Налаштування гаманця монери: вибір і інструкція по використанню

Використання криптовалюта з кожним днем ​​стає все простіше і простіше. Якщо раніше для того щоб створити гаманець в системі Bitcoin, потрібно було володіти базовими навичками в програмуванні і обов’язково мати * nix системи, то сьогодні це зробити може дійсно кожен.

Так і у випадку з монери. Налаштування гаманця монери відбувається в кілька кліків при правильно обраному сервісі для зберігання і витрачання коштів. Для тих, хто зіткнувся з певними проблемами в налаштуванні, пропонуємо повне керівництво.

Який гаманець вибрати

Перед тим як налаштовувати гаманець, потрібно визначитися з тим, який саме вибрати. На сьогоднішній день їх існує кілька десятків, кожен з яких відрізняється інтерфейсом, стійкістю до злому, зручністю і іншими характеристиками.

Але всі їхні умовно можна поділити на кілька категорій:

 • CLI мультиплатформенні. Працюють з-під командного рядка, мають універсальну систему команд, яка може бути використана незалежно від операційної системи, встановленої на вашому персональному комп’ютері. Дуже добре підходять в якості портативних гаманців, носяться з собою на флешці, т. К. Ви можете отримувати доступ до них, перебуваючи в будь-якій точці світу.
 • CLI одноплатформенние. Варіант консольних гаманців, обмежених роботою в одній платформі. З одного боку, це забезпечує більшу безпеку. Але з іншого боку, може принести більше незручностей, ніж користі. Підходить «пропаленим» користувачам, які використовують його в межах одного ПК і відмінно розбираються у внутрішніх командах;
 • GUI з закритими Сорс. Це гаманці з графічним призначеним для користувача інтерфейсом. Функціонал може відрізнятися як від версії до версії, так і від виробника до виробника;
 • GUI з відкритими Сорс. Саме їх і будемо розглядати. Їх головна перевага — відкритий вихідний код, який забезпечує повну безпеку і знання про особливості клієнта (немає прихованих Майнер або фішинг вірусів).

Налаштування Gui Гаманця

Розглянемо найбільш популяризованому гаманець з інтерфейсом GUI. А саме Monero-Wallet-Gui — від творців самої криптовалюта. Гаманець став не просто найпопулярнішим, цьому є ряд причин:

 • висока стабільність системи. Періодично розробники випускають експериментальні білди, але всі вони позначаються окремим прапором;
 • можливість працювати без повної синхронізації з blockchain;
 • можливість шляхом нескладних маніпуляцій перебудувати гаманець Monero під XMV або Bytecoin;
 • простий інтерфейс;
 • локалізація на російську мову.

Останнє особливо цінно, т. К. Дозволяє зрозуміти, як налаштувати сервіс, без тривалих мінлива. Інтерфейс досить примітивний і інтуїтивний. Всі важливі елементи знаходяться весь час під очима, а в разі сумнівних дій або помилки система самостійно сповістить вас про «поганому ключі» або «підозрілої транзакції».

вивчаємо інтерфейс

Для початку, в головному вікні реєстрації потрібно придумати ім’я свого гаманця, яке буде використовуватися вами для входу. Ви можете ввести, що завгодно. Це ім’я не буде передано будь-кому іншому, тому використання стандартизованого пароля (який ви використовуєте, наприклад, для пошти) не порушить конфіденційності його використання.

Основну безпеку в GUI Monero забезпечує закритий ключ, який дозволяє витрачати кошти. Якщо його не передавати, то незалежно від того, скільки відкритих ключів потрапить іншому користувачеві, вони не зможуть отримати доступ до гаманця.

Секретний ключ — це єдине, що потрібно для доступу і витрачання коштів. Ми рекомендуємо записувати ідентифікатор на листок паперу і надійно зберігати його.

Потім буде запропоновано ввести пароль. Він захистить файл гаманця на комп’ютері. Вам не потрібно буде знати цей пароль, якщо вам потрібно відновити свій гаманець, використовуючи ключ з 25 знаків.

Головний екран Monero

Після входу в вікні авторизації вас чекає знайомство з головним вікном Monero гаманця.

Тут все по стандарту:

 • вікно з балансом коштів. Вказується поточний баланс з точністю до найменшої дрібниці;
 • вікно з доступними для приємного проведення засобами. Важливо для тих, хто переводить частину коштів з підтвердженням через PayId;
 • закладка для ручної відправки коштів іншим учасникам блокчейна. Підтримує можливість відправки як через PaymentID, так і через Public address;
 • додаткові функції. Дозволяють підключати демона, закривати / відкривати гаманці та ін .;
 • управління пулами. Наприклад, використовувати кілька Public address для отримання виплат і контролю за тим, з яких джерел приходять кошти;
 • автоматична перевірка вступників платежів. Ця функція працює тільки при отриманні коштів на Public Address;
 • вкладка з настройками.

У лівому верхньому кутку ви побачите свій баланс. Коли ви отримаєте платіж, це число збільшиться. Приблизно через 20 хвилин після отримання платежу мережу Monero буде повністю підтверджена і підтверджена оплата, а «розблокований баланс» буде оновлено, щоб ви знали, що кошти доступні для витрачання коштів.

запуск демона

«Daemon» — технічний термін для програми, яка працює у фоновому режимі. Monero використовує Демон для синхронізації з блокчейном, для сканування вхідних транзакцій і відправки нових. Натисніть кнопку для запуску Демона, щоб гаманець міг синхронізуватися з мережею.

Навіщо потрібен Демон в монери? Все гранично просто. Припустимо, ви вважаєте себе економним, тому переводите всі кошти, отримані з пулу при Майнінг, що не на біржовий гаманець (який на додачу до всього може бути зламаний), а безпосередньо собі на ПК. При цьому можливі два сценарії розвитку.

При першому пул перераховує чесно зароблені кошти в певний час або в ручному режимі. Тоді ви просто передаєте PaymentID на пул і отримуєте через пару хвилин кошти на свій рахунок.

Але деякі пули проводять оплату в автоматичному режимі при досягненні певної суми. Демон монери дозволить, не відволікаючись від інших завдань, отримувати ці кошти на рахунок без додаткових підтверджень з вашого боку.

При цьому не варто турбуватися про безпеку і анонімності, т. К. Демон може тільки приймати кошти і підтримувати роботу blockchain — навіть якщо зловмисники отримають до нього доступ, вони не зможуть здійснювати транзакції без вашого відома і ручного підтвердження.

Використання Daemon включається однією клавішею у відповідному пункті меню інтерфейсу. Після перемикання Демона в активний режим додатково потрібно вказати довірені адреси для прийому і відправки платежів, щоб отримати синхронізацію з пулом.

отримання коштів

У гаманця Monero є унікальний «публічний адресу». Для отримання коштів досить передати його. Ця система з’явилася зовсім недавно. Раніше для переказів між користувачами потрібно знати унікальний PaymentID відправника.

Проте, ті, хто хоче зберегти гранично високий рівень користування монери в мережі, можуть використовувати старі перевірені способи, які не показують адресу одержувача, але це робиться через функціонал «додаткових налаштувань».

Якщо ви хочете, щоб хтось направив вам кошти, повідомте їм про цю адресу. Це все, що вам потрібно зробити — інші функції призначені тільки для просунутих користувачів.

Використання Public адреси дозволяє автоматизувати отримання виплат з пулів або бірж Exchange — наприклад, Binance або Bitfinex. Коли кошти будуть отримані, вони з’являться на балансі і в вашій історії відправлених і отриманих платежів.

Відправка засобів

Якщо хтось дав вам свою адресу Monero, також відомий як їх «загальнодоступний адреса» або «гаманець», ви можете відправити їм гроші за допомогою кнопки «Відправити». Все, що вам потрібно зробити, це ввести суму Monero, ввести свою адресу і натиснути «Відправити». Іноді люди будуть просити вказати ідентифікатор платежу, коли ви відправляєте їм гроші, тому введіть це в поле, якщо вони зажадають від вас. Платежі Monero є приватними, тому, якщо ви не вкажете ідентифікатор платежу, абонент не знатиме, хто його провів.

Вам практично не доведеться міняти «пріоритет транзакції» або «рівень конфіденційності» за замовчуванням. Механізм «адаптивного розміру блоку» Monero означає, що мережа буде автоматично намагатися збільшити свою пропускну здатність, коли вона має справу зі збільшеним об’ємом транзакції, тому вам рідко потрібно призначати пріоритет вашої транзакції. Якщо ви збільшуєте його настройку, зверніть увагу, що це збільшить плату, яку ви платите за здійснення транзакції.

Рівень конфіденційності за замовчуванням буде більш ніж достатнім для більшості користувачів. Дивіться, як працює Monero. Також зверніть увагу, що вам майже напевно ніколи не знадобиться використовувати кнопку Sweep Unmixable, оскільки вона призначена для використання з застарілими гаманцями.

Додаткові функції

Незважаючи на те, що офіційний гаманець Monero надає ці настройки як «додаткові», насправді, це основні важелі управління всією системою. Адже тільки тут можна:

 • імпортувати гаманець для використання. Робиться через резервне копіювання і відновлення гаманця. Потрібно в тому випадку, якщо у вас зав’язані постійні платежі на раніше використовуваний CLI гаманець;
 • закрити / відкрити локальний гаманець;
 • синхронізуватися з блокчейном;
 • відбудувати Демона для отримання автоматичних платежів з пулу.

Що стосується базових налаштувань, то вони обмежуються підстроюванням мнемонічною фрази, яка відповідає за безпеку гаманця, і можливістю налаштувати способи підтвердження платежу. Наприклад, можна налаштувати рівень безпеки, при якому кожен раз потрібно буде вводити Privatekey. Або налаштувати отримання платежів не за адресою гаманця, а по PaymentID.

Налаштування гаманця монери не надасть абсолютно ніяких труднощів навіть не для дуже просунутого користувача. Якщо ви вибираєте Gui версію клієнта для зберігання своїх XMR, то вам не доведеться морочитися ніякими особливими тонкощами.

Досить завести гаманець, викачати ноду блокчейна і користуватися. Головне — не забудьте утримувати достатню кількість вільного місця на жорсткому диску для зберігання всього блокчейна. Це значно спростить роботу з гаманцем і збільшить продуктивність, зменшуючи час проведення транзакцій і синхронізації.

Що стосується альтернативних програм для гаманця монери, то вони мають схожу функціоналом і приблизно схожим інтерфейсом. Проте, з різних причин вони не набули такої високої популярності. Почасти це заслуга офіційного розробника Monero, який надає своїм користувачам можливість отримувати найсвіжіші і функціональні поновлення максимально оперативно, завдяки чому робота не встає навіть напередодні хардфорков або великих оновлень мережі Blockchain.

Крім цього, з кожним оновленням вони серйозно підвищують безпеку, завдяки чому навіть проник на ПК вірус з фішингом не може поцупити важливі особисті дані користувача або зняти кошти з його гаманця.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector