Творець Ефіріума (Ethereum) — Віталік Бутерін

Творець Ефіріума — Віталік Бутерін. Саме ця людина розробив і впровадив в життя нову платформу, яка поєднувала в собі функцію криптовалюта і онлайн-платформи. Перші монети Ethereum з’явилися 30 липня 2015 року, але ідея в голові програміста виникла набагато раніше.

Платформа з самого початку заслужила увагу звичайних користувачів і великих корпорацій. Перші використовували Ефір як обмінний активу і інструменту для накопичень, а другі — як платформу для створення «розумних» контрактів. Нижче розглянемо, ким є творець криптовалюта Ethereum Віталік Бутерін, яка його біографія, і яким шляхом він рухався до успіху.

Хто створив Ethereum — загальна інформація

Віталік Бутерін і фіолетова емблема Ефіріума

Розробником Ефіріума є Бутерін Віталій Дмитрович. Народився 31 січня 1994 року. На момент написання статті (вересень 2018 року) творцеві Ефіру 24,5 року. У 2017 році він включений в перелік найбільш впливових людей. Також Віталік входить в ТОП-30 найперспективніших бізнесменів за версією Форбс і в ТОП-40 найбільш впливових лідерів віком до сорока років (на думку видання Фортуна).

Основні дані:

 • Місто народження — Коломна (Московська Область).
 • Вага — 75 кг.
 • Зростання — 1,86 м.
 • Робота — програмування, творець платформи Ефіріум.
 • Рік (за східним календарем) — Собака.
 • Знак Зодіаку — Водолій.

Хто такий творець Ethereum Віталік Бутерін — початок шляху

Віталік Бутерін сидить в кріслі

Творець Ефіріума Віталік Бутерін народився 31.01.1994 року. Місцем його народження є невелике містечко Коломна, розташований в безпосередній близькості від Москви. Батьки (Наталія та Дмитро) вчилися в одному з московських вузів і вивчали комп’ютерні науки. Через те, що навчання займало багато часу, з дитиною часто сиділи бабусі і дідусі.

Перший комп’ютер Віталій «освоїв» вже в чотири роки і саме він став улюбленою іграшкою майбутнього творця Ethereum. Цікаво, що малюка цікавили не комп’ютерні ігри, а заповнення Excel-макросів. У 2000-му сімейство переїхало в Канаду (в місто Торонто). Тут інформація розходиться. Деякі джерела стверджують, що в іншу країну перебрався лише батько (після розлучення з дружиною) і дитина.

Творець криптовалюта Ethereum вже в ранньому віці виявляв особливий інтерес до математики. У 6 років він з легкістю називав двадцять символів, які йдуть в числі «Пі» після коми, а ще через рік — створив новий світ за допомогою Excel. Дитина використовував складну структуру, в яку входили формули і графічне відображення інформації.

Надалі інтерес до точних наук тільки зміцнювався. У 3-му класі Віталій з легкістю оперував 3-значними числами без застосування калькулятора. На цьому тлі батьки і вчителі взяли рішення про переведення майбутнього творця платформи Ефіріум в особливий клас з талановитими учнями.

У 10-річному віці Віталій вивчив «C ++» і приступив до створення ігор на ПК. Цікаво, що одне з його винаходів (іграшка Tutorial) була під силу тільки творцеві і ще одній людині. Навчання талановитої дитини проходило в приватному навчальному закладі Канади (Abelard School). У ньому Бутерін провчився 4 роки, які, на його думку, стали найбільш корисними для розвитку.

Віталій зазначав підхід освітнього процесу, увага вчительського складу до дітей, наявність практики, особливий спосіб передачі знань і інші нюанси. Сьогодні творець Ethereum підтримує традиційну форму освіти. Він вважає, що існуючої подачі досить для отримання необхідного обсягу знань і їх аналізу.

Творець Ethereum Віталік Бутерін — шлях до успіху

Віталік Бутерін в футболці із позначкою Ефіру

Шлях до розробки нової віртуальної монети почався в 2011 році. Саме тоді 15-річний підліток дізнався про нову криптовалюта Bitcoin, яка тільки набирала популярності. Після першого вивчення BTC Віталій не надто схвально відгукувався про нову розробку. Він не міг зрозуміти, як віртуальна валюта на основі блокчейн може цінуватися співтовариством і навіть мати ціну. Згодом думка майбутнього творця Ethereum про криптовалюта змінилося. Він уважно вивчив структуру нових грошей, особливості їх роботи і навіть написав кілька статей з аналітичним аналізом Bitcoin.

Один з румунських розробників по імені М. Алісі зауважив праці Віталіка і запропонував йому співпрацю щодо наповнення нового журналу про біткоіни. Надалі саме Бутерін грав роль головного автора видання і написав для Bitcoin Magazine більше 4 сотень оглядів.

Через деякий час Віталік став студентом ВНЗ Ватерлоо, але довго він в ньому не провчився. Програміста від «мозку до кінчиків пальців» захопила технологія blockchain, робота над нею займала весь вільний час. Тож не дивно, що Бутерін кинув навчання і заглибився в нове для себе напрямок. Батько наполягав на необхідності закінчити навчання, але син навідріз відмовився і діяв так, як вважав правильним.

У 2013-му творець Ethereum Віталік Бутерін почав подорожувати і спілкуватися з людьми, які також цікавилися новою технологією. Програміст багато часу приділяв вивченню технології блокчейн, сфери його застосування і можливості створення нових продуктів на базі платформи. За цей період Віталік зрозумів, наскільки невеликою є функціонал віртуальної монети Bitcoin. Бутерін вирішив створити розширений варіант платформи, що має більш широкі можливості.

Після повернення в Канаду програміст приступив до створення White Paper, де розкривалася докладна інформація про нову платформу, яка об’єднує в собі дві опції — криптовалюта і основи для створення smart-контрактів. Нова розробка отримала найменування Ethereum (ETC).

Згодом перші користувачі дізналися, хто придумав Ефіріум — Віталій поділився новою розробкою і розповів про особливості віртуальної монети. Бутеріну не склало складності набрати першу команду, в яку увійшло 20 осіб. Серед них були М. Алісі (творець журналу про біткоіни, про який згадувалося вище), Г. Вуд (технічний експерт), Ч. Хіскінсон (фахівець в сфері математичних наук) і Е. Ді Іоріо (знавець в секторі децентралізованих платформ).

Нова команда не мала коштів на створення проекту, тому було прийнято рішення про залучення грошей за допомогою краудфандінга. Додатковим бонусом для творця криптовалюта стала премія Тіля (100 000 $), яку Віталій отримав за інноваційну розробку. У 2014-му нова платформа була представлена ​​на одній з біткоіни-конференцій в США, а вже в 2015-му весь світ дізнався, хто створив криптовалюта Ефіріум. 30 липня 2015 го здобута перша монета ETH.

Сам процес збору коштів стартував у 2-й половині 2014 року. За невеликий період вдалося залучити близько 31,6 тисяч BTC, що на той період становило майже 18,5 мільйонів доларів.

Надалі Віталік, як різностороння особистість, брав участь в ряді інших розробок. Один із прикладів — Kriptokit. Також він працював у виданні Ледгер, де друкувалися статті про віртуальних монетах і blockchain. З 2016-му після тривалої відсутності на Батьківщині, він повернувся в РФ. Протягом наступних років Бутерін зустрічався з представниками ЦБ РФ, Уряду і навіть Президентом РФ.

Цікаві відомості про творця криптовалюта Ethereum

Віталік Бутерін з мікрофоном в руці

Незважаючи на публічність і відкритість, життя Віталіка Бутеріна викликає масу питань у учасників кріптовалютного спільноти. Розглянемо основні моменти:

 1. Особисте життя. У цьому питанні інформації мало, адже розробник віртуальної монети неохоче говорить про особисте. В процесі спілкування він швидко зміщується на Ефіріум і інші суміжні теми. Відомо, що Віталій не є курцем і не вживає спиртне. Його улюбленим напоєм є зелений чай. Також Бутерін відносить себе до помірних консерваторам (якщо розглядати політичні уподобання) та захоплюється філософією. Велику частину часу Віталік живе в Сінгапурі і вивчає китайську. У Віталія є дві сестри, які народилися в 2009-му і 2012-му.
 2. «Загибель». У червні 2017 го в Мережі з’явилися новини про смерть Віталія. На цьому тлі криптовалюта Ефіріум втратила в ціні (близько 15%). Розгромна замовна стаття інформація вимагала спростування або підтвердження. Кращим рішенням стало розміщення в Мережі фото Бутеріна — того, хто придумав Ефіріум. Віталій виклав в Інстаграме знімок, де він тримає в руках аркуш паперу з написом нового блоку в ланцюжку блокчейн.
 3. Поточна ситуація. У 2017-му Бутерін запрошений на міжнародний форум з економіки, який проходив в Санкт-Петербурзі. Саме там творець віртуальної монети зустрівся з багатьма впливовими людьми Росії, в тому числі В. Путіним. Віталій обговорив з Президентом РФ можливості застосування технології blockchain всередині держави. В початку 2018 го Віталій кинув колишню посаду головного партнера в Фенбуші Кепітал. Але повністю співпраця не зупинено — Бутерін має обмежені функції, пов’язані з консультуванням.
 4. Благодійність. Віталік активно займається благодійністю. Так, взимку 2018 року він передав близько 2,4 мільйонів доларів в ETH фонду SENS Research Foundation. Діяльність організації спрямована на розробку технологій, що запобігають старінню. Крім того, Бутерін пожертвував 100 ETH компанії «Internet Archive».
 5. Стан. Багато питань стосується капіталу Віталіка. За даними Forbes, творець Ефіріума має в розпорядженні близько 0,5 мільярдів доларів, в тому числі у вигляді віртуальних монет, а також акцій великих організацій світу.
 6. Хвороба. У суспільстві побутує думка, що Бутерін чимось хворий. Таке враження створюється при першому погляді і спілкуванні з Віталієм. Насправді творець Ефіріума повністю здоровий і єдина його «хвороба» (за словами самого ж Бутеріна) — «цифрова залежність». Що стосується слідів на обличчі, це звичайні прищі, які не пройшли ще з підліткового віку.
 7. Чому «Віталік»? При вивченні особистості Бутеріна майже у всіх джерелах зустрічається однаковий підхід до інтерпретації імені творця. Як правило, фігурує «Віталік», а не «Віталій». Цей нюанс також викликає інтерес у учасників кріптовалютного спільноти. При цьому точної причини, чому так сталося, не знає ніхто. Можливо, одна з них — нестандартність поглядів молодого програміста, а також його оригінальне поведінку в питанні одягу. Наприклад, Бутерін любить екстравагантні наряди, які він часто не до місця надягає на значні події. Крім того, творець віртуальної монети ETH сам називає себе Віталіком, тому для решти ця деталь стала звичайною справою. Цікаво, що людей, які цікавляться платформою Ефіріум, в Мережі жартома називають «свідками Віталіка».

Останні новини про творця Ефіріума Віталіка Бутеріне

Віталік Бутерін на тлі листа газети

На сьогодні (12 вересня 2018 роки) весь світ знає, хто придумав криптовалюта Ефіріум. При цьому творець не зупиняється на досягнутих результатах. Віталій і його команда ведуть активну роботу над переходом з PoW на PoS, що має усунути безліч існуючих недоліків віртуальної валюти. На початку року програміст запропонував обмежити емісію віртуальної монети 120 мільйонами монет, але з часом виявилося, що це лише жарт.

У недавніх інтерв’ю Бутерін заявив, що час вибухового зростання віртуальних монет залишилося в минулому. Пік припав на кінець 2017 і початок 2018 років, коли великі інвестори і звичайні користувачі стали вкладати великі гроші в віртуальну монету. Сьогодні у кріптовалютного ринку стоїть інше завдання — вдосконалювати вже існуючу технологію, вирішувати існуючі проблеми і підвищувати ефективність блокчейна.

Ще однією новиною став публічний спір між творцем Ефіріума і розробником Bitcoin Core. Останній поставив під сумнів успішність майбутнього розвитку ETH через низку проблем віртуальної монети. Зокрема, Дж. Рубін зазначив, що можливість оплати smart-контрактів за допомогою «Газа» в актуальних для їх договорів монетах може призвести до надлишку ETH і різкого зниження ціни.

У свою чергу, В. Бутерін зазначив, що така проблема має місце, але команда розробників займається її вирішенням. Зокрема, запропоновано два шляхи для усунення проблеми, а саме вдосконалення ринку преміювання та плата за зберігання відомостей в кріптосеті, а також введення оплати в ETH за кожен байт інформації. В обох випадках передбачається, що в подальшому активи будуть згоряти.

Таким чином, особистість Віталіка Бутеріна важко назвати пересічною. Це талановитий програміст, який створив розширену версію криптовалюта. Зовсім ще юний хлопець не побоявся кинути виклик біткоіни і ряду інших криптовалюта, які на той період захопили значну частку ринку. Про ефективність і перспективність розробки можна судити по стрімкому зростанню популярності, підвищенню числа компаній, які застосовують платформу, а також збільшення капіталізації ETH.

На 12 вересня 2018 року віртуальна монета ETH займає друге місце після біткоіни, а її капіталізація дорівнює 18 мільярдам доларів. Курсова ціна — 177 доларів. При цьому експерти схиляються до думки, що це лише початок шляху. Попереду Ефіріум чекає велике майбутнє і зростання ціни. У перспективі гаманці ETH будуть у всіх користувачів мережі, а сам Ефіріум з великою ймовірністю витіснить біткоіни з «трону». Це лише питання часу і ефективності роботи Віталіка з його командою.

Відеоінтерв’ю з Віталіком Бутеріним:


Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector