Яким чином блокчейн проекти можуть змінити світ

Технологія блокчейн (blockchain technology) все більше проникає в наше повсякденне життя. Якщо раніше вона використовувалася для записів фінансових транзакцій, то тепер її застосування не обмежується грошовою сферою. У світі щомісяця стартують різні блокчейн проекти, мета яких змінити на краще або розширити можливості тієї чи іншої діяльності.

Оскільки технологія блокової ланцюжка доступна в будь-якому місці і в будь-який час, то інформація, записана на неї, являє собою загальнодоступну базу даних, що піддається перевірці. Це робить її відмінним способом управління фінансами і потоками різної іншої інформації.

Незважаючи на те, що роками багато компаній використовували банки та інші традиційні фінансові установи в своїй діяльності blockchain має потенціал повністю революціонізувати сформовану систему.

У світі вже чимало компаній, що використовують блокчейн. Всі вони усвідомили, що світ стоїть на пороги епохи цифрових фінансових інвестицій і цифрової економіки, тому вирішили стати одними з перших на цій дорозі до змін.

Zen Protocol

Він діє точно так же, як криптовалюта біткоіни використовує blockchain для транзакцій в тимчасової мережі. Zen Protocol — це назва компанії і платформи, яка надає можливість тимчасової торгівлі. Як це відбувається? Все дуже просто. Наприклад, для реалізації інтелектуальних контрактів компаній, які укладають угоди про умовне депонування і забезпеченні дотримання всіх обговорених умов.

Крім того, Zen Protocol може бути інтегрований і об’єднаний з біткоіни. Це означає, що будь-який смарт-контракт системи можна з легкістю трансформувати в «розумний» контракт Bitcoin.

Primechain Technologies

Одним з найбільших позитивних ефектів блокової ланцюжка є те, що вона забезпечує прозорість транзакцій. Якщо порівняти це з діяльністю банківської мережі, то такий варіант дозволяє з легкістю відстежувати традиційні проблеми в фінансовому секторі, наприклад, факти відмивання грошей.

Ось чому індійська компанія Primechain Technologies обслуговує банки по всій країні. Вона дозволяє своїм клієнтам впроваджувати рішення blockchain в області боротьби з відмиванням грошей, транскордонних платежів, реєстру активів і синдикації кредитів.

IBM

В даний час IBM працює над технологією на основі блокчейн, яка буде використовуватися сімома найбільшими європейськими банками, включаючи HSBC. Її мета — сприяння міжнародній торгівлі для малих і середніх підприємств. Таким чином, крім згаданих вище надання рішень для банків, блокчейн також може використовуватися для відстеження платежів.

В принципі, ця нова блок-ланцюжок під назвою Digital Trade Chain буде використовуватися в якості інструменту допомоги у відстеженні, управлінні і здійсненні транзакцій на міжнародному рівні. Коли, наприклад, покупець отримує партію товарів, то блокова ланцюжок ініціює платіж. Це набагато швидше і точніше, ніж традиційні паперові контракти, які використовуються сьогодні.

Bitwage

Ще одним важливим аспектом у сфері фінансів для будь-якої компанії є виплата зарплати свої співробітникам. Це особливо актуально, коли мова йде про філії та представництва організації в різних країнах світу.

Міжнародні перекази великих сум грошей — дороге задоволення, з огляду на типовий автоматизований процес виплати заробітної плати. У більшості країн світу роботодавці щомісяця перераховують зарплати на банківські рахунки або карти працівників.

Компанія Bitwage знайшла спосіб знизити витрати і спростити цей процес. Вона створила першу в світі систему нарахування заробітної плати на основі блокчейна. Вона дозволяє будь-якому роботодавцю уникнути витрат, пов’язаних з перерахуванням грошей з однієї країни в іншу, а також скоротити час на цю операцію. Це також дозволяє відстежувати всі грошові перекази в режимі реального часу.

Chain Inc

Компанія Chain Inc, яка працює з фінансовими ринками, в тому числі на Уолл-стріт, має намір повністю змінити традиційні способи роботи з фінансами. Вона розробляє набір технологій на основі блокчейна, спеціально призначених для використання банками, фондами, біржами і операторами пластикових карт. Ці технології дозволять цим організаціям швидко перераховувати, зберігати, торгувати і управляти фінансовими активами. Крім того, всі рухи активів будуть здійснюватися безпечно і з набагато меншим ризиком для системи в цілому.

Chain Inc вже працює з такими великими «китами», як Nasdaq, Citibank, Visa і Orange. Їх участь і інтерес до цього проекту свідчить на користь можливостей технології блокчейн. І це не дивно.

Автори системи обіцяють створити більш розумну і більш пов’язану фінансову систему з використанням криптографічних регістрів, що лежать в основі проривних фінансових продуктів і послуг.

Як видно з перерахованого вище blockchain має потенціал змінити роками ситуацію, що склалася в світі фінансів. Перед нами дійсно відкривається епоха цифрових фінансових інвестицій, розвиток якої з плином часу буде тільки прискорюватися. Незабаром блокчейн стане невід’ємною технологією, яка використовується будь-якою компанією, яка хоче серйозного до себе ставлення з боку потенційних клієнтів та інвесторів.

джерело:

https://www.entrepreneur.com/article/305378

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector