Як перенести гаманець Ethereum (Ефіріум) на інший диск?

 • Як уникнути перенесення гаманця на інший диск
 • Перенесення гаманця Ethereum — процес, що має на увазі переміщення інформації про проведені транзакції в ланцюжку блокчейн в інше місце, наприклад, на диск D комп’ютера або виносної носій. Питання в тому, як виконати це завдання, щоб не порушити працездатність гаманця і не втратити накопичену криптовалюта. Нижче розглянемо кілька варіантів, як правильно діяти на ПК з популярною операційною системою Windows.

  Навіщо потрібен перенос гаманця Ethereum — варіанти

  Темно-сірий гаманець з емблемою Ефіру

  На 13 вересня 2018 року віртуальна монета Ефіріум займає 2-е місце після біткоіни по капіталізації. Вона побудована на основі блокчейн, який включає в себе транзакції за весь період існування криптовалюта (з моменту випуску — 30 липень 2015 року). При цьому загальний розмір ланцюжка блокчейн становить 667,1 ГБ (на 13.09.2018 року), що є серйозним показником і вимагає наявності вільного простору на жорсткому диску.

  При виборі гаманця багато користувачів вважають за краще десктопні гаманці. Яскравий приклад — офіційний гаманець Mist, який відрізняється завантаженням всіх блоків на ПК користувача. До плюсів гаманця варто віднести:

  1. Підтримка з боку розробників криптовалюта.
  2. Повний контроль над грошима, завдяки наявності приватних ключів в розпорядженні.
  3. Можливість установки на будь-який ПК (при наявності необхідного обсягу вільного простору).
  4. Широкий функціонал і можливість виконувати різні маніпуляції з грошима.
  5. Легкість створення гаманця.
  6. Відкритий вихідний код.

  Але є і недоліки. Один з них змушує задуматися над питанням, як перенести гаманець Ethereum на інший пристрій. Мінус в тому, що ланцюжок блокчейн в повному обсязі зберігається на ПК, що вимагає наявності вільного місця на диску (більше 667,1 ГБ). Крім того, для повноцінної роботи доведеться дочекатися повного завантаження всіх блоків. Залежно від швидкості Інтернету та інших факторів час синхронізації може досягати кілька діб.

  Виділимо основні причини перенесення гаманця Ефіріум:

  1. Заміна комп’ютера (покупка нового ПК або ноутбука).
  2. Бажання захистити гроші від зловмисників. В цьому випадку потрібно знати, як перенести Ефіріум-гаманець і його ключі на виносної носій.
  3. Брак вільного простору. У такій ситуації потрібен лайфхак по перенесенню інформації на диск D або будь-який інший диск комп’ютера.

  У розглянутих випадках важливо бути уважним, щоб не порушити працездатність гаманця і зберегти доступ до криптовалюта.

  Як перенести гаманець Ефіріума на інший диск — ситуації і вирішення

  Помаранчевий гаманець із позначкою Ethereum

  Для початку зазначимо, що інформація про сформованих блоках і сам гаманець за замовчуванням зберігається на диску С. Щоб знайти потрібний документ, переходимо в папку під назвою Users. Далі натиском на папку з найменуванням користувача. Знаходимо документ з назвою App Data і входимо в нього. Тепер вибираємо папку з найменуванням Roaming. У ній має бути файл з назвою, що цікавить віртуальної монети (Ethereum).

  Перенесення гаманця Ethereum на виносної диск

  Зовнішній жорсткий диск на білому тлі

  Припустимо, потрібна папка знайдена. Тепер розглянемо, як перенести гаманець Ефіріум на інший диск (наприклад, виносну флешку), щоб звільнити простір на ПК. Перед виконанням усіх маніпуляції робимо бекап папки, яка знаходиться за вказаною вище шляху і має назву Keystore.

  Алгоритм дій наступний:

  1. Підключаємо внесений диск і робимо в ньому папку, де буде зберігатися гаманець. При покупці HDD звертаємо увагу, щоб розмір вільного простору був більше розміру ланцюжка блокчейн. Бажано брати з запасом (як мінімум 1 ТБ). Папку можна назвати F: \ Ethereum_Block.
  2. Входимо в папку криптовалюта Ефіріум, шлях до якої наведено вище, виділяємо всі файли, після чого переносимо їх в нову, створену на виносному диску.

  Далі можна піти двома шляхами:

  1. Видалити папку Ethereum з комп’ютера повністю. Перед виконанням цієї роботи потрібно переконатися, що попередньо зроблена резервна копія. В іншому випадку при неправильних діях можна втратити доступ до гаманця і віртуальним монетам, які в ньому знаходяться.
  2. Змінити назву директорії, наприклад, Ethereum_previous. Цей варіант більш кращий, адже в разі помилки можна повернути працездатність гаманця на ПК.

  Тепер діємо таким чином:

  1. Натискаємо меню «Пуск», переходимо в секцію «Усі програми». Далі вибираємо розділ «Стандартні» і знаходимо пункт «Виконати». Щоб не шукати так довго, можна використовувати гарячу комбінацію кнопок на клавіатурі Win + R. З’явиться вікно для введення команди. Враховуємо, що відкриття командного рядка повинно проводитися з адміністраторськими правами. В іншому випадку команда може не спрацювати.
  2. Вводимо наказ «mklink / j C: \ Users \ Ім’я користувача \ AppData \ Roaming \ Ethereum F: \ Ethereum_Block

  Після цих дій формується лінк на нову папку, яка створена на виносному носії. При цьому відомості з мережі будуть фіксуватися саме там.

  Перенесення ключів на виносної HDD

  Папка keystore виділена синім кольором
  Папка keystore, в якій зберігається приватний ключ Ефіріум-гаманця

  Бувають ситуації, коли користувач не хоче переносити блокчейн на виносної диск, а планує перемістити лише ключі. Для цього можна виконати розглянуті вище маніпуляції, але за допомогою директорії Keystore.

  Розглянемо, як перенести ключі гаманця Ethereum на інший диск. Робимо наступні кроки:

  1. Переносимо на зовнішній HDD папку Keystore. Варто заздалегідь підготувати для неї директорію, наприклад, F: \ Ether_wallet \ keystore /.
  2. Виконуємо бекап вказаній директорії. Після цього переносимо і міняємо назву або копіюємо і видаляємо.
  3. Входимо в командний рядок одним з описаних вище способів і прописуємо в ній наступну команду «mklink / j C: \ Users \ Ім’я користувача \ AppData \ Roaming \ Ethereum \ keystore F: \ Ether_wallet \ keystore.

  Перенесення ланцюжка блокчейн гаманця Ефіріум на диск D

  Тепер розповімо, як перенести гаманець Ethereum на диск D комп’ютера, а точніше блоки ланцюжка блокчейн. Причиною перенесення може стати нестача простору на диску C через зростаючого обсягу інформації в блокчейн-ланцюга. У самій програмі ніяких змін проводити не потрібно. Досить зробити наступні кроки:

  1. Переміщаємо каталог на диск D. При цьому створюємо таку папку D: \ Etherdata \ Ethereum \ chaindata.
  2. Входимо в командний рядок і вводимо наступну команду — «mklink / J C: \ Users \ Ім’я Користувача \ AppData \ Roaming \ Ethereum \ chaindata D: \ Etherdata \ Ethereum \ chaindata.

  У перевстановлення програми немає необхідності ні в одному з описаних вище випадках.

  Як уникнути перенесення гаманця Ethereum на інший диск?

  Чотири варіанти гаманців для Ефіру
  Популярні варіанти гаманців для зберігання Ethereum

  Щоб не витрачати час на виконання розглянутих вище дій, можна відмовитися від застосування десктопного повного гаманця і віддати перевагу іншим видам сховищ для Ефіріум. Коротко розглянемо альтернативні варіанти:

  1. Онлайн-гаманці. Їх особливість в тому, блоки з транзакціями зберігаються в Мережі, на спеціальних онлайн-майданчиках. Власник криптовалюта може проводити будь-які транзакції з ETH. При цьому переживати за наявність вільного місця на ПК немає необхідності. Єдиний мінус у тому, що у таких гаманців нижчий рівень безпеки. Популярний варіант онлайн-сховища — MyEtherWallet.
  2. Браузерні гаманці. Такі гаманці не вимагають зберігання ланцюжка блокчейн на ПК, адже є розширення для браузера. Переваги — легкість установки, висока швидкість роботи. Популярний браузерні гаманець MetaMask.
  3. Апаратні сховища. Ці гаманці представлені у вигляді спеціальних пристроїв, створених для криптовалюта. У них можна зберігати кілька видів монет, в тому числі Ефіріум. Затребувані апаратні гаманці — Трезор, Ледгер. Плюс сховищ в тому, що особисті ключі знаходяться в зашифрованою формі, тому гроші користувача надійно захищені. При цьому зберігати ланцюжок блокчейн і витрачати час на перенесення інформації в майбутньому не доведеться.
  4. Мобільні гаманці. Вони мають вигляд додатків, які встановлюються на звичайний телефон. Такі сховища підходять для людей, які не хочуть завантажувати весь blockchain на ПК і планують мати доступ до монетам в будь-який час. Варіанти — Jaxx і Coinomi.
  5. Паперові сховища. Такі гаманці роздруковуються на папері і мають вигляд приватного і загального ключа. Як і в минулих випадках, тут не потрібні якісь зберігати весь блокчейн на ПК. Популярний паперовий гаманець для ETH — EthAddress.

  Практика показує, що найбільш надійним є офіційний гаманець Ефіріума, в якому на ПК користувача завантажується інформація про всі транзакції. Але тут при заповненні диска C або для підвищення безпеки може знадобитися перенесення файлів на інший (зовнішній) носій або диск. У такій ситуації важливо знати, як це робити правильно.

  Відео про перенесення і перевстановлення Ефіріум-гаманця:


  Ссылка на основную публикацию
  Adblock
  detector