ASIC-Майнер з водяним охолодженням — огляд

Багатьом учасникам кріптосеті ASIC-майнер з водяним охолодженням замінив класичні апарати для видобутку криптовалюта. У розпорядженні «шахтарів» виявилися прилади, що відрізняються високою продуктивністю, компактністю і порівняно низьким рівнем шуму. Крім того, водяне охолодження більш ефективно відводить зайве тепло від чіпів, що дозволяє розганяти Асік-Майнер, що не переживаючи про можливі наслідки — перегрів або виході з ладу апарату. Нижче виділимо моделі, які користуються попитом у Майнер, розглянемо їх характеристики і тонкощі застосування.

Асік з водяним охолодженням Bitmain Antminer C1

Водяна система охолодження Асіка Bitmain Antminer C1

Незважаючи на зняття з виробництва, пристрій нескладно знайти в інтернет-магазинах і використовувати для видобутку криптовалюта. Модель Bitmain Antminer C1 — ASIC-майнер, що працює за алгоритмом SHA-256, що відрізняється невеликими показниками споживання енергії і особливою системою охолодження.

Конструктивні особливості

Асік з водяним охолодженням Antminer C1 поставляється в комплекті із зовнішньою системою відводу тепла. Майнер має просту конструкцію, завдяки наявності кулера, винесеного на зовнішню частину коробки. Завдяки цій особливості, модель відрізняється від представників решти лінійки і легко розпізнається при покупці. Кожух пристрої — матовий коробок чорного кольору з отворами під роз’єми (збоку) і додатковою вентиляцією в задній частині.

Верхня частина апарату знімається і має П-подібну форму. Щоб отримати доступ до платам і чіпам, потрібно зняти кріплення і підняти кришку вгору. Крім вентилятора на передній частині знаходиться порт для підключення по мережі Ethernet, а також пара світлодіодів.

Другий блок Асіка — окрема конструкція, що складається з трьох вентиляторів і системи трубок для циркуляції охолоджуючої рідини. Рух охолоджувача забезпечується, завдяки дії спеціальної помпи (насоса), від швидкості якого залежить ефективність відведення тепла від елементів Майнера. Апарат живиться через шість роз’ємів PIN (PCI-e), але блок перетворення напруги (БП) доведеться купувати окремо (в комплекті він відсутній).

Що всередині?

Водяне охолодження для Асіка дозволило розробникам компанії Bitmain вмістити чотири плати з чіпами в невеликому кожусі. На кожній з «планок» встановлено по 16 мікропроцесорів серії ВМ1382 (друге покоління). При цьому загальне число чіпів в Bitmain Antminer C1 становить 64 штуки. Цього достатньо, щоб домогтися продуктивності в 1 ТХ / сек, що при споживанні в 0,82 кВт є непоганим результатом.

Плати встановлені попарно, а між ними змонтовані рідинно-радіаторні елементи, що гарантують своєчасне відведення тепла від нагріваються вузлів схеми. Крім головних плат, в ASIC-Майнер передбачений вбудований контроллер, який знаходиться з лівого боку апарату і дозволяє підключатися за допомогою технології Ethernet.

Технічні характеристики Bitmain Antminer C1

продуктивність1 ТХ / сек
чіпиВМ тисяча триста вісімдесят два
число чіпів64
технологія роботи
мікропроцесорів
28 нм
охолодженняповітряне (один
вентилятор, встановлений на корпусі), а також додаткове охолодження з
окремим блоком
інтерфейс для
підключення інших пристроїв
Ethernet
споживана потужність0,82 кВт
роз’єми6 PCI-e (в
звичайному режимі використовуються тільки 4)
маса6 кг
Розміри32х15,5х16,7 см

При замовленні потрібна окрема покупка блоку водяного охолодження, адже один кулер навряд чи впорається з завданням. Крім того, без застосування додаткового блоку знімається гарантія.

підключення Майнера

Щоб почати роботу з Bitmain Antminer C1, потрібно зробити наступні кроки:

 1. Підключаємо Асік і ПК за допомогою мережевого кабелю.
 2. Вказуємо IP-адреса апарата (192.168.1.99) в рядку браузера, і таким способом входимо в систему. Ім’я та пароль на момент входу (за замовчуванням) — root.
 3. Міняємо IP-адреса через меню установок. Тепер тиснемо на Network і вибираємо зберігання та застосування.

Налагодження та стан

Перед початком роботи потрібно налаштувати ASIC-майнер. Для цього переходимо в конфігурацію, після чого в загальні настройки. Там фіксуємо такі відомості:

 1. URL пула. Тут потрібно прописати адресу пулу, з яким планується робота.
 2. Логін і пароль. У цих полях вказуються дані працівника, зазначені при реєстрації в кулі. Врахуйте, що один ASIC-майнер можна налаштувати для роботи одночасно з трьома пулами. При цьому пули мають свої пріоритети. Якщо робота з перший не приносить прибутку, підключається другий і так далі.
 3. «Beeper ringing». Якщо поставити галочку, пристрій сповіщає про зупинку видобутку криптовалюта.
 4. Обмеження температури. При завданні налаштувань можна виставити, щоб майнер зупинявся при досягненні температури 80 градусів Цельсія. Якщо цього не зробити, він продовжить роботу, але тоді є ризик перегріву апарату і виходу з ладу.
 5. Збереження налаштувань. Після цього потрібно перезапустити майнер, після чого він приступає до видобутку криптовалюта.

У вікні додаткових параметрів Майнер доступна опція коректування частоти (за замовчуванням встановлено 250 МГц). Якщо встановлено число 0725, це означає, що напруга чіпа становить 0,725 Вольт. В процесі установки частоти досить скорегувати напруга (в бік зниження або збільшення).

Щоб оцінити стан Bitmain Antminer C1, потрібно перейти в однойменний розділ і подивитися на статус пристрою. У ньому можна отримати відомості про частоту настройки, температурі, кількості ASIC в ланцюзі. Якщо стоїть «О», це означає відсутність зауважень до пристрою, а при появі значка «Х» можна говорити про появу помилки (збоїв в роботі).

конфігурація

Майнер є оновлення, для установки якого переходимо в розділ «Система», а далі «Оновлення». Щоб завантажити нову версію, тиснемо на кнопку «Огляд», вибираємо файл з новою програмою і чекаємо її установки. Як тільки процес завершиться, перезавантажуємо майнер і працюємо далі.

Для коригування пароля потрібно перейти в розділ «Система», а далі — адміністрування. Після цього потрібно оновити і зберегти пароль. Щоб перевірити версію програмного забезпечення, досить перейти по посиланню «Система», а далі «Обзор».

Щоб повернутися до первинних настройок, натискаємо на кнопку скидання близько порту Ethernet і тримаємо її три секунди до запалювання світлодіода. Після цього апарат перезавантажується.

прибутковість

На завершення прорахуємо прибуток Майнера Bitmain Antminer C1 з водяним охолодженням на 14.02.2018 року. Відомості для розрахунку:

 1. Хешрейт — 1 ТХ / сек.
 2. Криптовалюта — біткоіни.
 3. Курс — 8 794 долара за 1 Bitcoin.
 4. Премія за блок — 12,5 монет BTC.
 5. Потужність споживання — 820 Вт.
 6. Тариф електроенергії — 0,09 долара.
 7. Період роботи — 30 днів.

При поточній складності і курсі місячний прибуток складає всього 23,5 долара США. Як видно, заробіток невеликий, тому говорити про швидкої окупності немає сенсу. На сьогодні апарат знято з виробництва. Це означає, що купити його на офіційно сайті не вийде — тільки з рук. Вартість коливається від 600 до 1000 доларів.

Асік з водяним охолодженням BitCrane T-110

Лицьова сторона Асіка BitCrane T-110

Ще один Асік, що має альтернативне водяне охолодження — BitCrane T-110. Апарат працює на алгоритмі SHA-256, що дозволяє йому Майні найбільш затребувані криптовалюта, в тому числі біткоіни. Це популярний раніше апарат, який відрізняється стильним оформленням, продуманою системою водяного охолодження, а також просунутої апаратної частиною. За своєю потужністю Асік значно випереджає класичні ферми на відкритих і забезпечує Майнінг з високою продуктивністю.

Конструктивні особливості

Апарат BitCrane T-110 — незалежний майнер, для роботи якого не потрібно покупка допоміжних пристроїв. У складі є мережевий контролер і БП. Головна особливість, яка виділяє апарат серед конкурентів — солідний зовнішній вигляд. Верхня частина бічних сторін коробки встановлені під кутом і мають жовтий відтінок. Передня і задня панель прикрашаються стильними гратчастими конструкціями.
Але сучасний корпус — не єдина перевага BitCrane T-110. З його допомогою вдається добувати криптовалюта в домашніх умовах, а для підвищення ефективності можна підключати паралельно до чотирьох Майнер. В цьому випадку Асік укладає на бік, а зверху ставиться ще три апарати. Фіксація проводиться за допомогою спеціальних кріплень, що забезпечують високий рівень жорсткості. При цьому розробники не рекомендують об’єднувати більше чотирьох Майнер.

Відведення тепла забезпечується, завдяки особливій системі охолодження. Її головний елемент — спеціальна рідина, яка циркулює по влаштуванню і відводить зайве тепло від робочих плат і чіпів. Застосування такої системи забезпечує підтримання температури, що не перевищує 35 градусів Цельсія.

Технічне наповнення і характеристики

Усередині BitCrane T-110 встановлені потужні чіпи UltraHoist, виготовлені по 28-нм техпроцесу. Вони працюють з продуктивністю 550 ГХ / сек (один чіп), що дозволяє отримати хешрейт 1,1 ТХ / сек. Крім того, кожен мікропроцесор змонтований на своїй платі, а для охолодження до них поводятся трубки з рідиною для охолодження. Після цього вентилятори забезпечують відведення тепла зверху корпусу.

Технічні характеристики BitCrane T-110:

продуктивність1,1 ТХ / сек
чіпиUltraHoist в кількості двох штук
підключенняEthernet
технологія
мікропроцесорів
28 нм
ПОCGminer
Габарити42,5х16,6х31,6 см
охолодженняводяне, з парою
вентиляторів для відводу тепла
живить блоквбудований
потужність споживання1,1 кВт
гучність66 дБ
вага9,1 кг

переваги

До плюсів BitCrane T-110 варто віднести:

 1. Простий інтерфейс, з яким легко розбираються навіть початківці Майнер. У розділі «Статус» Майнер доступні відомості про поточні відхилення в роботі апарату, температурних режимах і інших параметрах.
 2. Можливість працювати одночасно з трьома пулами. Перший буде в пріоритеті, а решта використовуються в якості альтернативи.
 3. Стабільність роботи. Досвід експлуатації показав, що апарат працює без збоїв навіть при високій температурі в кімнаті.
 4. Рідинна система охолодження дозволяє працювати кулерам з однаковою швидкістю, що забезпечує більш низький рівень шуму.
 5. Корпус відрізняється високою міцністю і з легкістю витримує незначні механічні дії. Крім того, допускається установка додаткових пристроїв.

Свого часу BitCrane T-110 вважався одним з кращих Майнер з водяним охолодженням. Він простий в застосуванні, має велику потужність і можливість підключення відразу чотирьох апаратів, що дозволяє економити місце. Система водяного охолодження на «відмінно» справляється з поставленими завданнями, працює ефективно і без ризику появи течі. При створенні системи охолодження застосовувалися якісні трубки, що зводить до мінімуму ризик поломки.

прибуток

Як і в попередньому випадку на окрему увагу заслуговує питання окупності. Вихідні параметри:

 1. Хешрейт — 1,1 ТХ / сек.
 2. Курс — 8 794 долара за 1 Bitcoin.
 3. Криптовалюта — біткоіни.
 4. Премія за блок — 12,5 монет BTC.
 5. Потужність споживання — 1,1 кВт.
 6. Тариф електроенергії — 0,09 долара.
 7. Період роботи — місяць.

За 30 днів Майнінг вдасться заробити в середньому 25 доларів. Пристрій знято з виробництва, але з рук його можна купити за 1000-1500 доларів. З урахуванням згаданої прибутку у видобутку біткоіни немає сенсу. Краще рішення — Майні нові криптовалюта, які мають невелику вартість, але високі перспективи росту. Для підвищення ефективності можна об’єднати чотири пристрої, що дозволяє збільшити місячний дохід до 100 доларів.

Асік з водяним охолодженням BitCrane T-720

BitCrane T-720 на білому тлі

Більш сучасним пристроєм вважається BitCrane T-720. Сьогодні цей Асік більш привабливий для Майнер, завдяки унікальній водяній системі охолодження, а також високим хешрейтом, що досягає 7,2 ТХ / сек.

Конструктивні особливості

Габарити ASIC-Майнер більше, ніж у конкурентів, що пояснюється підвищеною продуктивністю. Апарат складається з двох елементів, кожух кожного з яких може вставлятися в спеціальні стеки (як правило, встановлюються в серверних кімнатах). Завдяки особливому механізму, облуживание апарату не викликає ускладнень — його можна діставати, піднімати кришку, після чого виконувати огляд (за потреби). Оцінці стану не заважає навіть велику вагу пристрою — 18,5 кг кожен з двох модулів.

ASIC BitCrane T-720 — апарат, який користуються попитом у багатьох Майнер. Він комплектується БП, а також контролером мережі. Як зазначалося, в конструкції є два модуля, які майже не відрізняються один від одного зовні. На фасаді пристрої встановлено три потужні вентилятори. Головною відмінністю є той факт, що тільки в одному модулі передбачений роз’єм Ethernet.

Програмне забезпечення

BitCrane T-720 має ПО, що відрізняється зручним інтерфейсом і простотою. Користувачам доступний контроль роботи Асік-чіпів і перевірка продуктивності пристрою. Крім того, в програмі ведеться статистика розрахунку продуктивності за весь період застосування.

Внутрішня «начинка» і технічні характеристики

Розробникам вдалося створити майнер з водяним охолодженням і просунутим «залізом». Всередині блоків встановлені чіпи UltraHoist в кількості 12 штук. Вони виготовлені по 28-нм технології. Охолодження забезпечується за допомогою рідини, яка підводиться по спеціальних трубках до кожного з мікропроцесорів.

Головний плюс для Майнера в тому, що BitCrane T-720 здатний працювати в двох режимах — звичайному і турбо. У першому випадку пристрій видає 5,4 ТХ / сек, а в другому — 7,2. Що стосується споживаної потужності, вона також різниться і становить 4,6 і 7,8 кВт відповідно.

Технічні характеристики BitCrane T-720:

продуктивність5,4 ТХ / сек (режим
економії), 7,2 ТХ / сек (турбований режим)
чіпиUltraHoist, технологія 28 нм
число чіпів12 штук
ПОCGminer
охолодженняводяне охолодження і 12
вентиляторів для відводу тепла
Габарити48,5х53х32,5 см
маса18,5 кг

Модель BitCrane T-720 — рішення для Майнер, які мають потребу в надійному обладнанні з просунутою технічною «начинкою» і ефективною системою охолодження. До плюсів варто віднести зручну конструкцію і легкість настройки. До того ж в моделі вбудовані БП.

Ціна BitCrane T-720 в інтернет-магазинах становить 3500-4000 доларів США.

Розрахуємо прибуток Асіка з наступними вихідними умовами:

 1. Хешрейт -7,2 ТХ / сек.
 2. Включений турбо-режим.
 3. Курс — 8 794 долара за 1 Bitcoin.
 4. Криптовалюта — біткоіни.
 5. Премія за блок — 12,5 монет BTC.
 6. Потужність споживання — 7,8 кВт.
 7. Тариф електроенергії — 0,09 долара.
 8. Період роботи — 30 днів.

Місячний прибуток при таких умовах становить майже 170 доларів. Це означає, що окупити витрати на майнер вдасться не раніше, ніж через 2 роки. Все ж споживання енергії дуже велике. Звичайно, з такою окупністю багато хто не ризикують брати апарат і вважають за краще інші варіанти.

Чи варто купувати Асік з водяним охолодженням?

Трубки водяної системи охолодження на Асіка

За наведеним огляду ASIC-Майнер з водяним охолодженням можна зробити висновок про низьку популярність таких моделей. Незважаючи на ефективність відведення тепла, пристрої не користуються попитом через низьку продуктивність і високого енергоспоживання. Як результат, багато Асіка зняті з виробництва, а ті, що залишилися в продажу, поки програють конкурентам.

Як результат, багатьом Майнер простіше зробити водяне охолодження для Асіка S9 або іншої популярної моделі, ніж витрачати гроші на вже готовий, але менш ефективний апарат. З іншого боку, новий тип охолодження має перспективи, а пристрої, що працюють на такому принципі, ще можуть завоювати ринок, завдяки компактності, високій хешрейту і низькій шумності.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector