Як торгувати криптовалюта з вигодою і заробляти

Все тут дуже ново

Так, за останні 10 років стільки всього сталося, що укласти в голові це не виходить. Ринок криптовалюта нас взагалі дивує кожен день, іноді навіть кожну годину. Проте, цей ринок ще дуже молодий, особливо з огляду на той факт, що популярність він набрав далеко не з перших днів.

Якщо вам постійно холодно, то ви будуєте Майнінг-ферму і грієтеся температурою відеокарт. Якщо у вас постійно немає часу, ви купуєте потужності на сервісах хмарного Майнінг. А якщо ви обожнюєте графіки, то вам під силу буде торгівля криптовалюта.

Згадаймо про бабусю

Трейдинг або торгівля — це купівля-продаж цінностей. У нашому випадку — це купівля-продаж криптовалюта. Так, він прибутковий, адреналінчіка іноді додає, але робота ця не з легких.

Аналіз графіків, стрибків курсу, відгуків, змін на біржах. Крім цього, потрібно ще постійно бути в курсі всіх новин, як в світі крипти, так і політичних. Адже все це істотно впливає на стан криптовалюта в цілому, а значить має велике значення для торгівлі цифровими грошима.

Перше правило трейдера

Хочете вже мене критикувати? Відразу хочете стратегії, мільйонні прибутки, кріптосостояніе, звання кращого трейдера в області криптовалюта? Ілон Маск не був таким крутим з самого дитинства, а супутники від Space X він почав запускати після купи досліджень. Тому доведеться ще трохи почитати про нудною теорії (так, я теж її не люблю, але без неї ніяк).

Сподіваюся, що це переконливо. Повертаючись до Pizzacoin, хочу сказати пару слів про вибір криптовалюта. А то он Кирило Терешин знає, як синтол колоти, але правильно розподілити його не може. Як наслідок, у нас є «Руки-базуки».

Щоб навчитися торгувати крипто, треба знати, як правильно вибрати валюту для трейдингу. Від торгів нам потрібна прибуток, але навіть топові альткоіни не завжди можуть це забезпечити. На що дивитися?

 1. Капіталізація. За цим показником створюється рейтинг крипти — відповідно, і затребуваність на біржі.
 2. Кількість бірж. Де вона торгується? Якщо таких бірж багато, то у вас буде більше можливостей пограти з ними і зловити найвдаліший курс.
 3. Обсяг торгів. Чим вище — тим краще. Якщо крипту часто торгують кожен день, то ви за день теж зможете перепродати її кілька разів.
 4. Кількість монет. Якщо їх дуже багато, то курс не зможе швидко вирости, відповідно, від торгів Не буде пуття. Інфляція кріптомір не обійшла стороною.
 5. Вартість. Монета дорога? Курс різко не виросте. Для трейдингу це погано.
 6. Волатильність. Частота стрибків курсу. Графік повинен бути як кардіограма. Чим більше таких різких змін, тим більше шансів продати за півцарства те, що годину тому не варто і дірки від бублика.

Йдемо далі.

Друге правило трейдера

Що ви зробите, якщо ваша бабуся попросить навчити її використовувати комп’ютер? Насамперед ви скажете, як його включити. Зараз ви мене питаєте, як навчитися торгувати криптой. Якщо ви вже визначилися з валютою (або їх безліччю), то наступним кроком буде вибір біржі.

Кріптовалютная біржа — це саме той майданчик, де можна знайти майже будь-яку цифрову монету. Я кажу «майже», бо є такі крипти, які нікого не цікавлять, тому вони ніде не торгуються (наприклад, Pizzacoin, яка на Coinmarketcap навіть не в топ 1000).

Це інша біржа

Світ вже досить багато знає про фондових біржах, об’єктом яких є цінні папери. Для цифрових грошей були створені кріптовалютние біржі. Обидві створені для організації торгів. Обидві диктують якийсь кодекс торговців. Але в чому різниця?

 • Чи не надається можливості дізнатися учасника угоди;
 • відсутність централізованого контролю;
 • відсутність можливості скарг.

Хочете торгувати криптой? Діставайте валер’янку. Тому що це буде більш хвилюючим процесом, ніж торгівля на фондових і валютних біржах.

вибираємо правильно

Успішний трейдинг криптовалюта неможливий без гарної біржі. Звичайно, можна загугли кращі біржі, але не завжди це буде відповідати вашим перевагам. Та й я сумніваюся, що ви будете встигати відслідковувати все топові майданчика одночасно, тому розповім вам, як вибрати біржу для торгівлі.

 1. Відвідуваність. Чим більше людей відвідує біржу, тим вона авторитетніше. Та й попит на крипту буде більше.
 2. Обсяг торгів. Іноді буває так, що відвідуваність не підкріплена активністю трейдерів. Таким чином, ваша ставка на продаж може висіти декілька днів, тижнів … Затягування під час трейдингу ніколи не радують.
 3. Кількість торгових пар. Краще грати на біржі, де є різноманітність. Наприклад, постійно торгувати один лише біткоіни нудно і не завжди зручно. До того ж, він може бути в спадному тренді.
 4. Захист. Якщо біржа, на якій ви торгуєте, постійно піддається атакам, то торгівля буде безуспішною. Або гаманець хакнуть або саму угоду. А в гіршому випадку — всю біржу.
 5. Давність біржі. Якщо вона працює давно, то є можливість аналізувати відгуки і дізнатися її репутацію. Погодьтеся, ми завжди не довіряємо новачкам на ринку. А на старих майданчиках торгівля буде надійніше.
 6. Стабільність роботи. Як часто бувають збої, затримки транзакцій? При торгівлі нам потрібна швидкість, щоб не втрачати ні цента.
 7. Новинний фон. Хто що говорить про біржі? Bitcointalk вам в цьому допоможе. Також можете відстежити новинні портали і дізнатися, що вони розповідають про біржі.

Як ви ставитеся до вибору їжі? Я думаю, що досить обережно. Термін придатності, виробник, якість — все це вас постійно цікавить. Хоча звідки мені знати, раптом у вас залізний шлунок або вас не хвилює розлад (в останньому ви швидше за все безумець).

Якщо ви не безумець і хочете, щоб вашою торгівлі ви заздрили самі, то до вибору біржі потрібно поставитися дуже серйозно. Кожен нюанс може зіграти ключову роль. Що у нас буває при проколи з їжею? У кращому випадку пронос, в гіршому — важке захворювання. Якщо говорити про біржу, то в кращому випадку ви втратите час на пошуки і трохи коштів на комісіях від введення / виводу. У гіршому — торгівля стане, або ви взагалі підете в мінус.

словничок

Відкриєте чат і з розуму зійдете від невідомих слів. Знову про бабусю згадуємо …

 • фіат — світові валюти (usd, rur);
 • бик — ті, хто піднімає курс покупками;
 • ведмідь — знижує ціну продажами;
 • тренд — напрямок курсу крипти;
 • слив — обвал курсу;
 • хом’як — новачок;
 • кит — професіонал;
 • стрижка — перехід коштів від хом’яків до китам;
 • памп — наповнення біржі об’ємними угодами з метою сильного підвищення курсу;
 • дамп — спрямований трейдинг для зниження курсу;
 • шорт — короткий період, на якому можна отримати прибуток;
 • лонг — довгий період торгівлі, прибуток буде не відразу;
 • ванговать — передбачити момент торгівлі;
 • розворот — зміна тренда.

аналіз

Які асоціації у вас викликає це слово? Пам’ятаю в першій частині «Похмілля у Вегасі» Алан вважав карти, а перед його обличчям намалювали мільйони різних розрахунків з його голови. Ось така асоціація виникає у мене (раджу фільм всім, хто ще не дивився).

По суті, торгівля криптовалюта буде чимось схожим. Тільки раджу не проводити всі в розумі, а записувати десь в блокнот. Це не казино, так що вас не покарають. Аналізувати потрібно буде дуже багато. Ключовими для торгівлі будуть:

 • графіки;
 • ордера купівлі \ продажу;
 • історія угод;

З цим ви будете працювати кожен день, навіть кожну годину (можете дзвонити своєму шкільному викладачеві з алгебри). Найскладніші розрахунки, які я проводив в шкільні роки — це траєкторія польоту горіха з рогатки. Тому сьогодні доводиться вчитися.

Якщо ви вважали ще щось, або більш того, отримали (отримуєте) вищу технічну освіту, то я вас вітаю — гуглити основи матаналізу не доведеться. А якщо ви раніше грали на фондових і валютних біржах, тоді тут все освоїте за дві секунди.

Графік

З графіком ви будете працювати частіше, ніж п’єте воду. Він показує стан справ на біржі, зміни курсів однієї крипти по відношенню до іншої або ж до звичайної валюті. Якщо не навчитеся його читати, то торгувати криптой з вигодою не вийде.

Основні типи графіків — лінійні, бари і японські свічки. Бари і свічки схожі. По-перше, вони показують зміна в ціні за певний період (годину, дві години, півдня і т.д.). По-друге, вони надають таку інформацію:

 • максимальна ціна за крипту протягом періоду;
 • мінімальна ціна;
 • ціна, з якої почався період;
 • ціна, на якій він закінчився.

Лінійний графік дає лише дані про ціну закриття періоду, тому з ним працювати набагато складніше. Я раджу працювати зі свічками, та й в принципі, їм віддають перевагу більшість трейдерів. Вони дають достатньо даних, дуже прості у використанні і візуально приємні.

 1. Мінімум.
 2. Максимум.
 3. Ціна відкриття.
 4. Ціна закриття.

В даному графіку сині свічки позначають зростання курсу, а червоні — падіння. Також є ще деякі позначення по свічці, які дуже важливі в торгівлі:

 • нижня тінь свічки;
 • верхня тінь.

Дивіться на довжину тіні. Якщо переважає нижня тінь, то швидше за все, що тренд буде спадним.

Якщо ви тільки починаєте ці ігри, то не поспішайте відразу ж торгувати. Спочатку стежте за графіками. Ви побачите, що кожен день є деякі закономірності стрибків курсу (звичайно, якщо на нього не впливає новинний фон крипти).

Після відкриття торгів є певний стрибок вниз — спринг. Часто новачки помиляються і думають, що курс вище не підніметься, тому виставляють на продаж свою крипту. А що відбувається, коли ціна ордерів впала? Правильно, їх скуповують: це різко піднімає курс. Потім можна спостерігати деяке затишшя з невеликим тілом свічки (відносно стабільним курсом). Ця стадія називається shortening of trust (скорочення прориву).

Далі все залежить від активності покупців: якщо вони так само активно скуповують ордера, то можна чекати наступного зростання. Якщо частота покупок не росте, то незабаром буде невеликий спад курсу.

Ордери та їх аналіз

Знову згадаємо бабусю … Іншими словами — це пропозиції на покупку / продаж криптовалюта. Вони складають так званий стакан котирувань. Як це допоможе?

Припустимо, Тайлер виставив на продаж BTC за ціною 9.500 доларів. Річарду потрібно знайти ордер на покупку за такою ж ціною, або вище. Якщо знаходить — то він може купити ордер продажу і продати по знайденому ордеру покупки. Так він отримує прибуток.

Іншими словами, якщо є зустрічні пропозиції, то відбувається угода, і курс автоматично регулюється в її сторону. Якщо Річард купить за 9500 і продасть за 9500, то ціна залишиться приблизно такою ж. Якщо Річард зможе продати за 9502, то курс буде рости. Якщо зустрічних пропозицій немає, то ордер залишається, поки не буде відповідного пропозиції або ж поки його не скасує виставив.

Крім цього, якщо в склянці є досить дорогі ордера покупки, то підвищується ймовірність зростання курсу. Навпаки, якщо є великі пропозиції продажу, то найближчим часом курс може впасти.

Тому відстеження ордерів грає досить вагому роль при аналізі біржі і торгівлі криптовалюта.

Історія угод

Не знаєш минулого — не маєш майбутнього. Це правило діє як в житті, так і на біржі. Історія допомагає нам відстежити частоту угод, їх види (купівля або продаж), суму угоди і вартість. Таким чином можна розрахувати ймовірність покупки вашого ордера за певною ціною, а також спрогнозувати подальший тренд курсу.

А ось без цього нікуди

Це основа основ. Її буде достатньо, щоб почати аналіз, розібратися в закономірностях торгівлі і неспішно з нею познайомитися. Але є ще психологічні чинники, які не можна упускати:

 1. Жадібність — ворог трейдера. Ви вже бачите, як курс весь час зростає, але хочете ще трошки почекати? Дочекаєтеся того, що він обвалиться нижче ціни, за якою ви купували валюту.
 2. Терпіння. Трохи суперечить першому, але це все об’єднує поняття здорового глузду. Якщо на початку у вас щось не виходить — не варто відразу ж кидати цю справу. Просто починайте торгувати потроху, щоб помилки не виявилися фатальними.
 3. Задоволення. Воно не впливає на торгівлю. Але спробуйте від всього, що відбувається отримувати лише задоволення. Програєте? Це означає, що отримуєте новий досвід і аналізуєте помилки. Перемагаєте? Вітаю вас — радійте!

Можете приступати. Коли розберетеся з азами, розповім вам ще дещо. Вдалих торгів! І не потрібно відразу після першого куша влаштовувати вечірку в стилі Великого Гетсбі.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector