0x криптовалюта: створення децентралізованих обмінів

Бачення 0x полягає в тому, що такі речі, як традиційні валюти, акції, облігації, окуляри лояльності, елементи відеоігор, милі авіакомпаній і багато інших, знайдуть свій шлях в блок-ланцюжок Ethereum, і коли це станеться, буде необхідно переносити ці жетони з низьким коефіцієнтом тертя. І 0x буде там, щоб надати інструменти для швидкого і легкого вирішення цієї проблеми.

Можна сказати, що команда 0x тісно пов’язана. Вона складається приблизно з 20 осіб, розподілених по всьому світу: в США, Польщі, Швейцарії, Австралії. Вся команда збирається разом раз в декілька місяців, щоб побачити, як лежить земля.

Децентралізовані або централізовані обміни

Щоб краще зрозуміти, яку проблему 0x намагається вирішити, ви повинні знати основна відмінність між централізованими і децентралізованими обмінами. В принципі, основною причиною для людей вибирати DEX над централізованим обміном є безпека.

Коли ви розміщуєте криптовалюта в централізованому обміні, такому як Coinbase, Kraken або Binance, ви повністю відмовляєтеся від своїх коштів. Коли ваші кошти надходять на біржу, ви в основному повинні довіряти їй, що вона буде тримати їх у безпеці для вас. Однак, якщо централізований обмін зламати або збанкрутує, ваш кріптовий ключ зникне.

З іншого боку, децентралізовані обміни є одноранговими і дозволяють всіх функцій і операцій замовлень проходити через смарт-контракти безпосередньо на блок-ланцюжку. Це означає, що посередника немає. Люди торгують безпосередньо один з одним і завжди контролюють свої кошти.

Однак більш висока безпека коштує дорого. В даний час децентралізовані обміни набагато повільніше і з обмеженою ліквідністю, в порівнянні з їх централізованими партнерами.

Таким чином, 0x, в основному, намагається забезпечити інфраструктурні технології для створення децентралізованих обмінів, які можуть відповідати продуктивності їх централізованих конкурентів.

Існуючі підходи до децентралізованих обмінам

Це означає, що кожен раз, коли хтось хоче публікувати, змінювати або скасовувати замовлення, він повинен оплачувати витрати на газ і створювати транзакцію. Цей метод є повністю дорогим і неефективним.

Автоматизовані виробники ринку (AMM)

Другий клас децентралізованих обмінів — AMM. З ними — замість того, щоб мати дві сторони по обидві сторони ринку, які торгують безпосередньо — обидві сторони торгують за допомогою розумного контракту. Обмінний курс, пропонований інтелектуальним контрактом, змінюється детермінованим чином в залежності від того, наскільки сильні ринкові сили знаходяться по обидві сторони від ринку.

Проте, доведено, що цей метод може піддаватися фронт-бігу і може бути доступний для гри.

державні канали

Державні канали відмінно підходять для зменшення латентності і збільшення пропускної здатності, оскільки транзакції відбуваються від блок-ланцюга. Вони ідеально підходять для денної торгівлі, але, якщо ви хочете просто купити велику кількість токенов і відразу ж використовувати їх, то зіткнетеся з великою кількістю непорозумінь при використанні державного каналу.

По-перше, вам потрібно перевести свої кошти на канал. Потім вам необхідно внести гарантійний депозит, щоб переконатися, що все поводяться чесно на каналі. По-третє, коли ви хочете перевести свої кошти з державного каналу, існує непростий період, який також необхідний для забезпечення чесності поведінки людей.

Позабіржовий резервування по мережі

0x став ініціатором позабіржового резервування, заснованого на ланцюжку розрахунків, який дозволяє користувачам транслювати ордер поза мережею і передавати тільки значення, які повинні виконуватися по ланцюжку. Це значно знижує витрати на газ, пов’язані з торговими операціями.

Це досягається завдяки так званим «ретрансляторів». Ретранслятори діють як торгова біржа, але вони не можуть виконувати угоди. Вони просто зберігають і представляють замовлення виробника в мережу. В якості компенсації за цю роботу ретранслятори отримують платежі в національній валюті 0x, ZRX, для кожної транзакції, яку вони сповіщали.

Що робить протокол 0x тим, що будь-хто може стати релеевером без спеціального дозволу 0x. Як тільки ви станете релеевером, то будете зберігати 100% всіх комісій за торгівлю на всьому тому, що ви можете створити.

управління

0x — відкрита система з декількома зацікавленими сторонами, кожна з яких має свої мотиви для інвестування і своє власне бачення майбутнього протоколу. Саме тому 0x вирішив створити децентралізований механізм управління, який використовує голосове голосування для майбутніх оновлень протоколу. Чим більше ZRX у вас є, тим сильніше ваш голос.

абстракція токена

Токсична абстракція — це функція, що дозволяє використовувати 0x, які, ймовірно, будуть мати реальний випадок використання протягом п’яти-десяти років. Ідея абстракції маркера полягає в заміні необхідності використання кількох токенов.

DApps стають все більш складними. У децентралізованому стеці додатків найчастіше багато шарів, і кожен рівень являє собою практично спеціалізовану мережу з особливим стимулом і символікою. Наприклад, для DApp може знадобитися окремий рівень консенсусу, рівень зберігання файлів і рівень обчислень. В принципі, якщо у вас є великий DApp, побудований з кількох менших DApps, кожен з них потребують від вас використовувати інший токен, щоб великий DApp працював правильно.

0x може змінити це. Токсична абстракція дозволить кінцевому користувачеві утримувати якийсь токензірованний fiat замість того, щоб тримати всі ці маркери, про які люди навіть не підозрювали. Висновок з цього полягає в тому, що в майбутньому, коли кінцеві користувачі перейдуть на складний DApp, вони просто побачать, що він буде коштувати 5 доларів США, щоб отримати доступ до деяких його функцій. Потім 0x обробить всі транзакції між різними токенами менших DApps в фоновому режимі.

Скільки DEX засновано на 0x

Той факт, що 0x є протоколом, відокремлює його від будь-якого децентралізованого обміну. 0x не створює децентралізований обмін. Протокол надає розробникам можливість спростити створення. Якщо використовувати метафору, то можна сказати, що 0x дає вудку і приманку в руках рибалок, які повинні самі зробити пастку.

В даний час існує близько 10 децентралізованих обмінів, заснованих на протоколі 0x, і ще більше знаходиться в розробці. Деякі з існуючих: DDEX, Radar Relay, Paradex, StarBitEx і The Ocean.

48-кратний сплеск цін ZRX

У серпні 2017 року було продано маркер 0x, і проект привернув 24 мільйони доларів. Вартість ICO одного ZRX становила близько 0,05 долара за кожен токен. Як і більшість криптовалюта, 0x досягла максимуму на початку 2018 року.

З 12 грудня 2017 року по 13 січня 2018 року ZRX збільшився з $ 0,22 до $ 2,39, що є поточним рекордним максимумом проекту. Станом на середину серпня 2018 року ZRX торгується в 0,70 долара.

Загальний запас токена становить 1 мільярд ZRX, але оборот становить 537 454 675 ZRX, що становить 0x на 23 числа всіх кріптоволокнов з ринковою капіталізацією в 376 мільйонів доларів.

0x побудував свою спільноту органічно, не привертаючи багато спекулянтів. Більшість людей, які інвестували в 0x, мають технічний фон. Оскільки 0x був одним з перших протоколів додатків, які запускалися в ефірі в мережі Ethereum Mainnet, багато розробників розглядали його як відмінну можливість монетизувати свої навички.

Однією з основних причин, чому люди все ще використовують 0x для створення децентралізованих обмінів, є те, що протокол значно знижує бар’єри для входу для розробників, які хочуть створювати DEX. Багато хто вважає, що перед децентралізованими біржами лежить світле майбутнє. Навіть власник Binance — одного з найбільших централізованих обмінів криптовалюта в світі — вважає, що DEXs будуть адаптовані до масового використання в найближчі кілька років. Ось чому Binance працює над своїм децентралізованим обміном.

Якщо це станеться, то 0x може бути одним з основних гравців в кріптосеріі. Його взаємодія між DApps і ретрансляторами може стати ключем до забезпечення більш високої ліквідності — однієї з основних проблем з DEX. Реле порядку 0x без ланцюга забезпечують недорогі операції і надають користувачам повний контроль над своїми засобами.

DEXs як і раніше набагато відстають від централізованих обмінів з точки зору прийняття та ефективності. Однак цей розрив буде зменшуватися з кожним роком, і 0x може зіграти значну роль в цьому. Якщо прогнози щодо перспективного майбутнього децентралізованих обмінів виявляться вірними, цей ранній етап їх розвитку може стати відмінним часом для інвестицій в такі проекти, як 0x.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector