Ethereum або Litecoin: що краще і чим відрізняються

Сьогодні Лайткоін і Ефіріум (або просто Ефір) вважаються одними з найпопулярніших криптовалюта. Тисячі людей займаються їх здобиччю (Майнінг), ці електронні монети купують і продають на кріптовалютних онлайн-біржах. Однак висока популярність двох зазначених видів цифрової валюти ставить перед недосвідченими користувачами одне питання: що ж краще — Ethereum або Litecoin. Спочатку може здатися, що перша валюта виглядає куди краще свого «срібного» побратима, адже вже протягом тривалого часу вона впевнено утримує другу позицію прямо за біткоіни. Але чи все так однозначно? Спробуємо розібратися.

переваги Лайткоінов

Монетки Лайткоіна на долоні

«Срібні» кріптомонети Litecoin поки не є дуже дорогим цифровим активом, але не дивлячись на це, вони вже мають цілий комплекс переваг. З них можна виділити:

 1. Більш високу тривалість життя — це те, чим біткоіни відрізняється від Лайткоін в першу чергу. У коді мережі біткоіни прописаний граничний обсяг монет, який може бути випущений. Він становить 21 млн. Потенціал Лайткоінов теж не безмежні, але він дорівнює 84-м мільйонам, що в 4 рази більше.
 2. Швидку генерацію блоків. Якщо знову відштовхуватися від питання — що краще Litecoin або Bitcoin — то і тут перша криптовалюта перевершує другу. На видобуток одного блоку BTC йде 10 хвилин, в той час як блок LTC генерується за 2,5 хвилини. Як видно, тут теж присутній чотирикратне перевагу «срібних» монет. Здавалося б, друга перевага нівелює перше, і обидва типи монет повинні викоренити себе приблизно в один час. Однак це не так, адже біткоіни майже на 3 роки старший Лайткоінов. Випуск перших відбувся 3 січня 2009 року, а друга криптовалюта з’явилася на світ 12 жовтня 2011 року. Так що в будь-якому випадку монети LTC будуть довше зберігати свій потенціал.
 3. Більш простий алгоритм видобутку — для Майнінг біткоіни необхідно облаштовувати потужні ферми. Це, м’яко кажучи, витратне заняття (сьогодні конкурентна ферма може коштувати від 4 до 70 тисяч доларів). Крім того, не факт, що зібране обладнання зуміє себе окупити, адже складність систематично підвищується, а нагорода за блоки навпаки — падає. Та й раптове знецінення цих цифрових активів ніхто не відміняв. Що стосується Лайткоіна, то для його видобутку достатньо однієї-двох хороших відеокарт. Майні «срібні» монети можна навіть на ноутбуці за умови того, що там стоїть дискретна плата. Така видобуток приваблива і в плані того, що користувачеві не доведеться щомісяця оплачувати значні квитанції за світло, так як споживана потужність буде значно нижче, ніж у випадку з біткоіни.
 4. Хорошу масштабованість. В цьому плані Лайткоін можна вважати чи не найкращою криптовалюта. Її мережа прекрасно адаптується до будь-яких змін або поліпшень.
 5. Швидкі транзакції. Підтвердження переказу приходить приблизно за 15 хвилин. Це робить Лайткоіни хорошим інструментом для оплати покупок, проведення кріптовалютного обміну і так далі.
 6. Збереження децентралізації — це ту перевагу, яке поступово втрачає Bitcoin. Через підвищення складності відбувається об’єднання не тільки рядових Майнер, але і цілих пулів. Таким чином, поступово створюється одна міжнародна мережа. Хоча Лайткоін і є відгалуженням біткоіни, поки він зберігає принцип децентралізації. Кожен окремий майнер продовжує відігравати важливу роль у функціонуванні мережі.

переваги Ефіріума

Золота монета Ефіріума крупним планом

Серед головних достоїнств другий за популярністю криптовалюта — Ethereum можна виділити:

 1. Необмежену емісію. Головний конкурент біткоіни і розглянутий нами Лайткоін мають програмне обмеження на максимальну кількість монет, які можуть бути випущені. У Ефіру такого обмеження немає, а значить, теоретично, він може зберігати свій потенціал завжди.
 2. Стабільне винагороду. Мережі біткоіни і Лайткоіна мають програмне регулювання, згідно з яким кількість монет в блоці періодично зменшується в 2 рази. На зорі становлення за один блок BTC видавали 50 монет. Зараз їх чисельність впала до 12,5. Лайткоін теж починав з 50-ти. Зараз за блок дають 25 монет. Такий принцип цілком виправданий. Завдяки йому, криптовалюта не досягає піку своїх можливостей занадто швидко. Однак зазначені валюти мають обмежену емісію, а Ефір немає. З цієї причини нагорода за блок залишається однією і тією ж. Якщо точніше, то вона становить 3 + 0,2534 + 0,03315 + 0,8 ETH. Може здатися, що цього мало, але є один нюанс.
 3. Неймовірно швидку генерацію блоків. Для видобутку одного блоку BTC потрібно витратити 10 хвилин. У випадку з Лайткоіном потрібно 2,5 хвилини. А ось у Ефіру блок генерується за 14-15 секунд. На основі швидкої видобутку можна виділити наступне перевагу.
 4. Високошвидкісні транзакції. За цим параметром змагатися з Ефіром може хіба що Догікоін, ось тільки останній поки без шансів поступається за ціною. Швидкі переклади дозволяють використовувати Ефір для покупок, перекидання заощаджень на інші гаманці та інше.
 5. Широкі можливості Майнінг. Добувати розглянуту криптовалюта можна практично на будь-який відеокарти (крім інтегрованої). В ідеалі, звичайно, краще застосовувати плати Radeon, хоча і моделі від nVidia будуть давати непоганий профіт. Крім того, в ефірі вкрай прихильний до рядових Майнер. Дана криптовалюта застосовує алгоритм жорсткого хешування пам’яті (так званий Ethash). Цей алгоритм робить неможливим застосування дорогих чіпів ASIC, які активно задіюються при Майнінг біткоіни. Таким чином, прості люди можуть, щоб почати заробляти на видобутку Ethereum.
 6. Повна децентралізація. До цього дня функціональність системи підтримується кожним окремо взятим користувачем. Звичайно, це властиво і Лайткоіну, але саме Ефір вважається чи не найбільш децентралізованої криптовалюта сучасності.
 7. Особливе пристрій мережі. Лайткоін — це пірінгова платіжна система, в якій застосовується однойменна криптовалюта. Ефір ж, в першу чергу, є платформою для додатків, які можуть застосовуватися в різних сферах діяльності. Код, на якому написана мережу Ethereum, взаємодіє майже з усіма мовами програмування. Він досить простий і відкритий, тому кожен розробник може експериментувати з системою, додаючи в неї ті чи інші поліпшення. А ось однойменна криптовалюта — це лише побічний ефект, а не фундаментальний компонент системи. Вона потрібна для того, щоб виплачувати нагороду Майнер, що підтримує функціональність мережі.
 8. Смарт-контракти — вкрай важливі елементи системи, які надають їй більше можливостей. Використовуючи технологію Ethereum, людина може реєструвати всілякі угоди із застосуванням будь-яких активів. Для виконання тих чи інших угод не треба проходити традиційні юридичні процедури. Кожен окремо взятий контракт виконується автоматично, коли досягається заздалегідь встановлений умова. Ця умова має вигляд математичного виразу. Завдяки смарт-контрактами, людина може створювати ринки, зберігати реєстри боргових зобов’язань, перекидати кошти за інструкціями, прописаним в минулому. Все це робиться без будь-яких посередників і контрагентів.

недоліки Лайткоіна

Монета Лайткоіна стоїть на ребрі

Тепер поговоримо про мінуси розглянутих криптовалюта. Якщо говорити про Лайткоіне, то у нього можна виділити наступні вади:

 1. Досить убогий вибір гаманців. Даний момент стосується саме програмних клієнтів (особливо якщо порівнювати з кількістю сховищ для біткоіни). Онлайн-гаманець можна створити практично на будь-якій біржі (наприклад, на Exmo.com).
 2. Безповоротна втрата коштів при зломі гаманця або втраті пароля. Справедливості заради відзначимо, що ця вада властивий всім криптовалюта, і Лайткоін — не виняток.
 3. Непередбачуваність курсу. В цьому плані Лайткоін можна вважати одним з лідерів. Незважаючи на те, що загальна динаміка курсу є позитивною, вкладати гроші в цю валюту дуже ризиковано.

мінуси Ефіру

Блискавка проходить крізь значок Ефіру

Якщо спиратися на інформацію, викладену вище, можна подумати, що Ethereum — це чи не найкраща криптовалюта, яка вже давно повинна була витіснити біткоіни з першого місця. Однак у неї є свої вади:

 1. Збільшення часу для видобутку стандартного винагороди. Це обумовлено не підвищенням складності, а зростанням популярності Майнінг. Чим більше потужностей буде задіяно в роботі системи, тим менше нагороди отримає окремо взята людина. Вірніше, нагороду він отримає таку ж, ось тільки на її видобуток буде витрачено більше часу, якщо, звичайно, не буде проведений апгрейд апаратури (покупка більш потужної відеокарти або додаткової плати).
 2. Поступове зменшення кількості відеокарт, придатних для Майнінг. Тут мова йде тільки про відеопам’яті плат. Справа в тому, що при Майнінг Ефіру в пам’ять відеокарти завантажується так званий DAG-файл. Він потрібен для здійснення розрахунків. Все б нічого, але обсяг цього файлу стає дедалі більше. Уже сьогодні для нормальної видобутку Ефіру потрібні плати з пам’яттю не менш 3 Гб, а краще відразу брати моделі на 6 Гб.
 3. Щодо швидка активація «Бомби складності». Дане поняття означає запуск програмного алгоритму, при якому система перейде від принципу PoW (докази виконання роботи) на принцип PoS (доказ частки). Цей програмний алгоритм носить назву Casper. Після того, як трапиться перехід, Майнінг Ефіру втратить будь-який сенс. Система почне давати роботу зі створення блоків власникам токенов в блокчейне, а значить — Майнер стануть не потрібні.

Що краще Ethereum або Лайткоін: якій валюті віддати перевагу?

Срібляста емблема Лайткоіна і темна емблема Ефіріума

Хоча у Ефіріума більше переваг і всі вони є вагомими, віддавати цій криптовалюта беззастережну перевагу не потрібно. Обидва цифрових ресурсу повинні використовуватися, але для різних цілей.

Отже, Ethereum або Litecoin:

 1. Лайткоін рекомендується застосовувати для здійснення покупок, а також при обміні на інші електронні гроші. Даний актив славиться високою швидкістю транзакцій, так що процес буде проходити досить швидко. Застосовувати цю валюту для накопичення на перспективу не потрібно (принаймні, поки що). Краще відразу пускати її в справу після збору певної суми.
 2. Ефір ж краще збирати. Так, переклади цього ресурсу теж відрізняються солідною швидкістю, але не в ній справа. Як було сказано вище, з часом активізується «Бомба складності», яка, якщо нічого не зміниться, поставить хрест на Майнінг Ефіріума. Дана криптовалюта стане більш дефіцитною, а значить — зросте її ціна. Уже зовсім скоро ціна Ефіру може досягти позначки в тисячу доларів (і це при тому, що поки емісія йде звичним ходом). Можна цілком обгрунтовано припустити, що після запуску нового алгоритму вартість ресурсу зросте в рази. Тому поки найкраще накопичувати Ефір шляхом Майнінг. Ще як мінімум півроку цей спосіб видобутку буде актуальний.

Якщо ж вас хвилює ступінь безпеки, то тут обидві валюти тримають високу планку. Злом мереж Ethereum або Litecoin, звичайно ж, можливий, але малоймовірний. Втрата накопичених коштів може відбутися або з вини самого власника (наприклад, людина забула пароль від гаманця), або в результаті хакерської атаки на біржу, де зберігаються заощадження, або відразу на ваш ПК з програмним клієнтом.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector