Паперовий гаманець Ethereum: що це, як створити

На сьогоднішній день паперовий гаманець Ethereum вважається одним з кращих варіантів для зберігання другий за популярністю криптовалюта. Він має високу ступінь безпеки, завдяки якій вкрасти гроші користувача практично нереально. Але так чи все ідеально на практиці? У цьому огляді ми докладно розглянемо цей варіант зберігання Ефіру — з’ясуємо, як створюється такий гаманець, як його застосовувати, якими плюсами і мінусами він володіє.

Паперовий гаманець Ethereum: що це простими словами

Паперовий Ефіріум гаманець роздрукований на аркуші

Даний тип сховища є аркуш паперу, який має стилістичне оформлення. На ньому надрукована наступна інформація:

 1. Приватний ключ — це головний секретний ідентифікатор гаманця. Його ніхто не міг повідомляти. Даний код використовується для синхронізації паперового сховища з іншими клієнтами (онлайновими, десктопними, мобільними).
 2. Публічний адреса — ідентифікатор, який користувач відправляє іншим людям, щоб вони перевели йому монети. Також цю адресу можна розміщувати на Ефіріум-кранах, щоб накопичені монети переводилися на нього.
 3. QR-коди секретного і публічного ключів. З їх допомогою можна швидко зчитувати адреси через QR-сканер. Це особливо корисно, коли ви хочете синхронізувати паперовий гаманець для Ефіріума з мобільним додатком або відправити іншому користувачеві свій публічний ідентифікатор через смартфон.
 4. Область для нотаток. Знаходиться між QR-кодом приватного і публічного ключа. На ній можна записувати поточний баланс гаманця або позначати вихідні транзакції.
 5. Назва сервісу, через який генерувався гаманець. У нашому випадку це буде MyEtherWallet — надійна майданчик для створення паперового Ефіріум-сховища.
 6. Адреса сайту, який використовувався для створення гаманця. Дана позначка носить чисто інформаційний характер.

Оскільки сам лист паперового гаманця досить компактний, його можна зберігати практично в будь-якому місці: в ящику стола, в шафі, між сторінками книги. При бажанні листок можна скласти в кілька разів і носити з собою в гаманці або кишені. Однак останній варіант не можна назвати безпечним, адже гаманець може загубитися. Також його можуть банально вкрасти і привласнити гроші, що зберігаються на ньому.

Головна особливість розглянутого гаманця полягає в тому, що він забезпечує «холодну» зберігання криптовалюта. Аркуш паперу не має виходу в мережу, а значить — викрасти ваші гроші віддалено ніхто не зможе. Але при цьому згенерований публічний адреса числиться в системі Ethereum, тому на нього можна отримувати перекази від інших людей або онлайн-платформ (наприклад, з тих же кранів або кріптобірж). По суті, щоб привласнити ваші монети, зловмисникові треба точно скопіювати приватний ключ, але зробити це, коли він зберігається на фізичному носії в тумбочці, самі розумієте, дуже проблематично.

Паперовий гаманець Ефіріум вважається ідеальним варіантом для завзятих Майнер, великих інвесторів і трейдерів, що накопичують у собі велику кількість кріптомонет для довгострокового зберігання. При бажанні його можуть використовувати і ті, хто збирає Ефір на кранах. Але це повинні бути просунуті користувачі, які застосовують відразу кілька прибуткових майданчиків і мають широку реферальную мережу, що має на увазі отримання солідного доходу. Новачкам кріптовалютного світу заводити такі гаманці зовсім необов’язково, адже використовувати паперові «сейфи» для кількох тисяч Gwei просто нерозумно.

Як створити паперовий гаманець Ефіріум: докладна інструкція

Сторінка сервісу MyEtherWallet, на якому можна створити паперовий гаманець для Ефіру
Кнопка для роздрукування паперового Ефіріум-гаманця на майданчику MyEtherWallet

Вище ми згадували про те, що для генерування паперового сховища Ефіру застосовується сервіс MyEtherWallet. Зараз ми розберемо, як проходить цей процес.

Ви можете піти двома шляхами:

 • швидшим, але менш надійним;
 • більш тривалим, але стовідсотково безпечним.

У першому випадку треба виконати такі дії:

 1. Заходимо на сайт myetherwallet.com.
 2. В поле Enter a password вписуємо бажаний пароль і натискаємо на кнопку Create New Wallet.
 3. Качаємо на комп’ютер файл з приватним ключем нового гаманця, натиснувши на відповідну кнопку.
 4. Натискаємо на блок I understand. Continue.
 5. Копіюємо секретний ключ і зберігаємо його в окремому текстовому файлі. Сам файл краще закинути на оффлайн-носій (флешку, зовнішній ЖД).
 6. На цій же сторінці тиснемо на кнопку Print Paper Wallet.
 7. Робимо скрін-копію гаманця, перекидаємо її на окремий носій, після чого відправляємо гаманець на друк.
 8. Розміщуємо готовий паперовий гаманець в надійне місце.
 9. В самому кінці натискаємо на кнопку Save Your Address.

Виконавши вказані дії, ви отримаєте відразу два гаманця. У цьому випадку фізична сховище буде паперовою копією онлайнового профілю. Такий спосіб вкрай зручний, адже користувачеві не доведеться стикатися з труднощами, якими найчастіше супроводжується застосування паперових сховищ:

 • не треба вручну прописувати публічні адреси, боячись зробити помилку;
 • не потрібно імпортувати приватний ключ в сторонні клієнти (знову-таки, переписуючи його вручну);
 • можна не боятися пошкодити паперовий носій (навіть якщо це станеться, завжди можна зробити іншу копію).

Управління паперовим гаманцем через сервіс myetherwallet.com зручно для тих, хто хоче не тільки отримувати монети, але і систематично пересилати їх іншим людям. Однак в такому випадку доведеться пам’ятати про пару неприємних моментів:

 1. Уже при створенні гаманця ви «засвічувати» приватний ключ в мережі. Теоретично, ви даєте можливість хакеру перехопити секретні відомості і потім вкрасти ваші гроші.
 2. Діючи першим методом, ви не отримуєте повноцінний паперовий гаманець, який гарантує «холодну» зберігання. Паперовий носій виступає лише копією цифрового сховища. Так, майданчик MyEtherWallet відрізняється від інших платформ, на яких можна заводити гаманці, адже вона дозволяє зберігати файл з приватним ключем у себе. Але ваші дані все одно постійно фігурують в інтернеті, так що просунутий хакер може зламати акаунт і вкрасти накопичені кошти.

Виходячи з вищезазначених чинників, ми рекомендуємо генерувати паперовий гаманець другим способом. Він має на увазі виконання таких кроків:

 1. Заходимо на той же ресурс myetherwallet.com і натискаємо на вкладку Help.
 2. Вибираємо пункт How To Run MyEther Wallet Offline and Locally (знаходиться в розділі Offline).
 3. На сторінці, переходимо по посиланню і качаємо ZIP-архів etherwallet.
 4. Відключаємо комп’ютер або ноутбук від інтернету.
 5. Розпаковуємо архів і запускаємо файл index.php.
 6. Проробляємо ті ж дії, що і при створенні гаманця в онлайновому режимі: придумуємо новий пароль, зберігаємо файл з приватним ключем, копіюємо секретний адреса, роздруковуємо паперовий гаманець.
 7. Кладемо фізичний носій в надійне місце, закриваємо вікно в браузері і знову включаємо інтернет.

Проробивши трохи більше попередніх дій, ви зможете створити паперовий гаманець Ethereum, який не «світився» в мережі. Він буде повністю «холодним», а значить — його ніхто не зламає віддалено. Крім того, на окремих носіях у вас буде файл з приватними ключами і секретний адреса, що дозволить відновити доступ до накопичень в разі чого. А найприємніше те, що відключивши інтернет, ви зможете заходити в свій профіль через index.php. Там ви зможете швидко скопіювати публічний адресу і потім переслати його іншій людині. Тобто, переписувати ідентифікатор вручну, знову-таки, не доведеться.

Плюси і мінуси паперового гаманця Ethereum

Сторінка майданчики MyEtherWallet для управління паперовим Ефіріум-гаманцем
Меню для управління паперовим гаманцем Ефіру на сайті MyEtherWallet

Підводячи підсумки, можна виділити такі переваги і недоліки паперових сховищ для Ефіру:

плюсимінуси
Криптовалюта зберігається в гаманці, що не має вихід в мережу (більшою мірою це стосується гаманця, створеного в оффлайн-режимі). Таким чином, вкрасти її практично неможливо.Якщо ви будете часто пересилати гроші з гаманця, вам доведеться проходити ідентифікацію (наприклад, вивантажувати на сервер файл з ключем або прописувати секретний адреса). Таким чином, ви будете наражати на небезпеку навіть гаманець, створений без підключення до мережі.
За допомогою сайту MyEtherWallet можна управляти гаманцем як в онлайн-режимі, так і з відключеним інтернетом через index.php.
Аркуш паперу можна зберігати в різних місцях, так як він не займає багато місця.Оскільки гаманець прив’язується до сервісу myetherwallet.com, ви будете надавати йому інформацію про транзакції. Це погано позначиться на анонімності. В якості альтернативи можна імпортувати приватний ключ в інший клієнт. Але найкращим варіантом є важкий десктопний гаманець, а для нього необхідно завантажувати блокчейн, що підійде не всім.
При створенні паперового гаманця сервіс MyEtherWallet відразу дозволяє вам зберегти файл з приватним ключем і секретний адресу. З їх допомогою ви зможете зайти в аккаунт (навіть будучи оффлайн) і роздрукувати новий лист, якщо з першим щось трапиться.

Отже, ми з’ясували, як завести паперовий гаманець для Ефіру. Спираючись на викладену вище інформацію, можна прийти до висновку, що розглянутий тип гаманця дещо відрізняється від аналогічних сховищ, створюваних для інших криптовалюта (біткоіни, Лайткоіна, Деша). У випадку з згаданими монетами фізичний носій не сполучений з жодним онлайн-сервісом. Через це користувачеві доводиться більше дбати про збереження листа (щоб не пошкодити область з адресами), вручну переписувати ідентифікатори, обов’язково мати кілька скан-копій. Тут же є окремий сервіс, через який гаманцем можна управляти навіть в режимі оффлайн. З одного боку, наявність такої платформи підвищує зручність використання, але з іншого — робить сховище більш уразливим для хакерів.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector