Чим обумовлена ​​безпеку блокчейна: рішення проблем з ідентифікацією та контролем

Технологія блокчейн і її зашифрована і незмінна система запису даних в кінцевому підсумку буде використовуватися для створення універсальних цифрових ідентифікаторів. Безпека блокчейна буде на такому рівні, що користувачі зможуть контролювати всю свою особисту інформацію в таких мережах, пов’язаних з банками-емітентами, урядами або навіть роботодавцями.

Фінтех-фірми, що спеціалізуються на розробці програмного забезпечення (ПО), постачальники телекомунікаційних послуг і інші компанія об’єднали свої зусилля в створенні мережі на базі блокчейна. Така система дозволить кожному учаснику обмінюватися цифровими даними в інтернеті без ризику витоку приватної інформації.

Більшість таких компаній є частиною фонду Sovrin, нової некомерційної організації, яка в даний час розробляє однойменну мережу. В майбутньому вона дозволить будь-якому користувачеві обмінюватися попередньо перевіреними даними з будь-яким об’єктом в рамках мережі.

Онлайнові облікові дані сьогодні грають роль інформаційних ідентифікаторів, які більшість людей звикли бачити у фізичній формі, наприклад, водійські права або банківські карти.

Однак замість фізичних ідентифікаторів в цифрових гаманцях будуть зашифровані їх цифрові варіанти, які зможуть зв’язуватися з різними установами, які їх створили: банками, урядовими органами і навіть роботодавцями. Всі контакти будуть встановлюватися через блок-ланцюжок в автоматичному режимі з подальшою перевіркою інформації робить запит особою.

Власник такого цифрового ідентифікатора зможе визначити, яку інформацію він готовий надати на вимогу.

забезпечення контролю

Нещодавно компанія IBM оголосила про своє приєднання до мережі Sovrin для надання допомоги підприємствам, некомерційним організаціям та урядам у побудові інфраструктури і додатків, які дозволять споживачам укладати угоди з ними.

Поряд з іншими членами фонду Sovrin IBM працює з органом галузевих стандартів — Децентралізованим фондом ідентифікації, щоб забезпечити єдиний інтерфейс. IBM займеться впровадженням свого апаратного забезпечення і систем безпеки для надання допомоги в функціонуванні системи.

Крім IBM, засновники Sovrin включають ще 22 підприємства з самих різних галузей, в тому числі ATB Financial і SICPA, T-Labs, Deutsche Telekom та інші.

У цифрову економіку, де споживачі і підприємства купують товари, подають заявки на іпотечні кредити і позики, відправляють ідентифікує їх інформацію для безлічі цілей, необхідні гарантії, що конфіденційність даних буде першочерговою метою. Це особливо актуально після багатьох гучних скандалів з витоками персональних даних.

Рішення проблеми інтернет-безпеки

У минулому році більше 2,9 млрд облікових записів були скомпрометовані через декілька інцидентів з безпекою в різних галузях промисловості. Йдеться, в тому числі про 143 млн американських споживачів, чия конфіденційна особиста інформація була розкрита в результаті порушення бази даних в агентстві по кредитуванню Equifax.

Щоб знайти спосіб усунути поточні недоліки інтернет-інфраструктури, мережа Sovrin займеться розвитком відсутнього рівня ідентифікації на основі незмінних записів даних в блокчейне. Це призведе до створення першого і поки єдиного незалежного і безпечного цифрового аутентифікатора.

В даний час мережа знаходиться в стадії бета-тестування і повинен бути загальнодоступною влітку 2018 року. Банки і клієнти зможуть обмінюватися некорельованих ідентифікаторами. Для цього буде достатньо просто сканувати QR-код і підписатися на новий сервіс ідентифікації, який буде доступний через смартфон.

Sovrin не самотній

Це аж ніяк не перший блокчейн-проект, спрямований на використання системи зв’язування ідентифікаторів користувачів з різними системами через розподілений блоковий регістр.

Так, Microsoft планує створити власну платформу цифрового ідентифікатора на основі блокчейна, який дозволить користувачам контролювати доступ до конфіденційної онлайн-інформації через зашифрований центр даних.

У січні Microsoft приєдналася до альянсу ID2020, глобального партнерства, яке працює над створенням системи цифрової ідентифікації з відкритим вихідним кодом на базі блочної технології. Альянс ID2020 розробляє систему для людей, яким не вистачає фундаментальних прав і послуг, таких як голосування, охорону здоров’я, житло і освіту, і які прив’язані до традиційних систем ідентифікації.

цифровий гаманець

Концепція цифрових гаманців використовувалася протягом багатьох років після появи криптовалюта. таких як біткоіни. Вона дозволяє перевірити, чи є у користувача реальні кошти для покупки цифрової валюти, зберігаючи при цьому його анонімність.

У криптографії є ​​поняття, яке називається «доказ з нульовим розголошенням». Цей метод дозволяє посилатися на перевіряючого людини або установа, не передаючи ніякої додаткової інформації, крім тієї, яку вони запитують.

Так, наприклад, банк може запросити дані клієнта про те, чи заробляє він на рік певну суму при розгляді заявки на отримання кредиту. Роботодавець може перевірити, витрачає його співробітник більше $ 75 тисяч в рік. При цьому його фактичний річний дохід буде збережений в таємниці.

Компанії та урядові організації, які перевіряють ідентифікатори споживачів і їх особисті дані, будуть відомі як «довірчі прив’язки» в мережі. Ці довірчі прив’язки можуть також видаляти і змінювати повноваження користувача.

Основа нової трастової економіки

Самостійна мережу аутентифікації на основі блокової ланцюга також може дозволити дотримуватися нові суворі вимоги до бізнесу для забезпечення прозорості всіх угод.

Так звані правила «знай свого клієнта» були введені в дію близько 4-5 років тому для вирішення питання про збільшення контролю за відмиванням грошей і фінансуванням терористичної діяльності. Через мережу блокчейн-ідентифікаторів банки отримали можливість перевіряти особистості своїх клієнтів і встановлювати, чи не були вони замішані у нелегальній діяльності.

Існує багато специфікацій blockchain. Багато з них засновані на ПЗ з відкритим вихідним кодом. Проект Sovrin заснована на специфікації Hyperledger Indy Linux Foundation, яка була створена з нуля для перевірки особистості користувачів.

Нещодавно блокчейн почав використовуватися для ділових операцій, таких як автоматизація управління ланцюгами постачання й міжнародні грошові перекази.

Сьогодні багато підприємств і уряди низки країн вважають, що блокчейн може стати основою нової трастової економіки, побудованої на основі тимчасових мереж, що не залежать від традиційних методів, таких як кредитні рейтинги.

Це може забезпечити значні перспективи в сфері кібербезпеки, а також знизити ряд ризиків, яким піддаються багато IT-системи. Однак всі вони потребують подальшої оцінки з боку регулюючих органів та представників бізнесу.

джерело:

https://www.computerworld.com/

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector