AMD Radeon RX 580: огляд і розгін відеокарти в Майнінг

Відеокарта AMD Radeon RX 580 — порівняно нова розробка, яка з перших днів появи зацікавила не тільки завзятих ігроманів, але і Майнер. Особливість цієї моделі в високої продуктивності, що дозволяє з легкістю добувати різні криптовалюта. Ми вже розглядали AMD Radeon RX 570. Сьогодні наведемо короткий огляд відеокарт від різних виробників, виділимо особливості і розрахуємо окупність обладнання.

Особливості AMD Radeon RX 580

Як виглядає оригінальна відеокарта AMD Radeon RX 580

У компанії AMD заявляють, що відеокарти серії Radeon RX580 призначені виключно для геймерів. На практиці GPU отримала більш широке застосування. Завдяки високій продуктивності, відеокарта застосовується і для видобутку криптовалюта. Успішний Майнінг з AMD Radeon RX 580 пояснюється надійністю, порівняно низькою споживаною потужністю і здатністю працювати в максимальному режимі тривалий час.

особливості:

 1. Застосування інтуїтивно зрозумілого і зручного програмного забезпечення Radeon Software.
 2. Адаптивне енергозбереження під навантаженням (в процесі Майнінг).
 3. Можливість застосування одночасно декількох планок для підвищення хешрейта і збільшення окупності.

Характеристики AMD Radeon RX 580:

частотаБазова (до 1,257 ГГц), максимальна (1,34 ГГц)
потужність185 Вт
Обсяг і тип пам’яті8 Гб, GDDR5

При видобутку крипти на 28.02.2018 карта видає наступний хешрейт:

Equihash310 Сол / с
X11gost8,5 МХ / с
Daggerhashimoto26,7 МХ / с
Pascal0.86 ГХ / с

Огляд і розгін Sapphire RX 580 NITRO

Працююча відеокарта Sapphire RX 580 NITRO

Поява Sapphire AMD Radeon RX 580 NITRO стало справжнім подарунком для любителів комп’ютерних ігор, які давно чекали чогось подібного від виробника. Розробники впровадили нову архітектуру Radeon Polaris, збільшили продуктивність в 2,8 раз (в порівнянні з минулими моделями) і встановили 2 304 потокових процесора. Пам’ять відеокарти становить 8 Гб, що дозволяє розраховувати на високі результати не тільки в іграх на ПК, але і при Майнінг криптовалюта.

Особливості AMD Radeon RX 580 NITRO:

 1. Зменшення середньої температури при активації опції Radeon Chill.
 2. Зниження часу подачі кадру на екран на 32%.
 3. Менше енергоспоживання (знижується на 31% при активації Radeon Chill).
 4. Новий вид системи охолодження. Площа радіаторів збільшена вдвічі, що підвищує швидкість тепловіддачі, встановлено два вентилятори (2х9,5 см), передбачена більш просунута система теплових трубок. Як результат, знижується шум, і зменшуються ризики перегріву відеокарти.
 5. Задня стінка, виготовлена ​​з твердого металу, гарантує велику міцність виробу і захищає від попадання пилу.
 6. Встановлено конденсатори, що мають ресурс до 200 тисяч годин.

Характеристики Sapphire RX 580 NITRO:

 1. Процесор виготовлений по 14-нм технології FinFET. Число потокових процесорів — 2304, можливість збільшення частоти ядра до 1,411 ГГц.
 2. Пам’ять — GDDR5, шина пам’яті 255 біт, обсяг — 8,192 Гб. Така частота — 2 ГГц.
 3. Інтерфейс — роз’єм PSI-E 3.0.
 4. Габарити — 24х12х4,2 см.
 5. Потужність — 225 Вт в піке.
 6. Кулери мають діаметр 9,5 см (2 штуки).

На окрему увагу заслуговує питання Майнінг AMD Radeon RX 580 NITRO. Практика показала, що встановлена ​​пам’ять Hynix погано справляється з видобутком Ефіріума і Zcash, адже в них потрібне активне застосування цього компонента GPU. В інших випадках відеокарта показує стабільні результати.

Продуктивність відеокарти Sapphire RX 580 NITRO на кінець 2017 року показувала хешрейт від 23,6 до 31 МХ / с.

Розрахунок продуктивності показує, що за допомогою однієї відеокарти можна заробити близько 40 доларів на місяць. Якщо їх буде чотири або шість, прибуток, відповідно, зростає до 156 або 234 доларів. При цьому вартість однієї відеокарти в інтернет-магазинах становить близько 600-700 доларів. Не можна забувати про витрати на інше обладнання. Щоб зібрати ферму на 4 відкритих, доведеться витратити близько 4 тисяч доларів. Отже, окупність становить десь 2,5 року. При розрахунку дохідності використовувалися наступні показники — тип відеокарти, її потужність (230 Вт), а також витрати на 1 кВтг електроенергії (0,09 доларів для Москви).

Що стосується розгону відеокарти AMD Radeon RX 580 від Sapphire, він можливий і дозволяє підняти продуктивність на 5-10%. Але на підсумкову окупність це не сильно впливає. Крім того, розгін GPU при неправильному підході може привести до перегріву внутрішніх елементів і виходу з ладу, тому ризикувати не варто.

Огляд MSI AMD Radeon RX 580

Відеокарта MSI AMD Radeon RX 580 і упаковка від неї

Не залишився осторонь і виробник MSI, який представив свою версію популярної відеокарти — MSI AMD Radeon RX 580. Як і інші виробники, MSI виконала відеокарту в класичному чорно-червоному кольорі. В основу GPU лягла сучасна архітектура GCN, спеціально розроблена для вирішення складних завдань і підвищення, в першу чергу, ігровий продуктивності.

До особливостей моделі MSI AMD Radeon RX 580 варто віднести:

 1. Наявність додаткового захисту, що гарантує підвищену механічну міцність і робить зовнішній вигляд більш оригінальним.
 2. Оригінальне підсвічування, яку можна налаштувати з урахуванням особистих переваг.
 3. Сучасний дизайн і покращена продуктивність для свого класу.
 4. Застосування кольорів TORX2.0, що забезпечують ефективне відведення тепла. Спеціальний дизайн гарантує на 22% більшу ефективність. Виріб має дисперсійні лопаті, що підсилюють повітряний потік і підвищують швидкість відводу тепла.
 5. Ефективні радіатори охолодження з мідними 8-міліметровими трубками забезпечують швидке охолодження поверхні GPU.
 6. Можливість паралельного застосування декількох відеокарт (режим Crossfire або SLI).

Характеристики MSI AMD Radeon RX 580:

процесорATX, 256 біт
пам’ятьGDDR5, 8 Гб
частота ядра1340-1393 МГц
Габарити27,6х14х4,2 см
потужність185 Вт

Як і в попередньому випадку, розглянемо питання з видобутку віртуальних монет за допомогою цієї відеокарти. На практиці MSI AMD Radeon RX 580 при Майнінг на Ефіру на алгоритмі Daggerhashimoto видає близько 30 МХ / с.

Як видно, продуктивність обладнання залишається практично незмінною, а ось місячний дохід незначно зростає до 41-42 долара в місяць (завдяки нижчій споживаної потужності). Як і розглянута вище модель, на прилавках інтернет-магазинів вартість відеокарти становить 600-700 доларів. Отже, на покупку чотирьох відеокарт доведеться витратити 2400-2800 доларів. Щоб зібрати повноцінну ферму потрібно ще десь 1200-1500 доларів. З урахуванням обчисленого раніше параметра річний дохід (при роботі на 4-х відкритих) становить 164 долара. Щоб окупити обладнання, також буде потрібно 2,5 року.

Принцип і особливості розгону відеокарти аналогічні принципам, які розглянуті вище. Теоретично це можливо, але приріст потужності буде незначним.

Опис відеокарти Gigabyte Radeon RX 580

Упаковка відеокарти Gigabyte Radeon RX 580

Не менш цікавий варіант — відеокарта Gigabyte AMD Radeon RX 580. По суті, це аналогічна модель, але з рядом індивідуальних особливостей, які вигідно виділяють її серед конкурентів:

 1. Наявність потужної системи відводу тепла, яка складається з трьох мідно-композитних трубок і кулера з 9-сантіментровимі лопатями. За заявою розробника вентилятор працює на 23% ефективніше, ніж інші типи аналогічних моделей.
 2. Можливість швидко визначити працездатність відеокарти, завдяки наявності світлодіодного індикатора (розташований у верхній частині пристрою).
 3. Рівень шуму мінімальний, що дозволяє використовувати відеокарту для Майнінг навіть в домашніх умовах (навіть при одночасному підключенні декількох відеокарт).
 4. Наявність спеціального інтерфейсу дозволяє налаштовувати обладнання з урахуванням особистих переваг — міняти продуктивність кулера, напруга живлення, таку частоту і потужність.
 5. Для розгону передбачена спеціальна утиліта, яка активується одним клацанням миші. При цьому користувач має право самостійно задавати настройки.

Характеристики відеокарти Gigabyte AMD Radeon RX 580:

частотаУ режимі ОС 1,355 ГГц, в режимі гри — 1,34 ГГц.
технологія процесора14 нм.
Обсяг пам’яті і частота8 Гб, 8 ГГц.
Тип пам’ятіGDDR5
потужність225 Вт

Вартість GPU в інтернет-магазинах від 550 до 700 доларів. Якщо брати по нижньому рівню, для комплектації ферми потрібно 2200 доларів (4 відеокарти). Що стосується продуктивності в Майнінг, то на заводських настройках хешрейт на рівні 17.4 MH / s з розгоном до 23.5 MH / s. При встановленні додаткових драйверів можна домогтися продуктивності до 27.5 і навіть до 31.8 MH / s.

Для розгону Gigabyte Radeon RX 580 застосовується утиліта, яку надає сам виробник, але вона дає незначний приріст. Крім того, при цілодобовому використанні відеокарти установка максимальних показників не рекомендується.

Огляд плати ASUS AMD Radeon RX 580

Відеокарта ASUS AMD Radeon RX 580 крупним планом

Ще один цікавий продукт — ASUS AMD Radeon RX 580 DUAL. Компанія ASUS запевняє, що створила ефективнішу версію відеокарти на добре відомому чіпсеті.

особливості:

 1. Збільшення частоти графічного процесора — до 1,38 ГГц при забезпеченні високої продуктивності.
 2. Продумана система відводу тепла, що відрізняється оптимізованими вентиляторами, які надійно захищені від пилу.
 3. Наявність розгінної утиліти, що забезпечує підвищення продуктивності GPU (в разі необхідності).
 4. Оптимальне співвідношення за ціною і продуктивності.
 5. Низький рівень шуму при мінімальній і середній навантаженні. Поки температура GPU не перевищує позначку в 55 градусів Цельсія, вентилятор працює в пасивному режимі.

Характеристики ASUS AMD Radeon RX 580 DUAL:

Обсяг і тип пам’яті8 Гб, GDDR5
Частота процесора1 380 і 1 360 МГц (ОС і Gaming Режим)
частота відеопам’яті8 Gbps
Габарити24,2х12,89х3,8 см

Ціна AMD Radeon RX 580 DUAL від компанії ASUS стартує від 580 доларів. Що стосується ефективності відеокарти в Майнінг, то Ефір можна добувати з хешрейтом до 30.8 MH / s при розгоні. Однак для цього потрібні драйвера і відповідні налаштування в биосе. На заводських настройках без розгону цей показник тримається на рівні 18,4-22 MH / s.

Відкрите AMD Radeon RX 580 — використовувати для Майнінг чи ні?

Три відеокарти AMD Radeon RX 580

Зі сказаного вище напрошується висновок, що окупність розглянутих відеокарт занадто низька, щоб всерйоз використовувати обладнання з позиції видобутку криптовалюта. У кращому випадку ферма з 4-х відеокарт AMD Radeon RX 580 будь-якого з наведених виробників зможе принести не більше двох тисяч доларів на рік. Якщо врахувати, що витрати по збору ферми складають близько 4-5 тисяч доларів, то окупності доведеться чекати 2-2.5 року.

З іншого боку, в світі криптовалюта все змінюється. Віртуальні монети набирають в ціні, що дозволяє добувати Коін і зберігати їх в очікуванні зростання курсової вартості. У такій ситуації Майнінг на GPU може принести швидку окупність. Як приклад можна привести біткоіни, який тільки за 2017 рік зріс в 19 разів. Головне — вчасно розпізнати криптовалюта, за якою майбутнє.

 • Можливо, вам також буде цікава стаття: Що краще-Асіка або відеокарти.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector