Надійний гаманець Ріппл: як зберігати криптовалюта

варіанти зберігання

Щоб хто не говорив, коли мова заходить про кріптовалютних гаманцях (будь то Ripple, Bitcoin, Ethereum або інші), в першу чергу потрібно розібратися зі способами зберігання, а також перевагами і недоліками кожного. А вже після цього можна розглянути більш детально кожну програму або пристрій.

Якщо ви новачок, то вже ставите питанням, як можуть відрізнятися способи, якщо все це пов’язано з грошима. Але не варто забувати, що це цифрова валюта і існує у вигляді коду, тому різноманітності тут побільше, ніж з готівкою.

По-перше, варто знати про поділ на гарячі і холодні гаманці. Перші мають на увазі постійне з’єднання з мережею, завдяки чому транзакції оформляються швидше. Другі зазвичай офлайн, тому для відправки грошей потрібно спочатку підключити їх до мережі. Проте, останні набагато краще саме для зберігання, оскільки непідвладні віддаленого злому.

До гарячих гаманцях можна адресувати веб варіанти (сайти для зберігання криптовалюта, біржі, браузерні розширення), мобільні додатки і програми для комп’ютера. Холодні — це апаратні і паперові гаманці.

Незалежно від обраної криптовалюта особливості кожного з варіантів будуть загальними. Проте, до вибору потрібно підходити виважено. Дуже часто користувачі ділять свої монети між декількома варіантами. Більш того, навіть в один спосіб деякі встановлюють 2 і більше гаманців.

Гроші в мережі

Оскільки основна увага прикута безпеки і збереження коштів, то розбір способів і самих гаманців піде по наростаючій. Тому почати варто саме з браузерних сховищ. Вони, безумовно, найбільше просідають за показниками захищеності.

Як вже було сказано, до таких належать розширення, онлайн-сервіси та біржі. Відмінностей між ними практично немає. Проте, найризиковішим варіантом можна вважати саме розширення. Так склалося, що будь-яке доповнення до браузеру часто бачити себе нестабільно. Більш того, при помилках на нього може вплинути робота інших розширень, що ніяк не може бути позитивною рисою.

На друге місце виходять сервіси для зберігання криптовалюта. Їх не так багато, оскільки це не найпопулярніший варіант. Багато хто віддає перевагу навіть ті ж розширення, ігноруючи можливі ризики. Переваг ніяких особливо немає, включаючи той фактор, що для Ripple немає якогось онлайн гаманця за типом Blockchain.info для біткоіни.

Перше місце в цьому підвиді впевнено займають кріптовалютние біржі. Вони можуть позмагатися з багатьма десктопними сховищами, але все ж поступаються їм. По-перше, такий гаманець дозволить вам відразу ж торгувати свої монети. Також біржа надає прямий висновок монет (деякі навіть дають можливість перевести в готівку відразу на банківську карту). Зрештою, біржа — це торговельна площадка для мільйонів користувачів, тому розробники подбали про високий рівень безпеки.

Проте, це онлайн сервіс, який має центральні сервера. Тому вони піддаються зломів, а значить не можуть вважатися одними з кращих гаманців для Ripple. Всі відомі факти падіння серверів біржі супроводжувалися втратою величезного кількість грошей.

Код в кишені

На сходинку вище в цьому рейтингу піднялися мобільні додатки. Головна перевага зрозуміло саме по собі: ваші монети завжди під рукою. Потрібно тільки мати доступ в Інтернет і подбати про заряд акумулятора пристрою.

СНД, та й взагалі вся Європа поки не сильно розвивають таку практику, але в тих же США багато магазинів обзавелися терміналами для оплати криптой. Тому багатьом вже зовсім не потрібні банківські карти або готівка. Їм досить телефону і додатки, щоб здійснювати необхідні платежі.

Проте, такий спосіб далеко не найнадійніший. По-перше, багато мобільні додатки сильно піддаються діяльності інших. Хто знає, може в якомусь QR-сканері ховається шкідливе ПО, спрямоване якраз на злом кріптовалютного гаманця, який викачаний на смартфон.

Несуттєвий, але в той же час неприємний недолік — це обмежений функціонал. Так, ви можете відправляти і отримувати кошти, а також просто контролювати свій баланс. Але всі інші фішки по типу адресної книги в мобільних додатках недоступні.

Ближче до холодних

Останній з гарячих — це локальний гаманець для комп’ютера. Насправді, такі сховища йдуть з великим відривом від двох попередніх. Більш того, вони досить близькі до холодних. Деякі виділяють їх в третю, змішану класифікацію. Але в дійсності це все ж не так.

Серед переваг можна виділити широкий функціонал і найбільший комфорт в порівнянні з іншими варіантами. Сидіти перед екраном і клацати мишкою не складає труднощів. Більш того, найчастіше комп’ютер або ноутбук використовують вдома, тому це можна навіть назвати «крипто на дивані» або щось на зразок цього.

Безпека на досить високому рівні завдяки самим можливостям гаманців (паролі, двофакторна аутентифікація тощо), а також базової конфігурації. Зламати такі програми досить складно. Найчастіше зловмисники просто крадуть файл wallet.dat з комп’ютера.

І ось цьому полягає головний недолік. Будь включений ПК сьогодні майже завжди підключений до мережі, а значить піддається атакам. Якщо додати до цього відвідування сайтів з сумнівною репутацією, то ризик збільшується. Більш того, користувачі не завжди дбають про безпеку свого пристрою, що тільки полегшує роботу хакерам.

Безпека наступного покоління

Апаратні гаманці сьогодні позиціонують як найбезпечніший і зручний варіант зберігання криптовалюта. Тим не менш, вони не стали еталонними за обома критеріями. Про зручність мова взагалі не йде, оскільки для роботи їх потрібно постійно підключати до якогось пристрою. Сам же гаманець має лише дві кнопки для навігації і це навпаки доставляє зайвий клопіт.

Безпека дійсно на високому рівні. Не тільки завдяки офлайн зберігання, а й самій конфігурації пристрою. Вручну зламати їх не так просто. Один хлопець знайшов єдиний доступний вада. Але він повідомив про це розробникам, завдяки чому недолік усунуто.

Захист забезпечена паролем, а також миттєвим виключенням в разі неправильних або підозрілих дій з боку користувача. Якщо аварійних вимкнень занадто багато за короткий проміжок часу, то дані гаманця просто стираються і в руках залишається звичайний пристрій, як то кажуть, «повній готовності до використання».

Кращий з кращих

Паперові гаманці — саме те, що можна назвати еталоном в плані збереження коштів. Єдиний недолік в цьому плані — це людський фактор. Якщо розповісти, де лежить гаманець або втратити його, то гроші будуть втрачені. Але зламати або вкрасти файл гаманця (якого по суті немає), як ви розумієте, взагалі неможливо.

Насправді, людський фактор можна назвати тим, який тягне паперовий гаманець вниз за показниками надійності. Багато хто впевнений, що в будь-якій системі, якою б якісною вона не була, найбільшим недоліком є ​​необхідність присутності людини для підтримки працездатності.

Частка правди в цьому є. Машину можна досить добре захистити від атак будь-якого типу. Більш того, конфігурацію захисту можна щодня міняти, що тільки ускладнює завдання хакеру (сервери Пентагону або Енігма яскравий тому приклад). Але у будь-якої людини завжди є слабке місце.

Це може бути неуважність, слабкий моральний дух або ще щось подібне. Так чи інакше, вибити паперовий гаманець, при бажанні набагато простіше, ніж зламати навіть апаратний. Але це не заклик до повної автоматизації світу. Більш того, це не заклик до моральної тисняві власників паперових гаманців.

Що вибрати з онлайну

Розширення зазвичай створюються компаніями, які вже випустили десктопні або мобільні версії. Можливо це робиться з метою підвищення зручності використання сховищ. Одним з таких прикладів є багатоплатформовий гаманець Jaxx.

Що стосується сервісів, то для Ripple найкращим і єдиним сьогодні є Gatehub. Він має у своєму розпорядженні дуже приємним і інтуїтивно зрозумілим інтерфейсом, не дивлячись на відсутність російської мови.

Говорячи про біржах можна називати ті ж, які в принципі вважаються на ринку кращими. До таких варто віднести Poloniex, Binance, Bithumb, а також більшість корейських майданчиків, на яких сьогодні активно торгується Ripple. Але враховуйте, що далеко не кожна з них має в своєму розпорядженні навіть англійською мовою, не кажучи вже про російською.

Додатки для смартфона

Зберігання Ripple на телефоні сьогодні не блищить різноманітністю. З надійних додатків можна виділити лише Coinomi, Toast Wallet і все той же Jaxx. Їх можна знайти в Google Play або App Store відповідно. Обов’язково подивіться розробника перш, ніж завантажувати. Оскільки часто під гаманці відомих брендів маскуються зловмисники.

Чому Ripple просідає за кількістю сховищ для телефону? Невідомо. Проект, як і криптовалюта на ринку вже 6 років і більшу частину з цього часу займає передові позиції всіх рейтингів. Можливо користувачам просто досить того що є. А може XRP просто не зберігають на телефоні, і розробники це розуміють.

Сидячи за комп’ютером

Колись кращою програмою вважали Rippex. Багато ентузіасти навіть пропонували зробити її офіційної. Так, вона дійсно була хороша в своєму роді. Але проект був закритий, а гаманці більше не підтримуються. Сьогодні навряд чи ви знайдете чистий установник. Тому навіть не пробуйте його завантажувати.

Можна використовувати вже згадані вище Toast Wallet і Jaxx. Також в цей список додається ще один мультивалютний гаманець Exodus. Він, до речі, по функціоналу збігається з першими двома, але його інтерфейс набагато приємніше, тому варто задуматися саме про цей варіант. Та й працювати з ним простіше.

Флешка з грошима

Так, фраза «мішок з грошима» такими темпами може стати неактуальною. А ось флешка з грошима вже потихеньку стає чимось звичним. Ринок має 4 компаніями: Ledger, Trezor, Keepkey і Digital Box. Є ще кілька варіантів, але вони поки не отримали належного визнання, тому не будуть озвучені.

Ripple доступний на перших двох. Вони досить схожі за своєю конфігурацією і експлуатації. Обидва захищені паролем, надають мнемонічну фразу для відновлення доступу до гаманця.

Трезор також захищений словом обманкою. Наприклад, якщо користувача катують (всяке ж може бути), щоб він дав пароль, він може сказати це слово. Тоді гаманець відкриється в повному обсязі, але відобразить на балансі лише малу частину всіх коштів. Як ви розумієте, здогадатися можна тільки якщо знати про цьому прийому.

Гаманці йдуть практично нарівні у всіх рейтингах. Напевно, єдиний істотний недолік — це висока ціна. Пристрої продаються по 100 доларів. Але безпека того коштує. Якщо маєте в своєму розпорядженні великими сумами в XRP, то варто задуматися про подібну покупку.

простий папірець

Тут різноманітності взагалі немає. Так воно і не потрібно. Для створення подібного гаманця знадобиться Інтернет і принтер. Зайдіть на minimalist ripple client і просто дотримуйтесь інструкцій. Після генерації ключів роздрукуйте гаманець і зберігайте його в надійному місці. Так би мовити, простий папірець, на якій може бути цілий статок.

Не лізь — уб’є

Якщо полазити по форумах і різних кріптовалютним співтовариствам, то можна наштовхнутися на ще один гаманець — Cryptonator. Він є мультивалютних онлайн сховищем. Сервіс досить простий і приємний у використанні. Але рівно до тих пір, поки ви не зарахувати на нього кошти.

Існує дуже багато фактів раптової пропажі грошей з рахунків користувачів. При цьому гроші йдуть на 3 адреси. Деякі говорили, що це злом. Тому що зникнення відбулося в одну ніч і масово. Але після невеликого затишшя це триває періодично.

Тому, краще не ризикувати своїми монетами і не використовувати цей сервіс. Хоч відгуки досі суперечать один одному, факти пропажі грошей тривають. Валідол, звичайно, заспокоїть нерви, але його часте прийняття шкодить здоров’ю.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector