Уоррен Баффет і його слова про біткоіни: чи варто вірити великому інвестору

Заява

Згідно з даними, під час лекції один зі студентів запитав його, що Уоррен Баффет думає про технології блокчейн. Баффет сказав, що технологія блокчейн не підходить під його інвестиційні критерії, в той час як сам біткоіни він вважає міхуром, аналогічним тому, який люди бачили в інтернет-компаніях 90-х років.

«Біткоіни нічого не виробляє і не має матеріальної цінності» — цитата з його заяви щодо біткоіни. Чи означає це, що один з найбільших інвесторів старої школи вважає, ніби вся технологія — це тупикова гілка? Або його прогноз стосувався виключно поточної ситуації ринку криптовалюта?

Розглянемо, чому Баффет не інвестує в волатильний біткоіни і не рекомендує робити це іншим великим інвесторам.

Критерії інвестиційної цінності

Інвестиційні критерії Уоррена Баффета включають в себе більше 150 різних пунктів, тому перед тим як він вкладається в великі компанії, команда аналітиків надає йому повноцінний звіт щодо кожного з нас цікавлять його пунктів. Однак з самого початку його критерії базувалися на одних і тих же принципах, які і роблять його найбільшим інвестором:

  • «Інвестуй в бізнес, який розумієш». На поточному етапі блокчейн залишається за межею розуміння більшості класичних інвесторів, а фундаментальна і технічна прив’язка далека від розуміння навіть для більшості в співтоваристві;
  • «Інвестуй в недооцінений бізнес». На поточному етапі все криптовалюта, засновані на технології блокчейн, якщо і не вважаються переоціненими, то їх зростання і поточну вартість явно не можна назвати «заниженою»;
  • «Інвестуй в бізнес, на який можеш вплинути». При всій повазі до важелів тиску Баффета, він не може вплинути на розвиток або поширення технології блокчейн і криптовалюта біткоіни зокрема;
  • «Інвестуй в бізнес, який виробляє реальні блага». Якщо не брати до уваги Berkshire Hathaway, то все інвестиції Баффета знаходяться в реальному, а не фінансовому секторі економіки.

Значення заяви Баффета

Якщо розглядати заяву Уоррена Баффета і порівняти з його інвестиційною діяльністю протягом усіх років, то можна помітити, що він:

  • жодного разу не брав участі у великих спекулятивних операціях щодо торгівлі доларом;
  • довгий час уникав інвестувати в проекти інформаційної спрямованості. Та й сьогодні в його портфелі не більше 0.1% активів в акціях комп’ютерної сфери;
  • передбачив кризу доткомів, однак не передбачав подальшого розвитку всієї інтернет-індустрії і сучасного розвитку комп’ютерного бізнесу.

З усього цього можна зробити висновок, що його короткостроковий прогноз щодо біткоіни може виявитися і вірним, однак він не робив категоричних заяв з приводу всієї технології блокчейн.

А відсутність його інтересу до інвестування в цю технологію пояснюється його головним принципом: «інвестуй тільки в той бізнес, який розумієш».

Нагадаємо, що з кінця 90-х Баффет практично перестав інвестувати у великі компанії, так як вважає, що «золота ера інвестування» пройшла, і компанії, які представляють для нього серйозний інтерес, занадто дорогі і нестабільні.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector