Приватний ключ гаманця біткоіни — як дізнатися і зберігати

 • Де зберігати закритий ключ біткоіни-гаманця — варіанти
 • Імпорт приватного ключа біткоіни-гаманця і свіппінг
 • Що потрібно знати про приватному ключі біткоіни-гаманця
 • Приватний ключ гаманця біткоіни є секретний набір символів, що дозволяє власнику використовувати наявні на рахунку монети. У кожному кріптовалютном сховище використовується від одного і більше приватних (закритих) ключів, що зберігаються в спеціальному файлі. Особливість коду полягає в безпосередньому зв’язку з публічними адресами криптовалюта.

  Для захисту віртуальних монет від зловмисників важливо зберігати приватний код далеко від сторонніх очей — на папері, на виносному носії або в інших місцях. За допомогою закритого ключа здійснюється переклад Bitcoin з одного гаманця на інший. При цьому імпорт такого коду без проведення транзакції є небезпечним і не рекомендується навіть досвідченими власниками криптовалюта. Це пов’язано з тим, що BTC можна вкрасти з гаманця, імпортувати приватний ключ.

  У чому відмінність приватного ключа гаманця біткоіни від публічної адреси?

  Зображення публічної адреси та приватного ключа на аркуші паперу

  При створенні гаманця в розпорядженні користувача є два ключі від гаманця біткоіни:

  1. Приватний (приватний, закритий) — код, який складається з літер і цифр. Він застосовується для відправки віртуальних грошей іншим користувачам і являє собою 256-бітове числове значення, вибираємо випадковим чином відразу після створення сховища. Іноді секретний ключ зашифрований у вигляді фрази seed, що складається з декількох слів (наприклад, 12). У більшості випадків саме сид-фраза виступає в ролі гаранта збереження грошей. Наявність під рукою цього набору символів дозволяє в будь-який момент отримати доступ до гаманця. Іншими словами, приватний ключ — будь-яке число від «1» до 10 в 77-го ступеня. Завдяки такому діапазону, підібрати код практично неможливо. Через те, що до складу приватних ключів входить безліч цифр, для них придуманий спеціальний формат WIF. Його відмінна риса — перша цифра «п’ять». Приклад закритого коду в форматі WIF — 5KJvscgHeMpm884wtkJNzSGaCErckhHJBGFsvd3ByK5qMZXj3hS.
  2. Відкритий ключ — публічний адресу, який можна використовувати для отримання грошей. Він також є послідовність літер і цифр, пов’язану з приватним ключем від гаманця біткоіни. На відміну від розглянутого вище коду, першою цифрою цієї послідовності є одиниця. Ще одна особливість — можливість генерації будь-якого числа загальнодоступних адрес із закритих ключів. Наприклад, публічний код може створюватися для кожної окремо взятої операції.

  Для розуміння суті ключів (закритого і відкритого) можна привести приклад зі звичайним поштовою скринькою. Щоб відправити лист (біткоіни) іншій людині потрібно знати адресу (публічний ключ) людини. Щоб забрати відправлення, у одержувача повинна бути спеціальна відмичка (закритий ключ). Якщо в руки сторонній людині потрапляє приватний код, він отримує доступ листів (грошей).

  Як отримати приватний ключ біткоіни-гаманця — варіанти

  Вказівка ​​на розташування приватного ключа

  Іноді користувачі віртуальної валюти задаються питанням правильного зберігання секретного коду. Для цього важливо розібратися, як дізнатися приватний ключ біткоіни-гаманця для різних сховищ. Відзначимо, що адреса формується в автоматичному режимі. Для цього застосовуються спеціальні сервіси, що генерують секретний код (як правило, вони включені в гаманець). Ще один варіант — отримання приватного ключа шляхом генерації на спеціальному сайті.

  паперове сховище

  Процес створення приватного ключа для паперового біткоіни-гаманця
  Генерація приватного ключа на сервісі bitaddress.org

  Найбільш зручний спосіб генерації — використання сервісу bitaddress.org. Щоб отримати загальнодоступний і приватний ключ гаманця біткоіни, робимо наступні кроки:

  1. Йдемо по зазначеній вище посиланням, рухаємо стрілочкою мишки по дисплею і спостерігаємо за цифрою на екрані. Як тільки вона досягає позначки в 100 відсотків, робота закінчена.
  2. Отримуємо інформацію з QR-кодом (публічним ключем) і послідовністю символів, яка повинна зберігатися далеко від сторонніх очей.
  3. Роздруковуємо або (і) переписуємо на окремий папірець приватний ключ криптовалюта. В процесі друку важливо бути уважним, щоб пристрій не зберіг персональні відомості в будь-якої папці ПК. В процесі роздруківки бажано застосовувати лазерний принтер. При переписуванні символів краще використовувати якісну кулькову ручку і писати розбірливо.

  Додатковим заходом захисту є шифровка типу BIP38. Якщо поставити галочку в однойменному полі при створенні паперового гаманця, то гроші з останнього будуть доступні тільки після введення спеціального пароля. Щоб уникнути втрати приватного коду, бажано зробити кілька копій.

  десктопні гаманці

  Копіювання приватного ключа з гаманця Exodus
  Експорт приватного біткоіни-ключа в гаманці Exodus

  Тепер розглянемо, як дізнатися ключ від програмного біткоіни-гаманця для програмного гаманця на прикладі Exodus. Діємо в такий спосіб:

  1. Переходимо в меню розробника (як варіант, використовуємо швидкий доступ — Ctrl + Shift + D).
  2. Вибираємо потрібну крипту, для якої необхідно дістати приватний код. У нашому випадку цього Bitcoin. Далі вибираємо секцію експорту. Система видає попередження про небезпеку копіювання секретного ключа. Останній необхідно зберігати в таємниці, щоб виключити доступ до грошей сторонніх осіб.
  3. Погоджуємося з експортом коду, після чого папка з необхідними відомостями створюється на робочому столі користувача.
  4. Копіюємо з неї секретну інформацію, а саму папку видаляємо.

  Онлайн-гаманці

  Сервіс iancoleman.io/bip39/ для визначення приватного ключа онлайнового біткоіни-гаманця
  Сторінка сервісу iancoleman.io/bip39/ для визначення приватного ключа

  Сьогодні одним з найбільш затребуваних гаманців є Blockchain. Раніше в ньому передбачалася опція отримання ключа біткоіни-гаманця, але тепер її немає. Замість цього з’явилася можливість створення секретної фрази з 12 слів, яка і виступає в ролі пароля для доступу до гаманця. Нижче розглянемо, як за допомогою цих відомостей можна отримати приватний ключ:

  1. Переходимо в сховище, розділ налаштувань і безпеки, після чого йдемо в розділ створення резервної фрази.
  2. Вивчаємо, а в разі необхідності роздруковуємо лист відновлення, після чого ховаємо його в надійному місці (особливо актуально при тривалому зберіганні криптовалюта).
  3. Фіксуємо запропоновані чотири слова, далі тиснемо на кнопку продовження і переписуємо чергову партію (до моменту, поки в руках не буде всі 12 слів).
  4. Вводимо за пропозицією гаманця чотири слова (будь-які з 12) для перевірки коректності запису. Тепер секретна фраза під рукою. Її необхідно зберігати так, щоб виключити потрапляння в руки іншим користувачам.
  5. Переходимо по посиланню iancoleman.io/bip39/. При введенні адреси важливо бути уважним, щоб не потрапити на підроблену майданчик.
  6. Відключаємося від Мережі і вказуємо у відповідній графі BIP39 Mnemonic записану фразу з 12 слів.
  7. У нижньому рядку бачимо секретний ключ, який генерується системою. При необхідності його можна зберегти в безпечному місці. На практиці в цьому немає потреби, адже дванадцять записаних слів повністю дублюють функції коду.
  8. У нижній частині сторінки отримуємо перелік створених гаманцем адрес і відповідних приватних кодів. Якщо інформації багато, можна скористатися кнопкою пошуку і вказати потрібну адресу, а після отримати прив’язаний до нього приватний ключ.

  Де зберігати закритий ключ біткоіни-гаманця — варіанти

  Приватний ключ біткоіни-гаманця записаний на аркуші паперу

  Важливо розуміти, що послідовність символів не зберігається в мережі Bitcoin, а зберігається за допомогою спеціального ПО, онлайн або на папері. Якщо ви використовуєте для своїх заощаджень онлайн-сервіси, то варто розуміти, що ключі зберігаються на сторонніх серверах, а не у вас. Ви маєте тільки пароль для захищеного доступу до свого облікового запису. Ключі знаходяться у вашому розпорядженні тільки, якщо ви використовуєте апаратні, паперові та десктопні гаманці. Після копіювання їх можна зберігати в такий спосіб:

  1. На папері. Це найбільш актуально для паперових гаманців, але можна використовувати і для апаратних. При цьому варто розуміти, що такий спосіб має свої мінуси — листок з ключами може пошкодитися (згоріти під час пожежі, розмокнути при потопі), його можуть вкрасти або сфотографувати. У разі пошкодження доступ до засобів буде втрачено назавжди, а в разі крадіжки ваші гроші забере собі шахрай.
  2. На флешці зберігати можна скріншот або фото приватного ключа, документ PDF, резервну копію wallet.dat. Важливо, щоб доступу до накопичувача ні у кого не було. Використовуйте для зберігання такої важливої ​​інформації окрему флешку і не забудьте її запароліть.
  3. На комп’ютері. Це звичайно не найбезпечніший варіант зберігання — комп’ютер можуть зламати, вкрасти, пошкодити. Він може просто сам заглючила і тоді є високий ризик втратити приватний ключ.
  4. У вигляді фізичної монети. Останній спосіб має на увазі звернення до спеціальної компанію, яка зробить біткоіни у вигляді монети і завдасть на нього секретний ключ. Для особистого зберігання цей спосіб звичайно мало відповідний, але така монетка цілком може стати цікавим подарунком.
  5. В пам’яті. Звичайно, запам’ятати довгий цифробуквене код складно, але можна зашифрувати його в набір слів. Наприклад, перші 10 символів 5KXKvnTZzB. Цифри так і залишаємо, а ось букви використовуємо для створення слів. Нехай великі літери відповідають іменам, а маленькі — звичайним. З запропонованого відрізка приватного ключа у нас вийде: 5 Katya Xenia Kolya vesna narod Tanya Zoya Zvezda Boris і так далі. Це набір слів можна вивчити або записати десь. Навіть якщо хтось його побачить, то навряд чи зрозуміє, про що йдеться.

  Перед тим, як отримати закритий ключ, добре подумайте про його надійному зберіганні. Важливо захистити інформацію не тільки від шахраїв, а й від стихійних лих або ПП.

  Імпорт приватного ключа біткоіни-гаманця і свіппінг

  Картка з приватним ключем в руці

  В процесі користуванні криптовалюта може знадобитися імпорт ключа біткоіни-гаманця. Як варіант — перенесення секретної послідовності з паперового сховища на програмний гаманець. При транспортуванні коду важливо врахувати, що в результаті таких дій виходить тільки копія, що тягне ряд ризиків для користувача — втрати або крадіжки сторонньою особою. Ось чому в процесі імпорту важливо бути уважним і пам’ятати про необхідні заходи безпеки. Якщо паперове сховище передано іншим користувачем, імпортувати ключі не рекомендується. Це легко пояснити, адже отримана копія може бути другий. У такій ситуації більше підходить свіпінг.

  Сутність процесу проста. Під час Свіп ключів в інший гаманець користувач створює нову транзакцію для загальнодоступного адреси. Виходить, що всі монети направляються на нову адресу з особистим секретним кодом, який зберігається в шифрованого формі. При виконанні такої операції важливо врахувати комісію.

  Особливість свіпінга в тому, що гроші доступні лише в новому гаманці, а колишні ключі втрачають силу. Застосовувати їх ніхто не забороняє, але на рахунку все одно не буде грошей. Коли застосування Свіп необхідно:

  1. Якщо є підозра про доступ до особистих ключів сторонніх осіб.
  2. Якщо впевнені у втраті гаманця.
  3. Якщо хочете закінчити роботу з паперовим сховищем і почати користуватися криптовалюта.

  Що потрібно знати про приватному ключі біткоіни-гаманця?

  Закритий замок і ключ від нього

  На завершення варто виділити ряд аспектів про секретному коді гаманця Bitcoin:

  1. Усі транзакції підписуються приватним ключем, який генерується спеціальною програмою. При цьому підробка підпису виключена.
  2. Будь-яка людина, що володіє секретним кодом або seed-фразою, має доступ до грошей користувача. Найбільш популярні шляхи для крадіжки коштів — з ПК, внесених носіїв або по каналам спілкування. Ось чому важливо дотримуватися заходів безпеки в процесі зберігання такої інформації. Наприклад, програмні сховища переносять приватні ключі в спеціальний файл, який знаходиться в пам’яті комп’ютера. При правильному підході будь-який хакер може отримати до нього доступ. Для захисту інформації важливо зашифрувати ключ за допомогою спеціальної програми, а при створенні резервних копій варто бути уважним і надійно захищати їх від крадіжки.
  3. Адреса генерується з публічного ключа, який виходить з секретного коду.
  4. Безпека криптовалюта залежить від правильного вибору приватного ключа. Не можна скорочувати його до простих чисел, адже це може призвести до крадіжки особистих коштів. З одного боку, такий код легко запам’ятати, а з іншого — він стає легкою здобиччю для зловмисника.
  5. Як правило, гаманець не показує приватний код, але при бажанні отримати приватний ключ біткоіни-гаманця все-таки можна. Як це зробити, розглянуто вище.

  Щоб уникнути втрати коштів, важливо уважно підійти до зберігання криптовалюта і відповідально ставитися до захисту приватного ключа гаманця Bitcoin від зловмисників, стихійних лих та інших негативних факторів.

  Дивіться відео про те, як отримати приватні ключі з Blockchain:


  Ссылка на основную публикацию
  Adblock
  detector