Як відкрити гаманець Ripple для зберігання криптовалюта XRP

Ні гаманця — немає монет

Багато з вас носять гроші пачкою в кишені, особливо не парячись з приводу відсутності гаманця. Вони затираються, брудняться і мнуться, але залишаються придатними до використання. Тому реальних грошей наявність гаманця необов’язково. Головне не втратити цю пачку, коли дістаєш з кишені щось інше.

Криптовалюта не мають матеріального виду, тому ви ніколи їх не втратите подібним чином. Більш того, вони не схильні до дії часу, адже код назавжди залишається однаковим. Проте, подібна реалізація таких грошей вимагає обов’язкової наявності відповідного програмного забезпечення.

Ви можете не хвилюватися з приводу вибору конкретного виду гаманця, але зобов’язані завести собі хоча б один акаунт чи пристрій для зберігання криптовалюта. Одне з правил кріпторинка — поки не буде сховища, криптовалюта не одержати. Адже при будь-якої операції потрібно вказати адресу гаманця. Що вказувати, якщо він не встановлений?

Це не порівняти з міжнародними перекладами. Якщо у вас немає рахунку в банку, вам можуть відправити кошти через якусь систему, на зразок Western Union. Для отримання грошей потрібно тільки підтвердити особистість.

Кріптовалютние гаманці не прив’язуються до особистості. Однак, задумано, що ключі від нього є лише від власника. Відповідно, якщо людина може проводити операції з якогось адреси, то він має до нього санкціонований доступ. Адже зламати кріптовалютний гаманець, не отримавши від нього пароль практично неможливо.

види гаманців

Перш ніж розбиратися в тонкощах реєстрації, потрібно зрозуміти різницю між різними видами гаманців. Адже від цього залежить відкриття рахунку, безпеку і функціонал.

Основна класифікація — гарячі і холодні гаманці. Поділ зроблено в залежності від доступу до мережі, а також надійності. Перші мають на увазі швидкий доступ (деякі з них постійно онлайн), але в той же час мають нижчий рівень безпеки. Другі навпаки вважають найнадійнішими, проте вони незручні для постійного використання (по типу трейдингу або навіть покупки кави).

На вибір одного з цих видів багато витрачають чимало часу. По-перше, необхідно оцінити частоту проведення операцій в день або хоча б на тиждень. По-друге, потрібно встановити чіткі вимоги до збереження коштів. Звичайно, все зроблять їх найвищими. Але в деяких випадках можна пожертвувати рівнем цього показника, щоб був більший функціонал.

Після потрібно визначитися з типом гаманця. Середовища холодних виділяють апаратні і паперові, а серед гарячих — десктопні, мобільні і веб (ці мають кілька підвидів). Якщо ви зупинилися на холодних, то великих труднощів в подальшому виборі вже не буде. У випадку з гарячими також потрібно оцінювати деякі критерії, на зразок мети використання криптовалюта (наприклад, для трейдингу краще завести біржової гаманець).

Пристрої для зберігання

Практично найнадійніший варіант — купити апаратний гаманець. Ви трохи втратите в комфортності використання, однак забезпечите своїх коштів максимальну ефективність. Одна з причин цього — відсутність доступу до Інтернет-мережі.

Найпопулярніший на сьогодні гаманець — Ledger Nano S (а також інші напрацювання від компанії Ledger). Дана модель стала останньою в нинішній серії і зараз не поступається в показниках ніяким іншим пристроям. Якщо так можна сказати, то це гаманцеві Джиммі Хендрікс. Перевершити можливості даного сховища поки нікому не вдалося.

Пристрій орієнтований на топові криптовалюта начебто біткоіни, Ефіру, монери. Природно в цей список потрапив і Ріппл. Процедура створення XRP гаманця для Ledger буде описана нижче.

Як уже сказано вище, головною перевагою апаратних сховищ стала висока безпека. Вона забезпечується обов’язковим введенням пароля при отриманні доступу, наявність мнемонічною фрази для його відновлення і надійної оболонкою.

Крім цього, при кожному невірному вводі пароля пристрій вимикається. Після трьох подібних спроб все дані просто стираються. Мінімальна кількість символів для коду — 4, а максимальне — 8. Таким чином, може бути від 10 до 100 тисяч різних комбінацій. При системі захисту, яка вказана вище, методом перебору отримати доступ не зможе навіть машина, не кажучи вже про людину.

Виходячи з цього відкривається друга перевага. Ви можете зберігати абсолютно будь-які суми (в межах пам’яті пристрою), не побоюючись за їх втрату. Головне самому бути уважним і не віддати кому-небудь коди доступу. Віддалено з’єднатися і зламати гаманець ніхто не зможе, та й при безпосередній роботі з ним це практично нереально.

Головним недоліком таких гаманців, як для Ріппл, так і для інших криптовалюта стала дуже довга процедура здійснення транзакцій. Адже для цього потрібно мати доступ до засобів. Щоб його отримати, необхідно підключитися до комп’ютера, ввести пароль, запустити програму гаманця. При цьому, здійснення кожної операції підтверджується тільки через сам пристрій.

Говорити про те, що той же Ledger поганий через низьку комфортності використання, було б нерозумно. Тому відповідні незручності виправдані. Високий рівень надійності вимагає жертв.

непрості папірці

Найкращий спосіб зберігати криптовалюта — завести паперові гаманці. Вони назавжди відключені від мережі, не мають ніяких оболонок або ще чогось подібного. На них є лише назва монети, для якої створений гаманець, публічний ключ (на лицьовій стороні) і приватний (на внутрішній).

Є лише один спосіб зламати подібне сховище — вкрасти саму папірець або катувати власника, щоб він її віддав особисто. Але подібні дії резонанси, та ще й протизаконні, тому мало хто вирішить провести таку справу.

При інвестуванні в Ріппл на довгострокову перспективу вибір паперових гаманців найкращий. Його можна постійно поповнювати, маючи доступ до відкритого ключа, але є лише один спосіб вивести звідти кошти — дістатися до приватного. Якщо папірці в руках немає, то зробити це неможливо.

Звичайно, величезний мінус — функціонал. По-перше, відправити кошти можна лише раз. Адже така дія вимагає синхронізації приватного ключа з мережею. Це істотно знижує його надійність. Тому, після виведення коштів рекомендується згенерувати новий, абсолютно чистий гаманець.

Отримувати монети можна в необмеженій кількості. Якщо він занесений поруч з вами, то йому достатньо відсканувати QR-код, щоб дізнатися адресу. Тоді помилки в транзакції точно не буде. Але якщо операція проводиться віддалено, вам потрібно буде самому ввести адресу. Оскільки він складається з довільних цифр і букв, необхідно кілька разів упевнитися в правильності введення, чого всі ми так не любимо.

десктопні

Ближче до гарячих гаманцях. Почати варто саме з програм для комп’ютера, оскільки вони вважаються найнадійнішими. В принципі, їх можна було б виділити в третю, самостійну категорію, оскільки вони мало чим поступаються холодним типам. Проте, навіть офіційні гаманці іноді страждають від низького рівня захисту, а адже в цю групу входять ще й мультивалютні програми, випущені НЕ засновником криптовалюта, а іншою компанією.

Ріппл став одним з тих проектів, який до цих пір не розробив власний гаманець. При тому, що криптовалюта займає 3 місце за капіталізацією, а її попит зростає все більше, від розробників немає ніяких звісток про створення локального сховища. Швидше за все це пов’язано з першочерговим орієнтацією на роботу з банками, яким подібні гаманці не потрібні.

Тому єдиний варіант в даному випадку — використовувати мультивалютні сховища за типом Jaxx або Exodus. Вони не сильно поступаються того ж Bitcoin Core в надійності, а функціонал повністю ідентичний. Тут навіть можна обміняти токени на іншу криптовалюта без звернення до посередників, проте комісія за використання такої послуги висока.

Оболонка програм створює хороший захист, але в даному випадку збереження залежить і від самого користувача. Обов’язково потрібно налаштувати антивірус і перевіряти кожне скачування. Файл гаманця (зазвичай wallet.dat) необхідно перемістити в інше місце, оскільки багато хакерів успішно дістають його з будь-яких комп’ютерів.

Якихось загальних істотних недоліків немає. При забезпеченні безпеки комп’ютерів і правильному використанні гаманця ваші XRP завжди будуть збережені.

Мобільні

Лише у виняткових країнах третього світу, де існують різні племена, немає телефонів. В іншому ж дуже складно уявити своє життя без смартфона в кишені. Це постійний зв’язок, доступ до інформації з усього світу і навіть спосіб розваги. В останні 5 років все більш популярною стає оплата товарів через програми на кшталт G-Pay та Apple Pay.

На ряду з цим все більший попит набирають криптовалюта. Логічним стало вимога створити можливість доступу до своїх монетам через телефон в будь-якій точці світу. Розробники моментально це почули, і сьогодні можна пожинати плоди і роботи.

Як у випадку з десктопними, для телефонів також немає спеціалізованого XRP гаманця. Тому користувачі змушені завантажувати той же Jaxx або його аналоги. Функціонал додатків досить простий, та й інтерфейс також не приведе вас в ступор.

Перевага такого варіанта в постійному доступі до коштів у будь-якій точці світу, де є інтернет. У свою чергу, недоліком є ​​низька безпека. Оскільки телефони мають не найнадійнішу оболонку (особливо Android), знайти файл гаманця хакеру не складе труднощів.

веб

Напевно, найпоширеніший варіант зберігання XRP і інших криптовалюта. Здебільшого це пов’язано з величезним оборотом монет на біржах. А такі майданчики обов’язково надають внутрішній гаманець, щоб спростити створення ордерів і створити трейдерам комфортне середовище для роботи.

За загальним обсягом біржові гаманці часто поступаються холодним. На них люди зберігають невеликі запаси, яких вистачить для торгівлі, коли на апаратних лежать великі суми. Однак сама кількість подібних сховищ в рази перевищує інші.

Так само, до цього класу варто віднести прості сервіси, створені виключно для зберігання коштів (за типом Blockchain.info, а у випадку з Ріппл — Gatehub) і розширення для браузерів. Останній варіант використовується найрідше, оскільки він не самий практичний.

Головна перевага — спрощена процедура при операціях в інтернеті, особливо при трейдингу. Однак недоліком знову є безпека. Загалом, ваші XRP будуть в безпеці, але якщо пройде масивна атака на якийсь майданчик, то висока ймовірність втрати коштів.

Як відкрити гаманець

Одним з актуальних питань стала активація гаманців. Особливо цікавляться рахунком для Ріппл. Варто розуміти, що незалежно від обраної криптовалюта, процедура реєстрації завжди однакова. Якщо бути точним, то реєстрації в даному випадку немає, а скоріше просто відкриття рахунку.

Знову-таки алгоритм дій залежить від обраного типу сховища. Так, апаратні не мають подібної процедури, однак потрібно задурити з налаштуванням доступу, а біржові обов’язково зажадають реєстрації, а деяких випадках ще й верифікації аккаунта.

холодні гаманці

Створення паперового сховища, як не дивно, буде для вас найпростішим варіантом. Потрібно перейти на сайт ripplepaperwallet.com і натиснути Generate New Key. Перед вами буде дві колонки: перша відображає публічний адресу, який потрібен для отримання коштів, а друга — приватний ключ, за допомогою якого потім можна буде вивести токени.

Єдина умова: після відкриття сторінки відключіть Інтернет і тільки потім генеруйте ключі. Так ви досягнете більшої безпеки. Сервіс погано оснащений функціоналом, через що роздрукувати ключі прямо з нього не можна. У вас є два варіанти:

  • натиснути кнопку друку прямо в браузері;
  • зробити скріншот екрану і роздрукувати через Word або Paint.

Для створення апаратного гаманця насамперед його потрібно купити. Обов’язково робіть придбання через офіційний сайт, оскільки вже були випадки продажу свідомо зламаних пристроїв.

Далі вас чекає не менш 10 хвилин мук. Пов’язані вони з великою кількістю дій і незручністю їх виконання (на гаманці є лише дві кнопки для навігації).

  • підключіть пристрій до комп’ютера;
  • придумайте пароль (від 4 до 8 символів);
  • запишіть мнемонічну фразу (24 довільних слова, які потрібно писати в порядку появи).

Гаманець з’єднаний з комп’ютером. Далі потрібно завантажити Ledger Wallet Manager і Leger Ripple Wallet з офіційного сайту пристрою. Відкрийте першу програму і знайдіть в списку XRP. Після завантаження відповідних даних можна працювати з XRP гаманцем на пристрої. Друга програма буде його графічним інтерфейсом. Саме з її допомогою ви будете проводити всі операції.

Мобільні і десктопні

Гаманці для смартфонів обмежені лише скачуванням програми. Власне кажучи, в цьому їх головна проблема. Якщо комусь вдасться отримати доступ до телефону, то кожен токен Ріппл буде під загрозою. Також це спрощує злом програми віддалено.

По суті, також просто створити сховище на комп’ютері. Проте, необхідно створити пароль, а в деяких видах навіть підключити двухфакторную аутентифікацію. Ну і як вже було сказано, не забудьте перемістити файл гаманця в інший репозиторій.

веб

Як вже було сказано, є три види гаманців. Кожен з них вимагає реєстрації. Незалежно від сервісу процедура ідентична. Користувачеві Інтернету це явище добре знайоме, тому нічого нового ви не побачите. Винятком можуть стати деякі азіатські біржі, де капчи трохи відрізняються від простого введення літер та вибору певних картинок.

Більшість популярних бірж страждають від атак і великої кількості користувачів, через що була введена система аутентифікації. Так що будьте готові, що крім пошти доведеться прив’язати ще і номер телефону.

Крім того, найбільші майданчики на зразок Poloniex ввели верифікацію аккаунта все з тією ж метою підвищення безпеки. І в цьому є певний недолік, оскільки таким чином доводиться вказати багато персональних даних. Хто знає, де вони можуть виявитися при зломі майданчики?

Сервіси для зберігання криптовалюта, як правило, вимагають лише реєстрації. Однак будьте обережні при їх виборі. Наприклад, один з найбільш розкручених гаманців Cryptonator відомий тим, що у користувачів регулярно пропадають кошти. При тому йдуть вони на один і той же адресу.

Для Ріппл найкраще використовувати Gatehub. У мережі його охрестили практично основним сховищем XRP, оскільки в першу чергу майданчик орієнтована саме на цю крипту.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector