ASIC-майнер: принцип роботи, схема і прибутковість

 • Принципова схема Асіка
 • Що таке прибутковість Асіка
 • Принцип роботи ASIC-Майнера побудований на застосуванні спеціальних чіпів (мікропроцесорів), що використовуються для реалізації вузькопрофільних завдань. Мета — отримання блоків кріптосеті, а в подальшому і винагороди. Залежно від алгоритму Асік може добувати різні криптовалюта — біткоіни, Даш, Лайткоін і інші. Сьогодні ASIC-Майнер функціонують на X11, Blake, SHA-256, Scrypt і інших алгоритмах. Розглянемо, в чому особливості Асіка, який їхній принцип дії, і як вважається окупність апарату.

  Принцип роботи Асік-Майнера

  ASIC і ноутбук

  З розвитком кріптовалютной мережі з’явилося такий напрямок, як Майнінг — видобуток віртуальних монет за допомогою спеціального обладнання. До появи ASIC-Майнер користувачі мережі застосовували процесори, потім — відеокарти, а з підвищенням складності видобутку — ферми на GPU. Але якщо раніше таке обладнання давало результат, сьогодні воно ефективно тільки при видобутку непопулярних криптовалюта. Що стосується біткоіни, Даша, Лайткоіна і інших монет, що користуються попитом, для Майнінг все частіше застосовуються спеціальні апарати — Асіка.

  Що таке Асік-Майнінг?

  ASIC-Майнінг — процес, що має на увазі видобуток нових блоків в кріптовалютной мережі за допомогою спеціального обладнання, призначеного для вирішення саме таких задач. По суті, мова йде про застосування Асіка — апаратів, які складаються з блоку живлення, коробки (кожуха), плат і встановлених на них мікропроцесорів і інших деталей. Окрема увага приділяється охолодженню, для якого застосовуються вентилятори (встановлюються по торцях Майнера).

  Принцип роботи Асік-Майнера нічим не відрізняється від видобутку віртуальних монет за допомогою GPU або CPU. Різниця тільки в ефективності роботи, адже для роботи застосовується більш продуктивне обладнання, що має високий хешрейт. На відміну від ПК, майнер ASIC працює на базі чіпів — спеціальних мікропроцесорів, створених і запрограмованих конкретно для видобутку коинов. Що стосується згаданих вище CPU або GPU, вони створювалися для вирішення інших завдань, тому після зростання складності видобутку монет така техніка стала неефективна.

  Епоха зародження Асіка

  Переломний момент стався шість років тому (у 2012 році), коли Майнер зіткнулися з наступними ситуаціями:

  1. Різке збільшення складності видобутку коинов на тлі зростання попиту і курсової ціни.
  2. Надмірне підвищення електроенергії, що призвело до зниження рентабельності. Бували випадки, коли майнер заробляв менше, ніж витрачав на оплату за витрачені кіловат-години.

  Першою компанією, яка створила чіп Асіка, стала Butterfly Labs. Саме вона до середини 2012-го почала випуск спеціальної техніки за попередніми замовленнями. На тлі зростання попиту з’явилися нові фірми. Сьогодні виробництвом таких апаратів займаються Bitmain, Canaan, Ebang, Innosilicon і інші. Вони випускають апарати, що працюють на різних алгоритмах, в тому числі Scrypt, SHA-256 та інших. Крім того, з’являються Майнер, призначені для отримання коинов на алгоритмі Blake (2b).

  Визначення «ASIC» — абревіатура з чотирьох слів. Якщо говорити простою мовою, це інтегральна схема, що має спеціальне призначення. Термін з’явився на початку 80-х років минулого століття. Незважаючи на це, пристрої для видобутку криптовалюта випускаються тільки останні 6 років. Асік — мікросхема (чіп), що відповідає за вирішення конкретних завдань, що відрізняється високою швидкістю розшифровки алгоритмів кріптосеті.

  Майнінг і його особливості

  Розглядаючи принцип роботи Асіка, варто розібратися в процесі Майнінг (видобутку) віртуальних монет. Діяльність спрямована на отримання нових блоків кріптовалютной ланцюга, що забезпечують її нормальну роботу. За виконання таких дій Майнер покладена нагорода за блок, яка різниться в залежності від видобутої віртуальної монети.

  Для різних груп криптовалюта застосовуються різні способи обчислень, але завдяки високому хешрейту, Асіка швидше справляються з поставленим завданням і майже миттєво перевіряють знайдене рішення. Кріптовалютние мережі застосовують розрахунки, щоб захиститися від повторного застосування одних і ті ж монет, а видача премії стимулює Майнер працювати на благо системи. Чим більшу продуктивність має застосовувана машина, тим вище ймовірність «закрити» черговий блок. В результаті зростає окупність Майнера.

  Іншими словами, Майнінг — розподілена система, яка б вимагала підтвердження проведених транзакцій перед їх додаванням в загальну ланцюжок. Процес видобутку віртуальних монет забезпечує чітку хронологію операцій в мережі, а також дозволяє різним машинам (Асіка, фермам для Майнінг, ПК, і до решти обладнання) «домовитися» щодо загального стану кріптосеті.

  Транзакція підтверджується після включення в блок за умови, що вона відповідає встановленим вимогам і перевірена системою. Майнінг криптовалюта за допомогою Асіка або іншого обладнання за принципом дії схожий на лотерею. При цьому контролювати або підміняти елементи ланцюга іншими операціями не вийде, завдяки високому рівню захисту.

  Принцип роботи Асіка для Майнінг можна розкласти за наступним алгоритмом (на прикладі біткоіни):

  1. Транзакції з криптовалюта записуються в загальний лог.
  2. Інформація по ланцюгу направляється до учасників.
  3. ASIC-Майнер з величезного числа комбінацій (обчислюються мільйонами) підбирають один хеш, який підходить до всіх операцій і приватному ключу. Наявність останнього гарантує отриманням очікуваного винагороди. У 2018 році для біткоіни воно дорівнює 12,5 монетам.

  За отримання премії одночасно борються тисячі людей, у багатьох з яких під рукою потужні Асік-Майнер з високою продуктивністю (від 4 Терахешей в секунду). Після вгадування хеша відбувається закриття блоку, і починається процес по створенню нового вузла.

  Хеш складається з частини хеша минулого блоку, суми цих елементів за десять останніх хвилин, а також ще одного числа, яке застосовується Майнер для задоволення умов кріптосеті. Успіх видобутку блоку залежить від складності мережі, яка змінюється з періодичністю раз в 2016 блоків. Майнінг останніх відбувається протягом двох тижнів.

  Після обчислення наступних шести блоків, винагороду направляється Майнер, який вгадав необхідний хеш. Якщо робота велася в пулі, премія ділиться на всіх з урахуванням вкладених потужностей. Чим більшу продуктивність має обладнання учасника, тим більшу частку він заслуговує.

  При поясненні принципу дії Майнінг за допомогою Асіка можна привести приклад з торрент-трекером, в якому працює певна група людей. Останні гарантують функціонування системи — вони закачують музику і інші файли, щоб згодом їх могли завантажити інші користувачі. При видобутку криптовалюта діє інший принцип. Тут учасники — Майнер, завдання яких полягає в підтримці роботи системи, проведення транзакцій і збереження алгоритму роботи мережі. І якщо у випадку з торрентом учасники отримують нічим не підкріплений рейтинг, тут мова йде про реальні гроші.

  Принципова схема Асіка

  конструкція ASIC

  Як зазначалося вище, конструктивно ASIC-Майнер складаються з декількох елементів, але головну функцію несуть саме чіпи (мікропроцесори). Решту обладнання є допоміжним і забезпечує працездатність головних елементів:

  • Корпус захищає від механічних впливів і руйнування дорогих деталей.
  • Блок живлення знижує напругу до безпечного рівня і випрямляє його.
  • Вентилятори проганяють повітря для відведення зайвого тепла від чіпів. При відмові цих елементів мікропроцесори можуть перегрітися і вийти з ладу.
  • Плати — грають роль підстави, на якому монтуються згадані вище чіпи та інші деталі — конденсатори, транзистори та інші.

  Не менш важливі і роз’єми. З їх допомогою Асік-майнер підключається до локальної мережі та Інтернету. Знайти принципову схему Асіка, наприклад, для подальшого ремонту або створення аналога апарату — важке завдання. Виробники приховують свої розробки від сторонніх очей, щоб зберегти конкурентоспроможність і рівень продажів. Незважаючи на це, на форумах і спеціалізованих сайтах трапляються схеми, намальовані досвідченими користувачами мережі.

  Що таке прибутковість Асіка — від чого залежить і як розрахувати?

  Кріптодобича

  Розглядаючи принцип дії ASIC-Майнер, важливо врахувати ще один нюанс — прибутковість обладнання, від якої залежить прибуток учасника мережі, а також термін, в який йому вдається покрити витрати на покупку техніки. Варто відзначити, що виробники Асіка уважно підходять до аналізу ринку і утворення ціни. Ніхто не буде продавати обладнання за 2-3 тисячі доларів, якщо протягом кварталу воно окупить витрати.

  У кращому випадку окупність розтягується на 10-12 місяців. Це легко перевірити, якщо скористатися онлайн-калькуляторами прибутковості Майнінг і ввести в них параметри свого обладнання. До популярних сервісів варто віднести Асік Трейд, Myrig, NiceHash і інші.

  Сучасні моделі Асік-Майнер (наприклад, Bitmain Antminer S9, BW-L21, ASIC Miner DR-100 та інші) приносять в середньому 250-350 доларів в місяць (на 24 лютого 2018 року). При цьому прибутковість постійно коригується в більшу або меншу сторону, тому точного терміну окупності не знає ніхто.

  Відразу відзначимо, що принцип роботи Асіка мало впливає на рівень прибутку. Аналіз ASIC-Майнер на X11, Scrypt або SHA-256 показує, що прибутковість апарату залежить від наступних факторів:

  1. Хешрейта (продуктивності), що застосовується. Чим вище цей показник, тим швидше Асік справляється з вирішенням завдання, і тим більше місячний заробіток власника.
  2. Складнощі мережі. З підвищенням числа Майнер і появою потужного устаткування зростає і складність видобутку коинов. При розрахунку прибутковості важливо враховувати, що цей показник в майбутньому буде збільшуватися. Особливо це стосується популярних криптовалюта.
  3. Нагороди за блок. Розмір премії за отриманий блок у різних криптовалюта відрізняється. Наприклад, за видобуток блоку біткоіни Майнер отримують 12,5 монет, а Лайткоіна — 25 (на 24 лютого 2018 року).
  4. Курсу кріптовалютной мережі. При розрахунку прибутку варто врахувати тенденцію зростання або зниження вартості видобутої монети. Якщо після покупки ASIC-Майнера ціна цікавлять монет різко підскочить, окупність наступає швидше. У зворотній ситуації дохід падає, а згаданий термін може розтягтися на 1,5-2 роки і більше.
  5. Споживаної потужності. Сьогодні виробники прагнуть до того, щоб знизити споживання обладнання та підвищити рентабельність застосування. Так, сучасні Асіка мають потужність від 0,8 до 1,3 кВт. Чим нижче цей показник, тим менше Майнер платити за електроенергію.
  6. Тариф за 1 кВтг. Загальний дохід Майнера залежить від регіону, в якому він проживає і рівня оплати за електроенергію. Найбільш висока ціна у жителів Чукотки, Якутії і Камчатки. Там вона досягає 0,12-0,13 доларів за 1кВтч. У Москві цей параметр близько 0,09 долара. У деяких регіонах РФ ціна значно нижча. Наприклад, в Іркутській області вона становить 0,015 доларів. Чим вигідніше тариф на електроенергію, тим швидше вдається покрити витрати на придбання Асік-Майнер.
  7. Комісії пулу. Якщо учасник мережі працює в пулі, доведеться розлучитися з певним відсотком зароблених коштів. Як правило, комісія складає від 1 до 5 відсотків.

  Не можна відкидати і інші чинники, такі як популярність криптовалюта, наявність нових розробок, відкритість розробника, тенденції в світі Асік-Майнер і так далі. Тільки при комплексному підході до оцінки прибутковості можна судити про актуальність покупки Асіка.

  Але не все так просто. Навіть знаючи принцип дії ASIC-Майнер і розрахувавши окупність, майнер не застрахований від форс-мажорних обставин на ринку. Наприклад, вартість криптовалюта може різко піти вниз, як це сталося з біткоіни на початку 2018 року або одна з компаній випустить на ринок майнер нового покоління, а старі моделі стануть неактуальні. Ось чому без детального аналізу робити великі вкладення в покупку Асіка ризиковано.

  Більше про те, за яким принципом працюють Асіка, дивіться у відео нижче:


  Ссылка на основную публикацию
  Adblock
  detector