Транзакції Ефіріума (Ethereum) — як перевірити і відстежити

Транзакції Ефіріума — операції з переказу криптовалюта з гаманця одного користувача на гаманець іншого учасника віртуальної мережі. Якщо говорити технічною мовою, це підписаний пакет з даними, що зберігає повідомлення, яке направляється між двома зовнішніми акаунтами. При цьому не завжди ясно, як проходять подібні угоди, в чому особливості стягування комісії (газу) і як подивитися транзакції Ethereum. Ці та інші моменти розглянемо нижче.

Як проходить транзакція Ethereum?

Схематичне зображення транзакції Ефіріума

Коли один учасник мережі планує перевести криптовалюта іншому користувачеві, він входить в свій кріптобумажнік, прописує адреса одержувача, розмір направляються коштів і проводить транзакцію. Надалі він сподівається, що адресат отримає віртуальні гроші без затримок.

Суть технології блокчейн в тому, що вона не має центрального органу управління. Це означає, що при зависанні платежу користувачеві нікуди звертатися. Але це лише на перший погляд. Існує багато сервісів, що дозволяють перевірити статус транзакції Ефіріум (на них ми зупинимося докладніше нижче).

Крім того, щоб уникнути затримок в платежах, важливо знати принцип проведення операцій в кріптовалютной мережі і їх особливості.

акаунти

У мережі Ethereum виділяється 2 типу акаунтів:

 1. Зовнішні — мають свій баланс, знаходяться під управлінням ключів, здатні проводити транзакції і активувати контракти. Код таких акаунтів не прив’язаний.
 2. Внутрішні. Вони призначені для виконання програми, мають індивідуальний баланс і отримують повідомлення з подальшою їх обробкою за допомогою закладеного алгоритму. Такі акаунти мають прив’язаний код, активація якого відбувається після отримання повідомлення.

Будь-які переміщення в мережі blockchain ETH активуються транзакціями, які проводяться з акаунтів користувачів. Як тільки в контракт проходить переклад, код запускається з урахуванням закладеної програми і вхідних даних (передаються, як складова операції). Реалізація програмного коду — завдання EVM (віртуальної машини).

Транзакції, зв’язку та створення блоків

Відображення успішної транзакції Ефіру на екрані ноутбука

Як зазначалося, платіж в мережі Ефіріум є пакет з інформацією, що включає в себе повідомлення для передачі між зовнішніми акаунтами blockchain. До складу транзакції входять:

 1. Дані про другу сторону угоди.
 2. Підпис, що ідентифікує людину, що здійснює переклад і підтверджує намір передати інформацію через блокчейн іншому користувачеві.
 3. Вартість — число монет (wei), які передаються учаснику мережі.
 4. DATA (необов’язкове поле). Тут може прописуватися повідомлення.
 5. Ліміт газу — граничне число розрахункових операцій для певної угоди.
 6. Ціна газу — комісія, оплачувана відправником за одну одиницю gas.

У контрактах Ефіріум передбачена можливість передачі повідомлень, а саме віртуальних елементів (знаходяться тільки всередині мережі). До їх складу входять:

 1. Відомості про учасника, який відправляє монети.
 2. Інформація про одержувача.
 3. Число переданих wei (частини Ефіріума).
 4. Вхідні відомості за контрактом.
 5. Ліміт газу (максимальне число gas, яке можна застосувати для реалізації коду).

Розглянуті повідомлення мають багато спільного з транзакціями. Різниця в тому, що ініціатором виступає контракт. У випадку з транзакцією активація відбувається із застосуванням зовнішнього аккаунта. Іноді такі операції в мережі Ефіріума називають внутрішніми.

Перевірка транзакцій Ethereum можлива, завдяки чіткій структурі мережі і об’єднанню платежів в блоки (спеціальні елементи блокчейн). Вони включають в себе заголовок із зазначенням найбільш важливих відомостей, а саме номер, складність, журнали, а також інші дані про операції. Швидкість генерації блоку — близько 15 секунд.

Що таке газ?

Газова колонка із позначкою Ефіру

Підтвердження переказів усередині мережі, проведення розрахунків і реалізація smart-контрактів вимагає від нодов виконання великого обсягу роботи. Ось чому для виконання завдання використовується EVM, тому операції в кріптосеті Ефіріума не безкоштовні. За проведення переказу відправник монет ETH платить комісію, яка передається Майнер. Останні за допомогою наявного в розпорядженні устаткування виконують обчислення. Оплата забезпечує працездатність мережі і захищає від зовнішніх атак. Крім того, наявність комісії виключає нескінченне виконання одного і того ж smart-контракту.

«Газ» — одиниця виміру комісійної платежу. Час її проведення багато в чому залежить від розміру виплати — обсягу «палива». Людина, яка спрямовує віртуальні монети, сам визначає розмір комісії і прописує її в спеціальній графі в процесі відправки. Тут же проставляється обмеження щодо газу, а саме найбільший обсяг комісії, який може бути витрачений.

Завдання ліміту в тому, щоб виключити збої в роботі програми і уникнути «з’їдання» газом всіх коштів на рахунку користувача. Рекомендується вказувати трохи завищений параметр, адже зайві кошти все одно повернуться на рахунок. Якщо ж «пального» не вистачить, тоді можливі проблеми і повернення перекладу. При цьому комісію ніхто не поверне. Ось чому важливо точно розраховувати розмір газу. Якщо платіж завис, не обійтися без відстеження транзакції Ethereum. Це дозволяє переконатися, що гроші дійшли до адресата.

Яка комісія стягується за переклад?

Сервіс ethgasstation.info для визначення ціни
Головна сторінка сайту ethgasstation.info, що дозволяє визначити ціну «газу» в мережі Ethereum

Витрати на транзакцію залежать від двох факторів — сумарного обсягу газу, витраченого на здійснення платежу, а також вартості однієї одиниці gas, яка характерна для перекладу. На здійснення однієї операції між акаунтами потрібно 21 тисяча «газу». Що стосується smart-контрактів, тут принцип обчислення вартості більш трудомісткий. При цьому ліміт газу, як правило, не прописується. Кошти знімаються з балансу користувача, що ініціює угоду. Особливість смарт-контрактів в тому, що загальне число операцій передбачити не можна.

Ціна однієї одиниці gas встановлюється особисто користувачем, який здійснює переклад. Розмір комісії дорівнює числу газу, помноженому на ціну, виражену в Ефіріуме.

У кріптовалютной мережі Ethereum є багато спільного з біткоіни. Зокрема, тут також є пул перекладів, який при підвищеній активності учасників мережі може рости. При цьому виникає чергу транзакцій. Майнер, в свою чергу, визначаються з пріоритетними платежами і проводять їх раніше інших. Спочатку обробляються платежі з більшою ціною газу, адже вони забезпечують більш високий дохід. Це означає, що операції з високих комісійних платежем проходять швидше. Щоб дізнатися оптимальну ціну «пального», можна скористатися сайтом ethgasstation.info. У доларовому еквіваленті середня комісія Ефіріума на 6 вересня 2018 року становить 0,153 долара, тобто всього 15 центів.

Якщо ж угода зависла, можна подивитися транзакції Ethereum. Як це зробити правильно, і які сервіси використовувати, розглянемо нижче.

Процес перекладу ETH

Щоб операція пройшла успішно, мережа перевіряє умови її проведення. Тут висуваються наступні умови:

 • Формат угоди — RLP.
 • Наявність підпису сторони, що здійснює переклад.
 • Число операцій (відправлених з аккаунта і в транзакції) збігається.
 • Зазначене число «пального» нижче або дорівнює встановленим лімітом.

В обсяг комісії включається:

 • 21 000 газу для проведення транзакції.
 • Засоби для передачі відомостей про операції.
 • Оплата формування smart-контракту.

На рахунку відправника повинно бути достатньо грошей для проведення переказу. При виконанні зазначених вимог платіж визнається коректним і приймається до виконання. Спочатку з аккаунта відправника знімається аванс, а після обчислюється решта «пального». Як тільки операції проведені, статус транзакції Ethereum приймає значення «Виконано». Надалі відправник отримує назад незадіяний «пальне». При цьому ETH, використаний на його придбання, йде Майнер.

Як залежить складність від часу підтвердження транзакції Ethereum — базові моменти

Зелені галочки, що символізують успішну транзакцію Ethereum

Термін «складність» застосовується для позначення періоду підтвердження чергового елемента ланцюга блокчейн. Перший блок кріптовалютной ланцюга Ефіріум мав складність 131 072 Х / с. При обчисленні цього показника для наступних елементів ланцюга застосовується особлива формула. На 6 вересня 2018 року цей параметр дорівнює 3,43 ПХ / с.

У разі, коли черговий блок підтверджується швидше попереднього, складність зростає. Варто врахувати ще один важливий момент. Від даного показника залежить і значення nonce — хеша, що розраховується при видобутку віртуальної монети з алгоритмом PoW. Відношення між двома параметрами можна виразити, як 2 певною мірою 256 помножити на Hd, де другий параметр — це і є складність.

Час підтвердження транзакції Ethereum безпосередньо залежить від складності. Чим більше цей показник, тим важче відшукати nonce Майнер, і тим довше проходить валідація. Якщо термін підтвердження з якої-небудь причини зростає, складність видобутку зменшиться. Завдяки такій системі підтримується сталість в кріптовалютной мережі.

На цьому тлі виникає інше питання — як дізнатися, скільки підтверджень транзакції Ethereum потрібно для забезпечення безпеки. Тут існує безліч версій, але Віталік Бутерін стверджує, що для валідації досить 10 блоків. Це, в свою чергу, займає близько 150 секунд або 2,5 хвилини.

Як відстежити транзакцію Ефіріум — кращі способи

Значок Ефіру над долонею

Контроль транзакції Ethereum відбувається із застосуванням спеціальних журналів, де фіксуються всі відомості про переклади. Тут можна подивитися наступні дані:

 • Адреса відправника.
 • Цілі, які поставлені при здійсненні транзакції.
 • Супутні відомості про переведення.

Зберігання журналів відбувається, завдяки заголовкам в ланцюжку blockchain. Кожен користувач може подивитися транзакції Ethereum, які містяться в цьому журналі, побачити в ньому всю історію, починаючи з першого перекладу. Крім того, учасникам мережі є отримання чека по кожному платежу. Як тільки цікавить платіж знайдений, доступна наступна інформація — номер блоку, число виплачених «газ», доповнення по транзакції, також хеші елементів ланцюга.

Перевірка на біржі

Для початку розглянемо, як перевірити транзакцію Ethereum на біржовому майданчику (наприклад, Binance). При роботі на біржі бувають ситуації, коли користувач перерахував певну кількість монет на адресу іншого користувача, але одержувач стверджує про відсутність коштів на рахунку. Така ситуація може свідчити про затримку в обробці або зависанні перекладу по одній з численних причин.

Щоб визначитися, в чому проблема, варто перевірити платіж якомога швидше. Це особливо важливо при роботі на біржовому майданчику, де через високу волатильність вартість криптовалюта змінюється дуже швидко. Розглянемо, як відстежити транзакцію Ефіріума, на прикладі біржового майданчика Binance. Робимо наступні кроки:

 1. Справа вгорі знаходить розділ «Актив», який стоїть першим у ряду.
 2. Вибираємо розділ «Протокол депозиту і зняття готівки».
 3. Знаходимо потрібну транзакцію і отримуємо відомості про неї — статус, найменування грошової одиниці, число засобів, ID і інші дані. За бажанням відомості можна завантажити в таблиці Excel.

При виникненні труднощів можна написати в техдопомогу і попросити необхідні відомості у них. Ключова інформація — ID операції або хеш.

За допомогою спеціальних сервісів

Головна сторінка сервісу etherscan.io
Майданчик etherscan.io, що дозволяє відстежити транзакцію Ethereum

Якщо платежі проводяться безпосередньо, їх статус також можна перевірити. Для цього застосовуються спеціальні сервіси. Питання в тому, як відстежити транзакції Ethereum за допомогою таких майданчиків. Незалежно від сайту алгоритм дій залишається незмінним — вхід на майданчик, пошук перекладу по одному із запропонованих значень і отримання повного пакета даних по платежу.
Найбільш поширений сервіс — etherscan.io. Тут можна вивчити історію перекладів і дізнатися про суддю, що цікавить операції — проведена вона або застрягла в пулі. Сайт не має російськомовного інтерфейсу, але розібратися з ним не складає труднощів (в крайньому випадку можна використовувати вбудований в браузер перекладач Гугл). Щоб перевірити стану перекладу входимо на сайт, після чого в правій верхній частині прописуємо один з наступних параметрів:

 • Адреса операції.
 • Унікальний номер переказу (Txhash).
 • Номер блоку з платежем.
 • Токен або Ens.

Далі система видає повну інформацію по транзакції, а саме ID платежу, його стан, час отримання елемента ланцюга і його номер, адреса одержувача і дані про розмір операції. Тут же прописується граничне число «газу», яке встановив відправник, реально витрачений обсяг «пального», а також ціна однієї одиниці «gas». У розпорядженні учасника мережі ряд додаткової інформації — актуальна ціна платежу, номер п / п, який вказує на кількість проведених переказів і додаткова інформація про угоду.

Скасування транзакції Ethereum

Графічне зображення кнопки для скасування транзакції Ефіру

Якщо перевірка операції показала негативний статус транзакції Ефіріума, переклад виявився в завислому стані. Тут можливо два шляхи — дочекатися проведення операції або скасувати платіж. Причин зависання безліч. Основні полягають в низькій комісії або підвищеної завантаженні кріптосеті. Щоб повернути платіж і встановити більший обсяг «пального», робимо наступні кроки (для Ethereum Wallet):

 1. Переходимо в розділ Send Offline.
 2. В адресі відправника прописуємо номер гаманця, з якого передається Ефіріум. Він повинен бути аналогічний тому, що і в неуспішному перекладі (вказуємо адресу тієї транзакцію, що плануємо анулювати).
 3. Вносимо відомості в графу адреси одержувача. Тут можна прописати будь-який номер свого гаманця.
 4. В сумі відправки вказуємо число «нуль». При цьому комісійний платіж все одно доведеться зробити.
 5. Прописуємо ціну газу.
 6. У графі Nonce пишемо параметр анульованою транзакції. Якщо помилитися з номером, скасування не відбудеться, а комісія буде викинута на вітер.
 7. Чекаємо, доки старий переклад скасується. На це йде в середньому до п’яти хвилин.

Після цього можна знову оформляти транзакцію, але вже з правильним показником комісії. При цьому бажано уникати годин пік, коли система не справляється з великим числом переказів в мережі. При визначенні вартості газу беремо до уваги рекомендації на сайті ethgasstation.info.

Відео про відстеження транзакції в мережі Ефіріум:


Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector