Litecoin або Dash: що краще, особливо, подібності та відмінності

Криптовалюта Litecoin і Dash сьогодні менш популярні, ніж Bitcoin, але це не заважає їм впевнено займати свою нішу і з кожним роком доводити право на життя. Зростання вартості цих монет в 2017 році показав перспективи для Майнінг і інвестицій, змусивши учасників кріптовалютной мережі задумати — яка з цих криптовалюта краще.

Як Даш, так і Лайткоін, показують стабільне зростання в ціні і капіталізації, а також знаходяться в ТОП-10 віртуальних монет. Вони мають цікаві ф’ючерси і все частіше застосовуються для довгострокових вкладень. Щоб зробити вибір, розберемося з особливостями кожної з валют, виділимо відмінні і схожі риси.

Етап становлення Litecoin і Dash

Монети Лайткоін і Даш на екрані ноутбука

Криптовалюта Лайткоін з’явилася 13 жовтня 2011-го, її творцем є Чарлі Лі — фахівець в криптографічного області і колишній співробітник Google. У перекладі з англійської мови назва Litecoin звучить, як «легка монета». Після двох років існування монета стала фігурувати в статтях, як майбутня заміна для Bitcoin. Сьогодні Лайткоін торгується на багатьох біржах і приймається в якості оплати різної продукції в онлайн-магазинах.

Криптовалюта Dash спочатку мала інші назви — XCoin і Darkcoin. Як і Litecoin, вона створена на базі децентралізованої мережі blockchain і відрізняється анонімністю проведення транзакцій. Як і інші віртуальні монети, Даш не має центрального управління, а випуск криптовалюта відбувається за допомогою Майнінг. У первісному вигляді криптовалюта розроблена 18 січня 2014 року Еваном Даффилд, а в березні 2015-го вона представлена ​​під поточним назвою.

Особливості Litecoin і Dash

Чорні емблеми Litecoin і Dash

Щоб визначити, що краще — Dash або Лайткоін, варто знати характеристики кожної з криптовалюта.

Особливості криптовалюта Даш:

 1. Наявність PrivateSend — спеціального сервісу, що забезпечує змішування транзакцій і повну анонімність. В процесі розвитку криптовалюта ця технологія вдосконалена і впроваджена в гаманець (клієнтську програму). Принцип дії полягає в об’єднанні групи входів від різних користувачів з набором виходів (все це відбувається в межах однієї операції). В результаті вистежити проведені транзакції майже неможливо. Система PrivateSend працює наступним чином — деномінація (поділ виплат на кілька частин), анонімізірованіе частин переказаної суми і змішування елементів, які ідентичні за обсягом. У кожному окремому процесі застосовується персональна Мастернода. Як тільки перемішування завершено, кошти зараховуються господареві на новостворені адреси, після чого застосовуються для вирішення поставлених завдань.
 2. Застосування Мастернодов — вузлів, які гарантують процес змішування і знаходяться під управлінням групи людей. При виборі опції PrivateSend учасник мережі повинен вказати, скільки етапів перемішування буде вироблено. Чим більше це число, тим вище рівень приховування транзакції. Якщо в процесі змішування використовувати групу випадкових Мастернодов, це ще більше приховує історію операцій від сторонніх очей. Для застосування PrivateSend користувач залишає заставу в розмірі 1000 монет. Варто відзначити, що Мастерноди отримують прибуток — половину премії за створений блок.
 3. Миттєві операції (InstantSend). Наявність сервісу забезпечує найвищу швидкість операцій із застосуванням криптовалюта Даш. Принцип дії побудований на використанні входів для проведення певної операції. Якщо виявляються збої в угодах, вони блокуються. При неможливості досягнення консенсусу операція підтверджується із застосуванням звичайної принципу. Також варто відзначити, що за допомогою InstantX вдалося усунути недолік, пов’язаний з ризиком подвійних витрат.
 4. Застосування алгоритму X11. Еван Даффі в березні 2014 року в одній зі статей зізнався, що вперше відкрив біткоіни ще в 2010 році, а в 2012 поставив за мету удосконалити його анонімність. Еван стверджує, що знайшов більше десяти способів, як усунути проблему, але наявний код Bitcoin не хотів приймати зміни. В результаті народився Дарккоін з новим алгоритмом X11. Для порівняння в біткоіни застосовується SHA-256, а в Лайткоіне — scrypt. Назва X11 обумовлено тим, що доказ роботи відбувається за допомогою одинадцяти опцій хеширования. Мета застосування алгоритму — ускладнити процес застосування спеціального обладнання для Майнінг криптовалюта.
 5. DGW — підлаштування алгоритм, що дозволяє налаштовувати складність видобутку віртуальних монет. В її основі лежить застосування ковзної середньої, що забезпечує точну настройку параметра складності шляхом її перерахунку після отримання нового блоку. Розмір премії змінюється не після видобутку певного блоку, як це відбувається в біткоіни, а шляхом розрахунку — 2222222 / ((Складність + 2600) / 9) 2.
 6. Децентралізація. Прийняття рішень про зміни в кріптовалютной мережі відбувається шляхом спільного голосування. Щоб винести проект на обговорення, варто заплатити п’ять монет. За таким принципом було прийнято рішення про збільшення розміру блоків до 2 Мб.
 7. У ролі гаманця Даш, як правило, застосовується Dash Core Wallet, в основі якого лежить сховище для біткоіни Bitcoin Core. Функціонал гаманця дозволяє проводити анонімні операції із застосуванням розглянутих вище функцій.
 8. Реальне число монет Dash, за заявою розробників, так само 16-18 мільйонам монет. На сьогоднішній день (26 грудня 2017 року) видобуто майже 7,8 мільйона Dash.

Криптовалюта Лайткоін входить в ТОП-5 кращих віртуальних монет. Як і біткоіни, Litecoin витримав безліч випробувань і сьогодні продовжує своє зростання. Незважаючи на проблеми і недовіру з боку користувачів, Лайткоін не покидав десятку кращих криптовалюта. У Китаї (до заборони біржових майданчиків, які працюють з криптовалюта) Лайткоін посідав друге місце після Ethereum.

Параметри Litecoin:

 1. Число монет — 84 мільйони. Первісне винагороду за блок — 50 монет, а після видобутку 840 000 блоків цей показник зменшився вдвічі. Експерти впевнені, що до 2020-го вдасться намайніть 75% криптовалюта.
 2. Застосування технології SegWit, яка вирішила проблему з масштабністю. При цьому вдалося збільшити пропускну здатність в два рази.
 3. Використання алгоритму scrypt при знаходженні хешу і формуванні нового блоку ланцюга. Середній час знаходження одного блоку одно 2,5 хв. Угода вважається проведеною в разі закриття наступних 6-ти блоків. Після впровадження технології SegWit швидкість операцій значно зросла.
 4. Для зберігання Лайткоіна використовуються онлайн або оффлайн-гаманці. Користувач може завантажити програму на офіційному сайті або скористатися одним із сервісів для зберігання монет — Кріптонатор або Block.io.
 5. Атомарні транзакції. Восени 2017 го здійснені перші атомарні операції між різними парами криптовалюта — Лайкткоін з Декредом, Верткоіном і біткоіни. В процесі транзакції застосували можливості P2P-технології. Для проведення операцій використовувалися сховища з мультіподпісью, а також контракти HTLC.

Litecoin або Даш — особливості Майнінг

Емблеми Litecoin і Dash на тлі обладнання для Майнінг

Розглядаючи, що краще — Litecoin або Даш, варто торкнутися одну з найбільш болючих тем, а саме Майнінг.

При видобутку Dash застосовується поєднання алгоритму хешування Х11 і регулювання складності. Наявність останньої опції дозволяє плавно змінювати параметр складності і уникати стрибків ціни. На кінець грудня 2017 року складність Майнінг Даш становить 92 389 270 хешів в секунду. Нагорода за блок обчислюється за допомогою формули 2222222 / ((Складність + 2600) / 9) 2 і сьогодні дорівнює близько 3,6 Dash за блок.

У Майнінг Даш беруть участь звичайні користувачі (Майнер) і Мастерноди. Видобуток цієї криптовалюта можлива із застосуванням наступного обладнання — ASIC, процесорів або відеокарт. Останні два варіанти зі збільшенням складності поступово втрачають ефективність, тому краще застосовувати ASIC-Майнер. Їх вартість становить 500-1000 доларів в залежності від потужності, прибутковості і енергоспоживання. Річний прибуток (з урахуванням обраного обладнання) також різниться і становить від 50 до 11000 доларів в рік.

Криптовалюта Лайткоін можна створювати за принципом, схожим на Майнінг біткоіни. Робота Майнера полягає в проведенні обчислень із застосуванням відеокарти для підтримки роботи кріптосеті. В основі технології лежить алгоритм scrypt, використання якого знижує ефективність Майнінг за допомогою ASIC-Майнер.

Для видобутку Litecoin потрібно гаманець, установка програми-Майнер, пошук пулу і реєстрація в ньому. Після запуску програми користувач підключається до видобутку блоків і отримує винагороду. Чим більшу продуктивність має ПК, тим вище прибуток можна отримати. З ростом складності видобутку криптовалюта цей спосіб втрачає популярність, поступаючись хмарного Майнінг — оренді потужностей на спеціальних сервісах.

Курс і капіталізація Лайтікоін і Даш

Курс Litecoin і Dash за весь час існування цих криптовалюта
Як змінювався курс Litecoin і Dash по роках

При виборі криптовалюта варто звернути увагу на її курс і тенденцію зміни ціни в період існування.

Криптовалюта Даш майже відразу після появи (в травні-червні 2014 року) підскочила майже до 13 доларів за одну монету, а з серпня цього року до весни 2015 го курс знаходився на рівні 1,5-3 доларів. В кінці березня знову стався невеликий стрибок до 5,3 доларів, а далі вартість знову пішла вниз. До початку 2017 року ціна не піднімалася вище 15 доларів, а з середини лютого вона різко пішла вгору, досягнувши позначки 106 доларів. Після цього курс криптовалюта знову пішов вгору і 20 грудня досяг 1 493 долара. На 26-е число відбулося невелике зниження, і одна монета коштує 1 201 долар.

Ринкова капіталізація Даш протягом довгих років (аж до 2017 року) не перевищувала позначки в 100 млн доларів. Зростання почалося в лютому, а пікове значення доводиться на 21 грудня 2017 року, коли параметр капіталізації перевищив позначку 11,15 мільярдів доларів. Зі зниженням курсу цей показник також опустився до дев’яти мільярдів.

Для порівняння графік ціни криптовалюта Лайткоін відрізняється меншою волатильністю. Невеликі скачки курсу мали місце влітку і в завершенні 2013 року, коли вартість злітала до 38-40 доларів. Протягом наступних років ціна Лайткоіна була від 1,5 до 5 доларів, а в 2017 році знову відбувся стрибок. На 26 грудня курс LTC дорівнює 277 $.

Ринкова капіталізація Лайткоінов до середини весни 2017 року знаходилася на позначці до 200 мільйонів доларів, а пікове значення припало на 19 грудня, коли показник капіталізації перевищив позначку в 19 мільярди доларів.

Що краще Dash або Лайткоін — подібності та відмінності

Значки Litecoin і Dash на білому тлі

До головних відмінностей Dash від Litecoin варто віднести:

 1. Повну анонімність транзакцій, завдяки змішування адрес.
 2. Менші витрати електроенергії на Майнінг, що забезпечується застосуванням технології X11. До недавнього часу Майні Даш можна було на звичайному ПК, але з ростом складності рентабельність видобутку знижується.
 3. Рішення щодо розвитку кріптосеті приймають її учасники. Кожен з них має право винести на обговорення будь-який проект за плату, що дорівнює 5 одиницям Даш.
 4. Помилка в коді привела до інстамайнінгу — протягом перших двох днів було видобуто майже два мільйони монет (третина від поточної кількості).
 5. Наявність сервісів PrivateSend і InstantSend, що дозволяють шифрувати і прискорювати транзакції.

Незважаючи на певні відмінності у криптовалюта Dash і Litecoin багато спільного:

 1. Обидві віртуальні монети відносяться до криптовалюта.
 2. В основі роботи лежить принцип децентралізації та анонімності.
 3. Мережа працює на технології блокчейн.
 4. Майнінг відбувається за допомогою учасників — Майнер, які добувають блоки шляхом математичних обчислень.
 5. Кількість монет обмежена.
 6. Курс Даш, Лайткоіна, Monero і інших криптовалюта в деякому роді залежить від ціни на біткоіни.
 7. Транзакції проводяться безпосередньо, без участі посередника.
 8. За кожен видобутий блок Майнер отримують винагороду.

Що краще — Dash або Лайткоін?

Litecoin і Dash в списку інших криптовалюта

Щоб визначити, яка криптовалюта краще, варто оцінювати її характеристики в комплексі. Якщо порівнювати Даш з іншими віртуальними монетами, він має великі перспективи. У проекті Dash вдалося поєднати все краще, що є в біткоіни. Криптовалюта вистачило півтора року, щоб увійти в ТОП-10 криптовалюта і продовжити своє сходження. На кінець 2017 го вона займає сьому сходинку. Перед нею біткоіни, його форк — Кеш, Ефіріум, Лайткоін, Ріппл і йота. У 2017-му значно збільшився курс криптовалюта і її капіталізація, що є потужним сигналом для інвестування в криптовалюта. При цьому проект продовжує розвиватися, що робить інвестиції в Dash більш привабливими.

З позиції перспектив не відстає і Лайткоін, який до весни 2017 року мав невелику ціну, а з появою новини про впровадження алгоритму SegWit різко пішов вгору і сьогодні досяг позначки в 277 доларів. Але тут криптовалюта значно поступається Dash, курс якого становить 1158 доларів за монету. З урахуванням такої різниці інвестиції в Лайткоін виглядають навіть більш перспективно, адже вимагають менших початкових витрат. На думку аналітиків, на початку 2018 року курс може просісти ще на 10-15 відсотків, а після з великою ймовірністю знову піде вгору.

Якщо вибирати, що краще — Даш або Лайткоін з позиції Майнінг, обидві криптовалюта ще можна добувати за допомогою потужних ПК, але з ростом складності рентабельність такого заробітку стає все нижче.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector