Холодний гаманець: як створити надійний Bitcoin-гаманець

Холодний гаманець біткоіни — вид гаманця, який передбачає зберігання приватного ключа поза доступу глобальної мережі. Таке сховище відрізняється високою надійністю і безпекою від стороннього втручання. Застосування холодних гаманців актуально при наявності великих сум криптовалюта і необхідності їх зберігання протягом тривалого періоду.

Особливість холодного зберігання в тому, що для отримання грошей застосовується громадський ключ, а для виведення — приватний. Якщо гроші з гаманця переводяться із застосуванням глобальної мережі, гаманець «засвічується», а сам процес зберігання змінює статус на «гарячий». Зведемо плюси і мінуси таких гаманців в таблицю:

перевагинедоліки
Надійний захист криптовалюта, що забезпечується відсутність доступу Інтернету гаманця.Швидкість проведення операцій значно нижче, ніж у гарячих гаманців.
Великий вибір програм і апаратних пристроїв для безпечного зберігання.Менше зручність користування.
Висока вартість апаратних гаманців.
Складність проведення транзакцій (в разі застосування десктопних гаманців).

Холодні гаманці біткоіни — види

Публічний адресу і приватний ключ на паперовому біткоіни-гаманці

У список холодних гаманців біткоіни входять:

 1. Десктопні (програмні) гаманці — сховища, які мають вигляд програм, що встановлюються на комп’ютері. Вони бувають двох типів — «важкими» і «легкими». Перші мають на увазі скачування всього ланцюжка блокчейн (за весь період існування біткоіни). У «легких» гаманцях (Electrum, Exodus) скачування всього blockchain не потрібно. З «важких» варто виділити Bitcoin Core.
 2. Мобільні — гаманці, які дозволяють проводити транзакції за допомогою смартфона. Тут коштувати виділити додаток Coinomi, що підтримує також холодне зберігання криптовалюта.
 3. Апаратні гаманці — спеціальні пристрої, які мають невеликі розміри і дисплей. Вони призначені для зберігання криптовалюта і виконані у вигляді окремого приладу. Кращі представники — Ledger Nano S, Trezor ONE White, KeepKey.
 4. Паперові гаманці — вид зберігання, що має на увазі роздруківку приватного ключа і адреси на аркуші паперу. Гроші зберігаються поза Інтернетом, що забезпечує їх збереження і захист від хакерів.

Як створити холодний біткоіни-гаманець Bitcoin Core — інструкція

Напис Bitcoin Core на тлі монет біткоіни

На думку багатьох експертів, Bitcoin Core — кращий холодний гаманець біткоіни, що забезпечує одночасно надійність зберігання і достатній функціонал. Якщо говорити в цілому, процес установки проходить в кілька етапів — перехід на сайт bitcoin.org, скачування останньої версії програми для Windows, переміщення криптовалюта на адреси гаманців робочого столу, а також перенесення приватних ключів.

При правильній установці забезпечується холодне зберігання монет, що має на увазі відсутність зв’язку з Інтернетом. Мінус в тому, що застосування гаманця на робочому столі викликає ряд труднощів для початківців користувачів. Ось чому важливо уважно підійти до вивчення інструкції, використовувати кілька місць для зберігання файлів з розширенням dat, а також приватних ключів.

Розглянемо докладно, як створити холодний біткоіни-гаманець Bitcoin Core, а згодом користуватися ним:

 1. Завантажуємо програму з офіційного сайту bitcoin.org.
 2. Очікуємо завершення завантаження і тиснемо на кнопку установки.
 3. Вибираємо папку, куди будуть зберігатися файли. Тут важливо бути уважним, адже блокчейн займає більше 100 Гб.
 4. Після завантаження ставимо позначку запуску програми.

Далі відкривається вікно гаманця і відбувається підключення до Мережі. При цьому програма приступає до завантаження blockchain, на що йде до декількох діб (швидкість завантаження залежить від Інтернету).

шифрування

Як тільки всі блоки завантажені, холодний гаманець Bitcoin необхідно зашифрувати. Це важливо провести до перерахування криптовалюта в гаманець. Якщо не зробити цього відразу, проникнення стороннього в систему може призвести до крадіжки рані створених ключів. Шифрування проводиться так:

 1. Переходимо в розділ налаштувань і вибираємо секцію шифрування гаманця. Система пропонує вказати десять або більше символів. Також є варіант вказівки цілої фрази з 8 і більше слів.
 2. Запам’ятовуємо або записуємо в надійному місці код. Якщо забути його, відновити доступ до грошей не вийде.

отримання Bitcoin

Перед поповненням гаманця чекаємо, поки на ПК буде завантажено всі ланцюжки блокчейн. Далі діємо таким чином:

 1. Тиснемо на кнопку отримання грошей в меню, а після цього натискаємо на клавішу запиту платежу. Система видає вікно з адресою та кодом QR.
 2. Використовуємо отриману інформацію для введення монет і подальшого холодного зберігання. Для надійності перевіряємо правильність маніпуляцій і вносимо невелике число коинов перед відправкою більшої суми.

користування гаманцем

З цього моменту власнику є два варіанти зберігання BTC в оффлайн-режимі — з застосуванням файлу dat або шляхом експорту особистих ключів. Розглянемо кожен із способів докладно.

Для зберігання біткоіни в файлі з розширенням «dat» зверніть увагу на таке:

 1. Відключаємо ПК від мережі і переконуємося, що підключення дійсно відсутня.
 2. Входимо в гаманець. При цьому програма відображає нуль блоків і стільки ж підключень.
 3. Міняємо код доступу до гаманця. Для цього переходимо в режим налаштувань і секцію зміни ключової фрази. Система вимагає вказати колишній набір слів, а після новий варіант (двічі).
 4. Копіюємо файл «dat» гаманця на виносне пристрій. Зазначений документ можна знайти в папці, вибраній для завантаження blockchain в процесі установки гаманця.
 5. Зберігаємо адресу Bitcoin в документі з розширенням .text, а після переносимо його на виносної накопичувач, який застосовувався на попередньому кроці. Для отримання адреси переходимо в розділ «Файл» і секцію отримання адреси.
 6. Відключаємо ПК від всіх джерел живлення на 60-90 секунд. У разі застосування ноутбука дістаємо з нього акумулятор.
 7. Включаємо ПК і робимо резервну копію документа з розширенням «dat» в декількох місцях. Відправляємо його по електронній пошті, копіюємо на декількох виносних носіях, а також відправляємо в хмарний сервіс Google.
 8. Направляємо невелике число монет на адресу, збережений на виносному носії. Для перевірки факту відправки всіх коштів можна скористатися сайтом blockchain.info.

Щоб експортувати приватні ключі, робимо наступні кроки:

 1. Після запуску програми входимо в консоль. Для цього переходимо в розділ допомоги і вибираємо відповідну секцію.
 2. Експортуємо приватний ключ, використовуваний для зберігання коштів. Для початку вказуємо набір слів (шифр гаманця) — для цього подаємо команду walletpassphrase «Ключова фраза» 60. Число в кінці команди означає термін доступу (вимірюється в секундах). \
 3. Переносимо приватний ключ шляхом вказівки такої команди — Dumpprivkey «Тут вказуємо Bitcoin-адреса». На появу приватного ключа йде до однієї хвилини (тут багато що залежить від завантажувального швидкості ПК).
 4. Копіюємо приватний ключ. Фіксуємо на паперовому носії, копіюємо на виносної носій і створюємо обліковий запис на Гугл Драйв (переносимо приватний і загальнодоступний ключі у вигляді тексту).

Користування Bitcoin-рахунком

Встановити холодний гаманець для зберігання біткоіни — тільки половина завдання. Важливо ще правильно користуватися криптовалюта, яка є в розпорядженні. Тут є 2 шляхи — застосування файлу гаманця «dat», а також перенесення приватних ключів в сховище.

У разі застосування файлу з розширенням «dat» робимо наступне:

 1. Встановлюємо додаток на апарат, який буде застосовуватися для перерахування Bitcoin з гаманця.
 2. Відключаємося від мережі, а після перезаходити в програму.
 3. Замінюємо «dat» в папці тим документом, який застосовувався для холодного збереження BTC.
 4. Знову підключаємося до Мережі, чекаємо синхронізації і завантаження залишків ланцюга блокчейн.
 5. Оцінюємо обсяг коштів на рахунку, а після перераховуємо необхідне число монет іншим користувачам.

Переміщення приватних ключів для користування Bitcoin відбувається так:

 1. Встановлюємо програму Bitcoin Core, а після виходимо з неї.
 2. Відключаємо ПК від Мережі і перезаходити в програму.
 3. В меню прямуємо в розділ допомоги та налагоджувальне вікно.
 4. Розшифровуємо гаманець, вказавши кодову фразу. Для цього вводимо в спеціальне поле walletpassphrase «тут фраза-код» 60.
 5. Переносимо приватний ключ, який застосовувався для зберігання грошей в гаманці. Для цього зазначаємо таке — importprivkey.

Після виконання цих маніпуляцій Bitcoin додаються на гаманець і їх можна витратити шляхом переходу в розділ відправки.

Перед застосуванням такого методу зберігання важливо розібратися, як відкрити холодний гаманець для біткоіни, і які правила дотримуватися для захисту коштів. Незважаючи на високий рівень безпеки, такий варіант зберігання складний для новачків, тому застосовується в основному тільки досвідченими користувачами кріптосеті. Розглянутий спосіб холодного зберігання не єдиний. Існують і інші гаманці, які варті уваги.

Паперовий гаманець для надійного холодного зберігання біткоіни

Три паперових гаманця біткоіни

Якщо вибирати надійний і простий варіант холодного зберігання, вибір падає на паперове сховище. Його суть в тому, що обидва ключа (приватний і загальнодоступний) зберігаються на окремому аркуші паперу. Найбільш популярний ресурс для отримання такого гаманця — bitaddress.org. При цьому існує два підходи до створення біткоіни-гаманця:

 1. Перехід на вказаний сайт і генерація гаманця при наявності підключення до Мережі.
 2. Копіювання сторінки натисканням правої кнопки мишки і вибору рядка «Зберегти як». Далі файл HTML відкривається на комп’ютері, відключеному від Мережі.

Розглянемо, як зробити холодний гаманець біткоіни паперового типу (незалежно від обраного способу):

 1. Хаотично переміщує стрілочкою мишки по екрану. Такі дії забезпечують генерацію приватного ключа.
 2. Діємо зазначеним вище чином до моменту, поки цифра не досягне рівня 100%.

Гаманець готовий. Код QR на зображенні і публічний адресу можна використовувати в будь-якому місці для отримання коштів. Крім того, ця адреса застосовується для уточнення балансу на ресурсі blockchain.info.

З правого боку на що з’явилася зображенні є приватний ключ. Його потрібно зберігати в захищеному від сторонніх людей місці. Якщо закриті відомості потраплять в руки до сторонній людині, він зможе витратити кошти.

Для надійного зберігання біткоіни можна вибрати один з двох варіантів:

 1. Переписуємо на паперовий носій приватний ключ і окремо адреса гаманця.
 2. Переходимо в секцію «Паперовий гаманець» на згаданому сайті і роздруковуємо сховище. Важливо простежити, щоб принтер, бува, не зберегло документ в іншому місці до видачі на друк. Можлива також ситуація, коли інформація залишається на USB носії.

Якщо вибір припав на користь першого варіанту, використовуємо якісну ручку і пишемо розбірливо. Важливо, щоб з часом чорнило не зблякли або НЕ розтеклися. У разі роздрукування рекомендується використовувати лазерний принтер, а також папір хорошої якості. Для більшої надійності лист з ключами варто заламинировать.

Паперовий гаманець хороший тим, що він не залежить від надійності техніки і Мережі, а також займає мінімум місця. Але варто бути уважним, адже папір з ключем можуть вкрасти або сфотографувати. Крім того, такий документ схильний до горіння, а написи з часом можуть поблекнуть або вигоріти на сонці. Ось чому після роздрукування документ рекомендується заховати від сторонніх очей і захистити від можливого впливу стихії.

Для додаткового захисту рекомендується використовувати шифровку. На вкладці «Паперовий гаманець» ставимо позначку в полі «Шифрування BIP 38», після чого вписуємо пароль. В цьому випадку, якщо хто-то і вкраде паперовий гаманець, він не зможе скористатися грошима без пароля. Крім того, рекомендується зробити кілька копій, адже в разі втрати одного паперу доступ до грошей повністю втрачається.

Холодний апаратний біткоіни-гаманець

Апаратний гаманець KeepKey для зберігання біткоіни

Такий гаманець має вигляд флешки. Він, як правило, обладнується кнопкою і невеликим дисплеєм, що спрощує процес проведення операцій. Завдання пристрою полягає в підпису операцій з криптовалюта особистим ключем. Для відправки BTC іншому користувачеві потрібно підключити пристрій до ПК через роз’єм USB, а після підтвердити (або скасувати) операцію за допомогою натискання клавіші.

Багато хто вважає, що такі апарати — найнадійніші холодні гаманці для біткоіни. Вони захищені від вірусів, виготовлені з міцних матеріалів і дозволяють зберігати різні види віртуальних монет. Крім того, такі вироби займають небагато місця і гарантують збереження наявних на рахунку коштів. Недолік полягає в складності покупки і високою ціною. В середньому такий апарат обійдеться в суму близько 80-90 доларів. Затребувані моделі — Ledger Nano S, KeepKey, Trezor.

Інші способи холодного зберігання біткоіни

Монети біткоіни і значок біткоіни на екрані смартфона

Можна виділити і ряд інших варіантів холодного зберігання біткоіни:

 1. На мобільних гаманцях. Такий спосіб користується невеликим попитом через порівняно низької надійності, адже телефон можуть вкрасти або зламати. Крім того, мобільні гаманці заводять люди, які потребують частого проведення транзакцій, а для цього потрібне підключення Інтернету.
 2. На USB-накопичувачі. Тут потрібна надійна флешка, де зберігається інформація доступу до гаманця. Кодова фраза або ключа зберігаються в форматі PDF. Мінус в тому, що накопичувач може бути пошкоджений, а також залишається ймовірність підхопити вірус.
 3. Зберігання ключів на ПК. Такий метод є найбільш небезпечним (якщо комп’ютер хоча б час від часу підключається до Мережі). Це означає, що захистити ПК від вірусів і атак повністю не вийде.
 4. Фізична монета. Деякі виробники роблять біткоіни у вигляді монеток, всередині яких вказано приватний ключ. Мінус в тому, що виробник може використовувати приватний ключ в корисливих цілях. Крім того, оригінальна монета привертає увагу, і її можуть вкрасти. Крім того, такий виріб піддається механічним впливам.

Як видно, в розпорядженні власника біткоіни широкий вибір варіантів для холодного зберігання віртуальних монет. Залишається зробити правильний вибір з урахуванням зручності, функціональності, рівня особистих знань і ступеня захищеності криптовалюта від сторонніх.

Відео про те, як створити холодний гаманець для зберігання Bitcoin:


Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector