Який пул вибрати для Майнінг, і як його використовувати

Що це?

Пули — це сервіси, які об’єднують Майнер з усього світу для видобутку якийсь криптовалюта. Пам’ятайте, в дитинстві були мультфільми, в яких купа маленьких істот з’єднуються і створюють таке ж істота, але величезна? Пул чимось схожий. Він створює одного величезного Майнера, який може перемогти великих Майнер на кшталт Hashflare.

Акул тут немає

Пул — це майданчик, створена для бідних Майнер. Хочете сказати, що я помиляюся? З якогось боку це так, але якщо відстежити будь-який з них, то його основу складають учасники з невеликим хешрейтом. А невеликий він тому, що вони не можуть собі дозволити вкладати величезні суми в Майнінг.

Звичайно, ви зможете знайти кілька великих гравців, але це будуть винятки. Подумайте самі, який резон команді Genesis Mining з кимось об’єднуватися і ділити нагороду, якщо вони можуть самостійно вирішити блок і отримати всі собі? Тому на таких сервісах немає акул Майнінг. Якби вони були, то нагороду ви не отримали б.

Все по справедливості

Так ось, чому б ви нічого не отримали? Тому що нагорода тут ділиться пропорційно внесеній потужності. Так-так, якщо ви хотіли взяти слабенький ноутбук і залізти в пул за легкою наживою, то так не вийде. За такий внесок можна нічого не отримати.

Припустимо, що загальний хешрейт пулу становить 1000 TH / s. При цьому 60% вкладає Боб, а ще 40% вкладають близько 5000 різних Майнер. В такому випадку Боб отримати 60% нагороди, а ще 40% отримають всі 5000 інших учасників. Наприклад, якщо це видобуток Bitcoin, то Боб отримає десь 7 BTC, а ще 5.5 будуть розділені між іншими.

Яка вигода від цього Бобу? Ніякої, бо поодинці він міг би отримати все. Яка вигода вам? Теж ніякої, тому що половину нагороди всі інші учасники втрачають. Тому велика потужність від одного джерела з’являється тільки як виняток.

способи розподілу

Більшість пулів за основу беруть винагороду пропорційно внесеній потужності на блок. Проте, існує три варіанти виплат за Майнінг:

 • PROP — це той самий основний спосіб. Розраховується, скільки було внесено потужності на конкретний блок, і за неї виплачується винагорода;
 • PPLNS — цей спосіб також має на увазі плату за частку внесеної потужності. Однак, якщо в попередньому йде прив’язка до блоку, то тут до проміжку часу. Тобто, чим довше ви активні, тим більше отримаєте. При такому способі часто стягуються найбільші комісії;
 • PPS — ви будете отримувати фіксовану винагороду за кожен надісланий хеш. Також, чим довше активні, тим більше отримаєте. Але якщо в попередньому варіанті ви отримували нагороду в процентному співвідношенні від потужності за проміжок часу, то тут є конкретна ставка і час ролі не грає.

Як бачите, способи розподілу потужностей чимось схожі між собою, однак, кожен має свою унікальну рису. Спосіб виплат може зіграти для вас важливу роль, оскільки можливо ви не зможете Майні довго, але будете давати великі потужності, або навпаки можете бути в мережі постійно, передаючи менше хешів.

Вчимося вибирати

Прекрасно розумію, що в еру передових технологій можна просто загугли «який краще вибрати пул». Але ця ера відрізняється ще й масою реклами, яка, в першу чергу, з’явиться за таким запитом. Як відомо, реклама не завжди дає кращий товар. Тому важливо знати, як правильно зробити вибір.

 1. Рейтинг. Коли мова заходить про онлайн-сервісах, то рейтинг відіграє чомусь аж ключову роль. Він визначає рівень довіри Майнер певного пулу.
 2. Сумарний хешрейт. Більше — краще. Від кількості хешрейта залежить швидкість і вірогідність рішення блоку. Варто також звертати увагу на хешрейт тієї криптовалюта, яку ви будете Майні. Бо на пулі він може бути 6 EH / s, але на конкретну крипту всього лише 1 GH / s.
 3. Власна потужність. Якщо вона невелика, то нагорода буде маленькою. Але ж окупність включає не тільки вартість заліза, а й рахунки за електрику.
 4. Відгуки. Відгуки формують рейтинг. Звичайно буває багато фейків і дезінформації, але основу складають правдиві коментарі.

Крім цього, є ще критерії для поділу пулів. Вони практично не грають ролі у виборі, однак якщо ви занадто вибагливий, то можете перебирати.

 • функціонал (наскільки зрозумілим є інтерфейс сервісу);
 • вид криптовалюта (раптом немає бажаної);
 • наявність комісії і її розмір;
 • вимоги до потужності (деякі пули не пускають слабких Майнер).

Крім цієї статті, вашим помічником у виборі пулу будуть сервіси Blockchain.info і btc.com. Вони зібрали в купу самі нормальні сервіси, а також надали основну статистику їх роботи.

BTC.com

Найпотужніший пул в мережі, який тримає в собі 30% потужностей на біткоіни. На момент написання статті він містив в собі більше 6 EH / s для одного битка. Однак в цьому і полягає його мінус. Все, що на ньому Майні — це Bitcoin і його Форк Bitcoin Cash, Superbitcoin і United Bitcoin. Якщо ви люто погналися за цифровим золотом, і вас ніщо не зупинить, то цей пул буде кращим.

А ось якщо ви ставитеся до тієї категорії людей, яким набридла галас навколо битка і хочете відрізнятися від мас, тоді варто розглянути наступні варіанти.

Antpool

Він не може обійти попередню майданчик по загальній потужності, але в цілому користується величезною популярністю серед Майнер. Якщо порівнювати з криптовалюта, то BTC.com — це біткоіни, а Antpool — це Ethereum.

Перше, чим може похвалитися цей сервіс — кількістю криптовалюта. Він дозволяє Майні кращі криптовалюта світу, серед яких:

 • Bitcoin;
 • Litecoin;
 • Ethereum;
 • Ethereum Classic;
 • Zcash;
 • Dash;
 • Siacoin;
 • Bitcoin Cash;
 • Monero (на момент написання статті потужності не було).

Гуляй — не хочу. Також тут є російський інтерфейс. І не машинний переклад, як роблять на багатьох нових платформах, а дійсно добре відпрацьованої та перекладений текст. Комісія пулу або 0% або 2.5%, в залежності від способу виплати.

Minergate

Завоював серце багатьох користувачів своєю простотою і широким функціоналом. Працює з 15 криптовалюта, надаючи хороші потужності. Звичайно, він дуже сильно просідає в порівнянні з гігантами в області пулів, але це не заважає йому бути одним з кращих. Середня комісія складає 1%. Виведення коштів доступний як на особистий гаманець, так і на біржовий адресу.

Viabtc

На момент написання статті є третім за загальним хешрейту пулом в мережі. Тут ви можете Майні до 7 криптовалюта. Як і попередні майданчики, ViaBTC створили мобільний додаток для контролю Майнінг. Все що потрібно буде зробити — це ввести свій логін і пароль, а також ім’я та пароль створеного Воркер.

починаємо працювати

Після вибору пулу виникає питання, як використовувати його для Майнінг. У вузьких колах новачків існує помилкова думка, що досить реєстрації на сервісі, і з часом на вашу адресу будуть витягувати потужності. У теорії таке можливо, якщо ви отримаєте на свій комп вірусний файл-майнер. Але вам це не потрібно, оскільки нагороду за таке ви не отримаєте.

Початок роботи займе трохи часу і зажадає особливої ​​уважності. Неправильно налаштований пул, в кращому випадку, просто не дасть почати роботу, а в гіршому виведе з ладу ваше обладнання при Майнінг.

В першу чергу, після реєстрації знайдіть вкладку «My Workers». Потрібно буде створити робітника. Хто такий цей робочий? Це хлопець (можливо і дівчина), який буде з’єднуватися з вашим комп’ютером, щоб отримувати від нього обчислювальну потужність і відправляти її на пул. Якщо трохи простіше, то ви створюєте зашифрований вузол між вами і пулом. При створенні потрібно буде дати йому якесь ім’я і пароль, які будуть потрібні в подальшому.

Після створення викачуємо програму-майнер. Вибирайте правильно під своє обладнання:

 • cgminer для відеокарт AMD;
 • cudaminer для Nvidia;
 • cpuminer для Майнінг на центральному процесорі.

Далі потрібно налаштувати bat-файл. Базова настройка полягає у вказівці IP-адреси пулу, даних вашого Воркер і адреса гаманця, на який потрібно відправляти нагороду за успішний Майнінг. Крім цього ви зможете вказувати інтенсивність роботи Майнера, відповідно і навантаження на всю систему. Ці команди ви зможете знайти в текстовому файлі-інструкції або в довідці на сайті.

І що люди в них знайшли?

Чому пули знайшли настільки широку популярність? Чому їх використовують десятки тисяч Майнер по всьому світу? На всі подібні питання є прості відповіді. Найголовніший полягає саме в тому, що пули зрівняли шанси багатьох учасників мережі і відкрили доступ до Майнінг навіть для бідних користувачів.

Пул формує одного великого Майнера. Тільки це варто існування таких майданчиків. Адже транзакції відбуваються за рахунок роботи Майнер, які відкривають нові блоки і записують в них транзакції. Сьогодні це ще можна робити поодинці, але років через 10 висота блокчейна буде настільки величезною, що навіть гігантські ферми зі Східної Азії будуть безсилі. А ось в пулі так чи інакше блок вийде відкрити. Через кілька років топові криптовалюта будуть торгуватися тільки завдяки пулів. Винятком буде успішне впровадження Lightning Network.

надійність

Скажіть, будь ласка, може хтось вплинути на роботу пулу? Більш того, чи може хто-небудь вплинути на Майнінг? Це просто неможливо. Потрібні величезні ресурси на те, щоб зламати Майнер (або хоча б одного з них) в пулі. Масивні DDoS-атаки будуть малоефективними, оскільки пул за своїм призначенням розрахований на велику кількість вхідних потоків.

Крім цього, перевірені пули ніколи не крадуть гроші у своїх Майнер. Адже тоді вони підуть. А значить прибутку у пулу не буде взагалі. Такі сервіси повністю залежать від учасників, тому немає резону кидати Майнер.

Мінімум ризику — максимум удачі

Ще раз: пул сприймається як один величезний майнер. Тому, незалежно від складності блоку або конкуренції у всій мережі, ви отримаєте свою нагороду. Звідки у мене така впевненість? Проаналізуйте топові пули. Відсоток удачі не відпускається нижче 98. Який тут може бути ризик? 2%? По-моєму, коли серед 5 тонн вишень знаходять одну гнилу, розбудовуються більше.

Зібрав натовп — заощадив гроші

Уявіть, що ви йдете в дорогий ресторан або орендуєте яхту. По-перше, в поодинці такі речі робити взагалі не круто. Ну, окей, на яхті ще можна придумати собі розвагу. Але це буде ненадовго: швидко набридне. Але що ви будете робити в ресторані один? Звичайно, якщо це не ваш заклад. Поїсте, в кращому випадку послухаєте гарну музику і поспілкуєтеся з красивою офіціанткою. Витратите достатньо, але задоволення пропорційним не буде.

Зате як можна гуляти, коли є хоча б 4-5 чоловік. На яхті це вже непогана вечірка, а в ресторані — відмінні посиденьки. Витрат буде менше, та й ви про них не подумаєте зовсім. Тому що підете додому з відмінним настроєм.

Завдяки пулу можна не купувати купу дорогого устаткування. Досить буде і середньої потужності, щоб приступити до видобутку. Нехай в пропорції ви отримаєте трохи меншу нагороду, однак ви її отримаєте. Раптом Майнінг — це мрія всього вашого життя. Але без пулу ви не змогли б її втілити, оскільки не готові вкласти в це стільки грошей, скільки вкладають великі гравці в цій сфері.

Підводні камені

Як і будь-який сервіс в мережі, пули мають кілька недоліків.

 1. Шахрайство. Раз у раз з’являються недовговічні сервіси, які використовують потужності Майнер, щоб заробити. Вони просто виплачують меншу нагороду, ніж це можливо. Поки майнер одумається, то пулу і сліду не було.
 2. Ще раз шахрайство. Вам на комп’ютер можуть закинути файл-майнер. Ви і підозрювати не будете, що частина ваших потужностей використовуєте не ви. Навіть якщо залишити такий пул, сам файл залишиться і буде вам заважати.
 3. Конкуренція. Так, вам не потрібно багато потужності, щоб стати учасником пулу. Але на великих сервісах, на зразок Antpool, часто з’являються великі Майнер, які забирають собі левову частку нагороди, а вам залишається дрібниця. Проте, так трапляється рідко. Та й краще радіти малому, ніж не мати нічого.

Перші два камені можна спокійно обійти, якщо бути досить уважним. Це як йти по кристально-чистого озера і бачити дно на найбільшій глибині. Просто придивіться. Що стосується останнього, то тут зробити нічого не вийде. Але як показує статистика, великі рибки довго не затримуються в пулі, бо не хочуть нічого ділити.

Слабкі знову активні

При підставі криптовалюта їх можна було Майні на слабких комп’ютерах. Потім була популяризація цифрових грошей, Майнінг став складніше. Ще й Асіка додали, що взагалі виключило можливість домашнього Майнінг. Але в цей же час і почали з’являтися пули. Вони зрівняли сили, і тепер домашній Майнінг знову доступний. Звичайно він буде затратним, ніж 7-8 років тому, та й Bitcoin будинку вже не здобудеш. Тим не менш, ви можете знову купувати парочку відеокарт і набридати своїй сім’ї вічними розповідями про знову вирішену блоці.

Підписуйтесь на наш телеграм і сторінки в соціальних мережах. Як тільки ми знайдемо хороший пул — відразу ж повідомимо вас про це.

Вдалого Майнінг! До скорого!

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector