Піца за 10000 біткоіни, яку купив американець у 2010 році

Напевно, кожен кріптовалютний користувач знає історію про те, як якийсь американець у 2010 році купив піцу за 10000 біткоіни. Сьогодні цю людину називають мало не найбільшим дурнем 21 століття, адже якби він тоді утримався від такої покупки, став би мультимільйонером. Давайте згадаємо той знаменний день і з’ясуємо, як він вплинув на подальшу долю кріптовалютного світу.

Перша піца, куплена за біткоіни: як це було

Повідомлення на форумі з проханням купити піцу за біткоіни
Пропозиція від Ласло Хейніца купити піцу за біткоіни

18 травня 2010 американець з ніком Laszlo написав звернення на одному з популярних біткоіни-форумів. Він запропонував 10000 монет BTC того, хто замовить або приготує і доставить йому 2 піци в Джексонвіль (Флорида). Ласло розповів, що до піци особливих вимог немає — йому просто цікаво отримати їжу за біткоіни. Крім того, користувач поділився своїми смаковими уподобаннями, написавши, що йому подобаються в піці гриби, ковбаса, помідори, сир і цибулю, без будь-якої риби. Хтось посміявся над цією пропозицією, хтось запропонував продати біткоіни на біржі за 41 долар і замовити їжу, хтось хотів взяти участь в угоді, але знаходився в Європі.

21 травня на пропозицію Ласло ще ніхто не відгукнувся, тому він перепитав у обговоренні, чи не з’явилося зацікавлених у такій угоді користувачів і чи не вважають вони занадто низькою вартість 10000 BTC. Як не дивно, але один з користувачів погодився на висунуті умови. Він заплатив за доставку свої гроші, а натомість отримав заявлене число монет.

Ціна піци, купленої біткоіни в 2010 році, склала приблизно 20 доларів. В цілому хтось заплатив 40 доларів за 2 піци з урахуванням доставки. Угода була чесною, так як в травні 2010-го 10 000 біткоіни відповідали за курсом витраченої суми.

Вже 22 травня 2010 Ласло написав, що угода відбулася і доклав фото:

Дитяча рука тягнеться за піцою, купленої за біткоіни

Цей день став історичним, адже вперше вдалося придбати реальний продукт за криптовалюта. До речі, дана подія іноді трактується людьми не зовсім точно. Деякі вважають, що саме піцерія прийняла у Ласло Хейніца біткоіни, проте це не так. Монети отримав звичайна людина, який виступив в ролі посередника. Але навіть незважаючи на це, 22 травня 2010 року можна вважати революційним днем, адже кріптоденьгі були застосовані в новій для себе області.

До речі, сам Ласло не хотів зупинятися на одній угоді. Він готовий був і далі платити біткоіни людям, які будуть замовляти йому їжу, про що повідомив у новому пості 12 червня. Також Ласло розповів, що його 1-річна дочка любить розмазувати піцу по обличчю.

Дочка Ласло Хейніца дивиться на піцу, куплену за біткоіни

4 серпня, після липневого зростання курсу біткоіни, на форумі написали, що 10000 монет вже стоять 600 доларів і перепитали, чи актуально ще пропозиція? Ласло, природно, відмовився, аргументувавши, що не очікував такої популярності і не може собі дозволити далі такі покупки, оскільки більше немає можливості Майні по тисячі монет в день. До слова, в листопаді 2010 за 10 тисяч BTC можна було отримати 2600 доларів.

Що було далі, ми всі добре знаємо. За наступні 7 років біткоіни подорожчав у багато разів, і люди, які зберігали його у великій кількості, стали мільйонерами. Через це революційну покупку донині називають однією з найбільших дурниць 21 століття.

Що трапилося з американцем, який купив піцу за біткоіни?

Ласло Хейніц, що купив піцу за біткоіни, зі своєю сім'єю

Сьогодні майже всі, хто дізнається про історію з піцою, задаються питанням: чи не зробив цей «щасливчик» суїцид. Такі негативні припущення цілком обґрунтовані, адже не кожен впорається з думкою про те, що він упустив можливість розбагатіти.

Журналістам The New York Times вдалося поговорити з ним ще в 2013 році. Як з’ясувалося, після своєї знаменитої покупки Ласло з часом втратив інтерес до криптовалюта. У початку 2013 року він продав всі накопичені монети за курсом 1 долар. Його виручка склала приблизно 4 000 USD. Цього вистачило на покупку комп’ютера і декількох відеокарт. Ханьец заявив, що такі витрати обумовлені професійною діяльністю (він працює програмістом), а не бажанням зібрати ферму. Також Ласло додав, що більше не займається Майнінг.

Що стосується піци за біткоіни, то, за словами Ханьеца, покупка була зроблена для того, щоб стати першою людиною, який зумів придбати справжній товар за криптовалюта. Більш того, американець не вірив в перспективність цифрових монет, тому так легко розлучився з ними.

Навесні 2017 року, коли вартість BTC закріпилася вище позначки в 1000 доларів, знаменитого американця спробували розшукати користувачі Reddit, проте пошуки не дали ніяких результатів. Останній раз він заходив на форум в листопаді 2017 го. У травні 2018 редакція Cointelegraph взяла інтерв’ю у Ласло Ханьеца і у другого учасника угоди, який продав піцу за біткоіни. Його звуть Джеремі Стурдіант (нік Jercos). Він розповів, що витратив виручені монети на подорож, коли вони коштували кілька сотень доларів.

Піца за 10000 біткоіни — вплив на кріптовалютний світ

Піца за 10000 біткоіни крупним планом

Орієнтуючись на приклад Ласло Ханьеца, можна прийти до двох висновків:

  1. Що б ви не купували або продавали за криптовалюта, ви в будь-якому випадку будете про це шкодувати (на наступний день, через місяць або рік). Звичайно, курс біткоіни вкрай волатильним — він періодично то росте, то падає. У будь-якому випадку у даного цифрового активу велике майбутнє. На думку багатьох експертів, біткоіни під силу подолати рубіж в 100 000 доларів за монету в найближчі кілька років. А звідси випливає другий висновок.
  2. Краще накопичувати монети усіма можливими способами: через Майнінг, роблячи покупки на біржах або збираючи Сатоши на кранах. А якщо ви і захочете зробити якусь угоду, то краще просто обмінювати BTC на фіатние гроші.

Якщо говорити в цілому, то день, коли американець купив піцу за біткоіни, став своєрідним святом для членів кріптовалютного спільноти. Щорічно 22 травня проводяться акції в багатьох піцеріях, де пропонуються знижки за оплату в біткоіни. Крім того, багато людей проводять порівняння — за скільки біткоіни була куплена піца в 2010 році і скільки вона коштує зараз.

Ми теж вирішили провести таке порівняння. На момент написання статті (22.06.2018 року) курс біткоіни становить 6 177 USD за монету. Таким чином, сьогодні 2 піци стоять приблизно 61,7 млн ​​доларів. Іронічно їх можна назвати найдорожчим фаст-фудом в історії.

Ви можете порахувати, скільки по актуальному курсу витратив Ласло на піци, використовуючи онлайн-графік ціни біткоіни:

Звичайно, Ласло Ханьец втратив шанс на те, щоб стати мільйонером, проте він не шкодує про це, як, наприклад, валлієць Джеймс Хоуеллс. Він у 2013 році випадково викинув жорсткий диск, на якому зберігалося 7,5 тисячі біткоіни. Якщо брати до уваги сьогоднішній курс, то на звалищі лежить близько 46 млн. Доларів. Так, втрачена сума менше, але американець розлучився з біткоіни свідомо, а валлієць позбувся їх по дурості.

У будь-якому випадку, приклад цих двох людей вчить тому, що треба дбайливо ставитися до своїх кріптовалютним накопичень, щоб в майбутньому не поповнити список не відбулися мільйонерів.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector