З чого складається Асік майнер — підбір комплектуючих

Знаючи, з чого складається Асік, кожен майнер зможе зібрати пристрій своїми руками, виконати незначні ремонтні роботи або вдосконалити апарат. Для вирішення поставленої мети потрібні наступні складові — бажання, вільний час і гроші, які необхідні для покупки основного обладнання. Відразу відзначимо, що простіше придбати майнер, який готовий до експлуатації і має високу окупність. З іншого боку, наявність навичок в електротехніці і пайку дозволяє самостійно зібрати пристрій. Але про все докладніше.

Купувати комплектуючі для ASIC-miner або купувати готовий апарат?

Два готових Асіка стоять на килимі

Перед початком роботи важливо розібратися в плюсах і мінусах самостійного виготовлення (ремонту) Асіка.

перевагинедоліки
Витрати на складання
обладнання можуть бути нижче, ніж покупка готового Асіка.
При відсутності базових
знань на реалізацію задуманого може піти багато часу.
з’являється можливість
збирати Асік-майнер поступово — купувати чіпи, потім кулери, робити корпус і
так далі. В цьому випадку можна вкладати гроші в міру їх появи.
Для виконання роботи
потрібні знання в електротехнічної сфері і програмуванні. Важливо розуміти,
з чого складається Асік і з розумом підійти до вибору вузлів апарату.
Швидкість збірки і початок
видобутку криптовалюта залежить від активності Майнера, який збирає апарат.
При замовленні комплектуючих
деталей з-за кордону можливі затримки, через що процес складання може
затягнутися.
Легкість оптимізації ASIC-пристрої.
При необхідності можна додати чіпів, замінити вентилятори, встановити новий
блок живлення або виконати іншу роботу.
Асік-Майнер швидко
застарівають. Якщо витратити кілька місяців на пошук деталей і складання
апарату, після пуску він може виявитися марним.
При виході з ладу
будь-який з деталей з ремонтом не виникає труднощів, адже майстер сам збирав
пристрій і знає його особливості.
знайти нові
комплектуючі вузли для Асіка — важке завдання, тому часто використовуються б / у
деталі. У такій ситуації важко розраховувати на високу продуктивність.
Підвищення кваліфікації.
Збирання або ремонт дозволяють краще розібратися з можливостями
Асіка і перспективами його оптимізації.

Якщо розглянуті вище недоліки не лякають, в голові присутній необхідний пакет знань для складання Майнера, а в гаманці — необхідна сума, можна приступати до роботи.

З чого складається Асік-майнер?

Плати готового Асік Майнера

Перший крок у створенні ASIC-miner — вивчення його конструктивних особливостей і принципу дії. Завдання Асіка полягає у вирішенні певних завдань, що дозволяють знаходити блоки в кріптовалютной мережі. Залежно від алгоритму роботи (SHA-256, X11, Scrypt) Асік-Майнер добувають ту чи іншу криптовалюта. Наприклад, для SHA-256 це біткоіни, для Х11 Даш, а для Scrypt — Лайткоін. Але це тільки один з варіантів — насправді їх значно більше.

Переваги Асіка в наступному:

 1. Компактність. Такі апарати займають мінімум місця в квартирі.
 2. Продуктивність. Асіка працюють набагато ефективніше, ніж відеокарта.
 3. Для підключення та початку видобутку потрібно тільки майнер і ПК.
 4. Порівняно швидка окупність.
 5. Порівняно низька споживана потужність.

Розглянуті можливості обумовлені продуманої комплектацією апарату. Розглянемо, з чого складається Асік-майнер:

 1. Спеціальні ASIC-плати, які розміщуються в блоці пристрою. Як правило, вони розташовані паралельно і обдуваються потоком повітря для відводу тепла.
 2. Чіпи (мікропроцесори) — головний виконавчий орган пристрою, який виконує математичні дії і забезпечує швидку видобуток блоків цікавить кріптовалютной мережі.
 3. Блок пам’яті — елемент апарату, який гарантує його працездатність і виконання покладених завдань.
 4. Блок живлення. Призначення блоку полягає в перетворенні побутового напруги 220 Вольт в постійний струм, яким харчуються внутрішні елементи схеми Асік-Майнер. При виборі блоку живлення важливо орієнтуватися на його потужність.
 5. Кулери. Не секрет, що в процесі роботи комплектуючі для Асіка (в першу чергу мікропроцесори) перегріваються. Щоб виключити ризик поломки дорогого пристрою, встановлюються вентилятори. Їх кількість різниться залежно від комплектації пристрою — від одного до чотирьох. Крім того, на мікропроцесорах встановлюються алюмінієві радіатори, які приймають на себе тепло і збільшують тим самим площу обдування.
 6. Роз’єми. Не секрет, що готовий ASIC-майнер (куплений або зібраний своїми руками) потрібно підключити до локальної мережі і блоку живлення. Для цих цілей якраз і застосовуються роз’єми. При самостійній збірці (так і в готових пристроях) для підключення до Мережі застосовуються Ethernet-порти.
 7. Кожух. При особистому виготовленні Асіка корпус може бути будь-яким. Головні вимоги — можливість відводу стороннього тепла і стійкість до механічних впливів. Що стосується готових Асіка, виробники роблять коробки з алюмінію, що забезпечує відмінний теплообмін і відрізняється стійкістю до ударів.

Знаючи, з чого складається ASIC-miner, можна приступати до пошуку комплектуючих деталей і його збірці (ремонту). Перед початком робіт важливо визначитися з переліком деталей, намалювати схему підключення і знайти відповідних постачальників. При виборі останніх варто орієнтуватися на наступні критерії — репутація, вартість товару і швидкість доставки. Чим швидше дійдуть деталі, тим краще.

При монтажі Асіка в житловому приміщенні варто вирішити питання з шумоізоляцією. Тут в розпорядженні два варіанти:

 1. Придбати безшумні вентилятори. Рекомендується орієнтуватися на їх потужність, щоб виключити перегрів мікропроцесорів.
 2. Купити або зробити своїми руками шумоїзолірующий бокс. Це спеціальна коробка, обшита шумо- і віброізоляційна матеріалом, переважна заглушити надмірні звуки від апарату.

З чого починається пошук комплектуючих для ASIC-miner?

Внутрішній устрій Асіка

Проблеми з покупкою деталей для Асіка, як правило, пов’язані з поспіхом і бажанням людини швидше зібрати або відремонтувати пристрій. В результаті замовляються комплектуючі, які мають низьку якість або високу ціну. Не секрет, що купити дешевий товар в Росії не вийде, адже він у перекупників. Останні заробляють на перепродажі, тому піднімають ціну на 80-100%. Щоб уникнути надмірних витрат, варто замовляти деталі безпосередньо — найчастіше з Китаю. Головне відразу уточнювати терміни доставки і можливість обміну в разі отримання вироби з браком (таке трапляється).

Також варто врахувати наступне:

 1. Без знань в радіоелектроніці, електричної частини і пайку за ремонт або складання братися не варто. Майстер повинен знати, куди і як вставляти ту чи іншу деталь. Крім того, готовий майнер потрібно налаштувати, а для цього знадобляться навички програмування. Якщо залучати до роботи сторонніх фахівців, важливо врахувати потенційні витрати. Можливо, буде дешевше купити готовий майнер або відразу віддати його фахівцям в разі поломки.
 2. Щоб знайти комплектуючі для ASIC-miner, доведеться потрудитися і витратити чимало часу на спілкування з продавцями. При замовленні мікросхем важливо бути впевненим у своєму виборі, адже чіпи коштують дорого, а повернути їх не завжди вдається.
 3. Багато майстрів при складанні Майнера «спалюють» мікропроцесори під час тестування, намагаючись «вичавити» з них максимальну потужність. Ось чому без знання принципів монтажу і налагодження Асіка не варто ризикувати з купівлею комплектуючих деталей для зборки або ремонту — краще брати готове пристрій або залучати професіоналів.
 4. Якщо прийнято рішення на користь збірки, варто діяти без зволікань. Ситуація в кріптовалютной мережі постійно змінюється, випускаються нові Майнер, підвищується складність видобутку. Якщо затягнути з ремонтом або монтажем на кілька місяців, робота не буде корисною, а сам майнер перестає показувати належну ефективність.

Вибираємо головні комплектуючі для Асіка — чіпи

Дві плати для подальшого складання Асіка

Найбільш дорогим і важливим елементом ASIC-Майнера є чіпи (мікропроцесори). При виборі варто орієнтуватися на наступні критерії — ціну, швидкість поставки, виробника і хешрейт. Для підвищення ефективності Асіка потрібно покупка декількох чіпів. Наприклад, в готових ASIC-Майнер кількість мікропроцесорів може становити більше сотні одиниць.

Виділимо основні варіанти:

ВМ +1387Популярний чіп, створений
розробниками Bitmain по 16-нм технології. Саме він лежить в основі
пристрою Bitmain Antminer S9. На поточному етапі це кращий чіп (в співвідношенні
«Ціна-якість») для видобутку біткоіни.
ВМ1485На відміну від минулого
мікропроцесора, ВМ1485 «заточений» під видобуток криптовалюта на алгоритмі Scrypt. В
Зокрема, сьогодні чіп застосовується в моделі згаданого вище виробника Antminer L3 +.
A5 DashMaster
ASIC
Спеціальний мікропроцесор,
який розроблений для вирішення завдань на алгоритмі X11.
Відповідно, його використовують для Майнінг Dash.
DW1227Надійний чіп, який
є розробкою ще одного відомого виробника Асіка — компанії Ebit.
Мікропроцесор виготовлений по 14-нм технології і відрізняється збільшеним
хешрейтом.

Якщо порівнювати розглянуті вище чіпи, краще віддати перевагу перших двох варіантів. Проблема в тому, що виробник не продає мікропроцесори як окремий пристрій, тому доведеться шукати вироби на руках у інших Майнер. Варто зазначити, що компанії-розробники Асіка ведуть активну роботу по вдосконаленню чіпів і незабаром з’являться 7-нанометрові процесори. Як результат, старе обладнання може виявитися неактуальним. Ось чому при покупці комплектуючих деталей і збірці пристрою важливо діяти без зволікань.

В процесі проходження цього етапу можливі наступні проблеми:

 1. Мікропроцесори коштують дорого, тому важливо заздалегідь розрахувати окупність. Якщо вартість криптовалюта буде рости, підвищується і рентабельність її видобутку. У зворотній ситуації витрати на Асік-майнер будуть окупатися більше часу.
 2. Придбати нові чіпи практично нереально — доведеться задовольнятися б / у виробами. При цьому гарантії їх справності немає.
 3. Навіть при оперативної збірці на пошук комплектуючих і складання апарат йде 1-2 місяці.
 4. Якщо купувати нові деталі, вони часто продаються партіями (по 100 і більше штук). У такій ситуації потрібно продумати, куди їх дівати в майбутньому і чи варто витрачати гроші.
 5. При створенні Асіка з нуля перед очима повинна бути схема із зазначенням точного числа плат і мікропроцесорів, з особливостями підключення плат, блоку живлення і іншого устаткування. Важливо відразу знайти ПО, яке підійде для настройки Майнера.

Витрати на придбання одного чіпа можуть відрізнятися — від 30-50 доларів за одиницю і більше. Не менш 100-150 доларів піде на покупку решти комплектуючих і їх установку.

Інші комплектуючі для Асіка і тонкощі вибору

Блок живлення для Асіка на килимі

При покупці інших деталей для ASIC-miner варто врахувати наступне:

 1. Корпус повинен мати достатній обсяг для оптимального обдування чіпів.
 2. При виборі вентиляторів важливо орієнтуватися на продуктивність. У промислових кольорів цей параметр становить 100-150 кубів за годину. У той же час як на готових Асіка стоять вентилятори з параметром 300-400 «кубів». Щоб уникнути перегріву обладнання, кількість кольорів можна збільшити до трьох-чотирьох. Якщо Асік буде встановлюватися в квартирі, рекомендується брати вентилятори з мінімальним рівнем шуму.
 3. Блок живлення можна купити готовий або зібрати самостійно. Головний критерій — потужність, яка повинна бути на 15-20 відсотків вище, ніж реальне споживання елементів всередині Асіка. Як варіант, можна використовувати готові блоки живлення від компанії Bitmain.

Як зібрати комплектуючі для ASIC-miner в один механізм?

Плата для Асіка крупним планом

Знаючи, з чого складаються Асіка для Майнінг, простіше купувати деталі і збирати пристрій (при необхідності). При цьому процес створення ASIC-Майнера проходить в кілька етапів:

 1. Купівля чипів. Як зазначалося, з придбанням цих вузлів виникають труднощі. На території РФ вироби не виготовляються, тому доводиться шукати щастя в місцевих або закордонних інтернет-магазинах. На цьому етапі якраз і з’являються затримки.
 2. Пошук програми. При покупці ASIC-Майнера виробник постачає готове для роботи ПО. Якщо збирати апарат по запчастинах, питання з програмою доведеться вирішувати особисто.
 3. Придбання блоку живлення. Як зазначалося вище, важливо брати виріб з запасом, щоб мати можливість оптимізації пристрою в майбутньому (наприклад, додавання чіпів).
 4. Виготовлення корпусу, покупка і установка вентилятора.

Придбання комплектуючих для Асіка — трудомісткий і складний процес, який вимагає знань, терпіння і уваги. Помилки у виборі можуть привести до втрати часу і грошей, а також до того, що готове обладнання виявиться марним для Майнінг.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector