Litecoin: алгоритм Майнінг Scrypt — що це

Електронні грошові одиниці, вирішені в форматі титульних знаків різноманітних систем платежів, свого часу, відіграли значну роль у глобальному розвитку та поширенні мережі Інтернет. Еволюція розрахункових засобів продовжилася появою децентралізованих валют, феномен яких характеризується відсутністю конкретного емітента, а емісія здійснюється згідно закладеному спочатку алгоритму. У більшості кріптовалютних систем генерація монет обмежена певною цифрою, а видобуток активів, позбавлених фізичного втілення, здійснюється тільки шляхом Майнінг.

Зі збільшенням котирувань і популярності Bitcoin, LTC, Ethereum, а також інших цифрових активів, все більше людей намагаються вникнути в механізми функціонування систем альткоінов, зрозуміти ази криптографії. Адже відкритий код біткоіни дозволяє створити власну криптовалюта, що має шанс (теоретично) стати трендом.

Другим альткоіном, розробленим на коді Bitcoin, став Лайткоін, алгоритм якого кардинально відрізняється від стандарту SHA-256, розробленого Сатоши Накамото.

Особливості Майнінг Лайткоіна

Відкрите для Майнінг

Створений у 2011 році Чарлі Лі альткоін Litecoin відрізняється від BTC деякими особливостями видобутку:

  • Перш за все, Лайткоін є другим в історії Форком першої криптовалюта.
  • Відомо, що буде згенеровано в цілому 84 млн монет, в 4 рази більше в порівнянні з біткоіни.
  • Паралельно зі збільшенням числа коинов, була зменшена в 4 рази швидкість створення блоків, що становить лише 2,5 хвилин. Слід зазначити, що це чисто теоретичні показники. Особливо це стосується системи першої криптовалюта, у якій спостерігаються явні проблеми з масштабуванням мережі і тривалістю транзакцій. Лайткоін поки з такими викликами не стикався.
  • Показники складності Мережі визначаються 2 рази в тиждень.
  • Присутній і феномен халвінга з аналогічною періодичністю в 4 роки, як у BTC. Чергового зменшення кількості призових монет до позначки 12,5 штук слід очікувати в 2019 році.

Основною відмінністю в програмній частині між даними криптовалюта слід вважати алгоритм Майнінг Litecoin, який отримав назву Scrypt.

Причини появи нового алгоритму Лайткоіна

криптоалгоритм Scrypt

SHA-256, на відміну від інших компонентів програмного забезпечення біткоіни, має простий функціонал. Вже на ранньому етапі становлення цифрових стандартів взаєморозрахунків стало очевидним, що завдяки «легкої» структурі, напрямок видобутку із застосуванням центрального процесора персонального комп’ютера (CPU) буде швидко втрачати рентабельність. Як підсумок, в 2010 році став затребуваним Майнінг через GPU (графічна карта).

Необхідність у створенні нового алгоритму особливо гостро постала на початку 2011 року, коли перша криптовалюта подолала межу в 1 долар і процес Майнінг почав приносити прибуток. Хоч масштаби видобутку не йдуть ні в яке порівняння з сьогоднішніми показниками, але вона привернула інтерес великих інвесторів, завдяки вкладенням яких, цифровий актив швидко збільшив свої біржові котирування в 20 разів і продовжував зростати.

В умовах збільшення продажів відеокарт стали вимальовуватися контури можливої ​​комерціалізації сегмента Майнінг. Ймовірна централізація суперечить основним постулатам економічної і фінансової свободи, закладених у феномені крітовалют. Видобуток на центральному процесорі швидко втрачала рентабельність. Поява LTC стало епохальним явищем, що дозволив вмістити в певні рамки процес окупації сегмента Майнінг спочатку власниками GPU, а потім і ASIC-Майнер.

В системі біткоіни дана проблема стоїть досить гостро і сьогодні, але в феномені Лайткоіна вона не так актуальна. За іронією долі, знадобилося всього 2 роки, щоб система Litecoin стала притулком для Майнер з відеокартами, нездатних конкурувати з власниками повних обчислювальних вузлів і великими дата-центрами з тисячами ASIC-Майнер.

Виклики були вирішені шляхом створення нового алгоритму, який знайшов застосування в феномені Litecoin. Який він і чому відрізняється від стандарту SHA-256? Розглянемо особливості більш детально.

Що таке алгоритм Scrypt?

Форк Лайткоін має модифіковану версію блокчейна, а показники пропускної спроможності однойменної мережі платежів вважаються одними з кращих в екосистемі криптовалюта. Алгоритм Scrypt є програмним компонентом, що підтримує цілісність системи разом з децентралізованим реєстром. Безперервна генерація віртуальних монет відбувається завдяки стандартному циклічного хешування.

Механізм (функція хешування) Scrypt був створений з метою ускладнення апаратного Майнінг і мав на увазі збільшення обчислювальних показників ASIC-Майнер. Завдяки цьому була вирішена проблема можливої ​​централізації мережі Лайткоіна.

Основні принципи функціонування алгоритму Litecoin Scrypt і SHA-256 збігаються. Процес генерації заснований на створенні блоків транзакцій, кожен з яких складається з двох компонентів:

  1. Заголовка, до складу якого входять функції основного хеша, попереднього блоку і здійснюваних трансферів.
  2. Переліку трансакцій, які отримали необхідну кількість підтверджень від власників повних обчислювальних вузлів.

Алгоритм Лайткоіна Scrypt — технічна сторона

Функції хешування SHA-256 і Scrypt

Функція хешування Scrypt є складною і вимагає набагато більше оперативної пам’яті. На відміну від SHA-256, алгоритм LTC призначений для забезпечення збереження даних початкового вектора, що складається з випадкових послідовностей. Генерація останніх відбувається відразу після запуску алгоритму. Процес створення нового блоку ознаменується визначенням правильно рішення складних арифметичних розрахунків. Майнер отримують за це нагороду в 25 Лайткоін, вартість якої сьогодні варіюється в межах 5-5,5 тис. Доларів.

Зумовленість генерації вектора може забезпечити варіант створення Scrypt з низькими вимогами до оперативної пам’яті обчислювальної апаратури. Але процес обчислення окремих елементів є складним. Унікальність алгоритму Лайткоін Scrypt полягає в наявності балансу між показниками апаратури для Майнінг і часовим проміжком, необхідним для визначення окремих елементів. Тому версії, які не використовують необхідні показники оперативної пам’яті, не відрізняються високою швидкістю і відкидаються системою альткоіна.

Процес обчислення випадкових показників, які є основою для створення нового блоку блокчейна, є трудомістким. Високі стандарти, що висуваються до обчислювальної апаратури, забезпечують вигідність Майнінг на основі алгоритму Scrypt на центральному процесорі і графічної карти.

Теоретично, генерація монет Лайткоін і інших альткоінов, заснованих на алгоритмі Scrypt повинна відбуватися на сучасних моделях персональних комп’ютерів зі збільшеними показниками обчислювальних можливостей. Основну роль при цьому виконують графічні карти. Поки що, в системі LTC рівновагу дотримується навіть на тлі зростання темпів виробництва спеціальних ASIC-Майнер.

Алгоритм Scrypt часто плутають з аналогом Scrypt-Jane, який був розроблений для узконаправленного Майнінг із застосуванням тільки центральних процесорів. Однак, на тлі втрати рентабельності генерацією на CPU, він не набув широкого поширення.

Перспективи криптоалгоритма Лайткоіна Scrypt

Litecoin є найвідомішою з криптовалюта, Майнінг якої здійснюється із застосуванням стандарту Scrypt. Після з’явилися багато цифрових альткоінов на його основі: Dogecoin, Digitalcoin, Franco, Bottlecaps і багато інших. Особливо зросла затребуваність подібної різновиди генерації після професіоналізації сегмента видобутку біткоіни (вже зазначалося вище).

Збільшення популярності алгоритму Майнінг Litecoin останнім часом обгрунтовано різким зростанням всього ринку криптовалюта в 2017 році. Капіталовкладення в купівлю графічних процесорів, на відміну від ASIC-Майнер, обходяться дешевше, а бонусом виступає наявність можливості видобутку нових альткоінов, що працюють на Scrypt. Як приклад можна привести цифровий актив Auroracoin, ціна якого зросла тільки за 30-31 грудня на 78,6%, і становить 2,35 доларів, а ринкова капіталізація перевищила 20 млн. Доларів.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector