Скільки Сатоши в біткоіни Кеш, і як працює BCC / BCH

Що за криптовалюта

Біткоіни Кеш — це хард форк біткоіни. Іншими словами — це оновлення мережі BTC, яке призвело до розколу на два ланцюжки. Однак, не варто думати, що це сталося через недоробки команди або якоїсь помилки. Така дія є цілком усвідомленим і узгодженим.

Навесні 2017 року блокчейн Bitcoin був настільки перевантажений, що транзакції могли проходити по дві доби, а найбільша комісія тоді досягла півтора біткоіни. Перед розробниками постало питання, як вирішити цю проблему, щоб користувачі не розбрелися по іншим криптовалюта?

Минуло впровадження софт-Форк Segregated Witness, яка створила так званий розширений блок. Тим не менш, це не допомогло. Тому, раніше програміст Facebook, Аморі Січе, зібрав невелику команду і запропонував зробити розгалуження в мережі.

Така ідея виникла через те, що команда Bitcoin не хотіла збільшувати його блок до 8 мегабайт, хоча саме це і вирішило б проблему зі швидкістю транзакцій. Більшість великих Майнер мережі виступили за, тому 1 серпня 2017 року відбулося розкол на два ланцюжки.

Як працює біткоіни Кеш

В цьому плані ніяких відмінностей немає: криптовалюта повністю побудована на блокчейне. Всі знають, що це якась ланцюг блоків, але не так багато користувачів розуміють, як саме вона функціонує.

По-перше, всі транзакції записуються в блоки. Завдяки цьому можна перевірити, чи дійсно відправник має на своєму балансі кількість біткоіни Кеш, яке він хоче передати одержувачу.

По-друге, всі блоки нерозривно пов’язані. Так, новий блок містить в собі скорочений хеш попереднього. Це також допомагає підтверджувати транзакції, але крім цього, дозволяє захистити всю мережу від атак.

Через те, що блоки пов’язані, зловмисникові доведеться атакувати відразу всю мережу. Якщо він спробує замінити або зламати лише одну частинку, то попередній і наступний блоки відразу ж виправлять помилки.

Два чоботи — не пара

Оскільки біткоіни Кеш вийшов з блокчейна біткоіни (деякі навіть називають його таким собі «відростком»), по більшій мірі він дуже схожий на нього. Тим не менш, є ключові відмінності, через що ці дві монети можна назвати однаковими.

Спочатку про однакових рисах. BCH має таку ж максимальну емісію в 21 мільйон монет. Але варто розуміти, що це не конкретно встановлений розмір якоюсь людиною. Така сума з’явилася через принципів винагороди за Майнінг.

Перша нагорода склала 50 BTC. Розробники (або один — головний) встановили, що кожні 210 тисяч блоків він буде зменшуватися вдвічі. На сьогодні вона вже становить 12.5 BTC. Оскільки BCH вийшов з блокчейна BTC, то виплата нагороди відбувається за ідентичним принципом. Через те, що нагорода постійно стає менше, і було вирахувано, що максимальна емісія складе 21 мільйон.

Bitcoin Cash зашифрований алгоритмом хешування SHA-256. Це має значення для Майнер. Саме від алгоритму залежить, яке обладнання буде основою Майнінг, і наскільки він буде хибним. SHA-256 вимагає дуже багато обчислювальної потужності. Більш того, на блок має йти приблизно 10 хвилин. Тому сьогодні Майнер потрібно дуже продуктивне обладнання.

Консенсус захисту також збігається. Proof of Work, він же — доказ роботи, має на увазі використання обчислювальної потужності комп’ютера для досягнення мети Майнінг. Підтвердженням цієї роботи будуть надані Шейру, і звичайно ж — вирішене блок.

Якщо говорити про відмінності, то звичайно ж, в першу чергу варто виділити розмір блоку. На момент розколу він становив 8 мегабайт, замість 1 у BTC. Але останнє оновлення на початку травня призвело до того, що у Bitcoin Cash він становить вже 32 мегабайта. Це дуже сильно прискорює обробку транзакцій, але в той же час збільшує загальний розмір блокчейна.

Друга істотна відмінність — це частота зміни складності. На Bitcoin це відбувається кожні 2016 блоків, що еквівалентно приблизно двом тижням. Але у біткоіни Кеш вона змінюється через кожні 6, на які в середньому має йти 12 годин. Але також, як і у BTC, вона може знизитися, якщо на 6 блоків витрачено більше 12 годин, або загальний хешрейт мережі впаде.

Крім іншого, можна відзначити, що розробники постаралися впровадити якісний захист від стирання транзакцій і повторної витрати. Ці дві проблеми могли дуже сильно вплинути на криптовалюта, оскільки адреси гаманців були дуже схожі. Але було проведено своєчасне оновлення, тому користувачі лише на початку роботи кілька разів зіткнулися з цим.

Маленька частинка — зручна оплата

Bitcoin замислювався як основна валюта майбутнього. Bitcoin Cash прагне до тієї ж мети, але спочатку на шляху могли бути труднощі. Через обмежену і щодо маленької емісії одна монета коштує дуже дорого. Так, на момент написання статті (27 червня 2018), BCH оцінювався в 706 доларів.

Уявіть, що вам потрібно купити коробок сірників, який стоїть два центи, але у вас в руках є злиток золота, ціна якого 706 доларів. Відокремити маленьку піщинку для оплати буде неймовірно складно, та й ваги для цього в магазині відсутні.

Але криптовалюта існують в цифровому вигляді, тому і ділити їх на частини набагато простіше. Більш того, вони володіють вагомою перевагою над фіатнимі грошима: їх можна ділити не тільки на соті частини, а й на мільйонні.

Складова частина BCH, як і у BTC, називається Сатоши. Відповідно, в одному біткоіни Кеш 100 мільйонів Сатоши. Якщо вам цікаво, то в 1 BCH приблизно 11 мільйонів Біткоіновскіх Сатоши. Таким чином, найменша частина Bitcoin Cash сьогодні стоїть 706 мільйонних долара. При такому розподілі набагато простіше проводити будь-які мікроплатежі.

підтримка

Згідно з даними Coinmarketcap, ринок налічує вже близько півтори тисячі криптовалюта. При такій кількості новий проект цікавить користувачів тільки якщо він має унікальну ідею. Біткоіни Кеш такої не має, але відразу ж вийшов в топ-5 за всіма показниками, має загальний хешрейт в 4.4 EHash / s і приблизно 50 тисяч унікальних транзакцій щоденному (дані з bitinfocharts).

Це пов’язано лише з тим, що BCH cмог вирішити проблеми BTC з масштабністю. Середній час на транзакцію — близько 20 хвилин, а середня комісія — всього 1 цент. Це лише стимулює використовувати дану криптовалюта. Таким чином, її додали до свого списку більшість гаманців і бірж різного рівня.

перспективи

Подальший розвиток і рейтинг BCH залежать від того, як швидко команда Bitcoin буде вирішувати його проблеми. Адже біткоіни Кеш тримається в топі тільки тому, що обходить свого «старшого брата» по зручності проведення транзакцій.

Можливо, після виправлення цих проблем Bitcoin Cash все-одно буде тримати свої позиції. Однак це малоймовірно, оскільки навіть при сьогоднішньому розкладі багато йому не довіряють. А при поліпшенні мережі Bitcoin багато користувачів просто покинуть BCH.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector