Які ж перспективи має технологія блокчейн

Раніше правоохоронні органи і служби безпеки багатьох країн технологія блокчейн цікавила тільки з метою виявлення осіб, які займаються відмиванням грошей та незаконною фінансовою діяльністю.

Тепер ситуація почала змінюватися. У деяких країнах побачили в технології блокової ланцюжка потенційне рішення проблем, з якими вони боролися протягом багатьох років. Йдеться про способи захисту даних з одночасною можливістю доступу до них певного кола співробітників і контролю центральних органів влади.

Одним з піонерів у розвитку в цьому напрямку цифрової економіки стала поліція Австралія, яка уклала угоду з сінгапурським консалтинговим агентством HoustonKemp по використанню блокчейна в розробці системи зберігання інформації. Розробляється база даних призначена для збору і зберігання інформації, яка збирається співробітниками правоохоронних органів для більш надійної її збереження і обміну з іншими відомствами.

Контракт вартістю близько $ 760 000 уклала Австралійська служба безпеки і розвідки і Австралійська комісія з кримінальних розслідувань.

За словами керівників проекту, спроби створення такої мережі робляться вже багато років, але люди неохоче обмінюються інформацією. Вибір на користь впровадження блокчейна був зроблений не випадково. Його розподілений реєстр даних не контролюється ніким, не має єдиного центру і поширюється на декількох комп’ютерах, що ускладнює її злом. Після введення будь-якої інформації її неможливо видалити або змінити. Використання смарт-контрактів дозволяє власникам даних легко налаштувати доступ кожному співробітники або відомству до тієї чи іншої інформації.

Це вже не перший подібний випадок інтересу урядових органів до проектів на платформі блокчейна. Раніше в 2017 році ВПС США профінансували проект з вивчення можливостей блокової ланцюжка в забезпеченні збереження внутрішньої інформації відомства. У травні цього року Управління перспективних дослідницьких проектів США виділило кошти на розробку зашифрованого чату. Спеціальна програма забезпечує безпечний сервіс обміну повідомленнями на основі блокчейна.

Британія також вивчає кілька можливих перспектив щодо застосування блокчейна. Над ними працює Кембриджський університет, консалтингові компанії та Оборонна лабораторія науки і техніки, підвідомча Міноборони Великобританії. Суть проекту — вивчити можливості використання блокової ланцюга для підвищення надійності системи датчиків, наприклад, в камерах відеоспостереження.

Якщо пояснити наміри британської влади простими словами, то Міністерство юстиції Великобританії сподівається у такий спосіб виключити підробку доказів, якими можуть служити відеоматеріали, електронні листи і будь-якого роду цифрові документи.

джерело:

https://www.cnbc.com/

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector