ASIC для Майнінг криптовалюта: що це і як працює

ASIC Майнер — спеціальне обладнання, яке застосовується для видобутку віртуальних монет на різних алгоритмах (Scrypt, Х11, SHA-256 та інших). Його особливість полягає у високій швидкості обчислень і низькому споживанні енергії, що підвищує ефективність Майнінг криптовалюта. Головним недоліком вважається ціна, адже витрати на покупку такого обладнання часто досягають 2-3 тисяч доларів і більше.

Незважаючи на високу вартість, Майнер ASIC окупаються протягом 4-5 місяців, що робить таку покупку вигідною інвестицією. Нижче розглянемо, що це за обладнання, коли воно з’явилося, як працює Асік, і які моделі затребувані сьогодні.

Що таке Асік?

Асік майнер вид збоку

Асік (ASIC) — пристрій, який являє собою інтегральну схему, яка застосовується для виконання завдань підвищеної складності. Сам термін є абревіатурою фрази «application-specific integrated».

Різниця з класичними схемами інтегрального типу в тому, що ASIC застосовується в певному обладнанні і бере на себе вирішення обмежених типів завдань. В даному випадку мова йде про Майнінг — видобутку криптовалюта. Приклади ASIC чіпів в інших сферах — мікросхема для управління смартфоном, для кодування аудіо чи відео і так далі.

Асік майнер складається з наступних комплектуючих:

 1. Корпус.
 2. Процесори на 32 біта або більше (ASIC плати).
 3. Блок пам’яті.
 4. Роз’єми для підключення зовнішніх пристроїв.
 5. Вентилятор.
 6. Інші елементи.

Зовні ASIC є корпус, усередині якого знаходиться кілька плат, розташованих паралельно один одному і встановлених в спеціальні роз’єми.

Розглянуті пристрої мають конкретне призначення — виконання інтегрованих обчислень в кріптовалютной мережі. Розрахунки виконуються з величезною швидкістю, що дозволяє використовувати Асіка для Майнінг різних криптовалюта, в тому числі біткоіни, Лайткоіна, Даша і інших.

Як з’явилися ASIC Майнер?

Асік на чорному тлі

Історія Асіка тісно пов’язана з криптовалюта. З впровадженням Bitcoin в 2009 році з’явилися перші Майнер, видобувні віртуальні монети із застосуванням персональних комп’ютерів. На початковому етапі застосовувалися звичайні процесори, потужності яких вистачало для виконання обчислень і генерації нових блоків. Влітку 2010 року відбулося різке зростання складності на тлі визнання криптовалюта сайтом Slashdot (в той час користувався попитом серед гиків). Як результат, кількість Майнер значно зросла, а сама видобуток криптовалюта поступово перейшла з розряду гри в сферу заробітку. Можливостей процесора стало недостатньо.

У цьому ж (2010-м) році запущена перша ферма на відкритих, яка показала унікальну ефективність, в десятки разів перевищує можливість процесора. Майнінг на GPU став величезним ривком в сфері видобутку криптовалюта. Застосування нового обладнання дозволило на порядок збільшити число хеш і підвищити обсяг заробітку. На ринку з’явилися материнські плати з роз’ємами для чотирьох відеокарт, а згодом — для шести. Створення ферми на GPU дозволило працювати більш ефективно, а витрати на обладнання окупалися за 3-4 місяці.

У 2010 році з’явився перший пул, але повноцінний Майнінг криптовалюта за допомогою спеціальних спільнот стартував лише в 2011 році. Першопрохідцем став пул Bitcoin.cz, потужність якого становила всього 10 Гігахешей в секунду. На той період цього було достатньо. У 2011 році розроблений форк біткоіни — Litecoin.

Відкрите застосовувалися до 2013 року, поки премія за видобутий блок не знизилася до 25 біткоіни. Одночасно з цим росла складність видобутку криптовалюта. Проміжним етапом стало застосування чіпів FGTA, які мали велику потужність в порівнянні з процесорами, але відрізнялися підвищеною витратою енергії. Ціна обладнання відлякувала Майнер, але навіть при його покупці розраховувати на швидку окупність не варто. Надалі напрацювання по чіпам FGTA в нагоді для створення ASIC-обладнання для Майнінг.

Популярні компанії-виробники ASIC для Майнінг

ASIC майнер від компанії Coin Terra

Спочатку на ринку зайняли лідерські позиції три компанії з виробництва Асіка:

 1. ASICminer — китайське підприємство, яке почало роботу в липні 2012 року. Гроші на відкриття і просування збиралися через Інтернет, з залученням людей в зацікавлених спільнотах. Компанія довгий час працювала в сфері роздрібних продажів, перший продукт випущений в 2013 році. В основі перших Майнер лежали потужні на той період чіпи Blade Block Erupter, які видавали до десяти гігахешей в секунду. Споживання електроенергії досягало 100 Вт. Вартість перших Майнер склала 12,5 тисячі доларів, а ось наступна версія була дешевше — 7,5 тисячі доларів. Зі зростанням конкуренції компанія зіткнулася з труднощами, акції втратили в ціні, що призвело до тимчасового припинення діяльності. Повернутися до роботи вдалося лише через рік.
 2. Avalon Project — ще одна китайська компанія, заснована восени 2012 року. Підприємство вело діяльність паралельно з конкурентами, але торгувало невеликими партіями. Перший ASIC для Майнінг від виробника мав хешрейт 60 Гігахешей в секунду, а споживана потужність становила 0,7 кВт. Устаткування цього виробника вважається надійним, але головним недоліком є ​​застосування контролера TP-Link. Він відрізнявся нестабільністю роботи, що призводило до регулярних зависань. Незважаючи на ряд труднощів, компанія продовжує діяльність.
 3. Butterfly Labs — американська фірма, яка набула популярності, завдяки виробництву FPGA-Майнер, а після переорієнтувалася на виготовлення Майнер ASIC. Незважаючи на велику кількість замовлень, компанія не виконала в строк свої зобов’язання, а реальні параметри обладнання часто не відповідали тим, що були заявлені. В результаті Інтернет наповнився негативними відгуками, а фраза «ще два тижні» стала крилатою. Саме її вимовляв керівник компанії при чергову відстрочку.

З часом конкуренція серед виробників стала більш жорсткою. З’явилися такі компанії, як BW, Coin Terra, KnC Miner, Ehsminer, BTC Olympus, Bitmain і інші.

Види Асіка для Майнінг

Чотири компактних Асіка

Що застосовується сьогодні ASIC обладнання розрізняється за розмірами, формою, характеристикам і алгоритму. Якщо говорити в цілому, виділяється три види таких пристроїв:

 1. Компактні. Ці Майнер мають невеликі розміри і коммутируются через USB-роз’єм. Таке обладнання неефективно і сьогодні, як правило, не застосовується для Майнінг.
 2. Домашні. Ці Асіка мають невеликі габарити, вони легкі для транспортування, а корпус виготовлений з доступного за ціною матеріалу. Харчування таких пристроїв здійснюється від блоків, що мають потужність до 0,6 кВт.
 3. Професійні. Особливість моделей полягає в потужних БП (від 1000 Вт і більше) і великої продуктивності. Головним недоліком є ​​гучність охолоджувальної системи. З цієї причини професійні Асіка застосовуються в спеціальних дата-центрах.

Устаткування різниться по ще одним критерієм — алгоритму, що Майні Асік. З цієї позиції виділяється три основні різновиди:

 1. SHA-256.
 2. Х11.
 3. Scrypt.

Спочатку в продажу були Майнер, що працюють на алгоритмі SHA-256, але з популяризацією Litecoin і поява нових криптовалюта виникла необхідність в створенні Асіка для інших алгоритмів — Х11 і Scrypt.

Є звичайно апарати, призначені для інших алгоритмів, проте через низьку вартість видобутих альткоінов, вони не рентабельні.

Як вибрати Асік майнер?

ASIC коштує на ковроліні

Перед здобиччю криптовалюта важливо розібратися, як працює Асік майнер, і якими параметрами приділити увагу при виборі:

 1. Продуктивність. Головним показником вважається хешрейт (H / s). Саме від нього залежить ефективність обладнання і Майнінг віртуальних монет в цілому. Для забезпечення швидкої окупності варто купувати техніку з високим хешрейтом. Але таке обладнання обійдеться дорожче.
 2. Енергоспоживання. Наступний параметр — потужність блоку живлення (споживана енергія). При виборі важливо знайти «золоту середину» щодо продуктивності Асіка і енергії, яку він споживає в процесі роботи.
 3. Алгоритм. При купівлі обладнання ASIC важливо розуміти, яка криптовалюта видобуватиметься. Наприклад, якщо це біткоіни, потрібно брати Асіка, що працюють на алгоритмі SHA-256. Для Майнінг Лайткоінов підійде обладнання, яке працює на Scrypt. У випадку з криптовалюта Даш, наприклад, будуть потрібні ASIC на Х11.
 4. Потужність. При виборі Асік обладнання варто врахувати теплову потужність. Важливо вибирати вироби, в яких досить вентиляторів для зниження температури робочих плат і захисту від перегріву. Краще купити пристрій, що має менший показник теплової потужності без втрати в продуктивності. Оптимальний варіант — Асіка з системою охолодження, що запобігає перегрів вище 65 градусів Цельсія. Якщо цей показник нижче, якість відведення тепла залишає бажати кращого. При необхідності тепловідвід можна доопрацювати.
 5. Вартість — один з головних критеріїв при виборі. З появою нової моделі її ціна завищена, але через час вона знижується. Вартість деяких Майнер досягає 3,5 тисяч доларів, тому варто розраховувати фінансові можливості і потенційний прибуток, яку можна отримати в результаті застосування обладнання.

ASIC для Майнінг — огляд кращих

Асік майнер на зеленому тлі

У продажу є безліч Майнер ASIC, які варті уваги користувачів кріптовалютной мережі. Виділимо кілька популярних варіантів для Майнінг віртуальних монет:

 1. BW-L21 Litecoin (Scrypt) — нова модель Асіка, яка має відмінні технічні параметри. Її хешрейт становить 550 Мегахешей в секунду, а потужність 0,95 кВт. Кількість чіпів Асік досягає 144, а число хешбордов — 4. Пристрій важить всього 5,75 кілограма і має компактні розміри — 32,9х12,7х15,9 см. Вартість Майнера становить близько 4 тисяч доларів, а місячний дохід 457 доларів. Окупність устаткування — 10 місяців.
 2. ASIC X11 Miner DR-100 — майнер від виробника Pinldea. З головних параметрів пристрою варто виділити хешрейт, що становить 19 Гігахешей в секунду і потужність, рівну 0,9 кВт. Пристрій має масу всього 5 кг, а його габарити 38х18х15 сантиметрів. Вартість цього Майнера близько 3700 доларів, а місячний дохід 298 доларів. Окупність устаткування близько року.
 3. Bitmain Antminer S9 (SHA-256) — надійний майнер для видобутку криптовалюта біткоіни і Піркоін. Пристрій має прямокутну витягнуту форму. У передній і задній частині встановлені вентилятори для охолодження. Усередині змонтовані три плати, встановлені паралельно. Хешрейт пристрою становить 11,5-14 Терахешей в секунду, а робоча потужність — 1,12-1,37 кВт. Вартість цього Майнера становить близько 5-7 тисячі доларів, а місячний дохід 581 долар. Окупність устаткування — більше року.
 4. ASIC-майнер Wolf — новітній майнер, який працює на алгоритмі Scrypt. Офіційно компанія-виробник Ehsminer базується в ЄС, але головні потужності знаходяться в Китаї. Головною відмінністю є продуктивність, яка складає 1,024 Гігахеша в секунду. Споживана потужність — 1270 Вт. Вартість цього Майнера близько 4,5 тисяч доларів, а місячний дохід 864 долара. Окупність устаткування — 5-6 місяців.

Згадані вище розрахунки окупності ASIC наводилися з урахуванням наступних вихідних даних:

 1. Дата — 20.01.2018 рік.
 2. Криптовалюта — біткоіни для SHA-256, Лайткоін для Scrypt і Даш для Х11.
 3. Витрати на електроенергію — 5,38 рублів.
 4. Калькулятор для розрахунку — bitcoincloudmining.center/calculator-mayninga (для кожної з криптовалюта).

Відгуки про обладнання ASIC Miner, яке розглянуто вище, підтверджують надійність, ефективність і швидку окупність техніки. Крім згаданих Асіка варто виділити ще ряд моделей — INNOSILICON A5 DashMaster, Antminer L3 +, ASIC Miner Dominator A4 і інші.

Як Майні на Асіка?

ASIC і його блок живлення

Як тільки ASIC куплений, можна приступати до його налаштуванні і видобутку криптовалюта. Питання в тому, як Майні на Асіка, щоб домогтися очікуваного результату. Алгоритм дій наступний (на прикладі Bitmain Antminer S9):

 1. Встановлюємо Асік. Важливо простежити, щоб кулер з заднього боку (той, що на видув) знаходився подалі від стіни. В іншому випадку високий ризик перегріву.
 2. Підключаємо обладнання. Пам’ятайте, що в одну розетку дозволяється підключати тільки один апарат.
 3. Включаємо майнер, після чого залишаємо його на кілька хвилин.
 4. Дізнаємося IP-адреса Асіка. Це робиться через роутер, за допомогою софта IP Reporter або через роутер.
 5. Вводимо адресу в браузер (для управління Майнер).
 6. Реєструємося в пулі і вказуємо налаштування. При виборі пулу враховуємо протокол, який повинен підходити для використовуваного апарату. Для Bitmain Antminer S9 рекомендуються пули F2pool або Antpool.
 7. Авторізуемся під логіном і паролем в пулі і на ASIC.
 8. Встановлюємо захист від перегріву (якщо передбачена).
 9. Задаємо швидкість обертання вентилятора (сильне обмеження для зниження шуму не рекомендується, адже це може призвести до перегріву).
 10. Заробляємо криптовалюта.

Переваги та недоліки Майнінг за допомогою ASIC Майнер

Кілька Асіка в робочому стані

Вище розглянуто, що таке ASIC для Майнінг криптовалюта, які моделі користуються попитом, і яка їхня окупність. Час підвести підсумки, що стосуються плюсів і мінусів такого обладнання.

Переваги ASIC для Майнінг:

 1. Швидкий пуск. Асіка не вимагають настройки і готові до роботи — потрібно підключитися до пулу і почати видобуток монет.
 2. Оновлення програмного забезпечення проводиться рідко.
 3. Стійкість до несправностей.
 4. Для підключення потрібно тільки блок живлення і провід для Ethernet.
 5. Можливість перевезення з місця на місця (для домашніх Майнер).
 6. Висока продуктивність.

Недоліки ASIC для Майнінг:

 1. Пристрій Асіка дуже складне, тому в разі поломки відремонтувати виріб буде важко.
 2. Список алгоритмів для видобутку криптовалюта обмежений.
 3. Високий шум від устаткування.
 4. Швидке старіння, втрата ефективності.

Вивчивши характеристики окремих моделей ASIC, простіше підібрати пристрій для Майнінг цікавить криптовалюта в складі пулу. Головне — перед покупкою звернути увагу на продуктивність і прорахувати окупність з урахуванням витрат на електроенергію і витрат на покупку устаткування. Варто пам’ятати, що актуальний сьогодні майнер вже через 3-4 місяці може втратити свою актуальність. Ось чому перед покупкою устаткування важливо окрему увагу приділити розрахунку окупності.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector