Як можуть взаємодіяти блокчейн і штучний інтелект

Раніше в інтернеті з’явилися публікації на тему інтеграції блокової ланцюжка з «інтернет-речами» (IoT). Тепер постало питання про перспективи, які можуть породити технологія блокчейн і штучний інтелект, об’єднавшись один з одним.

Термін ІІ досить часто використовується сьогодні, але тільки в контексті теорії і практики побудови машин, здатних працювати в проектах, які вимагають наявності інтелекту. В даний час передові технології, спрямовані на те, щоб зробити це реальністю, включають машинне навчання, штучні нейронні мережі і глибоке навчання.

Blockchain, в свою чергу, являє собою нову систему реєстрації цифрової інформації, яка зберігає дані в зашифрованому, розподіленому регістровому форматі. Оскільки дані шифруються і поширюються на різні комп’ютери, це дозволяє створювати захищені від несанкціонованого доступу, високонадійні бази даних, які можуть бути прочитані і оновлені тільки тими, у кого є дозвіл.

Хоча з наукової точки зору було багато написано про потенціал об’єднання цих новаторських технологій, реальні досягнення в даний момент залишаються мізерними. Однак варто очікувати, що ця ситуація зміниться вже в найближчому майбутньому.

Нижче описані три способи, за допомогою яких ІІ і блокова технологія можуть об’єднатися.

ІІ та шифрування — дуже добре поєднання

Дані, що зберігаються в блокової ланцюжку, за своєю природою дуже безпечні завдяки криптографії, властивої системі їх подачі.

Це означає, що блокові схеми ідеально підходять для зберігання персональних даних, які при розумній обробці можуть представляти чималу цінність і використовуватися для поліпшення комфорту нашого життя. Досить уявити собі «розумні» системи охорони здоров’я, які роблять точні діагнози, засновані на наших медичних оглядах і звітах. Або просто рекомендації, які використовуються Amazon або Netflix, щоб запропонувати те, що ми потенційно хотіли б купити.

Звичайно, дані, які надходять в ці системи (після того, як вони збираються і узагальнюються при нашій взаємодії з різними сервісами), носять дуже приватний характер. Компанії, які займаються цим, змушені вкладати великі суми грошей для забезпечення належного рівня безпеки при зберіганні таких даних. Але навіть при цьому випадки, що призводять до втрати персональних даних, стають все більш поширеними і все більш масштабними!

Бази даних на основі блокчейн зберігають свою інформацію в зашифрованою формі. Це означає, що тільки секретні ключі об’ємом в кілька кілобайт необхідно зберігати в надійному місці, щоб забезпечити безпеку всіх даних в ланцюжку.

У ІІ є чимало можливостей для поліпшення безпеки. Він пов’язаний з побудовою алгоритмів, які здатні працювати з даними, поки вони все ще знаходяться в зашифрованому стані. Оскільки будь-яка частина процесу зберігання інформації, яка містить у собі надання незашифрованих даних, несе в собі загрозу безпеці, скорочення числа подібних інцидентів може вирішити ряд проблем з безпекою.

Блокчейн здатний розуміти і пояснювати дії ІІ

Рішення, що приймаються ІІ, іноді можуть бути важкими для розуміння людьми. Це пов’язано з тим, що такі системи здатні оцінювати велику кількість змінних незалежно один від одного і «вчитися» того, які з них є більш важливими для спільної справи, яку вони намагаються вирішити.

Як приклад можна відзначить той факт, що в майбутньому буде все частіше відбуватися впровадження алгоритмом ІІ в процес прийняття рішень про те, чи є фінансові транзакції шахрайськими і повинні бути заблоковані або проаналізовані.

Однак, протягом деякого часу все ж необхідно буде, щоб ці рішення перевірялися на точність людьми. З огляду на величезну кількість даних, які потрібно буде враховувати, це може бути складним завданням. Наприклад, Walmart передає щомісячні дані про транзакції у всіх своїх магазинах у власні системи ШІ, які приймають рішення про необхідність поставок тих чи інших товарів.

Якщо всі рішення записуються в систему на основі блокової технології, це значно спрощує їх перевірку. Крім того, це забезпечує впевненість в тому, що запис не буде змінена в період між внесенням до бази даних і початком процесу аудиту.

Незалежно від того, наскільки чітко ми розуміємо ситуацію, ІІ пропонує величезні переваги в багатьох областях. Однак, в разі відсутності довіри до таких систем з боку громадськості, користь від його застосування буде сильно обмежена. Використання ІІ і блокчейна може стати кроком на шляху до досягнення нового рівня прозорості та зрозумілості роботи роботів, що знадобиться для завоювання довіри суспільства.

ІІ здатний управляти блокчейном краще людей і комп’ютерів

Традиційні комп’ютери — дуже швидкі, але дуже дурні. Без явних інструкцій про те, як виконувати завдання, вони не можуть впоратися з цим завданням. Це означає, що через зашифрованого характеру робота з блочними даними на «дурних» комп’ютерах потрібно великих обчислювальних потужностей. Наприклад, алгоритми хешування, задіяні в створенні блоків в блокової ланцюжку біткоіни, використовують підхід «грубої сили». Іншими словами, вони намагаються використовувати кожну комбінацію символів, поки не знайдуть той, який підходить для перевірки транзакції.

ІІ — це спроба відійти від такого підходу грубої сили і вирішувати завдання більш розумно і продумано. Наприклад, експерт зі зломів кодів, якщо вони будуть складними, стане краще і ефективніше працювати, так як в ході своєї діяльності буде успішно зламувати все більше і більше кодів. Алгоритм ІІ, заснований на механізмі навчання, буде вирішувати своє завдання аналогічним чином. Хоча йому не буде потрібно ціле життя для свого розвитку, щоб стати експертом. Він міг би практично миттєво поліпшити свої навички при правильному підході під час навчання.

Очевидно, що блокчейн і ІІ — це дві технологічні тенденції, які, будучи новаторськими, можуть стати ще більш революційними, якщо їх об’єднати. Обидві вони сприяють розширенню взаємних можливостей і здатні поліпшити контроль і підзвітність один одного.

джерело:

https://www.forbes.com/

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector