Що краще — ферма або Асік: в чому різниця, що вибрати?

З кожним роком популярність криптовалюта збільшується, а разом з нею збільшується і кількість людей, які бажають зайнятися Майнінг. У зв’язку з цим у них часто виникає питання щодо того, чим краще Майні Асіка або фермою. Сьогодні не існує однозначної відповіді на дане питання, тому проведемо порівняння між обома способами видобутку криптовалюта.

У чому різниця між фермою і Асіка?

Асік майнер крупним планом

Перш за все, слід розібратися, в чому різниця між фермою і Асіка. ASIC — спеціалізована інтегральна схема, призначена виключно для видобутку віртуальної валюти на основі певного алгоритму. Найпопулярніші на сьогоднішній день моделі: Antmiter S9 і T9 + (SHA-256), BW-L21 (Scrypt), Pinidea X11 DR-100 (X11). Вони використовуються для видобутку біткоіни, Лайткоіна, Деша і інших криптовалюта на зазначених алгоритмах.

Майнінговая ферма являє собою конструкцію з потужних відеокарт, материнської плати, блоку живлення, процесора, корпусу і системи охолодження. Її можна збирати вручну або придбати готову. Вартість залежить від кількості карт і їх потужності. Наприклад, ферма, що складається з 6 відеокарт NVIDIA Geforce GTX 1060 3GB (1700-1800 SOL / S) на момент написання статті (06.02.2018) коштує близько 2700 доларів.

Також, є таке поняття, як майнінговая Асік-ферма. Це кілька Асіка, які об’єднуються в одну потужність для підвищення ефективності видобутку. Правда, не кожен пересічний майнер може собі дозволити таку установку. Вартість Асіка, навіть при замовленні від виробника, становить близько 2000 доларів, а з огляду на витрати на електроенергію, необхідність обладнання серйозної проводки від потужного джерела живлення, окупність може затягнутися навіть на кілька років. А якщо до всього цього додати ще необхідність оренди приміщення, оскільки в житловій квартирі встановити Асік-ферму вийде, то доцільність такої інвестиції під питанням.

З визначень і тонкощів експлуатації кожного з цих видів обладнання можна зробити висновки, що інвестиції в їх покупку приблизно однакові, а ось як відрізняється ефективність і окупність? Приступимо до порівняльного аналізу Асіка і ферми для видобутку криптовалюта.

Що краще — ферма або Асік з точки зору окупності

Хлопець між відеокартою і Асіка

В першу чергу при порівнянні цих двох видів обладнання слід розглянути найбільш значимий фактор — вигоду. Для цього скористаємося калькулятором розрахунку прибутковості на сайті nicehash.com.

Тут при розрахунку можна вибрати вид використовуваного обладнання, валюту, в якій буде розраховуватися рівень прибутковості, а також вартість електроенергії для свого регіону.

Ми проводимо розрахунки 7-го лютого 2018 го року з урахуванням вартості електрики 5,38 рубля за 1 кВт (тариф по Москві).

Для порівняння візьмемо ферму і Асік приблизно за однаковими інвестицій — близько 280-300 тисяч рублів. За ці гроші можна організувати ферму на 6 відеокарт NVIDIA GeForce GTX 1070 (вартість на офіційному сайті 31590 р.) Для видобутку Ефіріума. Також для цієї ферми необхідно докупити:

 • материнську плату;
 • бюджетний процесор;
 • SSD на 80 Гб;
 • блок оперативної пам’яті 4 Гб;
 • блоку живлення на 1300 Вт;
 • Райзер — 6 шт .;
 • USB WatchDog (не обов’язковий, але забезпечує стабільність роботи);
 • емулятор монітора (не обов’язковий, але дозволяє запускати без монітора).

Все це обійдеться за ціною приблизно в 300 тисяч рублів. Така ферма, добуваючи Ethereum за алгоритмом DAGGERHASHIMOTO видаватиме потужність 197,16 MH / s, а споживати при цьому буде приблизно 1,1 кВтг.

Що стосується прибутковості, то в добу майнер запрацює 912 рублів. За вирахуванням оплати електрики його дохід складе 774 рубля. В місяць чистий прибуток складе 23218 рублів.

Якщо порахувати окупність, спираючись на ці дані, то пристрій повністю окупить себе через 14 місяців. Але ці розрахунки дуже загальні, хоч ми і використовували конкретні параметри. Складність видобутку постійно змінюється, як і курс. Залежно від цього ферма може окупати себе довше або швидше. Інвестиції в Майнінг — це завжди певний ризик.

Тепер для порівняння, що краще ферма або Асік, розглянемо Antminer S9 вартістю в 270-300 тисяч рублів в різних російських інтернет-магазинах. Асік видобуває монети Bitcoin. Хешрейт пристрою — 14 TH / s, а рівень енергоспоживання — 1375 Втч. При цьому рівень його прибутковості становить 593 рубля в день, а за вирахуванням витрат на електрику — 417 рублів. Окупиться даний ASIC приблизно за 2 роки. В місяць прибуток такого Майнінг складе 12507 рублів. Таким чином, нескладно порахувати, що окупність затягнеться на довгі 2 роки. За цей час курс біткоіни може продовжити падати і тоді термін істотно збільшиться, але він може і вирости, тоді, відповідно, Асік окупиться швидше.

Грунтуючись на цих цифрах, кожен самостійно може зробити висновок, що краще Асік або Майнінг ферма з точки зору окупності і рівня доходу. З нашого розрахунку зрозуміло, що краще Майні Ефір на фермі з 6-ти відеокарт, однак, з огляду на корекцію всього кріптовалютного ринку, важливо оцінити актуальність і перспективність таких інвестицій.

Що вибрати — Асік або ферму? Основні рекомендації

Безліч працюючих Асіка на стелажах

При цьому окупність є не єдиним фактором, що впливає на вибір пристрою для видобутку криптовалюта. На нього можуть впливати наступні фактори:

 1. Займане місце. Ні для кого не секрет, що карта для майнінговой ферми обладнана великим радіатором, а також додатковими трубками для відводу тепла і декількома вентиляторами, в той час як в ASIC все розташовується в порівняно невеликому корпусі. Виходячи з цього, можна з упевненістю сказати, що ферма для Майнінг віртуальної валюти займає досить багато місця в порівнянні з Асіка. Та й виглядає не так акуратно, як алюмінієвий корпус.
 2. Потреба в догляді. Кожна з відеокарт потребує догляду, постійної очищенню від пилу, змащування вентиляторів — це забирає багато часу. При цьому ASIC здатний самостійно очищатися за рахунок включення вентиляторів на повну потужність.
 3. Рівень шуму. Якщо порівнювати цей показник, то він значно нижче у ферми, що дозволяє її розміщувати безпосередньо в квартирі. Рівень шуму, що виходить від вентиляторів Асіка, при роботі тільки на 30 відсотків від повної потужності становить близько 75-ти ДБ, що можна порівняти з гулом пилососа. Грунтуючись на цьому, зрозуміло, що розміщення подібних пристроїв в житлових приміщеннях неможливо.
 4. Складність настройки. Це один з важливих чинників. Асік є вже готовий пристрій, для настройки якого потрібно мінімум зусиль і часу. При цьому настройка ферми не тільки є порівняно тривалим процесом, але і вимагає спеціальних навичок і знань.
 5. Вартість. Проводячи порівняння, що краще ферма або Асік, також не можна забувати про цінову політику. Головною перевагою ASIC з одного боку і недоліком з іншого є те, що це монолітне пристрій. Власник за його покупку повинен відразу ж викласти круглу суму. При цьому ферма для Майнінг з відеокарт може збиратися в кілька етапів, у міру накопичення коштів. Якщо людина не має необхідної суми для покупки Асіка, краще почати збирати ферму. Це пов’язано з тим, що майнер, що зібрав невелику ферму, вже почне отримувати дохід, в той час як другий, збираючи на Асік, буде позбавлений цієї можливості.
 6. Можливість модернізації. Для підвищення потужності ферми досить купити ще одну відеокарту, в той час як для нарощування потужності у ASIC потрібно покупка ще одного пристрою. При підвищенні складності видобутку блоків модернізація приладу стає дуже актуальним питанням. Для незначного підвищення потужності ASIC-Майнера цілком достатньо звичайного розгону. Для модернізації ферми потрібно покупка відеокарт нового покоління, що обійдеться значно дорожче. При цьому розганяти Асік сильно також не рекомендується, так як він може вийти з ладу. Але тут варто враховувати і інший момент: неактуальні для Майнінг карти можна продати на вторинному ринку геймерам, до отриманим грошам додати ще й купити нові, більш потужні моделі. При цьому застарілий Асік вже нікому не цікавий і не потрібний. Вибираючи, що краще — ASIC майнер або ферма, над цим питанням варто серйозно задуматися. Звичайно Асік можна використовувати для видобутку інший криптовалюта на певному алгоритмі, але не факт, що її курс буде настільки високим, щоб перекривати витрати.

Що вибрати Асік або ферму — плюси і мінуси

Графічне зображення протистояння Асіка і відеокарти

Розглянемо основні плюси і мінуси Асіка:

перевагинедоліки
монолітний корпусшум
Порівняно легка і швидка настройканеможливість апгрейда
Велика потужністьвузька спрямованість
Порівняно просте обслуговуванняСкладність покупки і доставки

Що стосується переваг і недоліків ферм на відкритих, то вони наступні:

плюсимінуси
Порівняно менше шуму і не так гріється.Складніше настройка і експлуатація.
Можливість покупки вже зібраної ферми.Готові ферми коштують дорожче, а самостійна збірка
вимагає знань і навичок.
Підтримка різних алгоритмів.Більше займають місця.
Можливість апгрейда.Вимагають більше догляду.
Можливість продати при неліквідності.Порівняно менша потужність.

Природно, на питання: що краще ферма або Асік — у кожного є своя відповідь. Він залежить від того, скільки грошей користувач готовий інвестувати, скільки у нього є часу, щоб займатися обслуговуванням приладу і чи володіє він потрібними знаннями. На користь Асіка говорить велика потужність, мінімум витрат часу по налаштуванню, простота обслуговування. Ферми приваблюють тих, хто не хоче ризикувати і в разі неактуальність одного алгоритму може використовувати інші або зовсім перепродати відеокарти. Цей вибір має бути зроблено самостійно, вивчивши представлені тонкощі, переваги і недоліки кожного способу.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector