Litecoin Core — проблеми з гаманцем, не працює, не синхронізується

На жаль, збої в роботі клієнтів для зберігання криптовалюта трапляються досить часто. Як правило, вони обумовлені помилками самих користувачів, але іноді на появу тієї чи іншої проблеми впливають сторонні фактори. Збоїв піддаються всі програми, що відповідають за отримання та передачу електронних грошей. Навіть якщо використовується офіційний гаманець, скажімо, для Bitcoin або Litecoin, проблеми все одно можуть з’явитися (причому раптово). Сьогодні ми розглянемо найбільш поширені збої на прикладі клієнта Litecoin Core. Спробуємо з’ясувати, чим вони обумовлені, як вони усуваються і що робити для запобігання їх появи.

Які збої найчастіше виникають з Litecoin Core?

Дуже довга синхронізація гаманця Litecoin Core
Вказівка ​​на надмірно довгу синхронізацію гаманця Litecoin Core

Користуючись гаманцем Litecoin Core, можна зіткнутися з наступними проблемами:

 1. Програма не синхронізується — найпоширеніша помилка. Вона проявляється при першому запуску, коли клієнт починає завантажувати блокчейн системи LTC. Без стовідсоткової синхронізації програма марна. Її не можна застосовувати для прийому або відправки «срібною» валюти. Сама по собі довга синхронізація не є проблемою. За оптимальних умов вона займає близько 20 годин, хоча іноді цей етап триває близько півтори доби. Тут все залежить від швидкості вашого інтернету, тривалості перебування комп’ютера або ноутбука у включеному стані. Точно говорити про те, що Litecoin Core НЕ синхронізується, можна після закінчення 3-4 днів.
 2. Зависли транзакції (як вихідні, так і вхідні) — один з найнеприємніших моментів у роботі з даним гаманцем. Мережа Лайткоінов відрізняється досить швидкою обробкою транзакцій. Максимум на це йде 2 дня, хоча на практиці процес передачі займає не більше доби. Констатувати зависання перекладу можна в тому випадку, якщо він не підтвердився протягом 3-4 днів.
 3. Монети відсутні на балансі після переустановлення клієнта — як правило, з цією проблемою стикаються люди, які переустановили операційну систему або провели форматування дисків через вірус. Дана неприємність ніяк не залежить від синхронізації — її можна констатувати відразу після запуску програми.
 4. Клієнт не починається — при натисканні на ярлик вискакує повідомлення про помилку. Як правило, в даному повідомленні повідомляється про те, що відсутній якийсь файл. З зазначеною проблемою можуть зіткнутися абсолютно всі користувачі. Вона проявляється як на комп’ютерах без антивіруса, так і на пристроях з хорошою захисною програмою. Крім того, описувана неприємність може торкнутися людей, що користуються програмами для автоматичного видалення непотрібних файлів.
 5. Програма не встановлюється — збій, трохи схожий на попередній, тільки тепер повідомлення про помилку вискакує на стадії інсталяції. Як правило, в повідомленні йдеться про те, що конкретний файл не знайдений. Іноді майстер повідомляє, що не може розпакувати архів. Така проблема зустрічається вкрай рідко і майже завжди дуже швидко вирішується.

Причини появи проблем з Litecoin Core

Критична помилка при запуску Litecoin Core
Повідомлення про критичну помилку під час запуску гаманця Litecoin Core

Тут ми розглянемо чинники, які найчастіше провокують виникнення тих чи інших збоїв Litecoin Core:

 1. Використання застарілої версії клієнта. Ця причина в більшій мірі стосується людей, які відключають автоматичні оновлення або не проводять їх, якщо програма сама про це просить. Застосування застарілої версії загрожує зависанням транзакцій або як мінімум їх довгим підтвердженням. Крім того, на старих версіях може не проводитися синхронізація. Як правило, з відсутністю синхронізації стикаються люди, які з якихось причин скачують клієнт ні з офіційного сайту.
 2. Видалення або пошкодження одного з програмних файлів — найчастіше, за це треба «дякувати» програми для очищення дискового простору, а також антивіруси, які сприймають файл як загрозу. Набагато рідше причиною пошкодження є віруси, що проникають на комп’ютер. Як правило, в результаті пошкодження файлів клієнт не запускається.
 3. Видалення файлу wallet.dat — таке трапляється вкрай рідко. Зазвичай даний казус відбувається по чистій випадковості і, як правило, не з вини власника криптовалюта. Ненавмисно знести настільки важливий документ можуть діти, яких пустили за комп’ютер з гаманцем. Втрата wallet.dat — це найсерйозніша проблема, з якою може зіткнутися користувач. По суті, цей файл і є вашим гаманцем. У разі його втрати ви втратите доступ до всіх своїх заощаджень.

Що стосується проблем з установкою, то вони майже завжди пов’язані зі скачуванням «битою» версії клієнта. Набагато рідше причиною некоректної інсталяції виступає збій в роботі жорсткого диска або операційної системи.

Як усувати проблеми з Litecoin Core?

Кнопка для скачування Litecoin Core
Вказівка ​​на кнопку для скачування гаманця Litecoin Core з сайту litecoin.org/ru/

Майже всі зазначені дефекти швидко вирішуються. Методика усунення проблеми безпосередньо залежить від її природи. Отже:

 1. Не минає синхронізація — скачайте останню версію клієнта з сайту litecoin.org/ru/. Також, обов’язково перевірте кількість вільного простору на диску, на якому ви будете зберігати блокчейн. Сьогодні весь обсяг даних важить більше 20 Гб, причому надалі він буде тільки рости. Так що перед установкою забезпечте програми як мінімум 70-80 Гб.
 2. Зависли транзакції — поновіть клієнт. Якщо це не допомогло, перевстановіть програму. Тільки перед повторною інсталяцією переконайтеся в наявності резервної копії файлу wallet.dat, інакше ви втратите всі свої Лайткоіни.
 3. Гаманець Litecoin не починається (видає помилку або просто нічого не відбувається) — тут шлях вирішення такої ж, як і в попередньому випадку. Треба видалити програму (попередньо зробивши копію wallet.dat) і повторно встановити її. Якщо є підозри на те, що причиною збою став антивірус, рекомендується внести файли клієнта в виключення. Якщо висока ймовірність проникнення на комп’ютер шкідливих програм, треба зробити так: скопіювати wallet.dat на сторонній носій, провести форматування всіх дисків, перевстановити операційну систему і тільки потім встановити клієнт. Якщо ж гаманець Litecoin Core не працює навіть після цього, перевірте версію програми або спробуйте поставити її на інший комп’ютер. Цілком можливо, що в усьому винна збій в роботі жорсткого диска.
 4. Клієнт не встановлюється — тут рішення просте: скачайте гаманець з офіційного сайту. Якщо інсталяція все одно проходить некоректно, спробуйте поставити програму на інший комп’ютер або ноутбук. Ще одним варіантом вирішення такого збою вважається перевстановлення операційної системи. У дуже рідкісних випадках треба проводити заміну жорсткого диска.

Відсутність монет на балансі після переустановлення можна виправити лише одним способом: перекинути в папку програми копію файлу wallet.dat. Якщо ви заздалегідь її не зробили, то тут вже нічим допомогти не можна. Доступ до грошей втрачено.

Профілактика виникнення збоїв в роботі Litecoin Core

Установка пароля на гаманець Litecoin Core
Вікно для вписування нового пароля для гаманця Litecoin Core

Щоб не створювати собі проблем при використанні електронного гаманця Litecoin Core, необхідно дотримуватися наступних рекомендацій:

 1. Завжди встановлювати собі на комп’ютер версію клієнта з офіційного сайту. Тільки так ви стовідсотково отримаєте найновішу версію програми, яка без проблем синхронізується і гарантовано буде виконувати свої основні функції: передачу, прийом і зберігання «срібною» валюти. Якщо ви вирішите завантажити клієнт з іншого ресурсу, обов’язково дивіться на версію збірки. Як правило, в описі до файлу вказується дата створення (число, місяць, рік) або номер оновлення. Якщо клієнт сильно застарілий, не треба його завантажувати. Швидше за все, він просто не пройде синхронізацію з мережею.
 2. Після установки відразу ж робити резервну копію wallet.dat. Так ви убезпечите себе від втрати заощаджень. Найкраще зберігати копію на сторонньому носії (наприклад, на флешці), а ідеальний варіант — зробити кілька клонів і закинути їх на різні пристрої. Але поміщати файл в хмара не потрібно. Для зберігання треба застосовувати гаджети, відключені від інтернету. Це необхідно, щоб убезпечити себе від хакерської атаки.
 3. Захищати гаманець складним паролем. Як правило, втрата Лайткоінов відбувається в результаті несанкціонованого проникнення в гаманець (як з боку хакерів, так і з боку звичайних людей, які отримали доступ до вашого комп’ютера).
 4. Відводити під блокчейн максимально можливий обсяг пам’яті, адже він постійно розширюється.
 5. Своєчасно оновлювати програму. Цей захід убезпечить вас від зависання транзакцій і виникнення інших раптових збоїв в роботі Litecoin Core.

Ну що ж, ми розглянули найбільш поширені проблеми, що виникають з клієнтом Litecoin Core, дізналися причини їх появи та шляхи вирішення. Відразу скажемо, що описані збої також актуальні для офіційного сховища біткоіни і інших криптовалюта. Щоб не зіткнутися з ними, треба лише виконувати розписані вище рекомендації. І наостанок дамо ще одну пораду: ставитеся до будь-якого кріптовалютному гаманцю максимально дбайливо і уважно. Погодьтеся, буде неприємно, якщо монети, нараховані за Майнінг, відвідування кранів або роботу на фріланс-майданчиках, пропадуть. Безпека заощаджень багато в чому залежить від вас. Пам’ятайте про це і приймайте відповідні заходи.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector