Як зробити біткоіни гаманець на жорсткому диску — установка і використання

 • Зберігання електронної копії паперового біткоіни-гаманця на зовнішньому диску
 • Установка і використання біткоіни-гаманців на зовнішні диски: плюси і мінуси
 • Кріптовалютние користувачі приймають всі необхідні заходи для забезпечення безпеки своїх монет. Однією з них є інсталяція біткоіни-гаманця нема на ПК, а на окремий носій. У сьогоднішньому огляді ми з’ясуємо, як встановити біткоіни-гаманець на зовнішній диск. Розберемо особливості даного процесу, його переваги та недоліки, а також дізнаємося, які сховища найкраще підходять для цих цілей.

  Установка біткоіни-гаманця на зовнішній диск — докладна інструкція

  Зовнішній жорсткий диск підключений до ноутбука

  Відразу скажемо, що для інсталяції програмного біткоіни-гаманця треба застосовувати жорсткі диски від кращих виробників:

  • Apacer;
  • Transcend;
  • Western Digital;
  • Toshiba;
  • Seagate.

  Оптимальний обсяг накопичувача повинен становити 0,5-1 Тб. Брати більш місткі моделі на 2, 4 або 8 Тб немає сенсу (якщо тільки ви не плануєте використовувати зовнішній диск для зберігання ще якихось програм).

  На такі носії можна встановлювати абсолютно будь-які версії десктопних біткоіни-клієнтів, але ми розберемо інсталяцію трьох найпопулярніших додатків.

  Встановлюємо Bitcoin Core

  Початок інсталяції гаманця Bitcoin Core
  Запуск майстра установки гаманця Bitcoin Core

  Почнемо ми, мабуть, з самого популярного клієнта, який застосовують тисячі кріптовалютних користувачів. Для початку розберемо повну установку гаманця на зовнішній носій:

  1. Переходимо по посиланню bitcoin.org/ru/download і викачуємо версію для Windows.
  2. Підключаємо зовнішній диск до комп’ютера через USB або SATA.
  3. Запускаємо інсталяційний файл Bitcoin Core.
  4. Дотримуючись інструкцій, проводимо інсталяцію клієнта. Коли нас попросять прописати адресу установки, вказуємо зовнішній жорсткий диск.
  5. Після завершення інсталяції запускаємо програму і вказуємо адресу, на який завантажиться весь блокчейн (його теж треба завантажувати на зовнішній носій).
  6. Чекаємо завершення синхронізації (на це піде близько 3 діб), після чого починаємо користуватися програмою.

  Головна перевага скачування гаманця на зовнішній диск полягає в тому, що гаманець не завжди буде підключений до інтернету. Ви зможете приєднувати носій до комп’ютера тільки тоді, коли захочете перекинути комусь гроші. Якщо додатково придумати для клієнта складний пароль (це робиться в пункті меню під назвою «Зашифрувати гаманець»), можна забезпечити своїх коштів належну безпеку.

  Якщо ви вважаєте, що таких заходів недостатньо, можна вчинити по-іншому:

  1. Встановлюємо біткоіни-гаманець на жорсткому диску комп’ютера.
  2. Генеруємо кілька публічних адрес для отримання монет. Для більшої зручності можна скопіювати ці ідентифікатори в окремий вордовскій документ.
  3. У самому клієнті натискаємо на вкладку «Файл» і вибираємо пункт «Зробити резервну копію гаманця». Ця функція дозволяє створювати дублікат файлу wallet.dat. У ньому зберігається приватний ключ вашого гаманця. Він не тільки дає доступ до заощаджень, а й дозволяє відновлювати профіль в разі переустановлення клієнта.
  4. Копіюємо wallet.dat на зовнішній жорсткий диск.
  5. Відключаємо накопичувач від ПК, після чого видаляємо wallet.dat з внутрішнього HDD.

  Таким чином, ніхто не зможе отримати доступ до ваших грошей. Оскільки адреси вже згенеровані, ви без проблем зможете отримувати на них переклади. Єдиний мінус такого методу полягає в тому, що для перекидання біткоіни іншим користувачам вам доведеться кожного разу закидати wallet.dat в папку гаманця, а потім знову видаляти файл.

  Наостанок приділимо увагу ще одного моменту. У рідкісних випадках майстер установки не дозволяє вибрати зовнішній жорсткий диск в якості сховища для блокчейна. На щастя, цю проблему можна вирішити:

  1. Встановлюємо гаманець, але не запускаємо його.
  2. Створюємо окремий ярлик для входу в додаток.
  3. Тиснемо на іконку правою кнопкою миші і вибираємо пункт «Властивості».
  4. У рядку «Об’єкт» прописуємо таку команду: -datadir = G: \ bitcoin (де G — це ваш зовнішній накопичувач).
  5. Запускаємо програму через окремо створений ярлик і починаємо процес синхронізації. Врахуйте, що при такому розкладі вам завжди потрібно буде заходити в гаманець саме через копію ікони.

  Інсталяція біткоіни-клієнта Armory на жорсткий диск

  Запуск майстра установки біткоіни-гаманця Armory
  Початок установки гаманця Armory

  Ця програма є чи не найбезпечнішим гаманцем десктопного типу. Armory — це доповнення Bitcoin Core, яке встановлюється поверх нього. Клієнт, в першу чергу, призначений для «холодного» зберігання кріптомонет, а значить — він ідеально підходить для установки на зовнішній носій.

  Щоб забезпечити своїм біткоіни максимальну безпеку, потрібно в ідеалі мати два комп’ютера, з яких один має вихід в мережу, а другий — ніколи не підключається до інтернету. Такий захід є необов’язковим (досить і одного комп’ютера із зовнішнім жорстким диском), але до неї краще вдатися, якщо ви плануєте зберігати велику кількість біткоіни.

  Процес установки досить довгий, але воно того варте. Отже:

  1. Викачуємо Bitcoin Core і встановлюємо його на комп’ютер.
  2. Потім ставимо цей же біткоіни-гаманець на зовнішньому жорсткому диску.
  3. Після синхронізації гаманців переходимо по посиланню www.bitcoinarmory.com і завантажуємо другий клієнт.
  4. Проводимо інсталяцію Armory спочатку на HDD комп’ютера, а потім на зовнішній носій. Чекаємо закінчення синхронізації.
  5. Якщо у вас є другий девайс, відключений від інтернету, підключаємо зовнішній диск до нього. Заходимо в клієнт і генеруємо публічний адресу.
  6. Придумуємо пароль до гаманця, встановленому на зовнішньому накопичувачі.
  7. Створюємо резервну копію приватного ключа і перекидаємо її на HDD відключеного від інтернету комп’ютера.
  8. Переходимо в розділ «Властивості» і вибираємо пункт «Копія для перегляду».
  9. Зберігаємо цю копію на зовнішньому накопичувачі.
  10. Підключаємо зовнішній жорсткий диск до комп’ютера, що має вихід в інтернет.
  11. Перекидаємо створений дублікат в папку гаманця.
  12. На комп’ютері, що знаходиться в онлайн-режимі, заходимо в розділ «Властивості» і вибираємо пункт «Належать».
  13. Перевіряємо, чи є в списку гаманець, встановлений на зовнішньому жорсткому диску.
  14. Відключаємо накопичувач від ПК.

  Після здійснення всіх зазначених дій ви отримаєте чи не найбезпечніший біткоіни-гаманець. По-перше, приватний ключ буде зберігатися на окремому носії, але при цьому ви зможете моніторити статистику офлайнових адрес, завдяки копії для перегляду. Вам не доведеться кожного разу скидати приватний ключ на онлайновий комп’ютер, як у випадку з Bitcoin Core. Навіть якщо зловмисники зламають девайс, який має вихід в мережу, вони нічого не зможуть зробити з грошима на офлайнових адресах. Більш того, ви будете мати ще одну копію гаманця, що зберігається на комп’ютері або ноутбуці, який ніколи не підключається до інтернету. Словом, ймовірність втрати коштів мізерно мала.

  Встановлюємо на зовнішній диск гаманець Electrum

  Сторінка для завантаження файлу встановлення біткоіни-гаманця Electrum
  Сторінка для скачування гаманця Electrum

  Даний варіант підходить тим, хто не хоче мучитися з довгої синхронізацією або подвійний інсталяцією клієнтів. Electrum — це легкий біткоіни-гаманець. Він працює без завантаження всього блокчейна, і їм можна починати користуватися відразу після установки.

  Як і у випадку з Bitcoin Core, є два варіанти використання зовнішнього накопичувача: повна установка клієнта або тільки перекидання копії приватного ключа. Тим, хто вирішить піти по першому шляху, потрібно виконати наступні дії:

  1. Заходимо на сайт electrum.org і завантажуємо останню версію програми.
  2. Запускаємо установку, під час якої обираємо майбутнє місце зберігання програми (в даному випадку, зовнішній жорсткий диск). Врахуйте, що шлях до папки з гаманцем не повинен містити російських букв, інакше гаманець буде працювати некоректно.
  3. Після завершення інсталяції запускаємо програму. Пам’ятайте, що при першому вході вам присвоїти особистий сид (фраза з 12 слів). Її обов’язково потрібно записати, так як по ній ви зможете відновити доступ до грошей, якщо з програмою щось трапиться або сам накопичувач вийде з ладу.
  4. Згенеруйте публічний адресу, запишіть його окремо і відключіть накопичувач від комп’ютера.

  Таким чином, ви отримаєте зручний «холодний» гаманець, який забезпечить належне зберігання кріптомонет. Але оскільки при повній установці на зовнішній диск програма іноді матиме зв’язок з інтернетом (наприклад, коли вам знадобиться перекинути комусь гроші і підключити диск до комп’ютера), краще вдатися до другого способу:

  1. Встановлюємо гаманець на ПК.
  2. Записуємо сид-фразу в документ Word і перекидаємо його на зовнішній носій.
  3. Генеруємо публічний ідентифікатор.
  4. Копіюємо файл default_wallet на зовнішній диск. Це можна зробити двома способами: з папки гаманця або через інтерфейс програми (там є пункт «Створити бекап»).
  5. Відключаємо накопичувач від комп’ютера.

  От і все! За допомогою декількох простих дій вам вдалося створити надійне сховище для криптовалюта. Але Electrum все одно не можна вважати стовідсотково безпечним клієнтом. Оскільки він не має свого файлу з усім блокчейном, при транзакціях з додатком доведеться звертатися до даних мережі, що знаходяться на сторонніх серверах. Це означає, що перевірку і підтвердження перекладів проводитимуть треті особи. Даний факт негативно впливає на безпеку і анонімність.

  Зберігання електронної копії паперового біткоіни-гаманця на зовнішньому диску

  Як виглядає згенерований паперовий гаманець біткоіни
  Приклад електронної копії паперового біткоіни-гаманця

  Це найшвидший метод створення біткоіни-сховища, який підійде як новачкам, так і досвідченим користувачам. Сьогодні в інтернеті є багато ресурсів, що дозволяють згенерувати паперовий гаманець:

  • bitcoinpaperwallet.com;
  • walletgenerator.net;
  • bitaddress.org.

  Як приклад ми візьмемо останній сайт, так як він самий простий і зрозумілий. Отже, щоб почати зберігати копію паперового гаманця на зовнішньому диску, нам необхідно виконати наступні кроки:

  1. Переходимо на сайт bitaddress.org.
  2. Чекаємо закінчення генерації біткоіни-адреси. В цей час бажано водити курсор миші по відображати полю, щоб отримати максимально складний ідентифікатор.
  3. Вибираємо вподобаний варіант гаманця — Single Wallet (з максимально простим дизайном) або Paper Wallet (з більш приємним тематичним оформленням).
  4. Натискаємо на кнопку Print Screen, щоб сфотографувати екран. В цьому випадку краще скористатися зручними програмами Lightshot або Joxi.
  5. Якщо у вас немає ніякого додатки для скріншотів, тоді натискаємо на зазначену кнопку, заходимо в Paint, вибираємо пункт «Вставити» і зберігаємо картинку на зовнішньому жорсткому диску.
  6. Після цього роздруковуємо паперовий гаманець, а в кінці відключаємо накопичувач від комп’ютера.

  В даному випадку електронна копія стане вашою страховкою, якщо паперовий варіант раптом загубиться або зіпсується. Проблем з тим, як знайти гаманець біткоіни на диску, у вас не виникне, адже ви самі виберете конкретне місце зберігання.

  Установка і використання біткоіни-гаманців на зовнішні диски: плюси і мінуси

  Зовнішній жорсткий диск і USB-шнур від нього

  На перший погляд застосування сторонніх носіїв для інсталяції біткоіни-клієнтів здається вельми привабливою ідеєю. Почасти, це так. Але даний метод установки сховищ має не тільки сильні, але і слабкі сторони. Їх ми розписали в таблиці нижче:

  плюсимінуси
  Зовнішні диски забезпечують «холодну» зберігання біткоіни, яке вважається найбезпечнішим.Якщо диск раптово вийде з ладу, ви можете втратити доступ до грошей.
  Використання сторонніх носіїв дозволяє зняти навантаження з внутрішнього жорсткого диску комп’ютера, адже на нього не потрібно завантажувати більше 145 Гб блокчейна (в разі установки товстих гаманців).Зовнішні диски досить крихкі і можуть зламатися, якщо їх впустити або сильно вдарити. А, як було сказано вище, поломка може позбавити вас доступу до біткоіни (якщо не буде ще однієї копії приватного ключа).
  Такі елементи «заліза» коштують не дуже дорого (близько 4 000 рублів), так що їх зможе дозволити собі будь-який кріптовалютний користувач.Такі накопичувачі можна легко вкрасти і отримати доступ до вашого профілю.
  Установка гаманців на зовнішні носії практично не відрізняється від інсталяції клієнтів на внутрішні вінчестери, тому з цим процесом без проблем розбереться навіть новачок.Зовнішні диски недоцільно використовувати виключно для зберігання тонких гаманців, приватних ключів або копій паперового гаманця. Мінімальний обсяг сучасних моделей становить 500 Гб. У той же час, запис на такі носії інших файлів і додатків може бути небезпечна, якщо останні містять шкідливе ПЗ.
  Зберігання приватних ключів на зовнішніх дисках робить користувача мобільним. Дані накопичувачі компактні; їх можна легко переносити і підключати до інших комп’ютерів. Таким чином, людина позбавляється від прив’язки до одного девайсу.Жорсткі диски підходять виключно для холодного зберігання на довгострокову перспективу. Якщо ви бажаєте часто користуватися засобами, то доведеться кожного разу підключати пристрій, а це незручно.

  Ось ми і розглянули, як зробити біткоіни-гаманець на жорсткому диску. Звичайно, такий метод установки має свої переваги і недоліки, але якщо купити якісну модель носія і вжити додаткових заходів обережності (створити більше копій приватних ключів і паперових гаманців), можна отримати вкрай надійні кріптовалютние сховища, які забезпечать ваших грошей максимальну ефективність.

  Ссылка на основную публикацию
  Adblock
  detector