Що таке токени в криптовалюта простими словами, навіщо вони потрібні?

Токени в криптовалюта — термін, що вперше з’явився в побуті в 2013 році. Компанія Мастеркоін запустила проект по залученню інвестицій в обмін на спеціальні монети. Після цього поняття «токен» використовується при кожному первинному розміщенні монет (ICO), в тому числі сьогодні. У чому особливості таких інструментів? Яке їх відміну від криптовалюта? Якими характеристиками володіє токен? Ці та інші моменти розглянемо нижче.

Що таке токени в криптовалюта — визначення

Токени-жетони в руці

Токени в криптовалюта — це:

 1. Необхідний атрибут первинного розміщення монет, одна з форм краудфандінга в кріптовалютном секторі. За допомогою токенов залучаються кошти для подальшого розвитку проекту.
 2. Одиниця розрахунки ціни в блокчейн-ланцюга, аналог цінних паперів юридичних осіб.
 3. Інструмент, застосовуваний для розпізнавання учасників проекту.
 4. Валюта для проведення платежів між учасниками ICO.
 5. Фінансовий інструмент, актив.
 6. Коін, що підтверджує право власника на певні активи (товари, послуги або ПО).
 7. Монета для винагороди учасників первинного розміщення.
 8. Плата за застосування системи.

З урахуванням сказаного, нескладно підвести підсумок, що таке токени в криптовалюта простими словами. Це одиниця, що передається учаснику проекту і гарантує право на розпорядження певними активами. По суті, це зобов’язання творців ICO перед учасниками (людьми, які передали певну суму у вигляді вкладень).

Надалі за допомогою токена простіше ідентифікувати користувача. У процесі участі інвестори знайомляться зі спеціальним договором і підтверджують передачу коштів в обмін на токени. У змісті цього договору прописується, що саме має право отримати інвестор за наявні коін в майбутньому.

Навіщо потрібні маркери в криптовалюта?

Інвестори навколо коробки ICO

Отримані інвестором токени (їх можна представляти у вигляді своєрідних жетонів) мають наступні функції:

 • Інструмент для покупки. За допомогою токенов власник має право здійснювати покупки на сервісі. У ролі об’єктів угоди можуть виступати послуги або товари.
 • Валюта. Отримані активи використовуються в якості монет всередині певного проекту і можуть включатися в лістинг бірж.
 • Доля. Наявність токенов свідчить про участь інвестора в проекті і наявності в його розпорядженні певної частини.
 • Параметр. Токен можна представити у вигляді певного показника, наприклад, конкретного числа Гб для скачування.
 • Премія. Монети ICO виплачуються у вигляді премії інвесторам.

Знаючи, навіщо потрібні маркери в криптовалюта, учаснику проекту простіше зрозуміти їх цінність і використовувати можливості інструмента після покупки. Цим і відрізняється монета в ICO від звичної криптовалюта — функціональністю. Вона може використовуватися як у вигляді активу для виплати премії, так і в якості грошової одиниці. Для порівняння більшість криптовалюта використовуються тільки для розрахунків і купівлі / продажу.

Особливості токенов в криптовалюта

Криптовалюта проходить через ICO і стає токенами
Схематичне зображення процесу токенізаціі

Знайомлячись з поняттям токен в криптовалюта, важливо розуміти такі нюанси:

 1. Популярність обумовлена ​​розвитком кріптовалютного сектора. При наявності в системі невеликого числа монет потреби в появі токенов могло не виникнути.
 2. При створенні токенов застосовуються потужні платформи, наприклад, Ethereum, NEM та інші.
 3. Поштовхом до популярності інструментів стала поява платформи Ефіру і smart-контрактів.
 4. В основі токенів лежать різні блокчейни. Спочатку до таких монетам ставилися всі Форк біткоіни, наприклад, Лайткоін. Сьогодні в основі більшої частини токенов лежить інша платформа — ERC20.
 5. Отримані монети можна використовувати для вирішення різних завдань, в тому числі інвестування. При успішному завершенні проекту вартість токенов може зрости. У разі продажу учасник отримує додатковий прибуток. Тут видно схожість розглянутих інструментів з акціями, де також є отримання дивідендів.
 6. Разом з покупкою токенов інвестор отримує особисті ключі. У них містяться дані про кількість активів, які перебувають у розпорядженні вкладника.
 7. Деякі сервіси роздають маркери безкоштовно. Це робиться в межах «Баунті» програм, спрямованих на просування (розкручування) проекту.

Зазначені факти пояснюють, що таке токени в криптовалюта, дозволяють розпізнати їх сутність. Що стосується видів активів і можливостей для інвестора, на цих питаннях зупинимося нижче.

Види і типи токенів в криптовалюта

Користувач сидить перед коробками з різними токенами

Сьогодні виділяється кілька видів токенов, що відрізняються за функціональним призначенням і особливостям:

 1. Аппкоіни. До цієї категорії відносяться токени додатків, що використовуються для оплати послуг, що розвиваються проектів. За допомогою монет інвестор отримує повний доступ до функціоналу платформи, нові можливості в питаннях зберігання документів або застосування різних програм. Токени додатків можуть лунати за виконання будь-якої роботи, наприклад, за написання статей, просування проекту і виконання інших завдань. Іноді аппкоіни застосовуються в якості премії в реферальной програмі. Отримані токени в подальшому можна купити, продати або конвертувати в іншу валюту (при додаванні на біржу). Аппкоіни можуть застосовуватися для оплати поїздок, покупки особливого статусу, придбання додаткових гігабайтів, оплати послуг розробників і вирішення інших завдань.
 2. Накопичувальні токени. Такі монети часто називають «кредитними» (на сьогодні вони вважаються рідкістю). Коін створюються одночасно з головною монетою і розраховані на інвестування Вони застосовуються як інструмент для вкладень в високоліквідні розробки. Наприклад, інвестор купує накопичувальні коін, а в подальшому отримує 10% в рік дивідендів від розміру кредиту (такий принцип характерний для проекту Steemet). Власники мережі не витрачають власні гроші, одночасно гарантуючи прибуток учасникам (інвесторам). Останні також не ризикують, адже отримані активи легко продати на біржовому майданчику (завдяки високій ліквідності).
 3. Токени-активи (аналог акцій). Сьогодні первинне розміщення монет користується великим попитом серед учасників кріптосеті. Через високу конкуренцію творці проекту змушені протиставити що-небудь гарної репутації інших компанією. Один з головних козирів творців таких проектів — реалізація токенов у вигляді активів (акцій). Отримані кошти застосовуються для подальшого вкладення грошей. Така система залучення інвестицій дає результати у вигляді необхідної суми. Учасники отримують дивіденди, виражені в відсотку від отриманого прибутку підприємства або комісій за операції з криптовалюта в системі. В середньому розмір дивідендних виплат повинна бути 3-4%. У рідкісних випадках наявність токенов-акцій дає право учаснику віддавати свій голос при вирішенні важливих питань. Якщо говорити в цілому, будь-токен після виходу на біржу отримує привілеї акції.

Умовно токени діляться на два типи:

 • Корисні. Застосовуються для оплати будь-яких сервісів або послуг. Користуються попитом при зборі грошей на реалізацію спільних проектів.
 • Інвестиційні. Підходять для втілення інвестиційних задумів, наприклад, участь в компанії або доході, статус одержувача кредиту або займодателя.

Комісія SEC в липні 2017 го визначила, що все токени повинні підкорятися правилам, характерним для акцій. Це актуально, якщо одержувач монет очікує прибуток від роботи юрособи. Правило не стосується корисних монет, що застосовуються для полегшення процесу покупки.

Тонкощі покупки токенов в криптовалюта

Робоче місце трейдера-інвестора

Купівля нових токенов — можливість отримувати прибуток на майбутньому подорожчанні монет. Успіх підприємства підтверджується статистикою, за якою в минулому 2017 року нові проекти залучили більше 200 млн доларів. Щотижня з’являється 3-5 платформ, які розраховують на залучення інвестицій.

Потенційний інвестор при виявленні прибуткового ICO вивчає документацію (вайт-лист і дорожню карту), перевіряє репутацію команди і приймає рішення про передачу коштів. Якщо воно позитивне, залишається купити токени. Для цього виконуються такі кроки (загальний формат):

 • Переходимо на офіційний сайт ICO.
 • Реєструємося (при необхідності).
 • Знаходимо посилання, що веде до покупки токенов.
 • Вивчаємо ліцензійну угоду.
 • Вказуємо адресу гаманця, з якого гроші підуть для оплати монет проекту.
 • Прописуємо адресу сховища, куди буде перераховуватися отриманий прибуток.
 • Переводимо криптовалюта на адресу проекту і отримуємо токени.
 • Переконуємося в надходженні монет на рахунок.

Альтернативні варіанти покупки токенов:

 1. Через обмінні пункти. В цьому випадку потрібно переконатися, що монети доступні для проведення операції.
 2. Через біржові майданчики. У ролі відповідних платформ виступають біржі Bittrex, Poloniex і інші. Перед оформленням угоди рекомендується оцінити інструмент. Для цього застосовуються спеціальні сайти, наприклад, ICO Rating або IcoStats.

При покупці токенов важливо дотримуватися таких правил:

 1. При проведенні операції під час Pre-ICO вартість токенов менше для залучення інтересу інвесторів. Щоб уникнути втрати грошей, важливо вивчити особливості токенов, перспективи проекту, склад команди та інші аспекти.
 2. Купівля токенов в процесі ICO має менші ризики, адже інвестор бачить реальний інтерес співтовариства.
 3. Придбання коинов на біржових майданчиках вважається найбільш безпечним способом. Поява токенов на таких сервісах свідчить про успіх проекту і визнання його статусу.

Багато інвесторів вважають за краще першими розібратися в ICO і вкласти в нього гроші. У цьому випадку вдається заощадити на витратах через більш низьку ціну токенов.

Як створити токени криптовалюта — коротка інструкція

ERC20

Знаючи особливості токенов в криптовалюта, що це, і які дає перспективи, користувач може створити власні монети (наприклад, на базі блокчейна Ефіріум, за допомогою стандарту ERC-20). Застосування платформи дозволяє використовувати монету на біржах і спеціальних платформах без потреби внесення змін в роботу ресурсу. Наприклад, на майданчику etherdelta.com торги токенами доступні відразу після їх додавання. Потрібно вибрати адресу контракту нової монети і другого Коін (того, що буде в парі).

Інтерфейс майданчики etherdelta.com
Головна сторінка сервісу etherdelta.com

сторінка ethereum.org/token

При створенні токена потрібно первинний код, представлений на офіційному сайті Ефіріума за посиланням ethereum.org/token. У розпорядженні користувачів два варіанти — повний і з обмеженим функціоналом (перший більш кращий). Далі алгоритм такий:

 1. Копіюємо код в середу для розробки (наприклад, Remix — Solidity IDE). Її плюс полягає в достатньому наборі функцій і легкості застосування.
 2. Публікуємо токен на блокчейне як смарт-контракту. Для цього використовуємо гаманець Ефіріум (MyEtherWallet).
 3. Відкриваємо гаманець і переходимо в розділ «Контракти», після чого створюємо новий контракт.
 4. У запропонованій формі вказуємо первинний код. Вибираємо гаманець, з якого буде оплачений контракт.
 5. Вибираємо контракт з первинного коду і міняємо відомості в конструкторі. На цьому етапі коригується назва, число коинов і найменування проекту. Також вибираємо розмір комісійних, які впливають на швидкість операцій.
 6. Тиснемо на кнопку створення токена.

Гаманці для токенов в криптовалюта

Головна сторінка MyEtherWallet
гаманець MyEtherWallet

Велика частина токенов створюється на базі стандарту ERC-20, що враховується при виборі відповідного гаманця. Виділимо основні варіанти:

 1. Parity — зручний мобільний гаманець, що підтримує майже всі типи токенів. У ньому легко зробити нове сховище, перенести seed і адреса минулого гаманця. Рівень безпеки залежить від здатності власника захистити телефон від крадіжки. Програма доступна для iOS і Android.
 2. MyEtherWallet — популярне рішення для власників монет на ERC-20. Особливості — відкритість первинного коду, зручний функціонал, наявність веб-версії.
 3. Mist — офіційний гаманець Ефіру, де розробники передбачили підтримку платформи ERC-20.
 4. MetaMask — браузерні гаманець для Фаерфокс і Хром. Зручний в застосуванні, забезпечує швидкий і легкий переклад монет.

Як заробити на токенах в криптовалюта?

Токени у вигляді монет ICO

Існує кілька шляхів заробітку за допомогою токенів:

 1. Довгострокове інвестування. Після покупки токени утримуються в гаманці, поки не виростуть в ціні. При зростанні популярності проекту інвестор може збільшити капітал в 2-3 рази і більше. Продаж монет актуальна в будь-який період зростання ціни (при необхідності отримання коштів або при появі підозр на майбутнє зниження вартості). У разі провалу проекту токен значно втрачає в ціні.
 2. Короткострокові інвестиції. Тут актуальні вкладення в токени, здатні протягом декількох годин або днів збільшитися в вартості.

Заробіток на токенах в криптовалюта має ряд плюсів і мінусів:

перевагинедоліки
Для успішних проектів показник ROI становить 10 000%.Немає державного регулювання.
Висока ліквідність.Є ризик стати жертвою зловмисників.
Можливість використання отриманих монет всередині системи.
Доступність для всіх бажаючих.Ціна коинов залежить від ринкової ситуації.
Великий вибір напрямків проектів.

Ризики покупки токенов в криптовалюта

цифровий ключ

Інвестування в токени несе такі ризики для учасника:

 1. Втрата капіталу. Щомісяця з’являються десятки нових проектів, з яких лише одиниці проходять всю дистанцію. Ось чому при виборі об’єкта для вкладень важливо уважно вивчити особливості ICO.
 2. Велике число шахраїв. Багато проектів створюються з метою обману користувачів. Завдання полягає в зборі максимального числа грошей, після чого творці зникають.
 3. Відсутність захисту. Покупець токена не захищений з боку законодавства через відсутність відповідних законів. Багато хто відмовляється від інвестування через таких ризиків, віддаючи перевагу надійним фондам, здатним юридично захистити клієнтів.
 4. Часті атаки хакерів. Зловмисників привертає легкість наживи, а в ролі об’єктів для удару часто виступають нові проекти. Ось чому творцям важливо приділяти максимальну увагу безпеці проектів.

На завершення варто зазначити, що криптовалюта — віртуальні гроші, призначені для купівлі-продажу товарів і послуг, що використовуються у великих масштабах. Наявність таких монет не дає власникові знижок або інших привілеїв. Випуском займаються Майнер, а не конкретна компанія.

Що стосується токена — це коін з широким функціоналом, але обмеженим масштабом застосування. Така монета може грати роль бонуса або знижки, а емітентами виступають творці ICO.

Відео про токенах простими словами:


Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector