AMD Radeon RX 570: огляд і розгін відеокарт для Майнінг

Протягом тривалого періоду часу відеокарти Radeon вважалися найкращим рішенням для Майнер. Але яка ж ситуація сьогодні? У цьому огляді ми протестуємо плату AMD Radeon RX 570 і її варіації від різних виробників. Спробуємо з’ясувати, чи варто витрачати на неї гроші, щоб Майні криптовалюта.

Основні характеристики оригінальної відеокарти AMD Radeon RX 570

Відеокарта AMD Radeon RX 570 лежить на столі

AMD Radeon RX 570 володіє наступними технічними показниками:

обсяг відеопам’яті4 Гб
Тип пам’ятіGDDR5
Тип охолодженняактивне
Частота функціонування графічного процесорадо 1168 МГц, до 1244 МГц при розгоні
допоміжне харчування1x8pin
номінальна потужність150 Вт
Оптимальна потужність блоку живлення для однієї карти450 Вт

Як видно, основні характеристики, начебто, непогані. Але як дана модель виявляє себе в Майнінг? Ось тут, на жаль, ситуація не найприємніша. Тестування карти (без прискорення) на різних алгоритмах дало наступні результати:

алгоритм МайнінгХешрейт
DaggerHashimoto (нова назва Ethash)23,6 MH / s
Equihash311,58 Sol / s
X11Gost7,4 MH / s
Pascal0,73 GH / s
Decred1,24 GH / s

Буквально рік тому плата з такими можливостями приносила б своєму власникові непоганий дохід. Але сьогодні, в зв’язку зі зростанням складності видобутку монет, зазначеного хешрейта буде замало. Розгін відеокарти AMD Radeon RX 570 може злегка поліпшити ситуацію. Зокрема, на алгоритмі Ethash (по якому видобувається перспективний Ефіріум) можна отримати приріст в півтора-два мегахеша в секунду. Однак є ще один підводний камінь. На вітчизняному ринку знайти оригінальну плату з серії RX 570 вкрай складно. Її можна придбати за кордоном, причому за цілком нормальну ціну (близько 250 доларів). Однак необхідно також враховувати вартість доставки, яка може досягати кількох сотень доларів.

Таким чином, застосовувати оригінальну AMD Radeon RX 570 для Майнінг не зовсім доречно. По крайней мере, збирати ферми виключно на її основі точно не рекомендується. Можна взяти таку планку в якості доповнення для вже наявної ферми. Оригінальна модель вельми надійна і має якісне охолодження, завдяки якому її температура не піднімається вище 50 градусів навіть влітку. Але шукати АМД Радеон РХ 570 краще все-таки на вітчизняному ринку, щоб не переплачувати за доставку.

Характеристики плат Radeon RX 570 від інших виробників

Відеокарта Gigabyte AMD Radeon RX 570 і упаковка від неї

Тут будуть розглянуті картки від 4-х брендів: ASUS, MSI, Sapphire і Gigabyte. На відміну від оригінальної моделі, тут ми вкажемо лише ті моменти, які важливі в Майнінг. Отже, приступимо:

 1. ASUS AMD Radeon RX 570 — модель з 4-ма гігабайтами відеопам’яті на борту. Тип пам’яті стандартний для плат цієї лінійки — GDDR5. Потужність карти можна назвати оптимальною. Вона становить 150 Вт. На алгоритмі Ethash розглянута модель дає 25,6 MH / s. Ціна ASUS AMD Radeon RX 570 в Росії — близько 31 300 рублів. Начебто і не дуже багато, але знайти таку карту досить важко (в силу спритності досвідчених Майнер).
 2. MSI AMD Radeon RX 570 GAMING X — досить неоднозначна модель. Її основні характеристики стандартні: 4 Гб пам’яті GDDR5, потужність в 150 Вт. Коштує вона трохи менша за попередню. Ціна MSI AMD Radeon RX 570 GAMING X в Росії становить близько 29 500 рублів. Однак RX 570 від MSI не може похвалитися високим хешрейтом. Тести показали, що в середньому планка видає 21,9 MH / s при видобутку Ефіру. Знайти її на ринку теж досить складно, тому приймати рішення про покупку потрібно буде самому Майнер.
 3. Sapphire AMD Radeon RX 570 Nitro — в даному випадку ми розглядаємо варіант з 4-ма гігабайтами відеопам’яті, так як він більш доступний. Тип пам’яті незмінний — GDDR5. У плані потужності модель «прожорливее» своїх побратимів. Даний показник складає цілих 225 Вт. Коштує ця плата дорожче попередніх — 35 670 рублів. Однак виставляється ціну можна вважати виправданою, адже за результатами тестів AMD Radeon RX 570 Nitro показав досить високий хешрейт — 28,5 MH / s на алгоритмі Ethash. Ми також відзначимо ще один важливий момент — систему охолодження. Тут вона дуже якісна. Навіть в жарку погоду плати не нагріваються вище позначки в 50 градусів.
 4. Gigabyte AMD Radeon RX 570 — досить слабка карта в плані продуктивності. Загальні технічні характеристики стандартні: 4 Гб пам’яті GDDR5, потужність — 150 Вт. За результатами тестів хешрейт плати при видобутку Ефіру склав лише 20,2 MH / s. Звичайно, планку можна розігнати і отримати на виході 27 MH / s, що вже солідно. Але при такому розкладі карта стабільно буде нагріватися до 70 градусів і вище, а це значно зменшить термін її експлуатації. Ціна Gigabyte AMD Radeon RX 570 в Росії — 32 100 рублів. Як видно, вартість не найнижча. Багато в чому це можна пояснити ігровий спрямованістю моделі.

На перший погляд з усіх моделей виділяється тільки плата від Sapphire. Вона має хорошу продуктивність і коштує не дуже дорого. Однак у неї високий показник енергоспоживання, через що чистий прибуток помітно зменшиться (частина виручки буде йти на оплату електрики). У зв’язку з цим, на перше місце по перевагу виходить варіант від ASUS, який і стоїть нормально, і продуктивність високу має, і економний по електриці.

Щоб точно дізнатися, якої моделі віддавати перевагу, необхідно провести розрахунки прибутковості і термінів окупності відеокарт. Саме цим ми і займемося далі.

Терміни окупності відеокарт лінійки AMD Radeon RX 570

Плата Sapphire AMD Radeon RX 570 Nitro крупним планом

Наші розрахунки окупності відеокарт AMD Radeon RX 570 будуть проходити за наступними умовами:

 1. Ми зберемо віртуальні ферми з шести планок кожної моделі (оригіналу від AMD, а також від ASUS, MSI, Sapphire і Gigabyte).
 2. Для розрахунку продуктивності буде взятий хешрейт плат без розгону.
 3. Ми будемо «Майн» криптовалюта Ефіріум.
 4. Курс Ефіру станом на 28.02.2018 — 864,21 долара за монету.
 5. При прорахунку термінів окупності не враховуються витрати на інше «залізо» (материнську плату, процесор, планки оперативної пам’яті, блок живлення). По суті, ми дізнаємося, за скільки відеокарти окуплять самі себе.
 6. Для з’ясування рублевої ціни оригінальної карти AMD Radeon RX 570 (вище вказана вартість в доларах) ми скористаємося сервісом cash.rbc.ru.
 7. Для прорахунку прибутковості ферм ми будемо використовувати онлайновий калькулятор сайту nicehash.com.
 8. Щоб прорахувати витрати на електроенергію, ми візьмемо тарифний план для жителів Москви. Сьогодні він становить 5,38 руб. / КВтг.

По закінченню розрахунків були отримані наступні результати:

МодельХешрейт фермипотужність фермивартість фермиМісячний прибутокрічний прибутокТермін окупності
AMD Radeon RX 570141,6 MH \ s900 Вт1500 доларів або 83 880 рублів16 600 рублів199 200 рублівблизько півроку
ASUS AMD Radeon RX 570153,6 MH / s900 Вт187 800 рублів18 300 рублів219 600 рублівприблизно 10,5 місяців
MSI AMD Radeon RX 570 GAMING X131,4 MH / s900 Вт177 000 рублів15 150 рублів181 800 рублівмайже рік
Sapphire AMD Radeon RX 570 Nitro171 MH / s1350 Вт214 020 рублів19 000 рублів228 000 рублейблизько 11 місяців
Gigabyte AMD Radeon RX 570121,2 MH / s900 Вт192 600 рублів13 700 рублів164 400 рублівблизько 14 місяців

На перший погляд може здатися, що найкращим варіантом (в плані швидкості окупності) є оригінальна планка AMD Radeon RX 570. Однак тут не можна забувати про те, що ми взяли ціну на зарубіжних майданчиках і не врахували вартість доставки, яка може досягти 200 доларів. Якщо додати сюди фактор доставки, загальні витрати збільшаться, а разом з ними — і термін окупності (власник вийде в плюс десь через 10-11 місяців).

Лідером по щомісячного прибутку виявилася карта від Sapphire. Навіть незважаючи на високий показник енергоспоживання, вона приносить своєму власнику непоганий пасивний дохід. А ось найменш привабливий варіант — планка Gigabyte AMD Radeon RX 570. Вона приносить мало прибутку і окупає себе найдовше. Однак її все одно не можна повністю списувати з рахунків. Gigabyte AMD Radeon RX 570, в першу чергу, розрахована на ігри. Тому її можуть купувати геймери, які періодично Майні криптовалюта на перспективу.

Актуальність застосування відеокарт AMD Radeon RX 570 в Майнінг

Чотири упаковки з відеокартами ASUS AMD Radeon RX 570

За результатами наших розрахунків можна вивести своєрідну трійку лідерів: Radeon RX 570 від Sapphire, ASUS і оригінал від AMD. В цілому, всі карти даної серії неоднозначні. Вони мають не найвищий хешрейт (за винятком варіантів від Sapphire і ASUS), але приносять прийнятний пасивний дохід за рахунок економного енергоспоживання. Крім цього, карти окупають себе досить швидко, так як коштують дешевше своїх конкурентів з лінійки GeForce GTX. Здавалося б, переваг у розглянутих відеокарт більше, тому їх можна сміливо купувати для Майнінг. Але тут є один важливий підводний камінь.

Складність видобутку криптовалюта (зокрема, Ефіру) постійно зростає, тому для стабільного отримання хорошого доходу необхідно також збільшувати продуктивність ферм (іншими словами, підвищувати сумарний хешрейт). Витрачати гроші на карти, що дають менше 30 MH / s, скоро стане зовсім невигідно, тому для повноцінного Майнінг в режимі 24/7 модель AMD Radeon RX 570 не підходить.

Однак її можна використовувати в якості універсальної апаратури. Наприклад, можна зібрати потужний комп’ютер з 2-3 планками і застосовувати його для різних цілей: роботи, ігор і, звичайно ж, видобутку віртуальних монет. Значного щомісячного профіту ви не отримаєте, зате зможете збирати криптовалюта на майбутнє. Також можете ознайомитися з оглядом відеокарт Radeon RX 580 для Майнінг.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector