Використання технології блокчейн на фінансовому ринку

Традиційна ринкова система стикається з безліччю проблем, які можна подолати, лише змінивши підхід. Такі зміни здатна допомогти здійснити технологія блокчейн на фінансовому ринку, забезпечивши більш безпечну і ефективну систему роботи відповідного сектора.

Інвестування коштів на фондовому ринку — один з ключових способів залучення грошей. Згідно зі статистикою фондового ринку, 52% американців вкладають свої гроші в акції.

З традиційними системами фондового ринку інвестори змушені долати ряд проблем, включаючи роботу з посередниками. Всі насущні проблеми в цій сфері можуть бути легко вирішені за допомогою технології blockchain. Завдяки своїм неймовірним можливостям блокова ланцюжок може допомогти повністю оновити систему фондового ринку.

Різні галузі промисловості, включаючи роздрібну торгівлю, промисловість, медицину і фінанси, вже отримують вигоду від використання блокчейна. Ролі всіх учасників і процес інвестування коштів на фондовому ринку можна змінити за допомогою впровадження блокчейна і розвитку його в правильному напрямку.

Стара модель фондового ринку має кілька проблем, які необхідно вирішити якомога швидше. У наведених нижче пунктах висвітлюються проблеми, пов’язані з традиційними проектами ринкових систем:

 • старі ринкові системи зберігають всі цифрові активи в одному місці і мають централізований реєстр, тому пошкодження даних, як правило, призводить до їх повної втрати;
 • старі системи найчастіше вкрай складно відновити;
 • централізована база даних є дорогою в обслуговуванні, оскільки для неї потрібні мейнфрейми (чималий обсяг коштів витрачається і на сервісне обслуговування існуючих систем і методів);
 • інвестування в акції не обходиться без посередників, тому учасникам торгів доводиться витрачати чимало коштів на інвестиційні процеси на фондовому ринку;
 • традиційна система не володіє прозорістю, так як один учасник торгів не може вивчити торгові рішення інших учасників, що призводить до асиметрії інформації.

Криза, викликаний централізованим підходом до баз даних і відсутністю прозорості, став причиною серйозних фінансових проблем багатьох компаній, таких як Lehman’s Brothers.

За словами комісара Комісії з торгівлі товарними ф’ючерсами Дж. Крістофер Джанкарло, якби Lehman’s Brothers мали в своєму розпорядженні доступ до всіх транзакцій і могли б задіяти системи інтелектуального аналізу, смарт-контракти та інші аналітичні програми, то регулюючі органи змогли б зробити більш дієві заходи щодо зниження кредитоспроможності компанії.

Перспектива використання blockchain — створення децентралізованої бази даних, яка вирішить всі проблеми, пов’язані зі старими системами. Це може стати альтернативою використання систем аналізу даних за допомогою централізованої бази. У цьому випадку ситуація може розвиватися наступним чином:

 • інвестор вирішує здійснити операцію;
 • blockchain пропонує для записів даних компоненти, звані блоками;
 • всі цифрові транзакції виконуються в рамках блокової ланцюжком;
 • мережу перевіряє транзакцію, і будь-яке її зміна має відображатися у всіх копіях;
 • після перевірки новий блок додається до попереднього набору блоків, формуючи блочну ланцюжок;
 • транзакції завершуються надійно, оскільки нові блоки додаються до попередніх тільки після перевірки.

Blockchain усуває використання централізованого концентратора, надаючи децентралізовану базу даних. Такий підхід знижує вартість і усуває необхідність використання посередників. Блокчейн служить основою для безпечного і ефективного використання цифрових ресурсів. Залучення блокової технології до використання на фондовому ринку в майбутньому, безсумнівно, принесе користь галузі, враховуючи неймовірні можливості блокчейна.

джерело:

https://ambcrypto.com/

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector