У Барклайс вважають, що біткоіни досяг свого піку

Деякі експерти, аналізуючи недавній спад ціни біткоіни з позначки в 20 тисяч доларів, переконують, що цей цифровий актив все ще перебуває в пошуку своєї стабільної вартості. Інші аналітики запевняють, що біткоіни завжди був «бульбашкою», який нарешті лопнув і тепер ціна криптовалюта стрімко рухається до нуля. Що відбувається насправді з вартістю крипти спробували розібратися авторитетні експерти з знаменитого банку Барклайс (Barclays).

Попит на Bitcoin викликаний страхом?

Значок біткоіни на вершині гори

Серед кріптовалютних інвесторів є таке поняття як FOMO — Fear of missing out, що в перекладі з англійської мови означає «страх упустити момент». Експерти з Барклайс стверджують, що небувалий попит на біткоіни, який ми спостерігали в 2017 році, був викликаний саме ефектом FOMO. Багато трейдерів пішли загального настрою, побоявшись втратити можливість купити біткоіни на вигідних умовах, і, ймовірно, тим самим викликали короткостроковий стрибок ціни.

Згідно з даними стратегічного відділу Барклайс, саме цей ефект послужив однією з головних причин зростання ціни біткоіни, але з тих пір інвестори трохи заспокоїлися і більше не прагнуть купити криптовалюта на «хайп». Ці дані були опубліковані в дослідженні банку Барклайс від 3-го квітня 2018 року.

Витяг з дослідження пояснює, що після аналізу цих даних разом з результатами теоретичного моделювання та опитуваннями було встановлено — на відміну від 2011 і 2013 років, останній стрибок вартості біткоіни досяг піку і спекулятивний інтерес до цього активу тепер буде постійно знижуватися. З цієї ж причини зараз багато трейдерів з великими сумами біткоіни на руках, тому вони диктують правила попиту і пропозиції, викликаючи своїми діями «ведмежий» тренд на ринку.

Графік попиту на біткоіни
Графік, що відображає попит на біткоіни і обсяги його продажу

Згідно з графіком на скріншоті, попит, що спостерігався до 2015 року (світло-блакитна лінія), викликав зростання ціни BTC. За цим дією пішла розпродаж капіталу (обсягу) інвесторів (темно-блакитна лінія). Графік також відображає, що обидві змінні рухаються в тандемі з 2015 року. Така ситуація дає передумову для виведення, що лінія загального обсягу викликає спекулятивний ажіотаж.

Після публікації цього дослідження, експерти Барклайс також спробували дати прогноз, як складеться ситуація зі спекулянтами в найближчому майбутньому. Минулі скачки ціни біткоіни в 2011, на початку і в кінці 2013 року стали провісниками драматичних падінь вартості на 93%, 70% і 86%, відповідно. Однак за коллапсами знову пішов підйом вартості на новий рівень у всіх трьох випадках.

Але також вірно, що в кожному з цих випадків хайп не був таким активним і поріг входження для нових інвесторів залишався досить високим. Зараз ситуація кардинально змінилася, тому експерти впевнені, що спекулятивна фаза торгівлі криптовалюта на «хайп», разом з волатильними стрибками вартості BTC, вже пройшла остаточно.

Також банк опублікував цікаву аналітику, згідно з якою топова вартість всіх криптовалюта на ринку може коливатися в межах між 660 і 780 млрд USD. Згідно іншого джерела — Coinmarketcap, перед спадом ринку на початку січня 2018 року загальна вартість сотень цифрових активів досягла цінового піку в розмірі $ 830 млрд.

До побачення, спекулянти на Bitcoin!

Аналітики з Барклайс також вірять, що зростаюча популярність цифрових активів, наприклад, біткоіни і Ефіру, може послужити причиною зниження спекулятивної торгівлі в майбутньому. Банк привів цікаву статистику, згідно з якою, з кожним роком все більше людей прагнуть дізнатися про кріптоінвестіціях і біткоіни, зокрема.

Так, в США 60% населення відчувають інтерес до торгівлі BTC, в Японії — 88%, 90% — в Південній Кореї, 64% — в Канаді. У зв’язку з цим стає зрозуміло, що спекулятивна торгівля вже не буде такою успішною і така поведінка трейдерів буде спостерігатися все рідше, як і раптові скачки зростання цін біткоіни і інших монет.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector