Намагаюся розповісти про блокчейн: що це таке простими словами

Начебто і сам розумію! Але донести іншим про блокчейн що це таке і простими словами — вже вищий пілотаж. Чи не обіцяю крутих піку — буду старатися. До речі, дружина теж просила дохідливо пояснити. Сказала, ти мені про кріптосеті біткоіни — я тобі смачний обід! Перепрошую, але у мене серце чоловіче, тому знаходиться в шлунку.

структурна архітектура

Примірників кріптосеті багато. Вони зберігаються на безлічі клієнтських ПК і серверах. З цього робимо висновок, що маємо справу з репликационной БД. Тобто, з такою базою, копії якої розподілені.

Дана технологія призначена не тільки для непідконтрольних фінансових операцій з BTC і іншими монетами. Подібна схема використовується і в торрентах. А ще кріптосеті застосовуються для укладення розумних контрактів, голосування та навіть для ведення земельного реєстру.

База складається з блоків. Blockchain в перекладі звучить як «зв’язка блоків». Кожен елемент ланцюжка пов’язаний між собою. Блоки — це як сторінки в книзі: щоб зрозуміти суть змісту наступної, потрібно знати, про що йдеться на попередній. При цьому змінити зміст однієї не можна, оскільки загубиться логічний зміст. А якщо навіть переписати весь екземпляр книги, то все рано чи вдасться встановити його підробність, порівнявши з іншими копіями «твори».

Значить, кріптосеть повністю безпечна? Ні, тільки відносно. Для ідентифікації транзакції використовується хеш, який вираховується на комп’ютерах користувачів blockchain. Після чого результат розрахунків перевіряється іншими учасниками кріптосеті. Якщо все вірно, то блок додається.

За проведення розрахунків і генерацію нових блоків користувачі мережі отримують комісію і винагороду. Їх також називають Майнер.

володіння

Історія ходіння кожного блоку записується і її можна простежити. Для чого потрібні адреси? Для ідентифікації. Вони бувають закритими і публічними. Публічні можна генерувати безліч. Застосовуються в якості ідентифікатора для отримання кріптопереводов.

Закриті — це ваш ключ від власного кріптокошелька, тому його треба ховати. Гаманець — то, в чому суть всього «спектаклю». З його допомогою користувачі можуть проводити транзакції з криптами: купувати, переводити, обмінювати і т.д. При цьому за чесністю розрахунків стежить сама криптосистема. Тому blockchain ще називають децентралізованою системою. Що дає можливість повністю відмовитися від участі в цьому процесі людини.

Для спрощення розуміння в матеріалі багато чого залишилося «за кадром». Але це та інформація, з чого варто починати знайомство з багатогранним світом криптовалюта.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector