ASIC чіпи для Майнінг — види і кращі моделі 2018

Чіп ASIC для Майнінг — інтегральна мікросхема, яка встановлена ​​в спеціальному обладнанні для видобутку криптовалюта. Вона має власну пам’ять і логіку роботи. По суті, це мікрокомп’ютер, метою якого є вирішення завдань з пошуку ключів при створенні нових блоків в кріптовалютной мережі. Багато компаній самостійно створюють чіпи і женуться за максимальною продуктивністю для отримання своєї частки ринку.

Вартість Асіка обчислюється тисячами доларів, тому деякі Майнер збирають обладнання для видобутку віртуальних монет своїми руками. При цьому чіпи для Асіка є основою апаратів для Майнінг. Нижче розглянемо, які інтегральні схеми найбільш затребувані сьогодні, чи можна зібрати ASIC своїми руками, і що пропонує ринок.

Кращі Асік чіпи для Майнінг 2018

Асік чіп BM1485

На сьогоднішній день найбільш затребувані наступні ASIC чіпи для Майнінг:

 1. BM1485 — одна з кращих розробок. По суті, це перший чіп, який застосовується в Асіка для Майнінг Лайткоіна. Його розробниками є група майстрів, які створили найбільш надійний і продуктивний чип ВМ1387 для видобутку біткоіни. Встановлюється на Bitmain Antminer L3 + та інших моделях.
 2. ВМ1387 — інтегральна схема, яка застосовується при видобутку Bitcoin. На сьогодні це найбільш потужний чіп, який встановлюється в Асік Майнер Bitmain Antminer S9 і інших.
 3. DW 1227 — альтернатива розглянутому вище чіпу з хорошою продуктивністю. Інтегральна схема створена за сучасною 14 нм технології. Застосовується в спеціальному обладнанні для Майнінг — Асіка Ebit E9 Plus Miner.
 4. A5 DashMaster — чіп, призначений для Майнінг криптовалюта Даш. Монтується на різних моделях Майнер, в тому числі на ASIC INNOSILICON A5 DashMaster.

ASIC чіпи для Майнінг — їх розвиток і вплив на децентралізацію

Модель чіпа для Асіка

Головним розробником Асік чіпів для Майнінг вважається компанія Bitmain. Вона спеціалізується на виробництві плат для видобутку віртуальних монет, в чому досягла чималого успіху. Завдяки цій компанії, Китай зайняв лідируючі позиції у виробництві ASIC-обладнання і поки продовжує їх утримувати. Незважаючи на популярність видобутку криптовалюта, багато виробників не витримують конкуренції і йдуть з ринку. Як результат, вартість продукції зростає, а Майнер змушені пильніше підходити до вибору апаратів для видобутку віртуальних монет.

Наприклад, в 2013 році на ринку були представлені Асіка багатьох компаній — Cointerra, Black Arrow та інших. Вони пропонували свої розробки ASIC Майнер, що дозволяло підібрати пристрій, що підходить за ціною і продуктивності. Згодом число підприємств, що випускають спеціальне обладнання, помітно скоротилося. Сьогодні лідируючі позиції займають Canaan і Bitmain, і поки у них відсутні серйозні конкуренти.

Порівняно недавно компанія Bitmain випустив на ринок нову модель Асіка — Antminer T9 на BM1387. Вона має дві головні особливості — зменшилася кількість чіпів ASIC miner і підвищилася споживана потужність. При цьому продуктивність не поступається. Наприклад, у попередника згаданої моделі (Antminer S9) було 189 чіпів. У новому апараті їх кількість зменшилася на 18 одиниць — до 171 штуки. Для моделей S9 хешрейт становить 11,5-14 Тх / с, а для Т9 — 12,5 Тх / с. Споживана потужність збільшилася до 1,4 кВт, що на 50 Вт більше, ніж у попередника.

Технічний прогрес в сфері Майнінг з ростом популярності віртуальних монет також не стоїть на місці. Крім того, підвищуються вимоги до продуктивності обладнання. Ось чому компанія Bitmain робить ставку на швидкість хешування, а її продукція за якістю і можливостям значно випереджає конкурентів. Але розробники не зупиняються на досягнутих результатах. У соціальних мережах регулярно з’являються новини про новинки.

На цьому тлі лунають припущення, що розробки компанії Bitmain небезпечні для децентралізації криптовалюта. Причина в тому, що виробник контролює більшу частину ринку апаратів для Майнінг і хеш потужностей. Сьогодні обсяг інвестицій китайцями у видобуток криптовалюта обчислюється сотнями мільйонами доларів. Повернути такі витрати в найближчі роки майже неможливо.

При цьому Bitmain випускає складні компоненти — чіпи для Асіка, виготовлені на основі 16 nm технології. Завдяки підвищенню якості та продуктивності пристроїв, вдалося зменшити їх число при створенні ASIC Майнер без втрати хешрейта. Отримані результати пояснюються усуненням помилок, які мали місце в минулому, поліпшенням якості охолодження, а також здатності апаратури витримувати високі навантаження.

У разі правильного налаштування чіпа ASIC він здатний працювати тривалий час на максимумі можливостей без ризику виходу з ладу. При цьому кількість чіпів менше.

Розвиток ринку чіпів Асіка для Майнінг

чіп ВМ1387

До появи Antminer T9 попитом користувалися моделі S9 і S7, створені на базі одного з кращих чіпів для Асіка — BM 1387. Оновлена ​​модель має багато спільного з попередниками за винятком енергетичної ефективності (у попередника цей показник становив 0,098 Дж / ГХ, а у Т9 — 0,126 Дж / ГХ). Крім того, зменшилася і вартість (у порівнянні з S9). Наприклад, Antminer S9 на офіційному сайті компанії продається за 2350 доларів (13,5 Тх / с) або 2400 (14 Тх / с), в той час як цін Antminer T9 майже вдвічі нижче — 1250 доларів (12,5 Тх / с ). Цікаво, що перед випуском T9 компанія закрила продаж більш потужної моделі, що змусило Майнер шукати пристрій в інтернет-магазинах.

На початку 2017 року на ринку з’явилися Асік Майнер невеликої потужності Antminer R4, що мають швидкість хешування в 7,5 і 8,7 терахешей в секунду. Отже, компанія Bitmain залишається чи не єдиним виробником, котрі виявляють активність на ринку. Подібна тенденція триває і в 2018 році.

Намагається не відставати ще один виробник — Canaan, який випускає на ринок Майнер модельного ряду Авалон. Одна з останніх розробок — Авалон 821. Що стосується попередників — моделей 6 і 7, вони поступово втрачають актуальність і мають меншу продуктивність (якщо порівнювати з Асіка від Bitmain).

Експертами відзначається висока якість ASIC обладнання фірм Bitfury і BW.com, але вони не працюють з дрібними покупцями.

Зміна технології чіпів для Асіка

презентація GMO

З розвитком технічного сектора з’являються нові розробки. Ще недавно стрибок з 55 nm до 28 nm вважався справжнім проривом. Навіть продуктивний і популярний BW-L21 працює на чіпах, створених по техпроцесу 28 nm і його ефективність яких не викликає сумнівів. Чіпи ASIC, виготовлені по 20-нм технології показували вражаючу продуктивність (Uranus v1 Miner, SMART Miner 2.0 SE).

Але технічний прогрес не зупинити. Сьогодні випускаються чіпи Асік, окупність яких значно вище. Користувачам відкрився доступ до апаратів, які обладнані 16-ти і 14-нанометровому схемами, що відрізняються великим хешрейтом і більш низьким споживанням електроенергії (A4 Dominator, Antminer S9). На цьому зміни не закінчилися. Очікується, що в доступному для огляду майбутньому на ринку з’являться Майнер ASIC, обладнані 7-нанометровому чіпами.

Нову розробку представляє компанія GMO, яка лише частково відкрила завісу характеристик нового обладнання. Крім того, були оприлюднені плани по виробництву і реалізації готових ферм і Асіка на нових чіпах. За словами розробника новий дата-центр буде базуватися на території Північної Європи, в Скандинавії. Перше тестування розпочато в кінці 2017 року, а більш детальна інформація та результати планується озвучити в 2018 році.

Сьогодні десятки мільйонів доларів інвестовано в створення 7, 5 і 3.5 нм чіпів, що зіграє велику роль не тільки для Асік Майнер, але і для всього технічного обладнання. За заявою розробників, загальний обсяг інвестицій вже перевищив позначку в 90 мільйонів. Сюди входять витрати на організацію і обслуговування дата-центру з обробки інформації, а також перевірці чіпів. Крім того, в 2018-2019 роках очікуються нові інвестиції в дослідження і перевірку 5 і 3,5 нанометрових чіпів.

Планується, що оновлені ASIC-чіпи будуть встановлюватися не тільки в Майнер, а й звичайних персональних комп’ютерах. Це дозволить збільшити потужність домашніх машин і перетворити їх в потужні ферми для видобутку криптовалюта. Наприклад, на ПК можна буде поставити плату зі швидкістю в 8 Тх / секунду і споживаної потужністю всього 0,3 кВт. Представники компанії GMO заявили, що тестування 7-нанометрових чіпів практично закінчено і тепер черга за 5 і 3,5 nm чіпа. Запуск тестового варіанту планується на початок 2018 року, а випуск вже в травні.

Переваги ASIC чіпів для Майнінг від GMO

Модель ASIC чіпа

Головна перевага нової розробки в тому, що вона призначена для широкого кола споживачів. Планується, що товар буде доступний усім бажаючим. Але є і мінус. На підставі нових 7-нанометрових чіпів планується створити нову ферму в Північній Європі. Розробники планують об’єднати 50 тисяч мікросхем для досягнення загальної швидкості в 500 петахешей в секунду. По завершенні будівництва цієї ферми складність видобутку криптовалюта зросте в рази, що зробить марними багато пули.

В іншому нова розробка несе тільки переваги для спільноти Майнер. Так, за офіційними повідомленнями апарат буде видавати більше терахешей при споживанні електроенергії в 0,5 кВт. Планується, що новий Асік буде ефективніше вже існуючого Bitmain Antminer S9, який має потужність в 14 терахешей в секунду при потужності в 1,372 кВт. Крім того, нова розробка створюється в Японії, що дозволяє розраховувати на високу якість продукції.

Знавці сфери Майнінг впевнені, що поява 7-нанометрових чіпів дозволить збільшити хешрейт, але зміни не будуть значними. Вони торкнуться, насамперед, споживаної потужності. Вона значно знизиться, що призведе до зростання ефективності видобутку криптовалюта. Що стосується наступного кроку — 5-нанометрових чіпів, вони навряд чи з’являться раніше 2019 року. Це означає, що найближчі кілька років спільнота Майнер може зосередити увагу на нових чіпах на 7nm.

Створення ASIC Майнера на базі чіпів своїми руками

Асік своїми руками

Деякі Майнер приймають рішення заощадити і самостійно створити апарат для Майнінг. Втілити задум у реальність можливо в разі, якщо під рукою є Асік чіп або аналогічне обладнання високої продуктивності. Варто пам’ятати, що для створення такого приладу не обійтися без технічних навичок, досвіду, а також грошей для купівлі обладнання. Також важливо врахувати ще ряд нюансів, з якими зіткнулися багато досвідчених Майнер:

 1. Якісні ASIC чіпи для Майнінг дістати майже неможливо. Якщо і вдається знайти підходящу деталь, її вартість буде високою. У такій ситуації доведеться прорахувати окупність Асік чіпа, після чого зробити висновки про актуальність створення Майнера своїми руками.
 2. Через зростання складності Майнінг всі роботи потрібно робити з максимальною швидкістю. Наприклад, через брак однієї деталі процес може затягнутися на кілька місяців, після чого застосування обладнання буде неактуальним. Ось чому на покупку всіх елементів і їх складання має піти не більше 1-2 місяців.
 3. Найскладніше у створенні Асік Майнера — налагодження плати. Тут потрібно багато часу і досвід.
 4. Багато запчастини продаються партією, що робить невигідним виготовлення тільки одного Асіка. Якщо ж ставити виробництво на потік, це вимагає наявності серйозних потужностей і професіоналів.
 5. Якщо вибирати кращі чіпи, оптимальне рішення — продукція від Bitmain. Що стосується чіпів Авалона, вони поступово втрачають актуальність.
 6. Для створення кінцевого продукту потрібно створити електросхему, в якій буде певна кількість чіпів, пам’ять, обвіс і мікроконтролер. Крім того, потрібно написати програмне забезпечення для останнього, щоб зв’язати його з комп’ютером.
 7. Витрати на покупку 4-х ASIC чіпів для Майнінг складають в середньому 800 доларів, плюс 100 доларів на інші деталі і монтаж. В середньому ціна Майнера, зробленого своїми руками, близько 900-1000 доларів. При цьому починати варто з покупки плати для налагодження з цікавлять чіпом. Протягом декількох днів коштує контролювати частоту, температуру, споживання енергії і продуктивність.

Які чіпи краще?

Чіп для Асіка і монета

На січень 2018 року краще рішення — ASIC чіпи для Майнінг BM1485 і ВМ1387, які забезпечують високу продуктивність і споживають мінімум енергії. Але вже в найближчому майбутньому з’явиться конкурент у вигляді 7-нанометрових чіпів від GMO. Результатом може стати можливе зростання складності і втрата актуальності старого обладнання. Ось чому до покупки нового Асіка Майнера, а тим більше його створення варто підходити з максимальною серйозністю.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector