Шахрайство з криптовалюта — що потрібно знати

 • Підроблені біржі криптовалюта, як вид шахрайства
 • Шахрайство з криптовалюта методом фішингу
 • Як уникнути всіх «підводних каменів» в кріптовалютном трейдингу та інвестуванні
 • Ласкаво просимо в дикий світ кріптовалютного шахрайства! Криптовалюта вже багато років вдається уникнути жорстких заходів з боку регулюючих органів в особі держави або великих фінансових структур. Незважаючи на велику кількість обмежень по відношенню до найпопулярніших монетам, в цілому, децентралізована екосистема поки залишається досить вільним простором для інвестування і торгівлі.

  З одного боку, така ситуація на кріпторинке є перевагою, але з іншого — вседозволеність і доступність приваблюють тисячі шахраїв, які мріють по-швидкому нажитися на кріптовалютних «дурника».

  Шахраї з’являються там, де є гроші, а грошей в кріптовалютном бізнесі чимало. І завжди знайдуться новачки, які наївно повірять в найпростіші способи обману. Тому завжди потрібно тримати вухо гостро і перевіряти кожен сервіс перед тим, як скористатися його послугами. Щоб уберегти вас від втрати нервів, часу і коштів, пропонуємо ознайомитися з добіркою найпоширеніших методів обману, які використовують шахраї.

  Шахрайство в сфері криптовалюта — що потрібно знати про «розлучення» в Твіттері?

  Приклад шахрайства з криптовалюта в Твіттері
  Фейковий сторінка Ілона Маска в Твіттері

  Мабуть, одним з найвідоміших (і, чесно кажучи, найбільш ледачих) способів обману інвесторів є постинг в Твіттері від імені авторитетних особистостей.

  Боти і фейковий акаунти, що видають себе за знаменитостей, публікують твіти з привабливими пропозиціями про багаторазової прибутку і вкладеннях «без проблем». Ось як працює схема:

  1. Популярний людина, припустимо, Ілон Маск (@elonmusk), завів собі Твіттер-аккаунт.
  2. Шахрай створив сторінку там же з такою ж аватаркой і дуже схожим нікнеймом — наприклад, @elonmmusk. Нікнейм вибирається максимально схожим, в цьому і полягає підступ. Адже так просто не помітити зайву букву під час швидкого читання Твіттер-стрічки.
  3. Після створення фейковий сторінки шахрай починає масово публікувати рекламні пости про якихось проектах, хайп, біржах, анонсувати розіграші / акції та інше. Наприклад, користувачам пропонується надіслати «всього» 0.3 ETH на якусь адресу і натомість отримати 3 ETH.
  4. Ситуація ускладнюється, тим що інші боти щосили розхвалюють акцію і пишуть сотні правдоподібних коментарів від «щасливих» користувачів.

  Зрозуміло, що якщо ви відправите гроші за такою адресою, то натомість отримаєте дулю з маслом. Здавалося б, найдавніший як сам Інтернет «розлучення», але скільки ж новачків реально вірять, що знаменитості в Твіттері рекламують якісь пропозиції, пов’язані з криптовалюта.

  Як уникнути обману? По-перше, безкоштовний сир, як і раніше тільки в мишоловці, не буває прибутку на порожньому місці (згадайте хоча б випадок з Bitconnect). По-друге, якщо знаменитість реально рекламує щось варте уваги, про це напевно напишуть профільні ЗМІ або обговорять на відомих форумах. Чи не довіряй і перевіряй — ось кращий принцип для новачка-інвестора.

  Проплачені акції від реальних знаменитостей-шахраїв

  Один з найбільш лицемірних способів обману, коли шахраїв побічно або безпосередньо підтримують реальні знаменитості або авторитетні особи. Багато «зірки» третього ешелону готові маму рідну продати, аби отримати швидкі гроші за рекламу, тому їх зовсім не бентежить пропозицію рекламувати завідомо фейковий проекти.

  До речі, почастішали випадки вербування відомих у вузьких колах трейдерів і аналітиків прямо на форумах Редді (Reddit) і на Фейсбук (Facebook). Авторитетним інвесторам пропонують гроші за рекламу фейковий проекту і деякі погоджуються.

  Як уникнути обману? В цьому випадку потрібно сто разів перевірити інформацію про пропонований пропозиції перш, ніж нести гроші шахраям, що прикривається відомим блогером чи артистом.

  Шахрайська спекуляція на кріптовалютном ринку

  Регулятори на традиційних фінансових ринках існують не просто так. Наприклад, вони не дають спекуляторами перебивати ціни і викликати паніку. Тому регуляція в якомусь вигляді рано чи пізно з’явиться і на кріптовалютних ринках. Інакше буде продовжувати ситуація, коли великі інвестори з великою кількістю криптовалюта побічно змушують трейдерів з об’ємом валюти поменше відкривати / закривати позиції на торгах.

  Без участі великих спекулянтів інвестори поводяться обережно і ціни сильно не вагаються, а ось з викидом великої кількості валюти або штучного заниження та підвищення цін відбуваються скачки курсів криптовалюта. Багато інвесторів втрачають гроші, піддавшись хвилинної паніці, а хтось дуже добре наживається на недосвідчених, емоційних трейдерів. Розглянемо найпопулярніші способи маніпулювання кріптовалютним ринком.

  Фейкові стіни на продаж / купівлю

  Приклад фейковий стіни на купівлю / продаж криптовалюта
  Графік з фейковий стіною

  У тому випадку, якщо ваша стратегія трейдера не ґрунтується на аналізі графіків криптовалюта, вам боятися нічого. Але багато трейдерів буквально стежать за кожним рухом на графіку ціни криптовалюта. Тому вони можуть потрапити на «гачок» так званих «стін» покупки / продажу.

  Іноді такі «стіни» з’являються через реальних коливань на ринку. На графіку ордерів на покупку / продаж криптовалюта іноді можна побачити велику стіну в лівій або правій стороні. Це означає, що велика частина трейдерів зараз скуповує або, навпаки, продає криптовалюта через раптової появи або, навпаки, дефіциту великого числа монет на ринку. Трейдери починають якось реагувати, причому завжди в одну зі сторін і в результаті їх реакції на графіку з’являється «стіна».

  Найсумніше, що такі «стіни» не завжди свідчать про реальний стан криптовалюта на ринку. Іноді кілька великих інвесторів спеціально викидають на ринок певну валюту, щоб викликати різкий стрибок ціни. Потім чекають поки трейдери продають свої монети, а потім також різко купують ці монети за зниженими цінами і знову стабілізують обсяг і ціну валюти на ринку.

  Як уникнути обману? Реальні «стіни» не руйнуються і не з’являються в одну мить, вони ростуть і пропадають досить поступово, а ось фейковий можуть з’явитися або зникнути буквально за пару хвилин.

  Памп і дамп

  Графік з Пампа і різким дампом криптовалюта
  Приклад штучного пампа і дампа

  Схожа шахрайська схема діє і в цьому випадку, тільки тут уже працюють цілі групи недобросовісних інвесторів. Групи «пампа і дампа» (pump and dump) заздалегідь в приватних чатах обговорюють, які валюти вони будуть штучно піднімати (Пампа), а потім різко руйнувати (дампи) в ціні. Як вони працюють:

  1. Трейдер вступає в закриту групу пампа і дампа (для участі в більшості випадків просять внести грошовий внесок).
  2. Лідер групи говорить, яку валюту Пампа і до якої ціни її потрібно дампи.
  3. Всі учасники групи починають скуповувати цю валюту за низькою ціною.
  4. Ціна монети починає швидко рости і сторонні інвестори, щоб не прогадати, починають масово її скуповувати.
  5. Група інвесторів-шахраїв продає весь обсяг монет, а сторонні трейдери залишаються з валютою, купленої за штучно завищеними розцінками.
  6. Група пампа і дампа швидко наживається на стрибку цін.

  А буває ще жорсткіше, коли, наприклад, лідер групи обманює ще й всю групу, купуючи валюту перед анонсом пампа і дампа. Багато подібних групи взагалі не досягають домовленої ціни продажу, а лідери буквально заробляють мішки грошей, «розводячи» як учасників, так і сторонніх трейдерів.

  Як уникнути обману? Ні в якому разі не вступайте в подібні групи — ні платно, ні безкоштовно. Це неетично і незабаром стане нелегальним, та й через недосвідченість вас можуть «розвести» більш досвідчені «колеги».

  Стороннім інвесторам варто побоюватися раптового стрибка ціни будь-крипти. Один з найшвидших способів перевірки — подивитися на торговий обсяг цієї валюти. Якщо він значно нижче, ніж у інших монет, тобто високий шанс того, що вас намагаються ошукати.

  Підроблені біржі криптовалюта, як вид шахрайства

  Зберігати цифрові активи на сервісах-обмінниках або біржах — неймовірний ризик. Такі сайти, навіть при всій їх порядності, досить легко зламати, особливо при великому напливі щоденних відвідувачів. А у деяких вся адміністрація і зовсім складається з непорядних людей, готових у будь-який момент виїхати в теплі країни з грошима своїх користувачів.

  Як уникнути обману? Найкраще зберігати кошти на «холодних» апаратних гаманцях типу Ledger Nano S і Trezor. Якщо не дозволяє бюджет купити пристрій, то можна зробити паперовий гаманець. Завжди обережно вибирайте сервіси-обмінники і не зберігайте всі засоби в одному місці.

  Шахрайство з криптовалюта методом фішингу

  Посилання на фейковий сторінку біржі в Google
  Приклад фейковий посилання на кріптовалютную біржу

  Цей метод обману використовується у всіх Інтернет-сферах. Фішери закуповують доменні імена і рекламу Google, щоб якомога достовірніше імітувати популярні кріптовалютние біржі.

  Фейкові сайти виглядають практично ідентично справжнім бірж. Ошукані користувачі, не помічаючи підміни, вводять дані від свого аккаунта, фейковий сайт потім перенаправляє їх на справжній сайт біржі, а шахраї тим часом використовують введені користувачем дані.

  Як уникнути обману? Найбезпечніше вводити адресу сайту біржі (URL) безпосередньо в адресний рядок браузера. Краще додати дворівневу аутентифікацію для всіх своїх акаунтів. Проходження аутентифікації займе хвилину, зате ваші кошти будуть в безпеці. Пам’ятаємо, ситуацію з Кріптонатором.

  Як уникнути всіх «підводних каменів» в кріптовалютном трейдингу та інвестуванні?

  Думайте головою, залишайтеся холоднокровними і спокійними в будь-якій ситуації, проводите власні розслідування. І ніколи не довіряйте тим, хто пропонує легкі гроші. Можливо, вам не вдасться уникнути всіх хитрощів шахраїв, так як нові методи обману з’являються буквально кожен день, але, по крайней мере, ви зможете не попастися на найочевидніші «гачки».

  Ссылка на основную публикацию
  Adblock
  detector