Сутність і доцільність Майнінг Bitcoin cash на відкритих

Сутність GPU Майнінг

Видобуток криптовалюта з використанням графічних процесорів — один з найпопулярніших способів. Крім карт можна використовувати центральний процесор, FPGA або ASIC Майнер. Але ЦП не має достатньої швидкості, FPGA складні в налаштуванні, а ASIC не кожному доступні. Тому відеокарти використовуються багатьма Майнер.

Майнінг — це рішення складних математичних функцій, які закладені в алгоритмі криптовалюта. Завдяки цьому відкриваються нові блоки, а Майнер отримують в нагороду монети, які в мережі вважаються новими. Оскільки людський мозок не здатний обробити таку кількість інформації за короткий проміжок часу, на допомогу приходить комп’ютерне обладнання.

Графічні процесори спочатку заточені під тривале виконання повторюваного завдання, якої Майнінг і є. Вони мають високу швидкість хешування (рішення функцій), що і дозволяє їх використовувати у видобутку блоків таких монет, як BCH.

Показники впливу на Майнінг

Перш, ніж починати цей процес, потрібно знати, який алгоритм має криптовалюта, яка у неї складність і загальний хешрейт. Таким чином, ви зможете правильно підібрати обладнання, а також дізнатися, скільки саме відеокарт бажано придбати для ефективності.

BCC / BCH заснований на SHA-256. Даний алгоритм полягає у формуванні значення фіксованого розміру з маси довільних даних. Існує лише одне правильне рішення, і знайти його можна тільки шляхом перебору всіх можливих. Таким чином, для цього потрібна хороша швидкість відеокарти.

Складність залежить від двох показників. Перший — це час, який витрачається на рішення блоку. Біткоіни Кеш розроблений таким чином, щоб на один блок йшло близько 10 хвилин. Якщо часу йде більше — складність падає, менше — зростає. Однак, мережа працює стабільно, тому витрачається якраз близько 10 хвилин, через що складність поступово зростає.

Другий, ключовий для всього Майнінг — хешрейт мережі. Швидкість рішення блоку залежить від того, скільки потужності йде для цього. Відповідно, чим більше Майнер, тим вона вища. Кількість здобувачів створює хешрейт. Оскільки блок повинен вирішуватися за 10 хвилин, складність коригується під загальний хешрейт, щоб завдання не виконувалися дуже швидко, або довго.

У сукупності це призводить до появи мінімальних вимог до обладнання для Майнінг. Так, 10 років тому мало хто цим займався. Хешрейт був низьким, тому складність не росла, і можна було Майні на старих комп’ютерах. Сьогодні це дуже популярний рід діяльності, тому потрібно мати хорошу відеокарту.

Як визначитися з виробником

Напевно, одвічне протистояння — Radeon або Nvidia? Перед геймерами це питання постає постійно. Часто віддають перевагу останній, оскільки вона трохи швидше і показує найкращий кількість кадрів в секунду в іграх. Але в Майнінг є свої нюанси.

Справа в тому, що виробники ігор дозволяють вибрати між двома картами різних виробників навіть в рекомендованих вимогах, і це не особливо позначиться на якості. Криптовалюта також можна добувати будь-, але ефективність може постраждати. Під кожну монету радять вибирати певного виробника.

Крім того, варто враховувати швидкість карти і її ціну. Один з головних показників — прибутковість видобутку. Грубо кажучи, вона залежить від того, скільки буде коштувати кожен витрачений MH / s. Тобто, чим він дешевше, тим швидше окупиться карта.

Насправді, виробник не сильно має значення. Адже відеокарти дійсно сьогодні багато хороші. Для біткоіни Кеш самі Майнер радять використовувати Radeon, оскільки їх графічні процесори мають більше ядер. Тим не менш, ви можете вибрати Nvidia і нічого не втратите. Головне правильно вирахувати прибуток.

характеристики відеокарти

Як ви розумієте, показники швидкості і прибутку за MH / s не єдине, що варто враховувати при виборі відеокарти для Майнінг. BCC / BCH, як уже було сказано, має високу складність і вимогливий алгоритм. Тому вибрати аби-яку карту не доцільно. Важливі наступні критерії:

  • обсяг відеопам’яті (більше — краще);
  • розрядність шини (не менше 256 біт);
  • тип пам’яті (GDRR5 або HDR переважно);
  • система охолодження;
  • тип харчування;
  • можливість розгону.

Здається, що при всьому цьому краще вибрати одну з найкращих відеокарт, на зразок Nvidia Titan X, і тоді вигода буде колосальною. Однак це помилкова думка. Ефективність дійсно буде найкращою, але ось прибутковість просяде через високу вартість цього обладнання.

Для Майнінг сьогодні радять використовувати відеокарти Radeon RX 570, 580 і Fury X, а також Nvidia GeForce GTX 1050, 1060 і 1080. Період окупності між ними різниться приблизно в 30 днів. Природно, з цього списку карти новішого покоління краще, однак, не забувайте враховувати ваші фінансові можливості.

початок видобутку

Поставтеся до Майнінг Bitcoin Cash, як до Золотому Граалю. Незважаючи на високу конкуренцію і складність, правильна настройка призведе до хорошого заробітку. Перш за все варто розуміти, що видобуток криптовалюта — це бізнес. Значить потрібно скласти бізнес-план, розрахувати витрати і окупність.

Другий етап — купівля обладнання. Ви вже знаєте, як це зробити. Для більшої впевненості можете скористатися порадами експертів або попросити їх допомогти з вибором. Не забувайте, що крім відеокарти, потрібно придбати і інші складові комп’ютера, які повинні бути сумісні як з картами, так і з Майнінг.

Третє — налагодження операційної системи. По суті, вам потрібно видалити або відключити непотрібні програми, а споживання ресурсів відеокарти відкотити до мінімуму, щоб повністю спрямувати їх на видобуток біткоіни Кеш.

Фінальний етап — це вибір пулу і настройка програми Майнера. Добрими майданчиками для BCH вважаються ViaBTC, Antpool і BTC.com. Після реєстрації завантажуєте cgminer (для Radeon) або cudaminer (Nvidia) і приступаєте до його налаштуванні.

Для цього потрібно створити текстовий документ в папці з програмою і задати в ньому такі дані:

  • назва файлу запуску (cgminer або cudaminer відповідно);
  • адреса пулу (-о і його ip);
  • ім’я користувача та робочого через точку (наприклад, miner.worker).

Зберегти файл у форматі bat. Запуск Майнінг потрібно починати через нього. Якщо будете включати саму програму, то доведеться щоразу ставити всі параметри, що не зовсім зручно.

Один в полі не воїн

Багато хто цікавиться, чи можна добувати криптовалюта на одній відеокарті? По суті, це можливо. Вам необов’язково збирати ферму з 10 карт, щоб Майні. Вистачить і однієї, але прибутковість впаде. Хіба що не вийде запустити цей процес на інтегрованої відеокарти, оскільки вона дуже слабка.

Але якщо говорити про видобуток біткоіни Кеш, то однієї картки буде мало. Так, ви зможете підключитися до пулу і почати процес видобутку. Але не забувайте про величезну конкуренцію. Нагорода буде поділена. У кращому випадку, ви отримаєте хоча б мінімальні копійки за свій внесок, а в гіршому — вигода буде нульовий. Якщо бути точним, то від отриманої нагороди все піде на оплату електрики.

доцільність

Чи можна Майні біткоіни Кеш на відкритих? Один експерт скаже так, другий — ні. Слова користувачів на форумах взагалі кардинально відрізняються. Останнім часом побутує думка, що видобуток криптовалюта на GPU давно мертва. Проте, Ethereum активно Майні саме на картах, більш складні монети також піддаються Майнінг.

BCC / BCH можна добувати за допомогою графічних процесорів. Звичайно, як вже було сказано, однією відеокарти буде мало. Але якщо зібрати хоча б мінімальну ферму з 4 GPU, то ефективність дозволить виходити в плюс.

Переваги і недоліки

Позитивні риси видобутку біткоіни Кеш на відеокарті в тому, що складність видобутку змінюється кожні 6 блоків, замість 2016 на біткоіни. Оскільки вона може знизитися, а не тільки вирости, коригування проходить набагато частіше. Це добре не тільки для ефективності Майнінг, але і для самого обладнання. Різких змін в навантаженні набагато менше.

Крім цього, видобуток BCH більш доступна на відкритих, ніж BTC. У останнього набагато вище хешрейт і складність. Майнінг Bitcoin займається безліч великих компаній, а кращі хмарні сервери здають для цього потужності в оренду. Тому він вже не так просто піддається маленьким домашнім фермам.

Серед недоліків можна виділити високу початкову вартість і необхідність постійно оплачувати рахунки. Хоча це більше виходить із загальних недоліків Майнінг. Що стосується конкретно біткоіни Кеш, то він все ще має недоробки. Останні оновлення внесли деякі поправки, але нестабільна коригування складності все ще трапляється.

висновок

Добувати біткоіни Кеш на відкритих можна. Вам потрібно тільки правильно вибрати обладнання та контролювати навантаження на нього. Ймовірно, що в домашніх умовах ви не заробите мільйони, проте отримати додаткові 100-200 доларів в місяць є всі шанси.

Вдалого Майнінг!

До скорого!

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector