Etherzero — хардфорк Ethereum, що це

Друга половина 2017 ознаменувалася низкою ФОРКОМ в мережі біткоіни. 1 серпня з’явився Bitcoin Cash, що вважається поки найбільш успішним відгалуженням популярної криптовалюта. 24 жовтня стало датою «народження» Bitcoin Gold. В кінці листопада став доступний Bitcoin Diamond, а 12 грудня на світ з’явився Super Bitcoin. І тепер 19 січня 2018 року трапився розкол в мережі Ethereum — другий за популярністю і вартості електронної валюти. Новий цифровий актив отримав назву Etherzero. Давайте ж дізнаємося, що особливого нам запропонує даний проект.

Передісторія появи хардфорка Etherzero

Значок Ефіріума, його назва по-англійськи і приписка

Вперше про цей проект заговорили ще в грудні 2017 року. Ходили чутки про швидку появу нової платформи, призначеної для створення смарт-контрактів. Революційну платформу повинні створити справжні професіонали, які спеціалізуються на розробці децентралізованих автономних додатків. Також, користувачі сходилися на думці, що потенційний хардфорк повинен перевершити за характеристиками оригінальну мережу Ефіріума.

На початку січня, буквально за кілька днів до появи ФОРКОМ, в мережу потрапила інформація про те, що Etherzero скасований. Згідно з відомостями, які були розміщені на онлайн-майданчику Bitcointalk, проект згортається через відсутність суспільної підтримки і визнання найбільших торгових платформ. Досить швидко ця заява видалили, однак багато користувачів сприйняли його як знак того, що «розкол» в мережі Ethereum як мінімум відкладається.

Проте вже 19 січня 2018 року на блоці під номером 4936270 офіційно відбувся хардфорк Ethereum і з’явилася нова валюта Etherzero. До цього дня про новому цифровому активі відомо дуже мало, проте нам вдалося зібрати деякі відомості.

Що обіцяють розробники Ethereum ФОРКОМ Etherzero?

Значок Etherzero на тлі хмарочосів

За заявами творців нова платформа Etherzero володіє істотними технічними особливостями:

 • в її роботі використовується дворівнева мережева система;
 • все співтовариство мережі управляється автономно;
 • при здійсненні транзакцій мережа не бере комісію;
 • перекази здійснюються практично миттєво;
 • масштабованість вище, ніж у мережі Ефіру.

Крім того, вже отримано відповідь на питання, кому нарахують Ethereum форк Etherzero. За наявними даними, 116 мільйонів токенов нової валюти отримають діючі користувачі мережі Ефіріума. Роздача монет буде проходити так само, як у випадку з Форком Bitcoin Cash. Іншими словами, якщо у людини на балансі є 12 монет Ефіру, він отримає стільки ж Etherzero. Також, творці даного цифрового активу мають намір «відкусити» приблизно 10% капіталізації Ефіру (станом на 24.01.2018 її рівень становить 101,99 млрд. Доларів). Як видно, ціль більш ніж амбітна.

Ще одним важливим фактом є те, що творці обіцяють цілковиту підтримку Etherzero з боку великих бірж. Зокрема, вже ведуться торги з використанням ФОРКОМ на майданчику Yobit. Поточні результати торгів наводять на позитивний лад. Тільки за 21 січня 2018 року курс ФОРКОМ виріс з 50 до 387 доларів за монету. Найближчим часом планується запуск торгів Etherzero на інших популярних ресурсах:

 • Poloniex;
 • Kraken;
 • Exmo;
 • Bitfinex;
 • Binance;
 • BTCTrade.im;
 • BigONE;
 • Bibox.

Крім того, в недалекому майбутньому цілком можливо безпроблемне створення Etherzero-гаманців на безлічі популярних онлайн-платформ:

 • Jaxx;
 • Ledger;
 • Bitpie;
 • Blockchain;
 • KCASH.

Ключові відмінності Etherzero від Ethereum

Значок криптовалюта Ethereum і її ФОРКОМ Etherzero

Ми дізналися, якими особливостями володіє нова валюта і що обіцяють розробники. Але щоб зрозуміти, кому віддавати перевагу — Ефіріуму або його ФОРКОМ — необхідно порівняти дві криптовалюта за ключовими показниками. Для зручності ми будемо використовувати скорочені назви активів. Зокрема, Ethereum буде позначатися як ETH, а Etherzero — як ETZ. Отже, приступимо:

 1. Загальна кількість монет. У випадку з ETH чисельність становить 97 млн. Монет. У ФОРКОМ ETZ початкова емісія складе 116 млн. Одиниць.
 2. Консенсус. В обох випадках задіюється алгоритм Pow (тобто доказ виконаної роботи).
 3. Термін генерації одного блоку. Тут Ефір трохи поступається своєму ФОРКОМ. На один блок ETH витрачається 15 секунд, а на блок ETZ — 10 секунд.
 4. Розмір блоку. Цей показник поки теж ідентичний. В обох випадках він становить 2 Мб.
 5. Наявність захисту від повторного відтворення. Чи є такий захист у мережі Ефіріума, невідомо. А ось творці ETZ запевняють, що у їх дітища такий бар’єр присутній.
 6. Перерахунок складності. У мережі ETZ складність змінюється динамічним способом. У ETH перерахунок складності йде за кожен блок.
 7. Апаратура для Майнінг. В обох випадках мається на увазі застосування графічних процесорів.
 8. Комісії за транзакцію. Як було сказано вище, у Etherzero її немає, а ось за переклад Ефіру доводиться платити.
 9. Підтримка моментальної оплати. За заявами розробників Etherzero, їх творіння може підтримувати таку приємну функцію. А ось у Ефіру її немає.
 10. Підтримка мастернод у Ефіру відсутня, а у його ФОРКОМ є.
 11. Масштабування в мережі Ефіріума є дозованим. У мережі ФОРКОМ його значення перевищує позначку в 10000 тр / сек.
 12. Нагорода за видобуток блоку. Тут Ефір трохи перевершує свій форк. Зокрема, за один блок ETH Майнер дається 3 монети, а за блок ETZ буде видаватися тільки 2. Але з урахуванням того, що генерація блоку в мережі Etherzero проходить швидше, зазначена різниця буде непомітною.

З інших важливих фактів можна виділити деякі обмеження на торгівлю Etherzero (вони потрібні для захисту від DDOS і є тимчасовими):

 1. Брати участь в торгах можна тільки при наявності як мінімум однієї цілої монети ETZ.
 2. Для побудови смарт-контракту необхідно мати на балансі мінімум 101 ETZ.
 3. З одного облікового запису можна вести обмежену торгівлю в одному блоці. Якщо сума угод перевищить заданий ліміт, доведеться чекати появи наступного блоку. Тільки тоді система дозволить вам відновити торгівлю.

Поточна ситуація і експертні думки з приводу ФОРКОМ Etherzero

Значок Etherzero на тлі природи

На даному етапі значна частина кріптовалютного спільноти відноситься негативно до нового цифрового активу. Наприклад, команду електронного гаманця MyEtherWallet не влаштовують такі моменти:

 • відсутність доступу до вихідного коду мережі;
 • майже повна анонімність розробників (поки є лише імена в White Paper);
 • відсутність відомостей про наявність ліцензії у проекту.

Крім того, в мережі вже можна знайти шкідливі .exe файли, які нібито належать до ФОРКОМ Etherzero. З цієї причини команда MyEtherWallet настійно не рекомендує завантажувати і, тим більше, встановлювати на комп’ютер або інший девайс програми, пов’язані з новою валютою. Також, в інтернеті можна знайти багато фейковий «офіційних» сторінок Etherzero, головна мета яких полягає в привласненні особистих даних користувачів і їх коштів. Від відвідування цих ресурсів теж необхідно утримуватися.

Що стосується анонімності творців, то поки деякі сервіси вибудовують лише теорії, що дозволяють хоч трохи відкрити завісу таємниці. Зокрема, на платформі 7Labs з’явилися відомості, що зв’язують hardfork Etherzero з ігровою розробкою SmartPlay.tech. На користь цієї теорії говорить заяву SmartPlay.tech, зроблене 15 січня. У ньому розглядався варіант активації свого ФОРКОМ Ефіріума, здатного вирішити проблеми надмірної завантаженості оригінальної мережі. Цілком можливо, що висунута теорія виявиться правдивою і незабаром підтвердиться, але поки це лише припущення.

Якщо говорити в загальному про теперішню ситуацію з хардфорком Ethereum Etherzero, то поки виконується робота по релізу токенов і запуску нодов мережі. Незабаром повинен здійснитися запуск офіційного пулу для Майнінг і оглядача блоків.

Робити будь-які прогнози щодо майбутнього описаного ФОРКОМ поки рано. Розробники запевняють, що вони створили Etherzero з кращими намірами, щоб зробити використання криптовалюта максимально зручним. Вийде у них або немає, ми дізнаємося зовсім скоро.

Більше детальної інформації про практичні спробах розібратися в мережі Etherzero і зробити відповідний гаманець в відео нижче:


Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector