Монери Бенчмарк процесора і відеокарт для Майнінг

Що таке бенчмарк

Багато з вас могли чути це визначення, але не розуміли, що воно означає, і як пов’язати його з криптовалюта. У перекладі з англійської це слово означає «еталон». Таким чином, при використанні даного слова з якимось іменником, цей продукт називають головним орієнтиром.

Якщо прив’язуватися до технологій і програмування, то бенчмарк — це найкращий тест продуктивності обладнання. У випадку з криптовалюта таким буде перевірка обладнання для Майнінг. Відповідно, бенчмарк будь криптовалюта найчастіше використовується, щоб визначити найкращу відеокарту або ASIC для видобутку цієї монети.

Останнім часом це словосполучення застосовують тільки до ASIC-Майнер або великим фермам. Однак, останні створюються з відеокарт. Більш того, такі криптовалюта, як Monero, можна Майні на більш слабкому обладнанні, тому варто знати кращі показники і одиночних пристроїв.

показники обладнання

Тест продуктивності Майнінг відображає кінцевий результат за певний проміжок часу. Оскільки головне завдання — це рішення блоків через передачу так званих куля, головним критерієм буде саме їх кількість.

Надалі, це допоможе визначити, скільки часу буде потрібно системі, щоб самостійно вирішити один блок при поточній складності. Крім того, якщо працювати в пулі, то кількість переданих куля впливає і на отримання винагороди.

Однак цей результат не є показником характеристик відеокарти або центрального процесора. Він виходить якраз з тіста продуктивності, з’являючись в процесі роботи обладнання. Залежить він повністю від можливостей системи.

Відразу варто сказати, що для Майнінг Monero (XMR) дуже важливо мати хорошу оперативну пам’ять. Конкретна модель не особливо впливає на зміну ефективності. Тут потрібно вибирати за принципом «чим краще пристрій, тим більше користі».

Так, безперечним лідером сьогодні є Hyper X Fury DDR4 від компанії Kingston. Крім неї хороші рейтинги має така ж ОЗУ, але зі швидкістю DDR3, а також Samsung DDR4, Crucial Ballistix Sport LT DDR4 і Corsair Vengeance DDR4.

На що дивитися в відеокарті

Розробники подбали про те, щоб відеокарти були трохи розвантажені при Майнінг монери. Їм це вдалося, завдяки чому можна використовувати більш слабке обладнання і все-одно отримувати непоганий профіт. Проте, вибір GPU дуже важливий, оскільки вони входять в основу рішення функцій блоків криптовалюта.

Обсяг відеопам’яті важливий для багатьох криптовалюта, оскільки це дозволяє зберігати більше інформації з блоку. Однак у випадку з Monero це не так, оскільки великий обсяг даних зберігається саме в оперативній пам’яті. Проте, бажано мати хоча б 2-4 гігабайт для стабільної роботи системи.

Що стосується швидкості пам’яті, то тут винятків немає. Переважно вибирати DDR5. Вони самі по собі мають одні з кращих показників, але крім цього, такі відеокарти мають у своєму розпорядженні відмінним балансом між споживаними ресурсами та ефективністю видобутку. Також, хороший варіант — HBM, однак вони вимагають дуже багато електроенергії.

Наступний показник — це споживана потужність. Як ви розумієте, при видобутку блоків обладнання працює на високих швидкостях, що вимагає чимало кіловат енергії. Тому, дуже важливо вибирати продукт, який в сукупності з іншими потребує невеликої кількості ресурсів.

Також варто звернути увагу на систему охолодження. Насправді, при видобутку монери це вже не настільки істотно, оскільки значна частина навантаження на відеокарту знижена. Тому вона не тільки не перегрівається, а й слугуватиме довше. Тим не менше, краще мати хороші кулери на випадок непередбаченої ситуації, ніж потім гасити пожежі.

Правильний вибір процесора

Якщо ви зважилися зайнятися видобутком на основі центрального процесора, то вам буде трохи складніше через те, що вони в цьому плані набагато слабкіше. Проте, XMR можна добувати на ЦП в пулі або через повноцінний гаманець.

Потрібно вибирати процесор з великою кількістю ядер. Комп’ютер влаштований так, що навантаження розподіляється між кількома «центрами», якими і є ядра. Чим їх більше, тим менше зависань буде відчувати система, а значить Майнінг буде більш стабільним.

Довгий час було «модно» підвищувати тактову частоту при розробці нового продукту. Однак виробники зрозуміли, що це дорожче і менш доцільно для системи, тому почали випускати багатоядерні ЦП. Тим не менш, вони не забули про тактовій частоті.

Ви теж не повинні забувати про цей показник, оскільки він говорить про швидкість виконання різних завдань. При цьому, не варто входить в оману, що кількість ядер, помножене на частоту кожного, покаже сумарну частоту всього ЦП. Бо по такій помилці можна вибрати більш слабке обладнання.

Для пояснення можна порівняти це з машинами. Припустимо, по дорозі їде автомобіль зі швидкістю 100 км / год. Але коли їде 4 таких же авто з такою ж швидкістю, ви не говорите, що вони їдуть 400 км / ч. Ви скажете, що їде 4 машини, кожна зі швидкістю 100. Також і з процесором: якщо у нього 5 ядер по 5 GHz, то він має не 25 GHz, а п’ять по п’ять. Але на продуктивність це все-одно впливає.

У деяких процесорах існує технологія гіперпотока. Як вона працює? Кожен ЦП має певну кількість потоків, які справляються не тільки з вашими завданнями, але і з операційними. Коли одна з них виконана, вільний потік переходить до наступної або ж допомагає іншому потоку завершити його завдання.

Відповідно, вони покликані збільшити продуктивність процесора і комп’ютера в цілому. Для Майнінг це як ніколи важливо, оскільки він є постійним завданням. Відповідно, чим більше потоків зможуть до нього підключитися, тим вище буде ефективність видобутку.

При Майнінг монери дуже важливо звертати увагу на такий показник, як L3 — кеш. У ньому будуть зберігатися дані розрахунків попереднього блоку. Відповідно, чим більше L3 кешу, тим більше він зможе в собі зберігати. Завдяки цьому буде йти менше часу на обробку наступних блоків, що дозволить розвантажити систему, а також отримати більше грошей.

Як і з відеокартами, при виборі ЦП дуже важливо вибрати продукт з низьким споживанням енергії. Причини ті ж — ви будете платити менше за рахунку з електрики, що прямо позначиться на періоді окупності і прибутковості Майнінг.

результати тестів

Отже, тепер ви знаєте, що саме впливає на інтерес до того чи іншого продукту з боку Майнер. Однак, будь-яка поважаюча себе компанія обов’язково проводить тест продуктивності для використання товару в різних областях.

Наприклад, для ігор або відео важливим результатом завжди буде кількість кадрів в секунду. Чим їх більше, тим приємніше і простіше грати користувачеві. Крім того, відслідковується стабільність роботи системи і інтенсивності роботи кулера. Чим швидше він крутиться, тим сильніше гріється відеокарта. Так визначають мінімальні і рекомендовані вимоги до ігор.

У Майнінг з усіх вищевказаних показників виходить лише одне — швидкість хешування (обробки даних). Саме за цим показником і визначається бенчмарк процесора або відеокарти для Майнінг.

Загалом, середні показники відеокарт — близько 25-30 тисяч H / s. Однак такі продукти не завжди потрапляють в топ, особливо у випадку з XMR. Адже крім швидкості хешіровнія, важлива ще довговічність продукту і окупність. Згідно monerobenchmarks.info, у еталонної відеокарти всього 3000 H / s.

вибір ASIC

Коли був розроблений Monero, команда стверджувала, що створення ASIC під видобуток даної криптовалюта практично неможливо. Це зроблено з метою залучення більш слабких Майнер і збільшення доступності Майнінг криптовалюта, що допоможе краще працювати всій системі.

Однак, це був черговий маркетинговий хід. Так чи інакше, це алгоритм хешування, для якого потрібно використовувати якесь обладнання для вирішення певних функцій. Тому, створити Асік цілком реально, що і довела компанія Bitmain, випустивши Antminer X3.

Не можна назвати його саме бенчмарк, оскільки сьогодні це єдиний ASIC для монери. Однак, його не можна не згадати, оскільки даний продукт показує відмінні результати при видобутку XMR. Та й за вартістю він не поступається фермам з відеокарт. При випуску, звичайно, ціна була близько 10 тисяч доларів, але сьогодні його можна придбати за 2-3 тисячі.

Еталони серед відеокарт

Як вже було сказано, згідно з таблицею продуктивності Monero від monerobenchmarks.info, найкраща відеокарта має 3000 H / s. Це відома багатьом XFX Radeon RX 550. Вона має 4 гігабайти пам’яті з типом DDR5 і споживає 80W потужності. Дана карта найкраще поєднується з Windows 10 x64 і додатком XMR-Stack, яке дозволяє добувати комбіновано з використанням ЦП.

Середня ціна такої відеокарти 200-250 доларів. Пару років тому на монери вона окупилася за півтора місяці. Однак події останнього року кардинально змінили ситуацію. Середній період становить близько року. Однак це все-одно один з найшвидших варіантів. Тим більше, що служити ця карта буде ще довго.

Наступна в списку RX 550 MSI Aero It. Вона має всього лише 2 гігабайти DDR3 пам’яті, проте Майні на швидкості 2850 H / s. При цьому вона споживає 290W. Період окупності у цього продукту не найшвидший, проте вона бере стабільністю і високим терміном служби. Незважаючи на невеликий програш по характеристикам вона не сильно поступається попередньому варіанту.

Третя відеокарта — це Gigabyte GeForce GTI 1050 OC з 2 гігабайтами пам’яті DDR5 і 128 бітної шиною. Для видобутку криптовалюта начебто біткоіни Кеш або Лайткоін вона вважається однією з найгірший, проте не забувайте, що родзинка монери якраз в доступності Майнінг. Саме тому вона займає почесне 3 місце серед еталонів, хоча має всього 336 H / s. Середня ціна 250 доларів, а споживана потужність всього 75W.

Еталони серед процесорів

При виборі CPU для Майнінг монери найчастіше орієнтуються на всю лінійку XEON, а також продукти серії I3, I5, I7 від Intel і деякі товари від AMD. Перші мають найвищі рейтинги завдяки своїй високій хешрейту (як для ЦП) при низькій вартості.

Згідно monerobenchmark.info, бенчмарк процесора для видобутку XMR є Intel XEON e7-8867L. Він має у своєму розпорядженні 10 ядрами і має цілих 40 потоків, завдяки чому дуже швидко обробляє всі завдання. Тактова частота кожного ядра — 2.13 GHZ з можливістю розгону до 2.53.

Одна з переваг — це 30 мегабайт кеша, що дозволить тимчасово зберігати великі блоки даних (один такий блок у XMR має близько 2мб) і дуже швидко вирішувати такі завдання. Це головна особливість даного продукту, яка і зробила його еталоном.

Серед недоліків можна виділити те, що він коштує близько 4 тисяч доларів. Крім того, даний процесор ідеально поєднується з операційною системою Ubuntu. Звичайно, ви можете використовувати його і з Windows, проте через це трохи постраждає ефективність. Тим не менш, він все-одно буде еталоном.

Наступний, практично не відстає CPU, AMD Epyc 7401p, має 24 ядра, в розпорядженні кожного з яких по 2 GHz тактової частоти (розгін до 3). Цей процесор має, увагу, 64 мегабайта L3 кешу, що дуже добре позначиться на ефективності видобутку монери.

Переваги над попереднім продуктом, крім обсягу кешу, в вартості. AMD Epyc коштує близько 1000 доларів. Тим не менш, він споживає 170W потужності. Так чи інакше, загальний період окупності буде менше, ніж у XEON E7. Ці два товари коштують практично на одній позиції в рейтингу. Серед недоліків також ідеальна сумісність лише з Linux системами.

Третє місце займає AMD Ryzen Threadripper 1950 X, що має в своєму розпорядженні 16 ядер і 32 потоку. Що примітно, тактова частота становить 3.4 GHz з можливістю розгону до 4.0 GHz, завдяки чому він обходить більшість інших продуктів. Цей процесор має 32 мегабайта L3 кешу. Споживана потужність — 180W. Ідеально сумісний з Windows.

Завжди беріть краще

Бенчмарк процесора або відеокарти для видобутку будь криптовалюта було виділено не дарма. Навіть якщо ви взагалі не розбираєтеся в цих технологіях, не складно буде зрозуміти, що еталонний продукт завжди найефективніший. Нехай він стане дорожче, проте прослужить набагато довше, завдяки чому прибуток від нього також буде вище, ніж від більш дешевого варіанту.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector