Асік Antminer D3 для Майнінг Dash на X11: огляд і прибутковість

Влітку 2017 го року відомий китайський виробник ASIC-оборудовванія Bitmain презентував і випустив у продаж новий пристрій, що працює на алгоритмі Х11, під назвою Antminer D3. Ця модель стала першою серед випускаються Антмайнеров, що дозволяє добувати криптовалюта Dash. До цього Бітмайн випускали апарати тільки для SHA-256 і Scrypt.

Асік Antminer D3 — дизайн і історія створення

Два працюючих Асіка Antminer D3

На початковому етапі розвитку кріптовалютной індустрії велика частина уваги Майнер була прикута до видобутку монет BTC. Однак через деякий час через підвищення складності Майнінг все більше уваги стали залучати інші віртуальні валюти — перспективні і вимагають менших витрат при видобутку. Звання кріптовалютного срібла отримав Лайткоін, але не менш популярною монетою стала Dash, для видобутку якої використовується алгоритм X11. На відміну від інших алгоритмів тут використовується ціла комбінація з 11 функцій хешування. При цьому Майнінг вимагає набагато менше енерговитрат, ніж на алгоритмах SHA-256 і Scrypt.

Компанія Bitmain, що оцінила стрімко підвищується популярність віртуального активу, розробила Antminer D3 Dash X11 ASIC miner. Що стосується його корпуса, то нічого кардинально нового і відмітної немає. Він має схожість з корпусами інших приладів, що виробляються Bitmain. Асік Antminer D3 орієнтований на видобуток монет DASH, але також може бути використаний для видобутку будь-який інший криптовалюта на основі алгоритму X11.

Вага ASIC становить 5,5 кілограма, а габарити 320х130х190 міліметрів. Усередині корпусу розташовані 3 плати. Кожна з них обладнана 60-ю чіпами і 3-ма роз’ємами для підключення блоку живлення. Ще один роз’єм розташовується на керуючої платі. Щоб підключити Antminer D3, потрібно використовувати БП з можливістю з’єднання з 10 PCI-E роз’ємами.

При покупці Асіка цієї моделі слід враховувати, що БП не йде з ним у комплекті, його потрібно буде докупити окремо. Бажано, щоб потужність була не менше на 20-30% більше, ніж необхідна для стабільної роботи апарату. Кращим вибором вважається фірмовий Bitmain APW ++ на 1600 Вт.

Технічні характеристики Асік Antminer D3

Лицьова сторона Antminer D3

Асік Антмайнер Д3 для видобутку Деш відрізняється наступними параметрами:

Хешрейтвід 15 до 19.3 GH / s
алгоритмX11
Обсяг споживаної електроенергії1,2 кВтг
Робоча температура5-30 градусів

Система охолодження Antminer D3 X11 ASIC miner представлена ​​двома вентиляторами S9 з діаметром 120 міліметрів, завдяки яким проводиться рівномірне продування всіх частин радіаторних решіток.

Конструкція самого пристрою включає в себе контролер, тому купувати його, як у випадку з Асіка від Avalon, не буде потрібно.

Налаштування ASIC miner Antminer D3

Два Асіка моделі Antminer D3 крупним планом

Підключення до роботи цієї моделі нічим не відрізняється, від інших Асіка Bitmain. Для настройки ASIC miner Antminer D3 користувачеві буде потрібно виконати наступні маніпуляції:

  1. Підключаємо блок живлення до Майнер, встромляючи до клацання в роз’єми коннектори.
  2. Виконуємо підключення БП до електромережі.
  3. Під’єднуємо майнер до маршрутизатора за допомогою кабелю Ethernet.
  4. Визначаємо IP-адресу пристрою за допомогою браузера або сторонньої програми.
  5. Переходимо до налаштувань, вказавши в адресному рядку IP-адреса і ввівши логін і пароль, представлені за замовчуванням у вигляді слова «route».

Далі користувач може налаштувати майнер на видобуток соло або підключитися до пулу. Асік Antminer D3, крім фірмового пулу виробника Antpool, може працювати з іншими сервісами. Найнадійніші і прибуткові:

  • Zpool;
  • Nicehash;
  • Prohashing.

Ціна Асік майнер Д3, показники прибутковості і окупності

Antminer D3 і блок живлення для нього

Станом на 13-е лютого 2018 го року, покупка цієї моделі на офіційному порталі Bitmain неможлива. Зате ці Асіка є в наявності в російських інтернет-магазинах. Ціна Antminer D3 в Росії — близько 100-110 тисяч рублів за модель з хешрейтом 19,3 гігахеш без БП.

Щоб зрозуміти, наскільки вигідна інвестиція в покупку власного Асік Майнера Д3, розрахуємо прибутковість і термін його окупності. Для цього скористаємося калькулятором Асік Д3 на nicehash.com.

За умови вартості 1 кВт електроенергії 5,38 рубля (на території Москви) Асік Antminer D3 з максимальним хешрейтом 19,3 Гх / с буде приносити 223 рубля в день і 6689 рублів на місяць. Отже, якщо врахувати додаткову вартість БП, обладнання окупить себе через 1,5-2 роки.

Природно розрахунки приблизні, оскільки курс за цей час буде змінюватися. Кожен користувач може самостійно порахувати для себе прибутковість і окупність відповідно до тарифів на електроенергію, що діють в його регіоні. При розрахунку варто враховувати, що обсяг споживаної Асіка Д3 електроенергії в місяць становить 864 кВт.

Переваги та недоліки Асік майнер Д3

Асік Antminer D3 на білому тлі

Асік майнер Д3, як і всі Асіка має свої плюси і мінуси. Їх і розглянемо нижче:

перевагинедоліки
висока якість виконанняпоступово втрачає актуальність
порівняно високий хешрейттривалий термін окупності
максимально простий і зрозумілий процес налаштуваннявідсутність в комплектації блоку живлення
вбудований контроллер

Асік Antminer D3 — один з найбільш продуктивних пристроїв для Майнінг на алгоритмі Х11 на початок 2018 року. Основним конкурентом моделі довгий час був Miner DR-100 від Pinidea. Хешрейт моделі збільшився до 22 Гігахеш, а тому Антмайнер почав поступатися. Однак зараз на ринок вийшов новий гравець — INNOSILICON A5 DashMaster з хешрейтом 32,5 Гігахеш при енергоспоживанні 750 Втч, а це серйозна заявка на успіх. Так що Асік Д3 з тижня на тиждень втратить актуальність для видобутку Деша.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector