Як створити паперовий гаманець біткоіни для зберігання монет офлайн

Привіт, шановні читачі. Незалежно від мети використання криптовалюта, обійтися без гаманця неможливо. У цій статті ми розглянемо один з найпопулярніших варіантів безпечного зберігання монет — паперовий гаманець біткойнов.

Одним з важливих моментів є перенесення цифрових грошей в паперову форму, використовуючи тільки принтер. У цьому керівництві ми поговоримо поки тільки про біткойнов, але всі основні поняття застосовні і до будь-якої іншої криптовалюта, наприклад, лайткоіну ​​(Litecoin).

Що таке гаманець і навіщо він потрібен?

Гаманець передбачає наявність двох ключів. Основний з них є відкритим і являє собою адресу. На нього інші користувачі можуть відправляти вам цифрові гроші.

Другий — приватний (секретний). Саме це дозволяє здійснювати транзакції коштів. Саме комбінація відкритого ключа одержувача і вашого приватного уможливлює переклад криптовалюта.

Зберігати секретний ключ слід в надійному місці. Слід розуміти, що в разі його попадання в руки сторонніх осіб створюється загроза втрати ваших коштів. У цьому випадку вони можуть легко заволодіти вашими монетами, тому його збереження — запорука безпеки ваших грошей.

Якщо ви тримаєте свої коін в онлайн гаманці або на жорсткому диску, вони уразливі для атак хакерів і зловмисних програм, які можуть передати зловмисниками вводиться вами пароль.

Крім того, крадіжка або поломка жорсткого диска також можуть привести до втрати біткоіни. Тому обережність при використанні криптовалюта може допомогти запобігти подібного роду неприємності.

Що таке паперовий гаманець?

Гаманець — це документ, який містить копії відкритих і закритих ключів. Найчастіше він дозволяє використовувати QR-коди для швидкого сканування і додавання ключів в програмний гаманець для здійснення транзакцій.

Переваги паперового гаманця полягає в тому, що ключі не зберігається в цифровому вигляді, а зберігаються офлайн, тому не схильні до кібератак або збоїв обладнання.

Недоліки полягають в тому, що папір і чорнило з часом псуються. Крім того, лист з ключами слід тримати в безпечному місці, так як його втрата або пошкодження можуть позбавити вас доступу до біткоіни.

Як створити паперовий гаманець

Створення паперового гаманця не повинно викликати особливих труднощів, якщо чітко дотримуватися наведеної нижче інструкції:

 1. Для створення нового біткойнов адреси відкрийте сайт BitAddress.org
 2. BitAddress попросить створити набір випадкових символів або шляхом руху мишки.
 3. Система створить загальнодоступний і приватний ключ і відповідні QR-коди. (Важливо! Чи не сканувати їх).
 4. Перейдіть на вкладку «Paper wallet».
 5. Виберіть кількість адрес для генерації.
 6. Для відмови від збереження трафарету біткоіни можна натиснути «Hide art».
 7. Натисніть кнопку «Generate».
 8. Після створення гаманців натисніть кнопку «Print», щоб зробити паперову копію.
 9. Ваш браузер попросить вас вибрати принтер, який ви хочете використовувати. У разі використання Google Chrome також можна зберегти сторінку у вигляді PDF-файлу.
 10. Запишіть загальнодоступний ключ (адреса) або відскануйте QR-код з ним за допомогою мобільного додатку.

Тепер можна сміливо приступати до вивчення того, як поповнити гаманець і як зняти з нього кошти.

Для користувачів сайту Blockchain.info є й інший спосіб створення гаманця. Досить натиснути кнопку «Import / Export» і вибрати посилання «Paper wallet» в меню зліва.

На сайті Bitcoinpaperwallet.com є і просунутий спосіб створення паперового гаманця. Цей ресурс пропонує захищений від несанкціонованого доступу гаманець.

Є можливість установки голографічних наклейок для демонстрації того, що гаманець ні підроблений. На сайті можна також замовити компакт-диск Ubuntu з встановленим програмним забезпеченням паперового гаманця.

проблеми безпеки

Якщо ви маєте намір зберігати великі суми грошей, то слід розуміти ризики і вжити серйозних заходів обережності з самого початку створення гаманця.

Не дозволяйте нікому спостерігати за процесом створення гаманця. Шифрування приватних ключів на BitAddress і LiteAddress забезпечується за допомогою алгоритму BIP38 з двухфакторной аутентификацией. Також зверніть увагу на те, що вам доведеться використовувати цей же сайт в майбутньому для розшифровки секретного ключа.

Щоб виключити ризик будь-якого роду шпигунських програм, які контролюють вашу діяльність, краще використовувати «чисту» операційну систему. Оптимальним способом домогтися цього може стати створення USB-накопичувача або DVD-диска з дистрибутивом Linux LiveCD, наприклад Ubuntu.

Відразу після настройки гаманця через веб-сайт, код сайту повинен бути доступний в автономному режимі. Тому перед створенням закритих і відкритих ключів вимкніть комп’ютер від інтернету. Для забезпечення додаткового захисту здійснюйте роздруківку ключів з принтера, який не підключений до глобальної мережі.

Поради щодо забезпечення безпеки паперового гаманця

Для збереження своїх коштів слід дотримуватися ряду запобіжних заходів:

 • зберігайте папір з ключами в герметичному поліетиленовому пакеті для захисту від вологи;
 • можна ламінувати її для кращого збереження;
 • при наявності можливості зберігайте його в сейфі для захисту від крадіжки і пожежі;
 • можна створити кілька копій і зберігати їх в різних місцях (наприклад, в банківському депозитарії);

Експорт приватних ключів з гаманців альткоінов

Кожна криптовалюта використовує варіант додатка Bitcoin-Qt. Тому для створення гаманця для альткоіна, який не має сайту для генерації адрес можна зробити ряд операцій:

 • зайти на вкладку «Receive» (тут перераховані адреси вашого гаманця);
 • натиснути правою кнопкою миші на адресу, яку ви хочете зберегти, і скопіювати його в буфер обміну;
 • натиснути на «Help» і вибрати «Debug»;
 • в розділі «Console» ввести «dumpprivkey» і вставити адресу гаманця;

Після цього на екрані з’явиться приватний ключ. Тепер можна роздрукувати наявні відкритий і секретний ключ «як є» або вибрати функцію створення QR-кодів для друку.

Однак дані бумжніка все ще будуть присутні на вашому ПК. Щоб позбутися від них остаточно потрібно відкрити файл-провідник в папці «C: \ Users \ [YourUsername] \ AppData \ Roaming \ [Ім’я програми для гаманця] \» і видалити файл wallet.dat.

Слід розуміти, що ця операція призведе до видалення всіх адрес, що зберігаються в програмному гаманці. Тому перед вчиненням цього дії слід переконатися баланс адрес, які ви будете видаляти, обнулений.

Якщо ви все зробили правильно, то відтепер ви є власником паперового гаманця для криптовалюта.

джерело:

https://www.coindesk.com/

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector