Martens у взутті. Але хто довіряє зараз криптовалюта? Вони абсолютно нові, тому багато хто вважає їх пірамідою.

Так само і з пулами. Якщо він існує хоча б рік — це вже хороший показник. Такому пулу можна довіритися, адже це сильний доказ благих намірів постачальників.

Комісія є практично на будь-якому пулі, оскільки потрібно утримувати його, і ще самому отримувати з цього якийсь прибуток. Не бійтеся комісій на пулах для Майнінг LTC. Є помилкова думка, що пул з великою комісією — це надійний пул, адже його дорого утримувати. Насправді, хороші сервіси не заберуть у вас більше 5%.

На відгуках будується вся робота в мережі. Та й в світі багато хто почав шукати відгуки, щоб оцінити якість того чи іншого продукту. Чим більше ви знайдете позитивних відгуків про конкретний сервісі, тим більша ймовірність, що він чесний. Не пошкодуйте свого часу на вивчення думки інших.

Ну і в загальному, не пошкодуйте часу на вивчення майданчика. Всі критерії повинні оцінюватися в сукупності. Припустимо, пул має величезний хешрейт, але існує 2 тижні. Як вам варіант, що творець сервісу спеціально показує неправдиву інформацію, або ж весь хешрейт виходить від нього для залучення «лохів»?

Antpool

37 TH / s потужності, майже 90000 робочих. Антпул вже давно працює з топовими криптовалюта і тримає в собі чималу частку потужності всієї мережі. Особливості для LTC:

 • автоматичні виплати (головне ввести адресу гаманця);
 • постійні оновлення системи захисту;
 • P2Pool — виключає ймовірність того, що ваш хешрейт перейде власнику сервісу;
 • можливий соло-Майнінг в складі пулу;
 • цілодобовий.

Мінуси є. Точніше, тільки один. Через величезної кількості Майнер при розподілі нагороди ви отримаєте мізер. Але удача на пулі становить 99,9%. Та й відгуки про нього тільки найкращі.

Litecoinpool

Як ви розумієте з назви, цей пул працює тільки по Лайткоіну. Хешрейт становить 44,360 GH / s, кількість робочих майже 70 тисяч. Чому цей пул в моєму списку? Він працює з 2011 року. Встиг пережити закриття, після чого відновив свою роботу. На сьогодні він не має негативних відгуків:

 • високий захист від атак;
 • детальна статистика, оновлюється кожні кілька секунд;
 • вісім серверів, які знаходяться в різних точках світу.

Що по мінусів? Знову велика кількість Майнер, тому виплати невеликі. Але самі користувачі називають сервіс найкращим для Майнінг LTC.

Give me coins

Ще один старий пул, який встиг заслужити довіру серед безлічі користувачів. Пул Не бере комісію за виведення коштів, а лише за сам Майнінг. Серед переваг для видобутку Litecoin можна виділити:

 • контроль Майнінг з телефону (для цього розроблено додаток);
 • виплата після 10 підтверджень, що не так багато для мережі LTC;
 • миттєві виплати;
 • постійно активний форум.

Мінусом цього сервісу є низький хешрейт (0.5 TH / s), але це компенсується невеликою кількістю Майнер. Таким чином, якщо пул вирішить блок, то учасники отримають високу нагороду.

Профіт

Обговорюючи питання Майнінг, важко не подумати про те, чи вигідно це. Звертаємося до bitinfocharts і дізнаємося, що прибутковість Майнінг становить приблизно 1 цент за кожен мегахеш. Середній хешрейт відеокарт становить приблизно 30 MH / s, а найшвидша окупність трохи більше року (згідно cryptocompare.com).

Виходить, що Майні лише однією відеокартою буде не зовсім вигідно. Але ось зібравши хоча б 3-4 графічних процесора, можна буде щось заробити. Природно, після того, як все окупиться.

Трохи відійду від цифр і статистики. Я вважаю, що добувати Лайткоін вигідно:

 • платіжна система, яка дозволяє розраховуватися за багато послуг;
 • транзакції проводяться в 4 рази швидше біткоіновскіх;
 • емісія в 4 рази більше битка, значить, Майнінг не втече на кладовищі так швидко;
 • висока конкурентоспроможність в порівнянні з біткоіни;
 • високі обсяги торгів на біржах, що дозволить успішно його продати;
 • великий профіт в разі різкого зростання курсу.

Срібло простіше як в реальному світі, так і в кріптовалютном. Але своєю простотою воно привертає дуже багатьох. Litecoin вже не втратить свої позиції просто так. Винятком будуть сумнівні дії Чарльза Лі або негативний новинний фон, який буде обгрунтований фактами. Нехай доведеться почекати, поки все окупиться, але заробити на Майнінг Litecoin реально.

Кирки в руки і вперед

Якщо бути точніше, то відеокарти з оперативкою і програму-майнер. У будь-якому випадку, з Майнінг LTC ви вже знайомі, можете приступати. Пам’ятайте своє при виборі системи охолодження і стежте за своїм обладнанням, як за своєю коханою або дитиною. Але в той же час, пам’ятайте, що ваше «залізне дитя» не повинно стати перешкодою між вами і зовнішнім світом. Якщо вам є що додати, пишіть на сторінки в соціальних мережах і коментарях.

Вдалого Майнінг і побільше прибутку!

До скорого!

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector